Nişan,söz bıktımmmmmm

Cok isteyince de olmuyo bence, kim ne derse desin evlenmeyi isteyince daha beter evlenemiyosun sanki, cok garip napsak ki? :KK49:

Aynen oyle, evlenmeyi isteyince hayat olmadik tipleri insanin karsisina cikararak iyice zorlastiriyor her seyi sanki.

Istemicik o zaman. :)

Hava atmak icin evlenen var mi bilemem ama evlilik öncesi merasimlerde cok para harcadım ve esim de harcadı sebebi ise benim cevremin kıskanç,bizim muvaffak olmamizi istemeyen hicbir anlamda ,garip sebeplerle evlenmeden önce benle arasini bozan ya da açan,hatta eşimle bile benim "arkadasca"konusup gorusmemi isteyen yoksa ortamin bozulacağını dile getiren insanlar olması.
Hepsinin de gözü kaldı
Sözlendim ertesi günü kaza yaptım
Ertesi günü yüzüğüm duvara girdi bir de
Düğün öncesi cok fena hastalandim hatta düğünü iptal edicektik erteleyecektik :)
Ceyiz esyalarimi aciyordum dolaplara yerlestirmek icin bir arkadasla kek kalıbımın kulbu kırıldı daha bismillah dakika 1 gol bir
Neler neler yaşadım
Ama cokpara harcadigim icin asla pisman değilim çünkü onlar benim,issiz güçsüz serseri,karısını döven,yoksul birisiyle evlenmemi istediler.
Istediler ki annem kapı kapi gezsin kızım dayak yiyor diye ağlasin :)
Hic agizlarina laf vermedim layikiyla evlendim layikiyla yaşamaya çalışıyorum . Belki sizin cevreniz de boyle düşünüyordur. Size de hava atiyor gibi gelmis olabilir. Çünkü artık rekabet var
Son derece modern giyinirim,modayi da yerine gore takip ederim. Altinlarimi da taktim sosyal medyada da paylaştım
Cunku diyeceklerdi ki evlendikten sonra altinlarini bozdurdu kaynanasi aldi falan
Simdi düğünu var kuzenimin 3 ay sonra,uzak sehirde kasadan altinlari alıp takcam onun düğününde
Bu isler boyle yürüyor malesef
Esimi ikna etsem ust model arabada alacagiz ama esim nazardan korkuyor
Cunku onlar bizim asla muvaffak olmamizi istemiyorlar
Istemeyenlerin de zaten cocuklari evlenmemis daha
Ben hava atmak icin evlendim hava atmak icin evlenir mi yahu ama bu işleri lüks yaptım yalan değil sebebleri de yukarida saydigim gibi sevinmesinler diye

Konu sahibi bence kendisini yanlış ifade etmiş.Evlenerek hava atmak tuhaf bir kavram çünkü,ama evlendiği için kademe atladığını sanan insanlar da bir nevi bu tanıma uymuyor mu şimdi ? Böyle insanlar yok mu etrafınızda ya da hiç duymadınız mı ?

