Nefret ediyorum şu kadından

Ailemin yanına geldim, eşim barışmak istiyor biz mutluyuz kendi ailemize bakalım sen de hamileliğin etkisiyle çok büyütüyorsun vs diyor. Ben düşünüyorum hala bilemiyorum. Ailem boşanmamı istemiyor çünkü eşim genel olarak iyi biri onlar da annesi yüzünden ayrılma vs diyorlar. Offf gerçekten çok zormuş bu işler ne yapacağımı bilmiyorum.
Annesi ile aranızda tampon olmalı eşin.

Evet ben de böyle düşünüyorum. Sorun şu ki biz farklı şehirlerde yaşıyoruz, torunumu göreyim diye gelmek isteyecek bu kadın illa ki. Ve haliyle yatılı kalacak, bunu nasıl aşıcam? Sık gelmesine izin vermem ama mesela yılda iki kere geldi diyelim bunu engelleyemem ki mecbur karşı karşıya geleceğiz. O zaman ne yapmam lazım? Gidene kadar kendimi sıkıp sabretmem mi gerekiyor ne yapayım bilmiyorum. Hiç görüşmeme şansım olsaydı keşke.
Valla bunu engelleme şansınız yok maalesef uzak olunca bu kalma meselesi can sıkıcı, bence o zaman mesafeli bir şekilde durun, eşinize çok iş düşüyor, belliki annesini durduramıyor, oturup bu konuyu konuşun bence , eşiniz annesine karşı bak eşim hakkında konuşma, saçma sapan konuşmalar yapıp kışkırtmaya çalışacaksan hiç bir araya gelme diye uyarsın, ama bak şunu diyeyim sorun gerçekten eşin o düzelmeden kv düzelmez, eşin annesine karşı etkisiz eleman bu şekilde davranmaya devam ederse tekrar dönsen bile başa dönersiniz, bence iyice bu konuları konuşun halletmeden de dönme derim ..

Valla bunu engelleme şansınız yok maalesef uzak olunca bu kalma meselesi can sıkıcı, bence o zaman mesafeli bir şekilde durun, eşinize çok iş düşüyor, belliki annesini durduramıyor, oturup bu konuyu konuşun bence , eşiniz annesine karşı bak eşim hakkında konuşma, saçma sapan konuşmalar yapıp kışkırtmaya çalışacaksan hiç bir araya gelme diye uyarsın, ama bak şunu diyeyim sorun gerçekten eşin o düzelmeden kv düzelmez, eşin annesine karşı etkisiz eleman bu şekilde davranmaya devam ederse tekrar dönsen bile başa dönersiniz, bence iyice bu konuları konuşun halletmeden de dönme derim ..
Ya inanın eşim tepki koyduğunda bile durmayan bir kadın yoksa tepki koyduğu da oluyordu ama yok. Terminatör gibi bir şey yani. Mesela eşim beni savunuyor diyelim annesi bağırıp çağırıp küsüyor sonra birkaç gün sonra eşim ya da annesi iletişim kuruyor normal ilişkilerine geri dönüyorlar. Ben eşimin biraz tavır yapması gerektiğini düşünüyorum yoksa bu kadın anlamıyor işte. O da annesi yalnız, boşanmış bir kadın falan diye tavır koyamıyor uzun süre bilemiyorum çok zor gerçekten.

Ya inanın eşim tepki koyduğunda bile durmayan bir kadın yoksa tepki koyduğu da oluyordu ama yok. Terminatör gibi bir şey yani. Mesela eşim beni savunuyor diyelim annesi bağırıp çağırıp küsüyor sonra birkaç gün sonra eşim ya da annesi iletişim kuruyor normal ilişkilerine geri dönüyorlar. Ben eşimin biraz tavır yapması gerektiğini düşünüyorum yoksa bu kadın anlamıyor işte. O da annesi yalnız, boşanmış bir kadın falan diye tavır koyamıyor uzun süre bilemiyorum çok zor gerçekten.
O zaman eşinle konuş bari seni sinir etmeden görüşsünler , eşinde tuhaf ben olsam eşim üzülmesin diye annemin hakaret içeren msjlari hemen silerim ve annemi uyarırım , telle yanında görüntülü konuşmam mesela , eşin de anlayışsız, resmen içten içe seni çatlatıyor, haliyle sende dayanamıyorsun, bir insan birini sevmiyorsa gözüne sokmak ayrı bir fitne , eşinle öyle bir konuş ki bir daha sizi karşı karşıya getirmesin , evlilikte sorun idare bilmeyen erkeklerden dolayı çıkıyor, kv , görümce , elti bunlar hep boş konular aslında sorun tamamen eş kişisi, herşey erkekte bitiyor ...

