Nerede yanlış yaptım? Uyumuyor uyumuyor!

Valla biz de bitmek tükenmek bilmeyen gece gündüz ağlama vardı. Gece gündüz ayiramiyorum. Bir de en temelde uyku sorunu vardı. Hem sese hem de ışığa aşırı duuarliydi. Pencereleri siyah fon kağıdıyla bantladim ve güneş geçirmez perde taktım . Zifiri karanlık oldu. Yetişkin biri odaya girince kendini boşlukta hissedip dengesini kaybediyodu öyle karanlık. Bunları yapmak da bira rahatlattı
Yaa anladım
Bebeğinizin gaz sorunu var mı?
Benim de 2 aylık ikizlerim var. Ikisi de kolik. Gece maşallah çok güzel uyuyorlar ama gündüz canımdan bezdim. Sabah 8de uyanıp 12.30a kadar agliyorlar ve sürekli emmek istiyorlar. Öğlen yorgunluktan bayilip uyuyorlar 14.30 gibi uyanıp gece 11e kadar yine ağlama meme devam ediyor. Gece yine yorgunluktan bayilip uyuyorlar.

Doktorumuza yazdım geçen hafta bebekleri görmek istedi götürdük. Gaz damlasını değiştirdi doz ayarlaması yaptı. Çok şükür iki gündür gündüz de gece de güzel uyuyorlar. Uyku sorunu gaz kaynakliym
Bebeğinizin gaz sorunu var mı?
Benim de 2 aylık ikizlerim var. Ikisi de kolik. Gece maşallah çok güzel uyuyorlar ama gündüz canımdan bezdim. Sabah 8de uyanıp 12.30a kadar agliyorlar ve sürekli emmek istiyorlar. Öğlen yorgunluktan bayilip uyuyorlar 14.30 gibi uyanıp gece 11e kadar yine ağlama meme devam ediyor. Gece yine yorgunluktan bayilip uyuyorlar.

Doktorumuza yazdım geçen hafta bebekleri görmek istedi götürdük. Gaz damlasını değiştirdi doz ayarlaması yaptı. Çok şükür iki gündür gündüz de gece de güzel uyuyorlar. Uyku sorunu gaz kaynakliymis yani
Benimki ağlamıyor ama uyumuyor fal taşı gibi gözler. He hiç ağlamıyor değil acıktığı anda basıyor çığlığı ya da öğlen dediğiniz gibi uyumamaktan bayılacak gibi oluyor uyut beni dercesine ağlıyor. Geri kalan zamanda kucak istiyor meme istiyor konuşmak istiyor ilgi yani 😌

Yaa anladım

Benimki ağlamıyor ama uyumuyor fal taşı gibi gözler. He hiç ağlamıyor değil acıktığı anda basıyor çığlığı ya da öğlen dediğiniz gibi uyumamaktan bayılacak gibi oluyor uyut beni dercesine ağlıyor. Geri kalan zamanda kucak istiyor meme istiyor konuşmak istiyor ilgi yani 😌
Keşke benimkiler de öyle olsa sabahtan akşama kadar konuşurdum 😊

İnşallah düzelir. Bugün yine bir kez uyudu o da 1.5 saat em fazla.
Çok kızdım kendime keşke danışmanlık almasaydım dedim ama onu da evladımın sağlığı İçin anne sütü altın değerinde denildiği için aldım.
Sağlık ocağına gidiyorum neden mama verdin hemen kilo kaybı oldu diyorum doktorumu suçluyorlar hemen mama verdi diye. Sütün gelir evlatlık alanlarda bile geliyor emzir sık sık emzir. Yani çok zor bir lohusalık geçirdim özellikle ilk 20 gün çok yorgun düştüm bedenen de zihnen de. Sonrasında artık bu iş böyle olmayacak diye kendime geldim. Hala da tam toparlamış değilim hala da dediğiniz gibi o yetersizlik psikolojisini atmış değilim ama işte bu günlerde geçecek..
Elbette geçecek sağlık ocağındaki insanlar çok tuhaf zaten kulak asmayın bence düzelicek emin olun benim oğlum 40 ı çıkmamıştı daha 14 saat uyanık kaldığını bilirim. Ayrıca mama ya da anne sütü cidden önemli değil mama içen bebekler daha çabuk toparlar derler hatta siz akışına bırakın bebeğinizi sevin doya doya huzurlu olun geri kalan herşey teferruat. Bu arada ben doktora danışarak uyuması için rezene çayı kullanmıştım isterseniz doktora danışıp kullanın ben epey fayda gördüm

