Neden?

Ozelbir

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
3
0
35
Eşimi bazen çözemiyorum. Normal zamanda romantik sevgi dolu beni düşünen eşim başkası varken kabalasiyor.
Özellikle bu benim ailem olduğunda bana kaba davraniyor.
Ilk başlarda kendi aileme saygısızlık etmemek için hep ben alttan aldım. Sustum ya da tamam dedim.
Bu daha da üstüme geldi.
Bu sefer ailem üzüldü kızım bu seni neden bu kadar eziyor dedi.
Ailem gelince onlara güzel hizmet etmek ikramlarda bulunmak istiyorum.
Evde eksik olan şeyleri eşime söylüyorum idare et daha maaş almadım diyor. Kredi kartı kullanmiyoruz. Tamam bir seferlik.anlarim ama her defasında böyle olunca üzülmeye başladım .
Geçen gün annem geldi yanıma bu sefer kendi kendime karar aldım eşime karşı susmayacagim en azından ailem beni kızımız çok eziliyor demesin diye.
Ne dese hakkımı savundum.
Yeri geldi sesimi de yukselttim.
Annem bu sefer de
Neden bu kadar huzursuzsunuz siz demeye başladı.
Ben gerçekten anlayamıyorum. Ailem beni mutsuz zannediyor anlatıyorum normalde bana çok iyi davraniyor işten geliyor yorgun argın beni az rahatsiz görse
Canim sen hadi biraz uzan ben yemeğimi de hazırlarım bulaşığı da yıkarım. Diyor.
Bir yerim ağrısa masaj yapıyor bir şeye dertlensem yanımda duruyor. Üzülme geçecek hepsi diyor.
Ben bunları anneme anlatıyorum ama artik o da inanmamaya başladı. Kendisini kandirdigimi düşünüyor.
Kendi ailesinin yanında daha iyi davraniyor. Ben zaten aile büyüklerimize saygı da kusur etmemeye çok özen gösteriyorum. 7 yıllık evliligimizde bir defa bile saygisizligim olmadı yüzümü bile asmadim kimseye.
Konu dağılmasın. Kisaca eşim benim ailemin yanında neden kötü biri gibi davraniyor ne olur anlayan varsa bana da anlatsın. Ben aileme göre mutsuz bir evliliği var gibi görünmekten yoruldum.

Ne istiyor ne yapmaya çalışıyor gerçekten anlayamıyorum.

Esinizin yaptigi hic hos degil. Siz onun ailesine bu sekilde davransaniz kisasa kisas yapiyor diyecegim ama tam tersi oldugunu soyluyorsunuz. Geriye iki secenek kaliyor ya ailenizi sevmiyor ve gelmelerini istemiyor ya da ergen gibi ailenizin yaninda sert erkek imaji vermeye calisiyor😒

Sizin bilmediğiniz bişey var demek ki ya ailenize karşı farklı düşünceleri var tepkisini böyle belli ediyor

Normalde eşiniz size ilgili alakali biriymiş, yani belki de sizsizeyken eşinizle bu durum hakkinda konuşup, kendinizi ailenizleyken ona olan davranıslarindan ötürü rahatsiz oldugunuzu belirtin. Aileler geldiğinde insanin hakli olarak bir şeyler yapmaya calıştığını, sofrasini, karşilamasini agirlamasinı iyi yapip, gonullerini ferah tutmak istediğinizi, bunun aslinda ailenizin ne kadar sevgi dolu olduğunun, birbirine baglı olduğunun bir yansiması olarak görüleceğini belirtebilirsiniz. biri geldiginde ses yukselmesinin, azarlamanın vs sizi huzursuz ettiğini dile getirmekten çekinmeyin. *Belki eşiniz de çesitli sebeplerden (ekonomik olumsuzluklar, kendini konforlu hissetmeme, sizin biri gelsiginde değistiğinizi düşünüp rahatsız olması vs) kendini kötü hissediyor ve bu sebeple bu sekilde yaklaşıyor olabilir. *Ben esimle konuştuktan sonra, herhangi bir art niyet, fesatlik sezinlesem sanırim konunun üzerine gider bana bu şekilde davranamayacağını ona gösterirdim. Ama onemli olan onun neden boyle davrandigı, iyi niyet varsa aşılamayacak şey yok👍

Normalde eşiniz size ilgili alakali biriymiş, yani belki de sizsizeyken eşinizle bu durum hakkinda konuşup, kendinizi ailenizleyken ona olan davranıslarindan ötürü rahatsiz oldugunuzu belirtin. Aileler geldiğinde insanin hakli olarak bir şeyler yapmaya calıştığını, sofrasini, karşilamasini agirlamasinı iyi yapip, gonullerini ferah tutmak istediğinizi, bunun aslinda ailenizin ne kadar sevgi dolu olduğunun, birbirine baglı olduğunun bir yansiması olarak görüleceğini belirtebilirsiniz. biri geldiginde ses yukselmesinin, azarlamanın vs sizi huzursuz ettiğini dile getirmekten çekinmeyin. *Belki eşiniz de çesitli sebeplerden (ekonomik olumsuzluklar, kendini konforlu hissetmeme, sizin biri gelsiginde değistiğinizi düşünüp rahatsız olması vs) kendini kötü hissediyor ve bu sebeple bu sekilde yaklaşıyor olabilir. *Ben esimle konuştuktan sonra, herhangi bir art niyet, fesatlik sezinlesem sanırim konunun üzerine gider bana bu şekilde davranamayacağını ona gösterirdim. Ama onemli olan onun neden boyle davrandigı, iyi niyet varsa aşılamayacak şey yok👍
Çok konuştum tamam dikkat edeceğim dediği zamanlar gerçekten dikkat ediyor
Ama ben her defasında hatırlatıcı niteliğinde mi olmalıyım.
Kalıci olmuyor . Konuştuğum zaman iyi konuşmadığım zaman yine o değişik yüzünü ortaya çıkarıyor.

