Nerede yanlış yaptım? Uyumuyor uyumuyor!

Sizinle ilgili değil en azından içiniz çok rahat olacak bundan böyle mama da verseniz
Sonuna kadar uğraştınız
Benim en güzel uyuyan uykusu en düzenli olan çocuğum en az sütümün olduğu ve en az emzirebildigim oğlum
Çok emzirdigim sütümün bol olduğu çocuklarımda uyku problemlerimiz çok oldu yani emmeyle mamayla ilgisi yok rahat olun
İçimi rahatlattınız.

2 aylıksa artık gaz yüzünden uyumuyor olabilir. Gaz yapmayan gıdalar tüketmeye özen gösterdiniz mi? Çiğ sebze meyve, narenciyelerin tümü, bulgur, süt vb. yemeyin bir süre öyle deneyin. Bir de sling çok iyi oluyor. Siz evde yürürken bebek onda uyur sallanmayla. Slingde emzirebilirsiniz de. Hem de sizin sıcağınızla gaz sancısı geçer
Gaz damlası kullanıyorum doktorum da son çare onu verdi. Genelde çok dikkat ediyorum yani süt ürünleri hariç gaz yapmayan şeyler tüketiyorum. Bulgur falan sayılı yemişimdir. Evet sling alacağım artık inşallah faydasını göreceğimi umuyorum bende

Hem 2 aylık bebeği olan kadından ev düzeni tertip beklenir mi karnınızı doyurun yeter
Bir şekilde size birileri yardim edecek etmese de o şekilde kalacak bırakın şöyle bi toparlayın dağınıklığı olduğu kadar yani olmazsa da dağınık kalacak
Kimse tertip beklemiyor da ben bekliyorum takıntılıyım etraf dağınıkken çok huzursuz oluyorum ama zamanla alışacağım sanırım artık çocuğummvar

Benim bebeğimde aynı durumdaydi gazdan dolayı uyumuyordu ilk aylarında. Dedigin gibi gündüz 1 uykuyu zor bela kucağımda gezdirerek uyutuyodum. Neler çektim bir daha çocukmu asla dedim. 4 5 ay dişini sık sonra düzeliyor. Gunde 2 3 uyku uyuyor ve hep ayni saatlerde beşiğine koyuyorum. O melekler dünyaya alışmaya calisiyorlar annelerinin kokusunda uyumak istiyorlar ilk aylar sonra geciyor duzeliyor sadece sabir.

Arkadaşlar. 2 aylık bebeğim var. Bir bebek gündüz uyur uyumalı ama bizimkisi zor bela gündüz bir uyku yapıyor o da genelde 1.5-2 saati geçmiyor. Ve ben bu şekilde ne ev işi ne yemeğe yetişemiyorum çünkü uyumadığı için sürekli acıkıyor. Benim doğumdan sonra sütüm gelmedi sonrasında az geldi danışmanlık aldım emzirme danışmanı mama vermemem konusunda yönlendiriyordu beni. Ya da bilenleriniz vardır eds yöntemi ile ver diyordu her neyse bu eds yöntemi de çok meşakkatli. Yanında yardımcın yoksa dökülüyor saçılıyor vs vs. Çoğu zaman çocuğum aç kaldı hep ağlardı hem memede tutardım. Meme reddi durumları yaşadık. Acaba diyorum o dönemde açlıktan uyumadığı için mi süregelen bir uykusuzluğu var. Ama bu daha benek baştaki düzeni şimdikiyle bir Olmaması gerek. O zaman dpymuyordu uyumuyordu memede uyuyordu şimdi neden peki neden uyumuyor. Psikolojim öyle bozuldu ki! Hiçbir şeye yetişemiyorum. Uyumadığı müddetçe ana kucağını yanıma alıp işlerimi halletmeye çalışıyorum ama çoğunda kucak istiyor başlıyor ağlamaya meme mama derken gün bitiyor. Akşam oluyor çoğu iş durmuş yemek yok. Allahımın bir sınavı mı bu ben çok takıntılıyım temizlik konusunda bilmiyorum ama ben ne yapacağım arkadaşlar. Hemşire düzelmez başta uyumuyorsa sonrasında da uyumaz diyor.
Öncelikle gereğinden fazla uyanık kalınca da çocuk uyumaz ve yemek yemez ağlama krizleri olur. 2 aylık bebek ne kadar huzursuz olsa o uyku az. Kolik olabilir benim oğlum öyleydi. Koligi 6 ay sonra geçti ama öncesinde ben beslenme ve uyanık kalma sürelerine dikkat ettim. Bir nebze rahatlattı

