Nefretimi kazanan ilk ve tek kişi Kız Kardeşim

Bizde 3 kardeşiz.
2 kardeşten de karakter olarak daha güçlüyüm ve cesurum. Haksızlık karşısında susmam, kendimi asla ezdirmem. Kimseye yalakalıklar yapmam resti çekerim.
Onlar benim tam zıttım diye benden nefret ediyorlar.. İkisi bir olmuş beni güya böyle acıncak hale soktuklarını sanıyorlar seninde dediğin gibi.
Yakamoz yalnız kaldı ohh,ezik,zavallı,konuşmayalım onla kendini yapayalnız hissetsin gariban hissetsin!!

Pehhhh!! Oysa bilmiyorlar ki, bende nasıl bir sabır var. Allah benimle gücüme güç katandır.. O çektiğim acılar beni daha güçlü yapıyor ..

Allah'tan başkada kimseye yalvarmam önünde de diz çökmem evelAllah

Benimde kiz kardesim var 7yas kucuk onun yaptigi hatalarla annem basedemiyirdu..bende yurtdisindayim tatile gittim ve ona cok nasihat ettim agladim bile biz boyle buyuduk sen haystini kur duzgun ol diye...sozumude dinledi..vazi kiz ksrdesler arasinda kiskanckik oluyor sizinkindede oyle olmus..kiz kardesiniz kiskaniyor sizi..sizde ona ablalik yapmaya calisin sobucta kucuk siz genede buyukluginuzu yapin..yazik dunyada aikeden baska neyimiz var..benim esimin karseside aynicayri mumele goruyorlar aileden..kizlari kiymetli oglu cöp ailesinin..yszik valla..vicdan kalp yokmu boyle insanlarda..bunlar gozunu jirpmadan insan bile oldurur bence okadar kotu insanlar ya

"EDEN BULUR BİRGÜN"

Kim olursa olsun, eden bulur birgün ..
Ben onlar için 5 vakit namazımda dua ederken onların bana bu şekilde düşmanlık yapıp, beni yok saymalarını kurban olduğum Allah sorar birgün ..

Ben şikayetimi yalnızca Allah'a bildirir ve ondan yardım isterim.. Haksızlık yapan kim olursa olsun yanına kalmasın inşallah ..

gercekten oyle kimsenin yaptıgı yanına kalmaz ben burada ailem beni eve kapatmıs durmadan siddet uygularken o un. gezip tozdu inanır mısın bir giydigini bir daha giymiyor ben ise ne haldeyim ailem resmen cifte standart uyguladı bana, benim okuma hakkımı elimdne aldı onu okutuyorlar icim cok acıyor su anda okulumu bitirmis olacaktım,su anda bambaska bir hayatım olabilridi ve ustelik cok basarılıydım hani biz eski turk filmlerinde goruyoruz ya su acıtasyonu bol filmleri aslında onlar gercek kendimi Hulya Kocyigit gibi hissediyorum

o annenin ikinizi de evirip çevirip dövmesi lazım

Merhabalar Benim kız kardesim ben universiteyei kazanınca ailem bana karsı cephe almıstı beni okutmak istemedikleirni anlamıstım ve tek kurtulusum o okulu bitimekti kız kardesim evde bir gun uzanırken aniden gelip parmagını gozume soktu ve sonrasında ailemden yana oldu ailem bana siddet uyguladı o ailemi destekledi gozunun onunde siddet uygulanırken ailemi destekledi ve el birligiyle okul hayaımı bitidiler onları asla affetmiyorum ve simdi bu kız kardesim universite okuyor benim okulumu engellediler Allah onun da okumasını engellesin ve bu kız kardesimin o kadar cok giysisi esyası var ki sosyetik guzel sanırsın benim ise hicbir giysim yok bu nasıl anne baba bu nasıl haksızlık ilahe adalete guveniyorum

canim , kuzum insan ne olursa olsun kardesine karsi boyle kiskancliklar yapmak hic de guzel deyil hele kardesine isyan etmek cok yalnic belkide sen yalnic anliyorsun onlari hic bir Anne evladini birbirinden ayirirmi siz daha anneli anniyamassiniz taki Anne olana kadar daha kardesinin okumasina sevinmelisin ...

canim , kuzum insan ne olursa olsun kardesine karsi boyle kiskancliklar yapmak hic de guzel deyil hele kardesine isyan etmek cok yalnic belkide sen yalnic anliyorsun onlari hic bir Anne evladini birbirinden ayirirmi siz daha anneli anniyamassiniz taki Anne olana kadar daha kardesinin okumasina sevinmelisin ...

