Ne zaman ödeme yapılır?

Görüşmedim, şirketin maddi durumunu öne sürerek maaşları bile geciktirerek ve bölerek ödüyorlar.

Bu sizin sorununuz değil .
Siz sabah evden çıkıp işe gittiğinizde işinizi yaptığınız sürece maaşınızı hakkettiniz
kapatsaymışlar durum kötüyse o zaman

Sahşi fikrim muhasebeyi veya işvereninizi arayıp konuşmak,
olumlu sonuç alamazsanız ihtar çekeceğinizi söyleyin.

Siz sadaka değil hakkınızı istiyorsunuz

İşgüzarlık yapmasınlar

Bu sizin sorununuz değil .
Siz sabah evden çıkıp işe gittiğinizde işinizi yaptığınız sürece maaşınızı hakkettiniz
kapatsaymışlar durum kötüyse o zaman

Sahşi fikrim muhasebeyi veya işvereninizi arayıp konuşmak,
olumlu sonuç alamazsanız ihtar çekeceğinizi söyleyin.

Siz sadaka değil hakkınızı istiyorsunuz

İşgüzarlık yapmasınlar
Çok haklısınız.. kamu iştiraki bir de şirket. O zaman muhasebeyi arayıp verecekleri cevaba göre ihtar çekeyim. Teşekkür ederim.

Düşmezsin canım konu sahibesi, düzgün bir işyeri oslaydı zaten paranı çoktan vermişlerdi. İçin rahat edecekse ara muhasebeyi konuş bu ayın sonuna kadar ya ödeyin ya da ihtar çekicem de.
Çok sağolun desteğiniz için yılların birikimiyle sağlıklı düşünemiyor olabilirim demiştim. Ama hepiniz destek oldunuz. Kafam da rahat, harekete geçebilirim

İşte o yüzden kararsız kaldım, haklıyken haksız duruma mı düşerim diye tereddüt ettim.

Haksız duruma düşmezsiniz. Çıkışınız kod 13 ile yapılmış karşılığında hesabınızda tazminat görünmüyor. Her türlü alırsınız tazminatınızı. siz direk ihtar çekin

Merhaba. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim 🙏 yaklaşık bir ay kadar önce 5 buçuk yıldır çalıştığım şirketten evlilik nedeniyle ayrıldım. Hala tazminatım ve geriye dönük alacaklarım ödenmedi. SGK'ya mı şikayet etmeliyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?
Evlilik belgelerini verdiniz mi ? Birde ben noterden ihtarname yolladım.Ona rağmen tazminatim eksik yattı benim.

Merhaba. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim 🙏 yaklaşık bir ay kadar önce 5 buçuk yıldır çalıştığım şirketten evlilik nedeniyle ayrıldım. Hala tazminatım ve geriye dönük alacaklarım ödenmedi. SGK'ya mı şikayet etmeliyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?
Merhaba,6 ay tanamlamadığınız için hak kazanımı olmamış olabilir.Bir avukata danışın derim

Ben de evlilikten dolayı ayrılmıştım aynı sizinki gibi bir şirketti. Ödemeleri zamanında yapmaz geciktirirdi. Ödemezlerse mahkemelik olursam kesin zorluk çıkarırlardı. Tavsiye ile hiç o toplara girmeden güler yüzle almayı denedim. Sadece ne zaman yatar diye sordum ettim. 2 hafta sonra yarısı yattı. Diğer yarı baktım yatmıyor soruyorum para gelmedi vs deniyor. En son tak etti ödeme olmayacaksa mahkeme yoluna başvuracağım dedim ondan sonra o kalanı da ayrıldıktan 2 ay sonra almış oldum.
O yüzden önce almaya çalışın bence son çare zaten mahkeme yolu.

Ben de evlilikten dolayı ayrılmıştım aynı sizinki gibi bir şirketti. Ödemeleri zamanında yapmaz geciktirirdi. Ödemezlerse mahkemelik olursam kesin zorluk çıkarırlardı. Tavsiye ile hiç o toplara girmeden güler yüzle almayı denedim. Sadece ne zaman yatar diye sordum ettim. 2 hafta sonra yarısı yattı. Diğer yarı baktım yatmıyor soruyorum para gelmedi vs deniyor. En son tak etti ödeme olmayacaksa mahkeme yoluna başvuracağım dedim ondan sonra o kalanı da ayrıldıktan 2 ay sonra almış oldum.
O yüzden önce almaya çalışın bence son çare zaten mahkeme yolu.
Merhaba, teşekkür ederim 🙏 umarım ben de alırım ama şirket inisiyatifine kalırsa 1000 TL 1000 TL bölüp öderlerse para yok olacak. Kamu iştiraki olduğu için özel kadar rahat olamaz gibi düşündüm ama🤷

Çok zaman kaybetmişsiniz daha da kaybetmeyin, hemen gidin ya yatırırsınız ya hukuki yollara başvuruyorum bütün içeride kalan paramı istiyorum demelisiniz. Kaç tane arkadaşım çıktı bu şekilde. Son maaşlarıyla aldı hepsi parasını. Uyanıklara bak sesi çıkan olmayınca üzerine yatıyolar

Çok zaman kaybetmişsiniz daha da kaybetmeyin, hemen gidin ya yatırırsınız ya hukuki yollara başvuruyorum bütün içeride kalan paramı istiyorum demelisiniz. Kaç tane arkadaşım çıktı bu şekilde. Son maaşlarıyla aldı hepsi parasını. Uyanıklara bak sesi çıkan olmayınca üzerine yatıyolar
Çok haklısınız, çok teşekkür ederim 🙏 araya deprem de girince ben de atladım. Pazartesi noterden ihtar çekeceğim.

Aranızda güven varsa direk iletişime geçin.
Ancak sorunlu tipler ise ihtar çekmek en doğrusu.
Genelde son maaş yatırılırken verilir.
Kendi adıma zerre kadar güvenmiyorum. Benim onlardan alacağım son maaş Ocak ayının yarım maaşı ama daha Aralık ayı maaşının tamamı ödenmedi. Teşekkür ederim yönlendirmeniz için 🙏

X