Ne yapmam gerek ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet yanlış yazmışım onu fark ettim buraya anlatamadığım nokta şu alt kat komşuları en ufak sese arayacak bir yapida yapilan çok ses denen sadece Efe diye ismini iki kere seslemem niye böyle oluyor falan demem yani düşünülen gibi bir ses yok öyle

Alt kat komşu dediginiz gibi en ufak sesi sikayet edecek biri olsa şimdiye kadar sikayet ederdi. Bakin ilk defa gitmemişsiniz o eve, illa ses olmuştur ufak tefek.
Babasi tanidigi adama mi inanacak, tanimadigi ve durumu kurtarma derdinde oldugunu tahmin edebilecegi size mi? Yani boşuna yazmişsiniz.

"sınavlarına hazırlık için ben de evine gidiyordum anca öyle görüşebiliyorduk"

Tanımadığım kız yakalanmış bana mesaj atıyor. Telefonda kapıya çıkmadan veya aşağıda bekleyerek sorabilceği bir şeyi kapıya gitmiş sormuş ekstra bir de kavga gürültü olmuş..
bu senaryoda siz sevgilinizle evde buluşmaya gittiniz kavga edince de taklam oldunuz ve kendinizi aklamaya çalışıyorsunuz. Ki adam sizi tanımıyor bile. Bu mesajı ya yüzsüzlük ya da tutuşmanız olarak yormlaması çok muhtemel.

he ayrıca eve de gitmişiniz zaten yanlış anlamış olmuyor. Muhtemelen doğru olanı anladı zaten..

Peki bundan sonrası için hocamızla konuşup durum bundan ibaretti ama kız sesi olarak duyup babasına haber vermişler onun da düzeni bozuldu benim yüzümden desem hocası zaten biliyor yani birlikte gittiğimiz için babasına o izah etse nasıl olur

Peki bundan sonrası için hocamızla konuşup durum bundan ibaretti ama kız sesi olarak duyup babasına haber vermişler onun da düzeni bozuldu benim yüzümden desem hocası zaten biliyor yani birlikte gittiğimiz için babasına o izah etse nasıl olur
Çırpındıkça kötü olur yapmayın. Net bir şeklde kavga etmişiniz alt komşu da duymuş. Ekstra inkar etme çabası sizi daha büyük çıkmaza sokar. Erkek arkadaşınzın ilk başta bişey demeyip sonradan neden aradım ki çıkışları da babasının hakkınızda söylediklerinden dolayı muhtemelen.. olayları daha çıkmaza sokmayın. Bırakın öyle kalsın

Bunu sakız gibi uzatmanın kimseye faydası olmayacak ve çok gereksiz
İnsanları kandırmak heleki ebeveynleri o kadar kolay değil

Çırpındıkça kötü olur yapmayın. Net bir şeklde kavga etmişiniz alt komşu da duymuş. Ekstra inkar etme çabası sizi daha büyük çıkmaza sokar. Erkek arkadaşınzın ilk başta bişey demeyip sonradan neden aradım ki çıkışları da babasının hakkınızda söylediklerinden dolayı muhtemelen.. olayları daha çıkmaza sokmayın. Bırakın öyle kalsın
En başından beri zaten kavga ettiğimiz için benim yüzümden olduğunu düşünüp sinirliydi babasi benimle ilgili ona en ufak bir şey dememiş mesajla ilgili haberi bile yokyu ben demesem

Merhaba herkese yeni bir konu açıyorum düşüncelerinizi lütfen benimle paylaşın
Pandemi sürecinden dolayı sevgilimle görüşmek zor oluyordu o babasıgilin evinin dışında dedesinin evinde kalıyordu sınavlarına hazırlık için ben de evine gidiyordum anca öyle görüşebiliyorduk cuma günü gittim her şey iyiyken tartışmaya başladık sonra konuşalım diyerek çıktım ama seslerimi yükseldi alt kat komşusu biraz her şeye karışan bir tip amcaymis sevgilimin babasını aramış sizin evden bir kız çıktı sesleri geldi zaten yukardan diye babası da sevgilime bizim eve geç orda kalmayacaksin daha demiş yani tüm düzeni alt üst oldu kendimi suçlu hissediyorum babasına ben bir hocamın ofisinin yerini sormak için gelmiştim kapıdan sordum ses tonu fazla çıktı demek ki alt kat şikayet etmiş kusura bakmayın diye mesaj attim atmadan önce erkek arkadaşıma bunu danıştım ne yaparsan yap düzelmez demişti sonrasında bu sabah neden yazıyorsun ne gerej vardı diye bana kızmaya başladı aramız bozuldu çok kötü evde de sorunları oldu ben ne yapacağım vicdanen rahat değili

Adam bu eve neden kız geliyor demez miydi ben de kendimi izah ettim o an adres sormak için ofisin gelmiştim apartmanda ses çok gitti demek ki düzeniniz bozulsun istemem yanlış anlaşılmak da istemem dedim komşunun yaptığı daha da saçma değil mi sizce
babası eve kız atıyor komşular da dedikodu yapıyor diye oğlunu çağırmış. sen mesaj atarak durumu daha kötü yapmışsın. zaten o kafada bir insana bir mesajla açıklayabileceğin bir durum değil. Kaldı ki sevgilin neden seni görmek için senin harcadığın türden bir çaba harcamıyor. madem ayağına gidiyorsun beraberinde gelen her şeyi o üstlenmek ve sana kızmamak durumunda. babamla tartıştım ama senin suçun değil diyebilmeli. apartmanda bağrışan insanlar duyup babasını arayan komşulara hiç suç bulmayın. burası türkiye valla sokakta sarılanları çevirip döven var

