Ne yapamacağımı bilmiyorum(Boşanmak üzere olduğum eş)

Bir alıntıda gördüm
Eşinize saldırdınız o da karsılık olarak sizi cimcikledi sizde gidip darp raporu aldınız
Ve bu geçmişteki raporu şümdi ki olayda kullandınız öyle mi ?

Aynen cimcikleme ama öyle böyle değil gören sen dayakmı yedin ciddi ciddi dediler 2kolumda her yerde ciddi morluklar başdan aşağı ve bende bunun için rapor aldım zaten 1ay kadr sonrada evden temelli ayrıldım diyelim

Olabilir tabi ki anlık olarak etkilenirsin aylardır görmüyorsun yullardır birlkteydin
Bu duygular cok normal sakın kafanı karıstırmasına izin verme bir kez daha görürsen aynı şeyleri hissetmeyeceksin emin ol
O birden olduğu için ve uzun bi aradan sonra ilk kez oldugu için seni etkiledi
Ama kalıcı duygular değil asla

Evet bende öyle düşünüyorum yılların vermiş oldugu alışkanlık ve ne zamandır görmediğimden etkilendim sanırım ama eski etkilenmelerden değül tabiki. Zamanla hiç kalmıcak inşallah benm üzerimde etkisi diye umut ediyorum

Seni bezdirsinler, bosanacak seviyeye gel (ki tak etmeden bu karari almak kolay değildir) dava açınca sen suçlu ol.. Nasil bi kafa yapisi nasil bi zihniyet?

Bende anlayabilmiş değilim bu Zihniyeti ama ömrümün en güzl yıllarında bana yaşattıklrı o eziyeti sanırım hiç unutmicam.İnsan nankör olmamalı ki ben senelrdir sorunlu bi ailesi varken eşime hep destek oldum düğün arifemde annesine evimi açtım dul kadın olcak zor yalnız kalmasım dedim acıdım ama acıncak duruma düşürdüler beni ana oğul...
Böyle kötü niyetli tüm insanları Allaha havale ediyorum umarım herkes hak ettiğni yaşar

Birleşmek istuyorsun ve birleseceksin gibi geliyor bana.. Şahsi fikrim, ne ailesine guvenilir ne kendisine.. Ayrilip yeniden birlesen insanlar yok mu, elbette var ama boyle dayaklar kufurler rezillikler olmuyo genelde onlarda..
Hayirlisi olsun hakkinda.. InsaAllah uzulmezsin..

Teşşekkür ederim yorumunuz ve dileğiniz için. Hepimiz için hayırlısı olur inşAllah .
Birleşmek istediğimi zannettim ilk mektubu okuyp onu görünce ama sonra durdum baktımki saygı kalmamıs sevgide eskisi gbi değil e güven deden zerrre yok o aileye karsı...
Şükredicem dha uzun yıllar rezillik çekmeden ailemde arkamdayken alnımın akıyla bu işten kurtulmaya çalışcam bakalım artık

Teşşekkür ederim yorumunuz ve dileğiniz için. Hepimiz için hayırlısı olur inşAllah .
Birleşmek istediğimi zannettim ilk mektubu okuyp onu görünce ama sonra durdum baktımki saygı kalmamıs sevgide eskisi gbi değil e güven deden zerrre yok o aileye karsı...
Şükredicem dha uzun yıllar rezillik çekmeden ailemde arkamdayken alnımın akıyla bu işten kurtulmaya çalışcam bakalım artık
Guven ve saygi klişe gibi dursa da anahtar kelimelerdir.. Onlar yoksa o sevgi laçka bi hal alir ve en sonunda da biter, mutlu filan etmez..
Eşin dogru duzgun olsa ailesi cok da problem edilmez ama burda sorun herkesten once esinde ne yazik ki..
Ne olduklarini acik secik gormussun, bence zorlamanin anlami yok, bu kez dönüşün daha zor olur.. Sırf adın "evli" olsun diye hayatini "katlanmaya" çevirme derim..
Yine soyluyorum, benim de eski esiyle yeniden evlenen bildiklerim var ama onlarda dayak, küfür, rezaletler silsilesi yok.. Ya aileler anlasamamis ya ciftler birbirini anlayamamis ya da ne bileyim toyluktan kaynaklı ayriliklar olmus..
Senin yaşadığın sıkıntıların yaninda bir de psikolojik rahatsizlik var ki en zor seylerden biri bence..