Amin teşekkür ederim.
şöyle ki danışman benden Günlük beslenme kayıtlarını istiyor ve ben bu kayıtlarda eds ile vermiş olduğum mama miktarlarını da belirtiyorum. Ve ben mamayı bir kaç öğün verdiğim günlerde mamayı çok vermişiz mamayı azaltalım söylemleri ile karşılaşıyordum. Çocuk ağlıyor sürekli uyumuyor huzursuz diyorum arada olabilir böyle atakları diyordu. Yani danışmanlık alırken bende mamayı bıçak gibi kesmeyeceğim eds vs alternatif yöntemler kullanacağımı biliyordum. Doğru olanın ne olduğunun ds farkındayım. Ama yanlış söylemlerle karşılaşıp göğüslerim parçalanan kadar uykusuzluktan bitene kadar emzirdiğim zamanlardı.
Sizde evlatlarınızı sağlıkla büyütün inşallah. Dediğiniz gibi bebek de olsalar karakterleri var illaki. Benim en büyük endişem gelişimi konusunda bu yüzden tedirginim. Bebekler uyuya uyuya büyür. Yani anormal olan bir şey var. Karakterleri bu diyip geçemediğim için açtım bu postu. Geçeceğini biliyorum umut ediyorum aöa annelik işte her dk sorgulama içindeyim.
Sling kullanabilirsiniz hem bebeğiniz uyur siz de işlerinizi yaparsınız. Sling gerçekten çok büyük kurtarıcı

Benim bebeğimde aynı durumdaydi gazdan dolayı uyumuyordu ilk aylarında. Dedigin gibi gündüz 1 uykuyu zor bela kucağımda gezdirerek uyutuyodum. Neler çektim bir daha çocukmu asla dedim. 4 5 ay dişini sık sonra düzeliyor. Gunde 2 3 uyku uyuyor ve hep ayni saatlerde beşiğine koyuyorum. O melekler dünyaya alışmaya calisiyorlar annelerinin kokusunda uyumak istiyorlar ilk aylar sonra geciyor duzeliyor sadece sabir.
Evet bende bir çocuk yeter diyorum sürekli 🥺 Sabretmekten başka çarem yok

Öncelikle gereğinden fazla uyanık kalınca da çocuk uyumaz ve yemek yemez ağlama krizleri olur. 2 aylık bebek ne kadar huzursuz olsa o uyku az. Kolik olabilir benim oğlum öyleydi. Koligi 6 ay sonra geçti ama öncesinde ben beslenme ve uyanık kalma sürelerine dikkat ettim. Bir nebze rahatlattı
Koliklerde ağlama nöbetleri olmuyor mu? Özellikle akşamları?

Gazdan olduğunu nasıl anladınz peki?

Gazdan olduğunu nasıl anladınz peki?
Emdikten sonra ne kadar dik tutup sırtını sivarlasamda ağızdan gazını cikaramiyordu. Ilk zamanlar demek kigazi yok diye dusunuyordum meğerse birikiyormus icinde patlama yaptı 1 hafta boyunca her aksam 1 saat ağlama krizine girdi. Önceleri doymuyormu diyodum kilo takibinde kilo alımı iyi karni doyuyor altı temiz uykusu geliyor ama gazdan dolayı uyuyamıyordu. 2. Ayinda Biogaia diye probiyotik kullanimina basladik oda rahatlattı doktorunuza danışın bi isterseniz bagirsaklarini düzenliyor.

Daha çok küçük ama, sizin kucağınızda uyuyor mu? Benim kızım öyleydi, illa kafasını boynuma , göğsüme koyacak öyle uyurdu. Sling veya kanguruya alsanız, hem ufak tefek işlerinizi halkedersiniz o göğsünüzde uyurken. Bebeğin karakteri çok etkili o izin vermezse ne ev işi, ne yemek oluyor, stres de yapmayın ev işleri yetişmiyor diye

Emdikten sonra ne kadar dik tutup sırtını sivarlasamda ağızdan gazını cikaramiyordu. Ilk zamanlar demek kigazi yok diye dusunuyordum meğerse birikiyormus icinde patlama yaptı 1 hafta boyunca her aksam 1 saat ağlama krizine girdi. Önceleri doymuyormu diyodum kilo takibinde kilo alımı iyi karni doyuyor altı temiz uykusu geliyor ama gazdan dolayı uyuyamıyordu. 2. Ayinda Biogaia diye probiyotik kullanimina basladik oda rahatlattı doktorunuza danışın bi isterseniz bagirsaklarini düzenliyor.
Benimki çıkarıyor gazını. Evet doktorumuz o damlayı verdi bize de. 5 damla veriyorum günde.

Daha çok küçük ama, sizin kucağınızda uyuyor mu? Benim kızım öyleydi, illa kafasını boynuma , göğsüme koyacak öyle uyurdu. Sling veya kanguruya alsanız, hem ufak tefek işlerinizi halkedersiniz o göğsünüzde uyurken. Bebeğin karakteri çok etkili o izin vermezse ne ev işi, ne yemek oluyor, stres de yapmayın ev işleri yetişmiyor diye
Uyuyor evet. Memede kucağımda uyuyor. Alacağım sling. Yavaş yavaş işler yetişmiyor stresini atmaya çalışıyorum bu düzene alışmam gerek çünkü

Her ay rutin kontrolde bakar doktorlar. Bebek uyumuyorsa sürekli huzursuzsa idrar yolu enfeksiyonu ya da kulak enfeksiyonundan şüpheleniyorlar
Huzursuzluk olmadığı İçin bakmıyor sanırım soruyor çünkü uyumuyor uyanık ama öyle ağlama krizi nadir diyorum o zaman tilki senin bebeğin diyor doktorum da.