Günümüzün en büyük sorunlarından biri, insanların ruhuna eş, gönlüne hoş, hayatina ortak bir insan bulamaması. O kadar fazlaki aslinda, çalışan, evde olan, okuyan, genç-yaşlı, bir sürü insan tek olmaktan bunalmış durumda... ve bence çok çok haklılar, doğuyoruz, büyüyoruz, hep bir koşturmaca ama bir zaman sonra yoruluyoruz, tek olmak insana dokunuyor. Tek başına bir şey yapılamadığı için değil, ama eşin ile birlikte bişeyleei yapmakla aynı kegifle olmadığı için... Bekar arkadaş ve tanıdıklarımda Dikkatimi çeken şeylerden bazıları şöyle, belki sizin işinize yarar; kendilerini çalışmaya adıyorlar, ya da okula. Iş-ev/ Okul-ev arasında gidip gelorken 'kendilerine' vakit ayirmıyorlar. ( spora gitmek, kluplere üye olmak, kursa gitmek, aktivite gruplarina katılmak vb ) hep aynı insanlarla aynı mekanlarda aynı şeyleri yaparken, bir şekilde vakit harcıyorlar. On yargıları fazla olabiliyor( o iş arkadaşı, o olmaz, şu olmaz gibi) ya fırsat vermiyorlar ya imkansız insanlar uğruna senelerini harcıyorlar... olumsuz düşüncelerinin arasında kendilerini mahkum ediyorlar, bir nevi kendi kehanetlerini yaratıyorlar ( nasılsa beni iyisi bulmaz, ben bekar oleceğim, yine olmadı vb) aslında bu, bilincaltindan -Ben mutluliğu hak etmiyorum inancının yerleşmiş ve nasırlaşmıs olmasından kaynaklanıyor.
☆Sadece bir öneri-- inandirıcı gelmeyebilir, fakat gülümseyerek bile olsa deneyin; Aynada kendinize bakıp, ben mutluyum, sevilmeyi hak ediyorum, bolluk ve bereket içerisinde yaşıyorum. Çok seviliyorum, çok seviyorum. Hayatım güven ve aşk dolu.
☆ olmak istediğiniz insanı hayal edin, istediğiniz hayatı hayal edin, ve bu hayali sürekli düşleyin...
Ama en önemlisi inanın, kalbinize, kendinize, mucizelere♡
Ve eğer olumlamalar okumak isterseniz bakabilirsiniz Elikatimes sayfasina

Ben de yorum yapmasam valla eksik kalır bu konu:) şaka maka artık test ettim onayladım İSTEYİNCE OLMUYOR ha nasıl oluyor derseniz hala olmuyor:) yeterince aktif olmaya çalışırım mümkün oldukça çıkanları değerlendiririm yine yok yine yok
Hayır şans mı kader mi çaba mı dua mı hepsi mevcut artık dedim geçen herhalde ben yakında öleceğim arkamda çoluk çocuk kalmasın diye Allah vermiyor gerçekten bunun bir yolunu bilen varsa yazsın bana özelden şu güzel yaşlarımı yalnız geçirmek istemiyorum mesele bu

Çoğunluk fesatsin diyerek kızmış ama evet böyle bir grup var arkadaşlar...

Bizzat kocam bana göre cirkin ama gonlu zengin ( maddi zenginlik o bence ) zaten bundan iyisini bulamam diyip kahkaha atani gördüm.

Herkesin evliliğine laf edilmemis bu tarz evlenenlere laf edilmiş.

Ama Ahucugum bende evlilik takıntılı olduğunu düşünüyorum.
Rahat ol biraz.
Hayat o kişiyi elbet getirir karşına .
Eger tanismaniz gerekiyorsa yollar saatler kesisir.
Eğer gerekmiyorsa da cikmaz sokakta bile karsilasamazsin.
Yani plan program pek işlemiyor bu işlere malesef...

Çoğunluk fesatsin diyerek kızmış ama evet böyle bir grup var arkadaşlar...

Bizzat kocam bana göre cirkin ama gonlu zengin ( maddi zenginlik o bence ) zaten bundan iyisini bulamam diyip kahkaha atani gördüm.

Herkesin evliliğine laf edilmemis bu tarz evlenenlere laf edilmiş.

Ama Ahucugum bende evlilik takıntılı olduğunu düşünüyorum.
Rahat ol biraz.
Hayat o kişiyi elbet getirir karşına .
Eger tanismaniz gerekiyorsa yollar saatler kesisir.
Eğer gerekmiyorsa da cikmaz sokakta bile karsilasamazsin.
Yani plan program pek işlemiyor bu işlere malesef...