İyi geceler herkese.

Ben 2,5 yıllık evliyim ve 1 yaşında bir kızım var hanımlar. Eşimle genel olarak mutluyuz, ciddi bir sorunumuz yok. Annesi dışında yani!

Ben bu kadının neler yaptığını yazıp sinirlerimi daha da bozmak istemiyorum ama özetle sürekli oğlunu kıskanan, psikolojik olarak onu kocası yerine koyduğu için beni de kuma yerine koyan, ağzının ayarı olmayan, etrafındaki herkesle kavgalı, ruh hastası bozuk ağızlı geçimsiz bir insan. Birbirimizden nefret ediyoruz ve evlendiğimizden beri küs olmadığımız zaman dilimi birkaç aydır. Şu anda da küsüz zaten ileri geri konuşmalarından bıktığım için.

Eşin bu arada napıyor diyecekler için, eşim kavga gürültü sevmeyen sakin bir insandır. Başından beri çok müdahale etmedi bize çünkü biraz da güç yetiremiyor. Annesi asla laftan anlayan bir kadın değil adeta terminatör. Ben de öyle alttan alıp susacak bir insan değilim bugüne kadar hep cevabını verdim bu yüzden hep kavga ettik zaten. Eşim de ikimize de karışmıyor, üzülüyor ama mevcut durumu düzeltemiyor. Bu arada uzak şehirlerde oturuyoruz düşünün yakında otursak birbirimizi öldürürüz herhalde.

Bugün yaşadığım olaya geliyorum, sinirden uyuyamadım ruh hastası kadın yüzünden. Görüntülü konuşuyorlardı bunlar, bebeğimi gösteriyordu eşim. Bebeğimin ayağında çorap yoktu, normalde giydiriyorum ama o an yoktu ayağında. Neyse bu kadın "oğlum hiç önem vermiyorsun bebeğe bak ayağı çıplak şu bu" falan demeye başladı. Eşim de anne ev sıcak zaten ayağı da sıcacık çocuğun uzatma artık falan dedi çünkü daha önce de uzattı da uzattı ayağında çorap olmadığını görünce. Ki gerçekten bebeğimin ayakları sıcacık, ev sıcaktı. Ayrıca ben bebekleri öyle sürekli çorapla, yelekle tutmayı doğru bulmuyorum ki tek başıma bakan biri olarak çok da iyi baktım çocuğa çok şükür.

Neyse bu sinirlendi falan eşim de buna sinirlendi uzattıkça kapattılar, düşünün kadındaki baskıcılığı. Hani benim annem de böyle şeyler söylüyor klasik anneler işte ama açıkladığımda tamam deyip geçiyor ama bu iğrenç yaratık kilometrelerce öteden çocuğuma karışmak istiyor her şeye karışmak istediği gibi ve bunun gibi basit bir mesele için kavga çıkarıyor. Neyse bunlar kapattı, sonra eşim mesajlaştı falan gördüm ve gerildi baya. Anladım arkamdan konuştuğunu o Allahın cezası kadının yine, huzur bozmadan duramaz zaten. Eşimin teline baktım Allahım ne hakaretler bana! Eşim benden korkuyormuş, ben kim oluyormuşum, çocuk bakmaktan ne anlarmışım, pislikmişim, gelin mi almış bela mı almış (laflara bak), baktığım çocuk ortadaymış, çocuğa katı gıdalar veriyormuşum o onları sindiremezmiş o yüzden kilo almıyormuş (bebek 1 yaşında bu arada!), İnternet annesiymişim bütün dünyam İnternetmiş, ha bi de en komiği odanın kapısı hiç kapanmıyormuş çünkü ben oradan dinliyormuşum telekulak gibi! Evimde kapılar kapalı durmaz bu arada, ne münasebet sen kimsin ki kapı kapatıcam ruh hastası ya.

