Nişan için masraflar

zorunlualann

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
1.479
713
28
Merhaba isteme söz nişan bir arada olacak , masraflar o kadar oldu ki , 2000 tl kuaför, 4250 fotoğraf , 3000 mekan , 900 süsler , 1500 organızayon , daha pasta ve içecekler hariç bu kadar tuttu acaba nasıl olacak bu masraflar sadece kız tarafı karşılar dimi

Partnerin ne iş yapıyor? Yöreden yöreye değişir. Ha istersen hepsini sen karşılarsın ya da eşinle eşit şekilde. Ama genelde kuaför yiyecek bunları erkek yapar. Sen de organizasyon mekanı tutarsın.

Merhaba isteme söz nişan bir arada olacak , masraflar o kadar oldu ki , 2000 tl kuaför, 4250 fotoğraf , 3000 mekan , 900 süsler , 1500 organızayon , daha pasta ve içecekler hariç bu kadar tuttu acaba nasıl olacak bu masraflar sadece kız tarafı karşılar dimi
Maddi imkanınız çok yoksa kısarak da yapabilirsiniz. Daha ucuz bir kuaföre gidip nişan olduğunu söylemeyerek kuaför masrafını. Fotoğraf makinesi olan bir arkadaşından çekim yapmasını isteyerek fotoğraf masrafını düşürebilirsin

Ben 500 lira ya tuttum.Organizasyonumu pahalı demişlerdi.Kuafor erkek tarafınin ama siz diyelimki küçük nisan istediniz erkek tarafı gösteriş istedi o zaman erkek tarafı da harcama yapacak.

İki bin liraya ne yapacaksiniz? Saçı açtırıp sarıya boyatip perma mi yaptiracaksiniz?
Nisanim var deme, git düz kuaföre. İstediğin modeli tarif et,olsun bitsin.
Fotoğraf 4250, oha. Düğün değil mi bu nişan alt tarafı.
ne bu kazık yeme hevesi, hiç anlamıyorum

Ben evde yaptım valla nişanı akrabam organizasyon işi yapıyor o ücretsiz oldu tabii ama tutsan 1500 2000 civarı şu an, fotoğraf için de kimseyi tutmadım zaten yakınlarımız 100den fazla fotoğraf çekmişti gayet de net güzeller illa birinin çektiği güzel çıkıyor zaten. Elbisemi trendyoldan 800 tlye aldım gayet de şık bir abiyeydi, ayakkabımı 250ye aldım, kuaföre de yakınımın istemesine gideceğim dedim 400 tlye saç makyaj ödedim. Olabilecek en masrafsız şekilde hallettim ve biz bizeydik gayet de güzeldi bence standartlarınızı düşürürseniz gayet de kazıklanmamış bir şekilde nişan yapabilirsiniz :)

Gel sarılıp ağlayalım. Ben de mekana 9k, elbiseye 8k, makyaja 1.5k vereceğim bacım 🫂

Ben sadece elbise aldim 200 tlye 😀 bir de ayakkabi ama onu gelinlikle de giyecegim. Sac makyaji kendim yapacagim organizasyona da gerek gormedim

X