Ne yapacağımı bilemiyorum :(

TamamSakinOl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2020
24
8
Merhaba ben 6 aylık evliyim. Eşimin ailesiyle aynı apartmanda oturuyoruz. Kayınvalidem bana karşı çok iyi kızlarından ayırmadığını söylüyor ama sorun çok farklı. Eşimin bir ailesi olduğunu kabullenemiyor. Evlendikten 1 ay sonra isteyerek hamile kaldım. Ben aile oluyoruz dedikçe ısrarla beni düzeltiyor, ailesi biziz diye. Bir yere giderken eşim sürekli annesini arayıp gideceğimiz yeri haber veriyor, biz eve geç gidelim arabanızı göremedim diye arıyor. Kayınbabam ve görümcem Kayınvalidem çok kızıyor ama değişen bişey yok. Bu durumdan o kadar çok sıkıldım ki ne yapacağımı artık bilemiyorum. Bana fikir verebilecek olan var mı :KK43:

Merhaba ben 6 aylık evliyim. Eşimin ailesiyle aynı apartmanda oturuyoruz. Kayınvalidem bana karşı çok iyi kızlarından ayırmadığını söylüyor ama sorun çok farklı. Eşimin bir ailesi olduğunu kabullenemiyor. Evlendikten 1 ay sonra isteyerek hamile kaldım. Ben aile oluyoruz dedikçe ısrarla beni düzeltiyor, ailesi biziz diye. Bir yere giderken eşim sürekli annesini arayıp gideceğimiz yeri haber veriyor, biz eve geç gidelim arabanızı göremedim diye arıyor. Kayınbabam ve görümcem Kayınvalidem çok kızıyor ama değişen bişey yok. Bu durumdan o kadar çok sıkıldım ki ne yapacağımı artık bilemiyorum. Bana fikir verebilecek olan var mı :KK43:
Eşin mesafeyi ayarlamadıkça hiç bişey yapamazsın canım.. Yapsanda fayda etmez yani

Siz bir şey yapmayacaksınız. Eş kişisi yapacak.
Önce o farkına varacak aile olduğunuzun, ona göre davranacak. Yoksa siz evcilik oynadığınızla kalırsınız.
Kesinlikle öyle ama sanırım bir şeyleri de benim harekete geçirmem gerekiyor. Bilmiyorum eşimi karşıma alıp konuşmalı mıyım

Uzağa taşınmak iyi bir çözüm olabilir.
Eşin mesafeyi ayarlamadıkça hiç bişey yapamazsın canım.. Yapsanda fayda etmez yani
Ama şöyle bir durum var. Eşim de kayınvalidem de bu durum çok normalmiş hiçbir sorun yokmuş, olması gereken bir şeymiş gibi davranıyorlar. Ben bişey yapmasam veya demesem böyle sürüp gidecek gibi.

Dilerseniz sakin bir konuşma yapın. Ama dediğim gibi o yol eşinizden geçiyor. Siz asla kendinizi ortaya atmayın.
Kesinlikle eşimden geçiyor. Artık bu durumdan o kadar sıkıldım ki. Bişey yapayım dedim bi tavır koyayım ortaya veya bişey söyleyeyim ama çok kararsız kaldım.

Ayrı bir yere taşınsanız sizden kötüsü olmaz.Birazcık idare edin şimdilik daha yeni evlisiniz ama sınırlanırınızı da kırmadan belirtin

Ama şöyle bir durum var. Eşim de kayınvalidem de bu durum çok normalmiş hiçbir sorun yokmuş, olması gereken bir şeymiş gibi davranıyorlar. Ben bişey yapmasam veya demesem böyle sürüp gidecek gibi.
Aile apartmanına taşınılmayacağını 5 yaşındaki çocuklar bile biliyor artık.Keşke evlenirken bunu göz ardı etmesiydiniz.çocuğu da hemen yapmışsınız.önce bir ortama göz gezdirip çevrenizdekileri tanısaydınız.şimdi sizin yapacağınız hiç birşey yok.Eşiniz ağırlığını koyacak koyamıyorsa katlanacaksınız.

Uzağa taşınmak iyi bir çözüm olabilir.
Bu konuyu dün konuştum eşimle. Tamam dedi ev bakmaya başladı. Ama kayınvalidem de gitmeyin demiyor da ev bulamazsanız, ortalık sıkıntılı çok zor gibi şeyler söylüyor. Yani ucundan kıyısından karışıyor illa ki. Ben bu semte alışamadım dedim yapamıyorum burda kesinlikle gideceğiz dedim artık.

Bu konuyu dün konuştum eşimle. Tamam dedi ev bakmaya başladı. Ama kayınvalidem de gitmeyin demiyor da ev bulamazsanız, ortalık sıkıntılı çok zor gibi şeyler söylüyor. Yani ucundan kıyısından karışıyor illa ki. Ben bu semte alışamadım dedim yapamıyorum burda kesinlikle gideceğiz dedim artık.
Ne güzel işte bulur bulmaz taşının.

Ayrı bir yere taşınsanız sizden kötüsü olmaz.Birazcık idare edin şimdilik daha yeni evlisiniz ama sınırlanırınızı da kırmadan belirtin
Bir yandan da bunu düşünüyorum. Yani o bir anne, biz çok yeniyiz. Benim de bebeğim erkek. Kendimi onun yerine koyuyorum ama markete giderken bile daha arabayı çalıştırmadan eşim arayıp anne biz markete gidiyoruz diyor. En basit örnek. Bişey demedim şimdiye dek. Sırf kötü olmamak için. Ama sinirimden çıldırıyorum artık.

Bir yandan da bunu düşünüyorum. Yani o bir anne, biz çok yeniyiz. Benim de bebeğim erkek. Kendimi onun yerine koyuyorum ama markete giderken bile daha arabayı çalıştırmadan eşim arayıp anne biz markete gidiyoruz diyor. En basit örnek. Bişey demedim şimdiye dek. Sırf kötü olmamak için. Ama sinirimden çıldırıyorum artık.
Çok haklısın canım gerçekten çok çirkin bir durum birazcık sabır hamilesin de şuan herley sana iki kat kötü geliyor belki bir ihtiyacı olursa anneye de almak için soruyordur öyle düşün bebeğini strese sokma

Çok haklısın canım gerçekten çok çirkin bir durum birazcık sabır hamilesin de şuan herley sana iki kat kötü geliyor belki bir ihtiyacı olursa anneye de almak için soruyordur öyle düşün bebeğini strese sokma
Evliliğimin ilk zamanı sizin gibi düşünmek istedim. Annesi üst katta, ihtiyacı varsa alıp bırakmak için arıyor dedim ama sorun anne oğul durumu abartmaya başladılar. Kayınvalidem artık sürekli arıyor arabanızı göremedim neredesiniz nereye gittiniz diye. Böyle olunca artık sabrım taşmaya başladı :KK43:

3 büyük hata yapmışsınız;
1)anne sütünden kesilmeyen koca (iş kocanda bitiyo dengeyi kursa sustursa sorun çıkmaz)
2)aile apartmanına taşınmak
3)daha ilk aydan koştur koştur daha oturmamış evliliğe çocuk yapmak

Yapıcağınız tek şey acilen taşınmak, sorunları sıfırlamaz ama azaltır.

Bunun sebebi eşinizin annesine düşkün olması diğerlerine niye normal gelmiyor uyarıyorlar.. Arkadaşımında dediği gibi tek yapabileceğiniz ayrı bi eve çıkmak aile apartmanlarında Boy gösteren başlıca sorunlardan biride bu

X