Her neyse aşırı sinirliyim böyle hakaretler etmiş bu meseleden bana düşünün. Kuduruyor çünkü eşim benim sözümü dinliyor, düşüncelerime değer veriyor diye pislik. Eşim de beni savunan şeyler yazmış ama durumu açıklamaya yönelik. Öyle karıma hakaret etme falan dememiş ona da sinir oldum. Şimdi benim sorum şu, kendisi bende engelli wp de. Sizce bunların hepsine bir cevap yazıp ona gönderip tekrar engellesem mi? Aşırı sinirlerim bozuldu nefret ediyorum Allahın cezasından elim ayağım titriyor hala.
Benim naçizane fikrim ve bir kayınvalidzede olarak fikrim yokmuş gibi davranın duymayın görmeyin sinirlenmeyin . Bidine verilecek en ağır ve sinir bozucu cevap susmaktır . Karşındakini perişan eder çökertir . Kendi kendisini her bitirir yani keskin sirke küpüne zarar. Kendi kayinvaldemden bilyorum yeni konu açtım okuyun isterseniz benzer şeyler

Bence sorun genel olarak önce sizde sonra eşinizde bununla birlikte kayınvalidenizde.. Kayınvalideniz saygısız bi varlık olabilir ama sizde ona küfür ve hakaret ediyosanız ondan size karşıda bi hakaret duyunca şaşırmamalısınız.. Eşim dediğiniz varlık ne bi eş olabilmiş nede bi evlat.. Eş olsaydı annesine bi dur derdi.. Evlat olsaydı karısına bi dur derdi.. Herkes sizi niye savunmamış demiş güldüm açıkcası :) savunulacak bi yerinizde yok adamın annesine sizde hakaret ediyosunuz.. E annesinide savunamaz anneside size hakaretler ediyo bide üstüne çok vazifeymiş gibi çocuk nasıl yetiştirilir onun bilmişliğini yapıyo.. 2 ucu b*klu deynek... Ama evliliğinizin en başında siz hanımefendiliğinizi bozmayıp ağzınızdan kötü kelimeleri çıkarmasaydınız yada eşiniz "bi dur o kadın benim annem düzgün konuş" deyip sizi sustursaydı ki aynısı cadaloz anası içinde geçerli onada bi dur demesi een başta lazımdı.. Böyle olsaydı şuan eşiniz sizi savunur olurdu lafda ettirmezdi. Yani benim tavsiyem en azından çocuğunuz için önce şu evinizdeki "aile" kavramını bi tartışın..

1-kimse kimsenin anneliğine karışamaz. hakaretsiz bile.
2-dediğin gibiyse annesi niye hakaret ediyorsun demez anne oğul ilişkisi tuhaf.
3- hani böyle darlayıp yuvasını bozunca ne ellerine geçiyor öyle kadınların bilmem. boşanmış olsan baş köşeye koysa oğlunu kendi bıkar.başkası ile evlendirmeye kalkar da yine aynı şeyleri yaşar.

Anaaaa aynı benim kaynana iğreniyorum kendinden nefret ediyorum. Valla birebir aynı anladığım kadarıyla. Benim eşimde sevmez annesini bariz belli yani. Ben altlı üstlü oturuyorum bir de ama kesinlikle görüşmüyorum bitti yani. Benim eşimde ağzını açıp bir şey demez. Neden beni savunmuyorsun bana söylediklerine bir şey demiyorsun dediğimde şuna ne diyecem ki desem ne değişecek anlayacak biri mi sence demişti. Gerçekten de öyle ne dersen de anlamıyor. Annesi konuşur konuşur eşim ağzını açıp bir şey demez kendini yormaz. Sonradan düşündüm valla mantıklı yani öyle böyle değil anlayabilcek kapasite de bir mahlukat değil kendisi. Pfff dellendim gece gece niye anlattıysam.

Sakın cevap vermeyin o zaman daha çok kuduruyorlar emin olun.

Bilmediğim eltim falan mısın acaba o derece aynı benzer
😂😂 Bilmediğim eltim falan mısın acaba:) koptum gülmekten sabah sabah

X