Siz mesajımı eksik okumussunuz.. Ailemden siddet gordum,benim kendi kendine yordugum bir durum yok.okul hayatım siddet yuzunden bitti ve kardesim de bana siddet uyguladı..Ben cok basarılıydım ama ailem okul masraflarımı bile karsılamıyordu dogru duzgun simdi aynı aile kardesimi okutuyor ustelik kardesim luks icinde yasıyor siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ? gozume parmak sokan kardesim ailem beni oldueresiye doverken seyir bakan kardesim ben okudugum ve cok basarılı oldugum zaman bana "o..u" diyen kardesime karsı ne yapabilirim ki bu zalimligi Allaha sikayet etmekten baska..Diyorsanız o dogru yapmıs o zaman ben de oyle davranayım ona su anda

:26:

Ne 'kardesler' varmis yahu..
Allah sabir versin..
İnsaAllah yasiniz ilerledikce aranizda ki bag kuvvetlenir..

Allah yardımcınız olsun canım yazdıklarını okudum ve Allaha binlerce şükür ediyorum. biz 4 kardeşiz 3 kız 1 erkek , o kadar birbirimize düşkünüz ki bunu tarif etmem imkansız olur. bizde babamızdan çok çektik belki oyüzden birbirimize çok sıkı bağlandık
genelde böyle kardeş arası olan tutumlar annenin tavrından kaynaklanır. biz hem çok severiz hem de çok sayarız.
küçük küçüklüğünü büyük büyüklüğünü biliir.
birisi haddini bilmediğinde annem hemen müdahale eder , bu çocukluktan beri öyleydi.
yine de zamanla düzelir , hatalar anlaşılır diye umuyorum.
konuşmayı bir dene anlamaya çalış ve kendini anlatmaya çalış
haalen anlamıyorsa kardeşinde olsa sınırını koy ve konuşma sana hasret kalsın belki kıymetini anlar

ben erkek kardeslerimden cok cektim kiz olsalar boyle olmaz diyordum ama olabiliyormus demek

Sizin adınıza üzüldüm gerçekten çok zor durum heleki insanın canından kanında olan kişiden bu düşmanlığı görmesi.Benimde kız kardeşim var ikimizde evliyiz ama hep birbirimize düşkündük hala da öyleyiz..Herkes bir olmuyor maalesef.Kardeşinizin düşmanca tutumu umarım bir an olur son bulur..

konus kendini anlat diyorsunuz ya o beni hic konusturmuyor,ben zaten demagoji yapmayı sevmem ama o ona bu konuları acacagım zaman ben dert mi dinleyecegim der ya da baska konuya gecer..cok zor durumdayım ailem ondan beter yapayalnızım

Merhabalar Benim kız kardesim ben universiteyei kazanınca ailem bana karsı cephe almıstı beni okutmak istemedikleirni anlamıstım ve tek kurtulusum o okulu bitimekti kız kardesim evde bir gun uzanırken aniden gelip parmagını gozume soktu ve sonrasında ailemden yana oldu ailem bana siddet uyguladı o ailemi destekledi gozunun onunde siddet uygulanırken ailemi destekledi ve el birligiyle okul hayaımı bitidiler onları asla affetmiyorum ve simdi bu kız kardesim universite okuyor benim okulumu engellediler Allah onun da okumasını engellesin ve bu kız kardesimin o kadar cok giysisi esyası var ki sosyetik guzel sanırsın benim ise hicbir giysim yok bu nasıl anne baba bu nasıl haksızlık ilahe adalete guveniyorum

allah görür yapılanları elbet yanına koymaz kimsein canım

ahh ben napim kızlar. sevdiğim adamla sözlendim bu yüzden de canım kanım dediğim abim benim kardeşlikten reddettiğini söyledi. sırf erkek arkadaşım lise mezunu die onu küçümsediler. diğer abim bana destek çıkmıştı, yanındayım kardeşim arkandayım demişti, bende sevinmiştim ama sonra diğer abim onuda bana karşı kışkırtmış abim de bana çok kötü laflar ederek benim kardeşim değilsin dedi. ablam ise olaya uzaktan bakıyor,annem herşeyin başlangıç noktası aslında, o benim destekçim olsaydı abimlerim ablalarım bana karışamazdı,ama annem herkesi örgütledi. ve ben yalnız bıraktılar şimdi de.