+++
Sanki ''ayy evlilik harika canım,sen ne zaman evleneceksin'' diye insanı boğanlar Türkiye'de değil :KK53: Evlenince basbaya hava atan bir sürü insan var,kademe atlıyor olduğunu düşünen kadınlar,evlenmeyenlere sanki kusurluymuş gibi yaklaşan insanlar.Bu insanların konusunu okumuyorduk demek ki ben yanlış hatırlamışım :KK53:

+++
Sanki ''ayy evlilik harika canım,sen ne zaman evleneceksin'' diye insanı boğanlar Türkiye'de değil :KK53: Evlenince basbaya hava atan bir sürü insan var,kademe atlıyor olduğunu düşünen kadınlar,evlenmeyenlere sanki kusurluymuş gibi yaklaşan insanlar.Bu insanların konusunu okumuyorduk demek ki ben yanlış hatırlamışım :KK53:

Yani konu dışına cikmak istemezdim ; ))))ama kesinlikle öyle

Bizzat Seyma Subaşı örneği var.
Ve bunu reel de ünlü olmayip yapan bircok kadın var.
Evet evliligi statü olrak gören var.
Ben, ayy evde mi kaldın sen esprisini yine en cok kadınlardan duydum mesela.
Yani herkes askla ya da mantikla evlenmiyor ki
Neyine kizildi bu kadar anlamadim.

Belki ilk okuyunca yazimdan dolayı kizdilar; )

Dur daha kış ayındayız bir yaz gelsin düğün sezonu açılır sizde Allah'ın izni ile hayırlı bir eş bulursunuz:KK58:. Bu işler kader kısmet:hamarat:

Valla bi tek kocamdan yana sorunum yok. Tekrar onunla evleneceğimi bilsem belirli bi zaman kavramı olmasa şuan bekar olmak isterdim. Ahh ahh içimde ukte kalmış o kadar çok şey var ki............

+++
Yok herkes aşırı elit kesildi , ben cahil fesat , kıskanç :)

Doğrudur ama ben de diyorum ki, toplum baskısı ve çevrenin ne kadar cahil olduğu insanın var olan fikrini ve hayata bakış açısını değiştirmemeli. Gerçekten bu hususta olgunlaşmış fikirleri varsa, etkilemez zaten. Etkilenen de, derinlerde bir yerlerde o insanlar gibi düşünüyordur.

Eşimle sevgili iken ve babam bilmiyorken, artık yaşımın 27 olduğu ve evlenmem gerektiği konusunda neredeyse her gün anneme baskı yapıyor, kavga ediyordu babam. Annem de sağolsun ertesi gün sanki ben bunları duymamışım gibi tekrar ediyordu. Bekarlık hayatımın son iki yılı böyle geçti. Bir gün "bu evde yaşamam sorun oluyorsa başka bir yol düşüneyim. Yok derdiniz bu değil de evlenmem ise, kendi istediğim zaman olacak bu. Yaşım 35 de olsa bu durum değişmeyecek. Kabullenseniz iyi olur" demiştim aileme. Tabi ki susmadılar. Hatta babamın iş çevresinden benimle evlenmek isteyenler olurdu. Gelip söylerdi ve hatta görüşmem için baskı yapardı. Ben ise bu durumu eğlenceye çevirirdim. Her daim reddettiğim bu teklifi bir gün kabul ettim. Gelsin görüşeceğim dedim. Çocuğa öyle şeyler anlattım, o kadar eğlendim ki adım çevrede deliye çıktı. Sonuç itibariyle bir daha baban böyle bir teklifle gelmedi. Rezil olmamak için.

Baskı ise ben alasını gördüm. Cahillikse, akrabalarımın eline kimse su dökemez bu konuda. Hatta benden bir yaş küçük kuzenim o kadar çok istiyor ki evlenmeyi, benim kına gecemde gidip bindallı almıştı :) herkes kulağıma "ayol gelinin kim olduğu belli değil manyak mı bu" dediklerinde, kendine yakıştırıyorsa benim için sorun değil demiştim. Hani o kadar umurumda değildi evlilik angaryaları.

Velhasılı yedi yıl önce nasıl düşünüyorsam hala aynı düşünüyorum. Evlilik o kadar zor ve yorucu bir kurum ki, öylesine ya da hava atmak için yapılacak iş değil. Biliyordum, tecrübe ettim.
Çok komik ,alemsiniz doğru söylüyorsunuz boşvermek lazım

X