kizim dogdugunda herkes sunu yap bunu yap dediler
Sadece annelik icgudusu ile geceleri emzirip uyuttum hatta portatif besigi vardi sabaha kadar hafif hafif salliyordum
gunduz 4 kkez gece tam uykuya alistirdim 3 ay gecince 2 uyku 6 ay gecince tek uyku 1.5 yasinda gunduz uykusunu bir anda birakti uyku duzeni bozulmustu
bu arada kizim 6 ay emdi

Oglumda ise ayni taktigi uyguladim
Tek farki yatarak emzirip uyutuyordum oda gece gunduz fark etmiyor cok faydasini da gordum hatta 19 aya kadar emzirdim
Su an 2 yasinda ve gunduz uykusunu birakiyor aksam erken yatip sabah erken kalkiyor
Biliyorum daha cok yeni ama olabildigince ayni yerde yatirin uyku duzeni oturana kadar fazla bir yere gitmeyin
Gunluk spor yaptiriyor musunuz mesela yorulmasi icin
Yada muzik dinletiyor musunuz sakinlestirici muzikler

Elbette geçecek sağlık ocağındaki insanlar çok tuhaf zaten kulak asmayın bence düzelicek emin olun benim oğlum 40 ı çıkmamıştı daha 14 saat uyanık kaldığını bilirim. Ayrıca mama ya da anne sütü cidden önemli değil mama içen bebekler daha çabuk toparlar derler hatta siz akışına bırakın bebeğinizi sevin doya doya huzurlu olun geri kalan herşey teferruat. Bu arada ben doktora danışarak uyuması için rezene çayı kullanmıştım isterseniz doktora danışıp kullanın ben epey fayda gördüm
Teşekkür ederim yorumunuz İçin 🙏 bende geçeceğini umut ediyorum.. Başlangıçta çok üzülüyordum ama şimdi alabildiği kadar anne sütü alsın mama ile de doysun huzursuz olmasın derdindeyim. Yeter ki ağlamasın. Doktoruma sorarım rezeneyi bende

kizim dogdugunda herkes sunu yap bunu yap dediler
Sadece annelik icgudusu ile geceleri emzirip uyuttum hatta portatif besigi vardi sabaha kadar hafif hafif salliyordum
gunduz 4 kkez gece tam uykuya alistirdim 3 ay gecince 2 uyku 6 ay gecince tek uyku 1.5 yasinda gunduz uykusunu bir anda birakti uyku duzeni bozulmustu
bu arada kizim 6 ay emdi

Oglumda ise ayni taktigi uyguladim
Tek farki yatarak emzirip uyutuyordum oda gece gunduz fark etmiyor cok faydasini da gordum hatta 19 aya kadar emzirdim
Su an 2 yasinda ve gunduz uykusunu birakiyor aksam erken yatip sabah erken kalkiyor
Biliyorum daha cok yeni ama olabildigince ayni yerde yatirin uyku duzeni oturana kadar fazla bir yere gitmeyin
Gunluk spor yaptiriyor musunuz mesela yorulmasi icin
Yada muzik dinletiyor musunuz sakinlestirici muzikler
Müzik çok dinletiyorum evet. Spor dediğiniz ne gibi? Ayına uygun tummy times egzersizleri var baş kontrolü İçin bir tek onunyaptırıyorım

Surekli memede 4-5 saatte 1 mama..sut artar dedim ama hic uyumayınca her sey bos..
Merhaba. Sizinle daha önce konuşmuşuz çok merak ettim ne kadar emzirebildiniz? Ben sadece 4.5 ay emzirebildim sonrası meme reddi. Bugün çok içlendim bu konuya. Buralarda gezerken eski mesajlarımdan gördüm sizi.

X