Eşiniz ailenizin gelmesinden kendince rahatsız olabilir mi?
Kendi ailesinin yanında normal sizinkiler in yanında sorunlu davranıyorsa aklıma başka bir ihtimal gelmedi

Kisaca eşim benim ailemin yanında neden kötü biri gibi davraniyor ne olur anlayan varsa bana da anlatsın.
Geçmişte, nişanlılık döneminde veya evlilik hazırlığınızda ailenizle eşiniz arasında bir sürtüşme ya da anlaşmazlık oldu mu?

Evli kardeşleriniz varsa, ailenizin onların eşlerine davranışıyla, eşinize davranışlarını eşiniz kıyaslıyor olabilir mi?

Eşimi bazen çözemiyorum. Normal zamanda romantik sevgi dolu beni düşünen eşim başkası varken kabalasiyor.
Ilk başlarda kendi aileme saygısızlık etmemek için hep ben alttan aldım. Sustum ya da tamam dedim.
Bu daha da üstüme geldi.
Evde eksik olan şeyleri eşime söylüyorum idare et daha maaş almadım diyor. Kredi kartı kullanmiyoruz. Tamam bir seferlik.anlarim ama her defasında böyle olunca üzülmeye başladım .
Geçen gün annem geldi yanıma bu sefer kendi kendime karar aldım eşime karşı susmayacagim en azından ailem beni kızımız çok eziliyor demesin diye.
Annem bu sefer de
Ben gerçekten anlayamıyorum. Ailem beni mutsuz zannediyor anlatıyorum normalde bana çok iyi davraniyor işten geliyor yorgun argın beni az rahatsiz görse
Canim sen hadi biraz uzan ben yemeğimi de hazırlarım bulaşığı da yıkarım. Diyor.
Bir yerim ağrısa masaj yapıyor bir şeye dertlensem yanımda duruyor. Üzülme geçecek hepsi diyor.
Ben bunları anneme anlatıyorum ama artik o da inanmamaya başladı. Kendisini kandirdigimi düşünüyor.
Kendi ailesinin yanında daha iyi davraniyor. Ben zaten aile büyüklerimize saygı da kusur etmemeye çok özen gösteriyorum. 7 yıllık evliligimizde bir defa bile saygisizligim olmadı yüzümü bile asmadim kimseye.
Konu dağılmasın. Kisaca eşim benim ailemin yanında neden kötü biri gibi davraniyor ne olur anlayan varsa bana da anlatsın. Ben aileme göre mutsuz bir evliliği var gibi görünmekten yoruldum.
Eşiniz ailenizi istemiyor onları sevmiyor başka bir açıklaması yok.Ancak sizi gerçekten sevseydi en azından ailenizden hoşlanmasa bile sizin hatrınız için onlara karşı saygılı olurdu .Oldukça kaba biri size baş başayken anlayışlı ve sevgi dolu olması yetiyormu bilemem ancak son derece saygısız bir adam olduğu bariz belli .Kendisine bu durumdan rahatsız olduğunuzu söyleyin .Tepkisi ne olacak ondan sonra düzelecekmi?bakarsınız .

Ailenizle derdi var gibi. Ya onyargili ya sevmiyor ya hanimci olmak istemiyor yanlarinda.. ya ailenizi simartmak istemiyor. Istemiyor onlari belli sizin huzurunuzu bu sekilde kaciriyor yanlarinda. Gelmesinler diyemiyor.

Eşiniz sizin onlara ilginizi kıskanıyor olabilir.Yada aileniz gelince istemsiz geriliyor olabilir.Aileniz gelince onun her yaptığını izliyor ve mimikleriyle bile olsa elestiriyorsa bu onu gerginleştiriyor olabilir. Siz ailenizin yanında , yada başkalarının karşısında değişiyorsanız ,(olumlu da olsa) farklı davranmanız onu farkında olmadan geriyor olabilir...Bakın insan her tepkiyi bilinçli vermiyor .Bilinç altında kaybetme korkusu, başkalarının mutluluğunu bozma korkusu vs olabilir..Siz ailenizin ve diğer insanların yanın da ona yanlız olduğunuz zamanlarda ki gibi davranmıyormusunuz?..

Bu daha da üstüme geldi.
Annem bu sefer de
Ailenizin mutsuz sanmasından sıkılıyorsun uz da asıl mesele eşinizin bu sekilde davranması.
Ailenizden geriliyor olabilir mi. Bunu masaya yatırın. Gerekirse az birarada getirin ama düzgün davranmayı ilke edinsin.

O senın ailenın yanında nasıl davranıyorsa sende onun ailesinin yanında aynı davranacaksın ,
ne eksik ne fazla ,

6 tane üyelik asla normal bir davranış değil ben size diyeyim
Acaba hangi 6 üyelik 🤔
Konular birbiriyle paralel mi hepsi ayrı bir dünyadan hikayeler mi Kazen abi?
Eğer öyleyse ya hayal gücü geniş yada klinik vaka

X