Avukatla görüşüp anlaşmalı bosanmayi biliyor :KK62: sonra seviyorum bıdı bıdı !

Ortak mülk mü var nedir ? Gerçekten donuna kadar alacağını mi düşündü de çark etti acaba ? Okadar zaman aramiyor sonra bir mektupla fakir edebiyatı yapıyor ..kanma ! Armut dibine düşermiş. .
Restleri, artistlikleri işe yaramadi, ters tepti, hemen çark etti, kisilik iste..

Guven ve saygi klişe gibi dursa da anahtar kelimelerdir.. Onlar yoksa o sevgi laçka bi hal alir ve en sonunda da biter, mutlu filan etmez..
Eşin dogru duzgun olsa ailesi cok da problem edilmez ama burda sorun herkesten once esinde ne yazik ki..
Ne olduklarini acik secik gormussun, bence zorlamanin anlami yok, bu kez dönüşün daha zor olur.. Sırf adın "evli" olsun diye hayatini katlanmaya çevirme derim..
Yine soyluyorum, benim de eski esiyle yeniden evlenen bildiklerim var ama onlarda dayak, küfür, rezaletler silsilesi yok.. Ya aileler anlasamamis ya ciftler birbirini anlayamamis ya da ne bileyim toyluktan kaynaklı ayriliklar olmus..
Senin yaşadığın sıkıntıların yaninda bir de psikolojik rahatsizlik var ki en zor seylerden biri bence..

Yani şimdi burda bnu söyleyince tüm kk bana saldırabilir nasıl düşünce yapın var diye ama dediğim gbi şiddet olayının nedenide bi nevi benm .çünkü artık sinirlerim o kadar yıpranmıstı ki sürekli ben esimi sıkıstırmalar çimciklemeler işte tokat atmalar yani bi nevi adamı ben dövüyomus gbi oluyodum oda birgün öyle vurulmaz böyle yapılır ben sana daha el kaldırmadım deyip rapor aldıgım olayı gerçekleştirdi. Şimdi dönüp bakınca ben kendimi küçük düşürmüsüm diyorum ama iste buda ders oluyo insana .şiddetin her türlüsü kötü tabiki ama

Aynen avukata anlaşalım demişsin madem pişmansın diye sorduğumda ise neymis bi erkek olarak gururuna dokunmusmus benim ona boşanma davası açıp hemen kendisinden vazgeçmem de o yüzden oda avukata mı yalvarcakmıs beni boşamasın karım diye ..
Hep bi bahane hep bi cvp .
Senin onca yasadiklarin, gururuna dokunanlar ne olacak? Bencilliğe bak, klişelere bak.. Bosanma asamasina getir, sonra da kadini sucla "bana dava actin" diye.. Ben seni anladigina ve sana hak verdigine inanmiyorum, ailene de iyice bilenmiştir bu süreçte, intikam duygusu bile vardır diye dusunuyorum icinde bi yerlerde, acısını cikarma vs..

Yani şimdi burda bnu söyleyince tüm kk bana saldırabilir nasıl düşünce yapın var diye ama dediğim gbi şiddet olayının nedenide bi nevi benm .çünkü artık sinirlerim o kadar yıpranmıstı ki sürekli ben esimi sıkıstırmalar çimciklemeler işte tokat atmalar yani bi nevi adamı ben dövüyomus gbi oluyodum oda birgün öyle vurulmaz böyle yapılır ben sana daha el kaldırmadım deyip rapor aldıgım olayı gerçekleştirdi. Şimdi dönüp bakınca ben kendimi küçük düşürmüsüm diyorum ama iste buda ders oluyo insana .şiddetin her türlüsü kötü tabiki ama
Adami sen zorlamissin peki, diyelim bun oktada hakettin.. E onun ve ailesinin uyguladigi psikolojik siddet ne olacak? Dayak yok diyelim, diger yapılanlar?