Koliklerde ağlama nöbetleri olmuyor mu? Özellikle akşamları?
Valla biz de bitmek tükenmek bilmeyen gece gündüz ağlama vardı. Gece gündüz ayiramiyorum. Bir de en temelde uyku sorunu vardı. Hem sese hem de ışığa aşırı duuarliydi. Pencereleri siyah fon kağıdıyla bantladim ve güneş geçirmez perde taktım . Zifiri karanlık oldu. Yetişkin biri odaya girince kendini boşlukta hissedip dengesini kaybediyodu öyle karanlık. Bunları yapmak da bira rahatlattı

Uyuyor evet. Memede kucağımda uyuyor. Alacağım sling. Yavaş yavaş işler yetişmiyor stresini atmaya çalışıyorum bu düzene alışmam gerek çünkü
Evet atın stresinizi, şu an en önemli işiniz bebeğiniz. Çok çabuk büyüyorlar, bu günler geri gelmeyecek. Benim biri 1 biri 3 yaşında, evin altı üstüne geliyor her gün. Akşamdan ya da uyuduklarında yemek, günlük basit işler, çamaşır vs eşimde o şekilde geçiyor. Artık çocuk var hayatımızda o düzenli, planlı hayat mümkün değil. Keyfini çıkarın, sağlıkla büyüsün 😊

Evet atın stresinizi, şu an en önemli işiniz bebeğiniz. Çok çabuk büyüyorlar, bu günler geri gelmeyecek. Benim biri 1 biri 3 yaşında, evin altı üstüne geliyor her gün. Akşamdan ya da uyuduklarında yemek, günlük basit işler, çamaşır vs eşimde o şekilde geçiyor. Artık çocuk var hayatımızda o düzenli, planlı hayat mümkün değil. Keyfini çıkarın, sağlıkla büyüsün 😊
Doğru söylüyorsunuz gelmez bu günler geri 😌 Şimdi çok zorlansam da özleyeceğimi biliyorum. Aminnn çok teşekkür ederim sizin yavrularınız da sağlıkla büyüsün inşallah 🤲

Arkadaşlar. 2 aylık bebeğim var. Bir bebek gündüz uyur uyumalı ama bizimkisi zor bela gündüz bir uyku yapıyor o da genelde 1.5-2 saati geçmiyor. Ve ben bu şekilde ne ev işi ne yemeğe yetişemiyorum çünkü uyumadığı için sürekli acıkıyor. Benim doğumdan sonra sütüm gelmedi sonrasında az geldi danışmanlık aldım emzirme danışmanı mama vermemem konusunda yönlendiriyordu beni. Ya da bilenleriniz vardır eds yöntemi ile ver diyordu her neyse bu eds yöntemi de çok meşakkatli. Yanında yardımcın yoksa dökülüyor saçılıyor vs vs. Çoğu zaman çocuğum aç kaldı hep ağlardı hem memede tutardım. Meme reddi durumları yaşadık. Acaba diyorum o dönemde açlıktan uyumadığı için mi süregelen bir uykusuzluğu var. Ama bu daha benek baştaki düzeni şimdikiyle bir Olmaması gerek. O zaman dpymuyordu uyumuyordu memede uyuyordu şimdi neden peki neden uyumuyor. Psikolojim öyle bozuldu ki! Hiçbir şeye yetişemiyorum. Uyumadığı müddetçe ana kucağını yanıma alıp işlerimi halletmeye çalışıyorum ama çoğunda kucak istiyor başlıyor ağlamaya meme mama derken gün bitiyor. Akşam oluyor çoğu iş durmuş yemek yok. Allahımın bir sınavı mı bu ben çok takıntılıyım temizlik konusunda bilmiyorum ama ben ne yapacağım arkadaşlar. Hemşire düzelmez başta uyumuyorsa sonrasında da uyumaz diyor.
Bebeğinizin gaz sorunu var mı?
Benim de 2 aylık ikizlerim var. Ikisi de kolik. Gece maşallah çok güzel uyuyorlar ama gündüz canımdan bezdim. Sabah 8de uyanıp 12.30a kadar agliyorlar ve sürekli emmek istiyorlar. Öğlen yorgunluktan bayilip uyuyorlar 14.30 gibi uyanıp gece 11e kadar yine ağlama meme devam ediyor. Gece yine yorgunluktan bayilip uyuyorlar.

Doktorumuza yazdım geçen hafta bebekleri görmek istedi götürdük. Gaz damlasını değiştirdi doz ayarlaması yaptı. Çok şükür iki gündür gündüz de gece de güzel uyuyorlar. Uyku sorunu gaz kaynakliymis yani

X