Pandemi sürecinden dolayı sevgilimle görüşmek zor oluyordu o babasıgilin evinin dışında dedesinin evinde kalıyordu sınavlarına hazırlık için ben de evine gidiyordum anca öyle görüşebiliyorduk cuma günü gittim her şey iyiyken tartışmaya başladık sonra konuşalım diyerek çıktım ama seslerimi yükseldi alt kat komşusu biraz her şeye karışan bir tip amcaymis sevgilimin babasını aramış sizin evden bir kız çıktı sesleri geldi zaten yukardan diye babası da sevgilime bizim eve geç orda kalmayacaksin daha demiş yani tüm düzeni alt üst oldu kendimi suçlu hissediyorum babasına ben bir hocamın ofisinin yerini sormak için gelmiştim kapıdan sordum ses tonu fazla çıktı demek ki alt kat şikayet etmiş kusura bakmayın diye mesaj attim atmadan önce erkek arkadaşıma bunu danıştım ne yaparsan yap düzelmez demişti sonrasında bu sabah neden yazıyorsun ne gerej vardı diye bana kızmaya başladı aramız bozuldu çok kötü evde de sorunları oldu ben ne yapacağım vicdanen rahat değilim
Evlenmeden önce zaten sevgili ailesi ile samimiyet kurmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Hele polemiklere girmeyi çok gereksiz buluyorum. Siz zorla kendinizi kötü duruma düşürmüşsünüz. Neden babasına mesaj atıp yalan söylüyorsunuz. Sevgilinizin yapacak bir şey yok mantığı çok saçma. Madem sizinle evinde görüşüyor bunun doğurabileceği sonuçları da üstlenmek zorunda. Siz neden kendinizi suçluyorsunuz? Zorla mı evine gittiniz, kavga çıkardınız? Bundan sonra ne yapmalıyım diyorsunuz hiçbir şey yapmayın, daha önce de birşey yapmamalıydınız. Sevgiliniz ve ailesi arasındaki durumdur bundan sonrası sevgiliniz sorumluluk almalı.

Ben şunu anlamıyorum bu olay sadece benim yüzümden mi ortaya çıktı ya da ben mi sebep oldum sadece her şey senin yüzünden oldu söylemine ben dayanamıyorum zaten vicdanen huzursuzum bu noktaya gelmesinde ama erkek arkadaşımın bana sen sebep oldun hep demesi daha fazla yoruyor beni

Ben şunu anlamıyorum bu olay sadece benim yüzümden mi ortaya çıktı ya da ben mi sebep oldum sadece her şey senin yüzünden oldu söylemine ben dayanamıyorum zaten vicdanen huzursuzum bu noktaya gelmesinde ama erkek arkadaşımın bana sen sebep oldun hep demesi daha fazla yoruyor beni
Hayır aslında seni ilgilendiren bsy de yoktu babaya mesaj atmasan
Erkek arkadaşın bu sorumluluğu alıp seni davet edebildiğine göre babasıyla yaşadığı sorunu sana yansıtmamalıydı ama onda da o yürek yokmuş işte

sen sebep olmuşsun, iki sabisiniz sınava hazırlanan 17-18 yaşında ailesi yokken senin onun evinde ne işin var bu bir, ailesi olsa gitmende sorun yoktu, sonra bir de yuksek sesli tartışmalar, sonra adam sanki salakmış gibi ben ona adres sordum da bilmem ne de diye kandırmaya çalışman.

Mesaj olayı işi iyice sarpa sardırmış
Akışına bıraksaydınız
Hem erkek arkadaşınız çaba göstermiyor siz niye bu durumlara sokuyorsunuz kendinizi

Pandemi sürecinden dolayı sevgilimle görüşmek zor oluyordu o babasıgilin evinin dışında dedesinin evinde kalıyordu sınavlarına hazırlık için ben de evine gidiyordum anca öyle görüşebiliyorduk cuma günü gittim her şey iyiyken tartışmaya başladık sonra konuşalım diyerek çıktım ama seslerimi yükseldi alt kat komşusu biraz her şeye karışan bir tip amcaymis sevgilimin babasını aramış sizin evden bir kız çıktı sesleri geldi zaten yukardan diye babası da sevgilime bizim eve geç orda kalmayacaksin daha demiş yani tüm düzeni alt üst oldu kendimi suçlu hissediyorum babasına ben bir hocamın ofisinin yerini sormak için gelmiştim kapıdan sordum ses tonu fazla çıktı demek ki alt kat şikayet etmiş kusura bakmayın diye mesaj attim atmadan önce erkek arkadaşıma bunu danıştım ne yaparsan yap düzelmez demişti sonrasında bu sabah neden yazıyorsun ne gerej vardı diye bana kızmaya başladı aramız bozuldu çok kötü evde de sorunları oldu ben ne yapacağım vicdanen rahat değilim
Bence babasina yazmasaydiniz daha iyiydi sevgilinle aranizda gecen sey kimseyi ilgilendirmez ki tartismis olabilirsiniz cok dogal. Sevgiliniz de kiz arkadasimla tartisiyorduk diyip konuyu kapatmali. Ailesi evde bir kizla beraber oldugu icin kaldigi kizdiysa o sevgilinizin sorunu

Peki kimse neden komşunun şikayet etmesine takılmıyor her evde ses olur herkes birbirini sikayet ediyor mu benim babasına deme amacım da düzeltmek sadece yanlış anlamasın diyeydi
Komşu ahlak bekçiliği yapmış. Sen de mesaj atarak büyük hata etmişsin.
Erkek arkadaşın evet bi arkadaşım uğradı diyebilecek cesarette değilse keyfi biraz bozulsun babasının evinde otursun bişey olmaz. Olay senle ilgili değil ki çık aradan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X