Nerede yanlış yaptım? Uyumuyor uyumuyor!

biradamavisi

Duygusallanıyorum, ne hoş.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2012
483
271
Arkadaşlar. 2 aylık bebeğim var. Bir bebek gündüz uyur uyumalı ama bizimkisi zor bela gündüz bir uyku yapıyor o da genelde 1.5-2 saati geçmiyor. Ve ben bu şekilde ne ev işi ne yemeğe yetişemiyorum çünkü uyumadığı için sürekli acıkıyor. Benim doğumdan sonra sütüm gelmedi sonrasında az geldi danışmanlık aldım emzirme danışmanı mama vermemem konusunda yönlendiriyordu beni. Ya da bilenleriniz vardır eds yöntemi ile ver diyordu her neyse bu eds yöntemi de çok meşakkatli. Yanında yardımcın yoksa dökülüyor saçılıyor vs vs. Çoğu zaman çocuğum aç kaldı hep ağlardı hem memede tutardım. Meme reddi durumları yaşadık. Acaba diyorum o dönemde açlıktan uyumadığı için mi süregelen bir uykusuzluğu var. Ama bu daha benek baştaki düzeni şimdikiyle bir Olmaması gerek. O zaman dpymuyordu uyumuyordu memede uyuyordu şimdi neden peki neden uyumuyor. Psikolojim öyle bozuldu ki! Hiçbir şeye yetişemiyorum. Uyumadığı müddetçe ana kucağını yanıma alıp işlerimi halletmeye çalışıyorum ama çoğunda kucak istiyor başlıyor ağlamaya meme mama derken gün bitiyor. Akşam oluyor çoğu iş durmuş yemek yok. Allahımın bir sınavı mı bu ben çok takıntılıyım temizlik konusunda bilmiyorum ama ben ne yapacağım arkadaşlar. Hemşire düzelmez başta uyumuyorsa sonrasında da uyumaz diyor.

Bence biraz daha sabırlı olup 120 gün dolduğu zaman bi uyku danışmanı ile görüşün . Hemşirenin söylediği saçmalık resmen
4. Aydan sonra uyku eğitimi veriliyor değil mi? Sabretmekten başka çarem yok napacağım zaten de. Neden uyumadığı konusu beni çok geriyor bir yerde hata mı yapıyorum. Kucakta sallayarak deniyorum beşiğinde pişpiş yaparak deniyorum. Her koşulda uyutmaya çalışıyorum olmuyor.

4. Aydan sonra uyku eğitimi veriliyor değil mi? Sabretmekten başka çarem yok napacağım zaten de. Neden uyumadığı konusu beni çok geriyor bir yerde hata mı yapıyorum. Kucakta sallayarak deniyorum beşiğinde pişpiş yaparak deniyorum. Her koşulda uyutmaya çalışıyorum olmuyor.
Aç olmadığına emin misin ? İnstgram hesabın var mı ?

Çok iyi anlıyorum. 😔 bizim ilk 2 ayımız güzel geçti güzel uyudu. 3. Ayda bozulmaya başladı zor dalıyor çıt sese uyanıyordu. Şimdi 4. Aydayız ve uyumuyooor 😩 atak dönemi biliyorum ama çok kötü geçiyor inşallah düzelir. Hemşireye de anlam veremedim. Saçmalamış.

Çok iyi anlıyorum. 😔 bizim ilk 2 ayımız güzel geçti güzel uyudu. 3. Ayda bozulmaya başladı zor dalıyor çıt sese uyanıyordu. Şimdi 4. Aydayız ve uyumuyooor 😩 atak dönemi biliyorum ama çok kötü geçiyor inşallah düzelir. Hemşireye de anlam veremedim. Saçmalamış.
Atak dönemleri geçer gider. 2 aydır böyle düşünün

Bu kitabı çok öneriyorlar araştırmanızı tavsiye ederim

Teşekkür ederim pahalıymış bayağı ama alırım olmadı

s

öule olsa huzursuzluğu olur. Keyfi yerinde uykuya dalamıyor kucakta memede uyuyor yerine koyunca tamam 5 dk içinde uyanıyor. Dün aşı oldu sonrasında ağrısı oldu çok ağladı mesela ağrısı olsa belli eder
Alışkanlık yaptı o zaman. Yattığı yeri değiştirsen gerçi onu da denemissindir

Ne kadarlık? Eds ne zamandır veriyorsunuz ben bıraktım artık olmuyor
55 gunluk..eds en basindan beri uyguluyorum 4. Ayda faln birakmyi dsnuyorm biktm bn de..
Biberona gecince memeyi birakmdi ddgl mi? Hangi marka kullndnz? En azndan mamayi geceleri vs biri verse uyurum dye umit edyorum belli bi sure sonra..

55 gunluk..eds en basindan beri uyguluyorum 4. Ayda faln birakmyi dsnuyorm biktm bn de..
Biberona gecince memeyi birakmdi ddgl mi? Hangi marka kullndnz? En azndan mamayi geceleri vs biri verse uyurum dye umit edyorum belli bi sure sonra..
Red yaşadığım zamanlar oldu hala da bazen sinirli emiyor ama yapacak bir şey yok eds de de mamalar ziyan oluyordu ben beceremiyorum sanırım hep dökülüyordu. Biberon lansinoh

X