Ne diyeceğimi bilemedim

Kardenms

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2011
1.810
206
30
kızlar bu söz öyle içimi kemirdiki ne diyeceğimi bilemedim geçenlerde kaynanamla misafirliğe gittik kayınbabamın amcasının çocuğunun evine misafirliğe gittiğimiz kadının bir kızı varmış evli evlendiği eşi ve ailesi çok kötü davranıyolarmış kıza neyse bu konudan konuşuluyodu kaynanam birden o kadına kızı ben isteseydim belkide vermezdin bize verseydin felan dedi kadında şımardı tabi niye vermeyeyim kurban olsun size dedi tabi benim nutkum kurudu o an hiç birşey diyemedim benim eşim ailenin ilk çocuğu ve ben daha ilk ve tek gelinleriyim 1 kaynım daha var ama o bekar acaba onun içinmi dedi diye kendimi kandırıyorum ama yinede öfkem dinmiyo bu yüzden kaynanamdan soğudum ve eşime söyledim ağladım eşimde büyük saygısızlık yapmış felan dedi hem onun istemesiylemi oluyomuş felan dedi bidefa o kız benim hiç tipim değildi kafana takma eğer istiyosan konuşayım dedi bende hayır dedim ama bidaha böyle bişey yaparsa bende susmam dedim tabiki kendini savun dedi eşim ben hep arkandayım dedi ama hala sindiremiyorum neden kaynanam öyle dedi yoksa benmi abartıyorum nolur yardım edin kızlar

kızlar bu söz öyle içimi kemirdiki ne diyeceğimi bilemedim geçenlerde kaynanamla misafirliğe gittik kayınbabamın amcasının çocuğunun evine misafirliğe gittiğimiz kadının bir kızı varmış evli evlendiği eşi ve ailesi çok kötü davranıyolarmış kıza neyse bu konudan konuşuluyodu kaynanam birden o kadına kızı ben isteseydim belkide vermezdin bize verseydin felan dedi kadında şımardı tabi niye vermeyeyim kurban olsun size dedi tabi benim nutkum kurudu o an hiç birşey diyemedim benim eşim ailenin ilk çocuğu ve ben daha ilk ve tek gelinleriyim 1 kaynım daha var ama o bekar acaba onun içinmi dedi diye kendimi kandırıyorum ama yinede öfkem dinmiyo bu yüzden kaynanamdan soğudum ve eşime söyledim ağladım eşimde büyük saygısızlık yapmış felan dedi hem onun istemesiylemi oluyomuş felan dedi bidefa o kız benim hiç tipim değildi kafana takma eğer istiyosan konuşayım dedi bende hayır dedim ama bidaha böyle bişey yaparsa bende susmam dedim tabiki kendini savun dedi eşim ben hep arkandayım dedi ama hala sindiremiyorum neden kaynanam öyle dedi yoksa benmi abartıyorum nolur yardım edin kızlar

Niye izin vermedin ki.Bıraksaydın konuşsaydı eşin.
Ya da eşinin yanında sor kaynanana.O kızı kime isteyecektin de.Eşin de versin tepkisini.

kayınvalidenizin sizi üzen başka davranışları yoksa bence üstelemeyin.
sizin orda olduğunuzu unutarak birden ağzından çıktığını düşündüm ben.
art niyet görmedim.
sizin dediğiniz gibi kaynınız için de söylemiş olabilir.
üstelerseniz gereksiz yere huzursuzluk çıkmış olur.

Cahilce konuşmuş.Kendisine söyle ne düşündüğünü.Bozuk at,bilsin.

ne bileyim acaba benmi yanlış anladım felan dedim söyleyemedim sonradan kafam yerine geldi iş işten geçti kaç gündür görüşmüyorum tekrardan bu konuyu nasıl açacağımıda bilmiyorum keşke hemen verseydim cevabı bu kadar kemirmezdi içimi nasıl yuttum o lafı hala anlamıyorum

Bazı kaynanalar yapar senin kızını alacaktım muhabbeti benimde başıma gelmişti fazlada üzülme nikahı bende diye söyle gül geç

Niye izin vermedin ki.Bıraksaydın konuşsaydı eşin.
Ya da eşinin yanında sor kaynanana.O kızı kime isteyecektin de.Eşin de versin tepkisini.

acaba bu yüzden huzursuzluk çıkarmı diye korktum o yüzden izin vermedim eşime aslında haklısın keşke eşim sorsaydı annesine ben elimden geldiğince hürmetimi saygımı yaparım ama benden neden memnun değil diye içim içimi kemiriyo o günden beri

Bazen insanlarin dilinin ayari olmuyor dangul dungul konusuyorlar. Laf nereye gider birinin kalbini kirarmiyim hic düsünmek yok!
En büyük hazinen esinin senin arkanda olmasi, sana hak vermesi... Ne cok kadin var sonuna kadar hakli oldugu halde eslerine ve ailelerine tek kelime edemeyen. Bunun farkinda ol ve kendine güven "cool" ol. Bigün yeri ve zamani gelir lafi cuk diye yerine oturtursun merak etme.