Senin onca yasadiklarin, gururuna dokunanlar ne olacak? Bencilliğe bak, klişelere bak.. Bosanma asamasina getir, sonra da kadini sucla "bana dava actin" diye.. Ben seni anladigina ve sana hak verdigine inanmiyorum, ailene de iyice bilenmiştir bu süreçte, intikam duygusu bile vardır diye dusunuyorum icinde bi yerlerde, acısını cikarma vs..

Bende beni anladığına inanmadıgım için zaten düşüncemde geri adım attım aynen dediğiniz gbi birde ailemde arkamda durdugu için suçlu onun gözünde bu konudada lafını sokmustu konusurken. Gerçekten bu erkekleri anlayamiyorm yani bnları yaşıcaklarımı bana 2yıl önce deseler güler gçerdim sonsuz aşka sahibim derdim.Yalan söylememek doğru insan olmak bu kadr mı zor olur. Bu nasıl bi evrimdir değişmedir anlamıyorum

Adami sen zorlamissin peki, diyelim bun oktada hakettin.. E onun ve ailesinin uyguladigi psikolojik siddet ne olacak? Dayak yok diyelim, diger yapılanlar?

Tabiki o dediğiniz zaten var ben sadece burda dayak var diye yorum yapan arkadaslr için yazdım o detayı benmde o konuda hatam vardı diye. Ama ailesinin yaptıgı iğrençlikler hayatları düşünce yapıları çok kötü unutulmaz yani hiçbi bayan istemez böyle muameleyle karsılasmak.
Artık erkek aileleridr böyle pislikler yapmasın yıkmasın gencecik kızların yuvalarını yıknlarında yakaları bir araya gelmesin inş

Bence bi sans verebilirsin, gercekten pisman gibi geldi bana. Sadece evliligin gidisatini gormeden cocuk olmasin. Bi de evden kovman hakli bile olsan yanlis olmus esinin gozunden bak annesi ona muhtac ve sen onu evden kovuyosun. Hem de durup durup tam kp ile barismis ve yakinda gidecekken bos yere kendi huzurunu kacirmissin.

Sen dovuyomus gibi olmuyodun arkadasim basbaya dovmussun adami. Sen vurursan o da vurur o noktada esin hakli. Mesala kadinlarin cogu senin yaptigin siddete laf etmez ama erkek yaparsa yeri yerinden oynatir. Evet erkek fiziksel olarak daha guclu ama siddet sadece insani fiziksel yonden etkilemiyor.

Eşiniz maddiyat düşkünü birisi mi siz daha iyi tanırsınız bir yakınım aynı boşanma olayına döndü iş derken kanunun kadınlardan yana oldugunu avukata sorup iyice araştırdıktan sonra barışma girişiminde bulunmuş ailesi etkilemiş parayı duyunca avukata gösterme vs demesi dikkatimi çekti avukat ne diyecek ki pişmansa pişman aksine onun yararına olurdu.Ama sanki siz barışma taraftarısınız sanırım illaki barışacaksanız da uzak yere gidin bence de.

Ben barismazdim.
Ha baska sehirde ailesinden uzak yasayacaksaniz icinizde kalmamasi adina deneyebilirsiniz.
Tabi siddet gormeyeceginize guveniyorsaniz.
Bir de hamile kalmamaya dikkat ederek.

Bence bi sans verebilirsin, gercekten pisman gibi geldi bana. Sadece evliligin gidisatini gormeden cocuk olmasin. Bi de evden kovman hakli bile olsan yanlis olmus esinin gozunden bak annesi ona muhtac ve sen onu evden kovuyosun. Hem de durup durup tam kp ile barismis ve yakinda gidecekken bos yere kendi huzurunu kacirmissin.