Üzüldüm,Benim takıldığım nokta bir kardeş,ablasının eski sevgiliside olsa nasıl başka bir gözle bakabilir.
Ben değil ablam,arkadaşlarımın sevgililerine dahi yanlış anlaşılma olmasın diye neler yapıyorum.

Yazınızı okuyunca çok şükür sizin kardeşiniz gibi kardeşim yok dedim.Ah ah öyle ablalarım varki canım onlara feda olsun.
Kurban olurum ben o canlarıma.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: vgt
ben 22 o 20 yaşında

Yazdıklarınızı okuyunca şaşkınlıktan ne diyeceğimi şaşırdım.. Ve yalnız değilmişsiniz sizin gibi sorun yaşayan birçok kişi varmış.. Ben gerçekten anlam veremiyorum bu durumlara. Ya senin kanından,canından olan biri nasıl oluyor da bunları yapıyor gerçekten şaşıyorum.. Benimde ablam var ben 20 ablam 22 yaşında. Herkes gibi bizde çocukken kavga ederdik,çok ederdik ama büyüyünce,liseye başlayınca artık bir şeylerin farkına varıyosun. Ben çok yakın olduğum arkadaşlarıma bile bazı konuları anlatamazken ablama anlattım hep.. O benim ablam yani kanımdan olan biri. Şu hayatta belkide en çok güvendiğim kişidir. Onun canı yandığında ben ondan daha çok üzülürüm.. Ama nasıl oluyor da kardeşler bu hale geliyor anlam veremiyorum. Benim fikrimi almak istersen kardeşinle çok muhatap olma canım çünkü ben bu huylarının değişeceğini,ileride bunları gülerek okuyacağını düşünmüyorum..

Kesinlikle normal bir psikoloji değil. Kıskançlık hastalık boyutuna gelmiş ve ne yazık ki odağı siz olmuşsunuz
Yardım alsa iyi olur
Kardeştir iki döver iki öper geçer
Bu kadarının normal olamayacağını bilirsiniz sanırım
Anneniz ve babanız alıp bir psikiyatriye götürmeleri gerek...

Son düzenleme:
  • Beğen
İlk defa kardeşlerimle neredeyse hiç görüşmediğim için sevindim... bu durumlar daha betermiş valla bu ne böyle ya kardeş mi chucky mi belli diil :18: Allah ıslah etsin ne diyim.

• Beğen

Tatlım benim bir kız kardeşim yok. Ama annem de kız kardeşlerinden öyle çok çekti ki anlat anlat bitmez.. Sana tavsiyem evden ayrıldığında iş ya da okul ya da evlilik durumunda .. kız kardeşini kendinden uzak tut çünkü seni çok kıskanıyor.. huylu huyundan vazgeçmez !! Ne kadar kardeşte olsa çizgiyi geçmesine asla izin verme..

kesinlikle uzak dur kardeşinden. ben de bir kardeşimle hiç anlaşamam.bana küçükken arkadaşlarının yanında ağır bir küfür etmişti sinirlendiğinde, s.. seni defol git gibilerinden ve erkek benim kardeşlerim arkadaşları da erkekti baya büyük bir olaydı ve hala o arkadaşlarıyla görüşüyor ben arkadaşlarını görünce utancımdan yüzlerine bile bakamam. kardeşimi hiç tanımıyorum aynı evde yıllarca yaşamamıza rağmen ne sever ne izler sevgilisi var mı nelerden hoşlanır hiç bilmem. o da çok yabani ve sessiz biriydi çünkü. bana o küfür olayı dışında pek bi kötülüğü dokunmadı,onu sevmiyo da değilim allah onun acısını yaşatmasın ama evlenirsek onla görüşeceğimizi sanmam çünkü yanlız kalsak konuşacak br şeyimiz bile yok,sadece birbirimize işimiz düştüğünde yardımcı oluruz birbirimizi gereken durumlarda koruruz. mesela o sigara içtiğinde bizimkiler anladı bi kaç kez, ben içiyorum dedim, benim zaten bu konuda sabıkam vardı ona baskı yapmalarını istemedim.

ama senin kardeşin cidden korkunç biri sevgilini elinden almış. küçüklükle ergenlikle alakası yok ben 10 yaşımdan beri davranışlarımın sonucunu bilirim inan herkes bilir bu tür davranışın doğru olmadığını. evlen ve bence uzak dur kardeşinden, sokaktaki herhangi bir yabancı gibi davran. hatta salonda falan yat onunla uyuma

• Beğen
X