Nisana 1 ay kala

Bence sanki düğün vs maddi yükler altına girmekten korkuyor kendine guvenemiyor kendince cikis buldu ama sizi hala seviyor:KK43:

Evlenmeden önce bende her zaman aman aileler bu kadar işin içine niye giriyo onlara ne bilmem ne diye afra tafra yapardım. Hem annem hem babam hiç bir şekilde olumsuzluk yaratacak birşey ne istediler ne direttiler. Her zaman çocuklar nasıl istiyorsa denildi. Ben seviniyordum o zaman aa ne güzel hiç sıkıntı yaşamıyoruz oh iyi diye. Sonra baktım ki eşimin ailesi sürekli nişan, kına düğün kendi istedikleri gibi planlıyor. Ben öyle istemiyorum diyorum böyle olur sen ne bilceksin diyorlar. E baktılar aileden de ses çıkmıyor. Ne düğünüm istediğim gibi oldu ne evim ne başka birşeyim. Bence kız ailesi her zaman destek olmalı kızı karşılıklı oturmak istemiyorsa pekala dile getirmesi çok güzel. Diyelim ki bu iş oldu. Damat kp den korkarda oturtamaz annesinin karşısında. Ve ikili arasında gerginlik çıkmadan çözülmüş olur mesela. Ortada hiç bişey yokken aileler bile anlam verememişken çocuğun kaçması çok manasız bence. İlerde evlendiklerinde bi zor görse annesinin evine mi dönmek isteyecek. Bence daha karakteri bile oturmamış arkadaşın..

ben bitirilcek kadar ortada büyük bir şey göremedim yazdıklarınızda.
babasının ölümünün üzerinden tam olarak ne kadar geçti, ondan etkilenmiş olabilir ya da borçları kaldıramayacağını düşünmüştür bilemiyorum.
ama zoru görünce kaçan erkek evlenince de mi kaçacaktı?

X