Şimdi pişman olduğunu biliyorum illaki kaç yıllık ilişkimizi dha bir yıl olmadan annesinin ağzına defalarca bakıp bu duruma getirdi. Sorun şu ki benim kp olcak kişiye bizim memlekette şeytanın arka bacağı derler. O kadar kötü bi insan deyim size. E annesidr beni istemedi oğlundan dha iyi meslegim var ezerim onu ve eşini sevmiyo (güya) onun akrabasıymısım istemiyomus. Neyse bnlar olunca o kadar dolduruyolarki eşim olacak akılsızı. Yani gözlerinden görüyodum ailem sunu dedi deyip ona inandıgını ve bana boş yere surat yapıp hayatı zindan ettiğini

Ben barismazdim.
Ha baska sehirde ailesinden uzak yasayacaksaniz icinizde kalmamasi adina deneyebilirsiniz.
Tabi siddet gormeyeceginize guveniyorsaniz.
Bir de hamile kalmamaya dikkat ederek.

Ayrıca ben ve ailem o kadar adam yerine konmadıkki. Ailem kesinlikle istemiyo gene yapar parasız kaldı ondn yapıyo ve tazminat felan alıcam gbi gözüküyo şuan içn . Senle barısıp götürüp dha da kötü davranıp eziyet eder diyolrki bir arkadasında dediği gbi rol modeli babası. Kadını dövüyo sövüyo aldatıyo paraları baska kadınlarla yiyo ama sonra pişmanım deyip karısyla barısıyo çekip gidiyo snra gene aynı.

Ayrıca ben ve ailem o kadar adam yerine konmadıkki. Ailem kesinlikle istemiyo gene yapar parasız kaldı ondn yapıyo ve tazminat felan alıcam gbi gözüküyo şuan içn . Senle barısıp götürüp dha da kötü davranıp eziyet eder diyolrki bir arkadasında dediği gbi rol modeli babası. Kadını dövüyo sövüyo aldatıyo paraları baska kadınlarla yiyo ama sonra pişmanım deyip karısyla barısıyo çekip gidiyo snra gene aynı.

Bana da baska sehirde daha kotu davranabilir gibi geldi.
Karar sizin tabi ki. Eger neden bir dans daha vermedim diyecekseniz sonradan deneyin. Ama ben buyuk ihtimalle barismazdim.

Eşiniz maddiyat düşkünü birisi mi siz daha iyi tanırsınız bir yakınım aynı boşanma olayına döndü iş derken kanunun kadınlardan yana oldugunu avukata sorup iyice araştırdıktan sonra barışma girişiminde bulunmuş ailesi etkilemiş parayı duyunca avukata gösterme vs demesi dikkatimi çekti avukat ne diyecek ki pişmansa pişman aksine onun yararına olurdu.Ama sanki siz barışma taraftarısınız sanırım illaki barışacaksanız da uzak yere gidin bence de.

Ben bu olaylar olmadan önce cok teklif etmistim tayin isteyip gidelim burdan bak ailen bizi ayırcak illaki istemiyolar beni diye. O zman yanaşmayan adam smdi ne olduda böyle yapıyo dediğim gbi aileme bana ağza alınmıcak laflar. Ben eşime cevsen almıstım burda bu konular sakıncalı sanırım sen benm kv kp olcak şahıs karsısına al deki oğlum biz hocaya gittik bu kz ve anası sna muska yapmıs agzını gözünü bağlamak için sen ondan hala istiyosun bak başını yakcaklar hazır dava açmısken bosa gitsin.. benim es olacak kişi ne cvp vermis ?
Hiç bişey. Bide bana bunun için kızıyo siz bana böylemi yaptınız diye Şaka gbi insanlar Allaha havale ediyorum onları

X