Neye yatırım yapacağıma karar veremiyorum

Banka komisyon kesmiyor mu neden bankayı öneriyorsunuz
8 yilimi altin yatirimi hakkindaki arastirmalara verdim ve yatirim yaptim kazandim kaybettim .yatirim tavsiyesi olmamakla birlikte 7.21 ata lira her zaman kazandirir.mutlu gunler

Kuyumcularin ceyrek satmak daha cok isine geliyo gram altin herzmn en zararsiz yatirimdir ben altin hesabinida gram olarak alirom kuyumcudanda gram aliorm ceyrek gereksiz zarar yaptirior bence 5 tl de olsa zarar zarardir
Gramda zarar olmuyor mu? Aldığıniz fiyattan mı bozuyorlar?

Hanimlar pek dert sayilmasa da benim içime dert oldu haftalardır karar veremiyorum size danışayım dedim
Korona dönemi boyunca biraz para biriktirdim bu devirde pek büyük bi para değil ama üç bin lira kadar.
Dolar almak aklıma yatmıyor bu meblağa 400 dolar çok küçük geliyor gözüme
Altın istiyorum kuyumcuyla görüştüm 4 tane çeyrek almamı öneriyor, satarken sadece 45 lira kesilirmiş, ben gram almak istediğimi söyledim zarar edersin dedi önermedi, bunu da anlamadım çeyreğin işçiliğinden dolayı satarken daha fazla kesinti olmuyor mu?
Hiç anlamam siz bu bütçeyi nasıl kullanmamı önerirsiniz, gram mı çeyrek mi? Ha bide 2 tane yarım da alabilirsin dedi
Ben olsam ya ata lira alırım ya da 24 ayar gram. Çeyreğe, cumhuriyete hiç bulaşmam.

Teneke dediğiniz gram altın oluyor değil mi, bend e araştırırken işçiliği olmayan tek altın o diye okumuştum bu yüzden hep gram almak istiyordum, bir akrabam da işçiliksiz bilezik olduğunu söylemişti ama bu işlerden pek anlamadığım için bildiğimden şaşmayım diye düşündüm. Bugün kuyumcu da gram altın alma çeyrek al diye konuşunca kafam çok karıştı
Bilezik alırken bilginiz olsun 22 ayarı 24 fiyatına satabiliyorşar. Bilezik almayın
Gram veya ceyrek Asagı yukarı aynıdır.

Gramda zarar olmuyor mu? Aldığıniz fiyattan mı bozuyorlar?
24 ayar gram altin alirsaniz zaraririniz olmaz ben bugune kadr zarar etmedim ama aldigim gibi satmadim beklektm minimum 3 ay bekledigindede zararim olmamisti altin son zamanlarda inanilmaz dalgali ve gram neredeyse hergun minik artislar yasiyor

3 hafta once tam 3 bin liram vardi esime verdim, uzerini tamamla tam altin al dedim. Ne kadar koydu bilmiyorum kulplu tam altin almis. Dalgasina 1 2 gun kolye gibi boynuma taktim :KK70:
Oglumun bayramliklari harcliklari 400 500 bulunca, hemen babasina veriyorum ceyrege tamamla diye. Veya daha azsa, grama.
Yarin bir gun ev alırsak bankaya, etrafa degil, oğluma borçlanırım diye düşündüm.
Yani altını alıp unutuyorum. Uzun vadede zarar ettirmez diye düşünüyorum.
Para durdukca,beni harca diye dürtüyor insani :KK70: altin oyle degil

Hanimlar pek dert sayilmasa da benim içime dert oldu haftalardır karar veremiyorum size danışayım dedim
Korona dönemi boyunca biraz para biriktirdim bu devirde pek büyük bi para değil ama üç bin lira kadar.
Altın istiyorum kuyumcuyla görüştüm 4 tane çeyrek almamı öneriyor, satarken sadece 45 lira kesilirmiş, ben gram almak istediğimi söyledim zarar edersin dedi önermedi, bunu da anlamadım çeyreğin işçiliğinden dolayı satarken daha fazla kesinti olmuyor mu?
Hiç anlamam siz bu bütçeyi nasıl kullanmamı önerirsiniz, gram mı çeyrek mi? Ha bide 2 tane yarım da alabilirsin dedi
eger ki en az 1 sene durur dıyorsan altın al ceyrekte degil ayrıca ata cumhuriyet al 3000 küsür falan kulpsuz olucak buna dikkat et cünkü alrının onsu 1900 dolar bandında 2021 yılı icinde 3000 onsu asıcak diyolar ki zaten bu savaslar falanfilan etkiliyo biliyosun ama kısa vadede 3 5 ay diyosan dolar al

Has altını duymamıştım bunu da araştırayım bi internetten :KK64:
24 ayar kare satılıyo ama her zaman alır satarken kar marjı vardır yanı aldıgın grama göre 30 lira zaar edersin bak bu 2500 gibi bisey 5 gramdan sonra 10 gramlık var bundan al sakla zatn ufacık sey ben bu zamanda bankaya asla guvenmem

Eklentiler

• 5-gr-kulce-altin-z.jpg
    5-gr-kulce-altin-z.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 45
24 ayar saf altın var, külçe altın olarak da geçiyor. Yorumlarda teneke altın denmiş, bu tabiri hiç duymadım. Benim önerim de bu yönde. 2021 de çok değerleneceğini düşünüyorum

Elde saklayacaksanız has altın alın. En az zarar onda var. Çünkü işçilik yok. Kuyumcu sizi kandırmak istemiş. Satış yapmak için. Altında dalgalanma olsa da döviz kadar zarar ettirmez. Ama benim somut olarak saklayacak güvenli alanım yok diyorsanız gram altın hesabı açın ve oraya atın. Ama bunda bankalar belli bir miktar üzerinde alışveriş yapınca kesinti yapıyor. Bilginiz olsun.

Ben yatırımı altin olarak banka hesabı nasil komisyon aliyor onu anlamıyorum, bilen arkadaslar yardimci olabilir mi 6 7 ay once görüştüğümde almiyorlardi

Ben yatırımı altin olarak banka hesabı nasil komisyon aliyor onu anlamıyorum, bilen arkadaslar yardimci olabilir mi 6 7 ay once görüştüğümde almiyorlardi

Vergiden dolayı. 6-7 ay önce yoktu zaten. Yanlış hatırlamıyorsam 0,002 oranında. 100 gr ve üzeri alımlarda. Önceden sadece dövizde vardı artık altında da var. Kambiyo vergisi olarak araştırabilirsiniz. Virüs patlak verdiğinde oran daha yüksekti düşürdüler.

bankalardan altın hesabı mobilden açabiliyorsun onu deneyip uzun vadeli kalacak diyorsan en iyisi altın alıp hesaba atmanızı öneririm çalıntı derdi yok en temizi
He birde aralarda fark ediyor diyorsunuz 45 TL kesinti olur evet bende çok yaşadım bu şekilde en iyisi banka evet bankalar kesinti yapmıyor mu yapıyor ama çok az miktarda yapıyor.

X