Bahsedilen kiz ve kayninizin yaslari birbirlerine yakinmi?

bırdaha yaparsa cevabını verın.yada karsınıza alın ogun boyle boyle konustun anne benı cok uzdun nıyetın neydı deyın bakalım tavrı ne olacak.karsındakıne sormak varken kafanda kurmanın alemı yok bence.aceba oylemıydı soylemıydı dıye

kayınvalidenizin sizi üzen başka davranışları yoksa bence üstelemeyin.
sizin orda olduğunuzu unutarak birden ağzından çıktığını düşündüm ben.
art niyet görmedim.
sizin dediğiniz gibi kaynınız için de söylemiş olabilir.
üstelerseniz gereksiz yere huzursuzluk çıkmış olur.

çok laf sokar ama ben aldırmam güler geçerim ama bu yaptığı çok koydu bana anlatamam şimdiye kadar ne yaptıysa aldırmadım eşime bahsini bile yapmadım eşimde biliyo zaten o yüzden hak verdi bana yüreğim yanmasydı eşimi asla arada koymazdım ama bu çok canımı yaktı ama bide şöyle düşün ben kendi akrabama kaynanamın yanında beni oğluna alsaydın sen çok iyi bi kaynanasın desem hoşuna gidermi onunda yanında oturan gelinini nasıl unutur ama inşallah senin dediğin gibidir kaynım için söylemiştir öyle olsa keşke ama kız kaynımla aynı yaşta ve erken evlenmiş kaynımı o yaşta everemiyeceklerine göre eşimde daha büyük olduğuna göre eşimi için söylediğine eminim

ne bileyim acaba benmi yanlış anladım felan dedim söyleyemedim sonradan kafam yerine geldi iş işten geçti kaç gündür görüşmüyorum tekrardan bu konuyu nasıl açacağımıda bilmiyorum keşke hemen verseydim cevabı bu kadar kemirmezdi içimi nasıl yuttum o lafı hala anlamıyorum

Konuyu aç birdnbire.Hiç bişey olmaz.Belli içine dert olacak söylemessen.Ama eşinin yanında söyle....

Bazen insanlarin dilinin ayari olmuyor dangul dungul konusuyorlar. Laf nereye gider birinin kalbini kirarmiyim hic düsünmek yok!
En büyük hazinen esinin senin arkanda olmasi, sana hak vermesi... Ne cok kadin var sonuna kadar hakli oldugu halde eslerine ve ailelerine tek kelime edemeyen. Bunun farkinda ol ve kendine güven "cool" ol. Bigün yeri ve zamani gelir lafi cuk diye yerine oturtursun merak etme.

Bahsedilen kiz ve kayninizin yaslari birbirlerine yakinmi?

haklısın canım eşim benim için bulunmaz nimet hep destekçimdir ama sadece o yetmiyo ailesiylede sorun olmasın istemiyosun o kadar laf soktu hiç üstüme almadım diyemi böyle yaptı diye düşünmeden yapamıyorum kaynımla kız aynı yaştalarmış ben laf sokmayı sevmem ama bunuda sindiremiyorum

Konuyu aç birdnbire.Hiç bişey olmaz.Belli içine dert olacak söylemessen.Ama eşinin yanında söyle....

evet canım sanırım senin dediğin gibi yapmalıyım yoksa kendimi başka bişeye vermiyorum hep o sözü beynimde dolaşıp duruyo zararı kendime veriyorum

keşke gülerek artık herşey için çok geç annecim, oğlun artık bana ait deyip gülseydin :)

bence konuyu açıp ne demek istediğini sor
eminim bundan sonra böyle bir densizlik yapamaz

içine sindiremeyeceğini düşünüyorsan güzel yolla söyle canım.
yoksa içinde büyüyecek gibi geldi bana.
yada sen bırak eşin söylesin.

bırdaha yaparsa cevabını verın.yada karsınıza alın ogun boyle boyle konustun anne benı cok uzdun nıyetın neydı deyın bakalım tavrı ne olacak.karsındakıne sormak varken kafanda kurmanın alemı yok bence.aceba oylemıydı soylemıydı dıye

artık beraber hiç bir yere gitmeyeceğim onunla heryerde küçük düşürüyo beni bu ona aslında en güzel ceza olur ama bu konuyuda konuşucam öyle yoksa dayanamayacağım

evet canım sanırım senin dediğin gibi yapmalıyım yoksa kendimi başka bişeye vermiyorum hep o sözü beynimde dolaşıp duruyo zararı kendime veriyorum

Bence normalde bozulduğunu beli etmediğin için o cümleyi kurabildi.
Canını sıktığında açıkça söylemelisin.
Yoksa içine dert depolarsın....

keşke gülerek artık herşey için çok geç annecim, oğlun artık bana ait deyip gülseydin :)

bence konuyu açıp ne demek istediğini sor
eminim bundan sonra böyle bir densizlik yapamaz

nerde bende o akıl sonradan keşke böyle deseydim keşke şöyle deseydim diyorum hazır cevap hiç veremem birde iklemde kaldım ne demek istedi diye anlayacağın jeton geç düşüyo

içine sindiremeyeceğini düşünüyorsan güzel yolla söyle canım.
yoksa içinde büyüyecek gibi geldi bana.
yada sen bırak eşin söylesin.

zaten istesemde sert davranamam tatlım ama sadece öğrenmek istiyorum neden öyle dediğini ben naptımki ona offf

X