nişanda takılan takılar

ismi yazan altınlara hiç dokunmadım. sadece misafirler para atıyor ya sandığa. onları ben aileme verdim mekanı ödeyin diye. onlar da dokunmadan altın yaptılar duruyor. onları bozdurdum. o ekstra 5 taneydi 3ü duruyor 2 tane sadece
Yine de çanta almak için çeyrek bozdurulmaz,taksit yaparsın.

Yine de çanta almak için çeyrek bozdurulmaz,taksit yaparsın.
ya arkadaşım yurtdışına gidiyordu ona aldırdım o an param kalmamıştı o yüzden. yıl başında aldığım 6 bin tllik çanta da 12 oldu mesela. ona da yatırım gözüyle bakıyorum 🤣 hani sonuçta davetli insanların verdiği 200 tller.

ya arkadaşım yurtdışına gidiyordu ona aldırdım o an param kalmamıştı o yüzden. yıl başında aldığım 6 bin tllik çanta da 12 oldu mesela. ona da yatırım gözüyle bakıyorum 🤣 hani sonuçta davetli insanların verdiği 200 tller.
nişan benim kafamda iki aile arasında takılan bi yüzük. Sizinki düğün gibi mi oldu

nişan benim kafamda iki aile arasında takılan bi yüzük. Sizinki düğün gibi mi oldu
evet mekan tutuldu küçük düğün salonu gibi değil de akrabalar aile dostları geldi dans oldu takı töreni olmadı misafirlerle ama girişte sandık vardı sadece nişan kesilirsen kayınvalidem taktı bir de akrabalar geldi yakaya iliştirdi işte

işte takmasam bile bütün durur çeyrek olunca 1-2 tane bozdurup duruyor insan. daha yeni 2 tane bozdurup kendime çanta aldım 😭
Bence bilezik alsam ayip olur mu diye sormaniza gerek yok. Bozdurup canta bile almissiniz. Bence cok ayıp. Henuz nisanlisiniz. O altinlar annenizin de dedigi gibi sizde emanet. Once bir evlenin sonra yatiriminiza karar verirsiniz.

Bence bilezik alsam ayip olur mu diye sormaniza gerek yok. Bozdurup canta bile almissiniz. Bence cok ayıp. Henuz nisanlisiniz. O altinlar annenizin de dedigi gibi sizde emanet. Once bir evlenin sonra yatiriminiza karar verirsiniz.
offf 363636. açıklama yapayım o halde kaynananın taktıklarına dokunmadım üstünde isim olana da dokunmadım. insanlar sandığa para atmıştı. onları da altın yapmıştık o zaman. onlara dokundum. tek tek parayı da iade etmiyoruz herhalde. kaldı ki onun ailesi başka şehirde yaşıyor benim şehrime nişana geldiler. yani onun sadece yakın akrabaları taktı. bizde misafir daha çoktu. ben kendi tarafımı harcamış oldum. üstünde isim olanlar duruyor.

Nişan atılsa bile kayınvalidenin taktığı seti ve bilezikleri iade edersiniz, milletin getirdiği paraların ve ceyreklerin iade edildiğini hiç duymadım. Benim kardeşim de nişanda gelen takıların bir kısmıyla beğendiği bir kolyeyi almıştı mesela. Kimisi bozdurup çeyiz için kullanıyor. Sizin paranız istediğinizi yapın. Karşı tarafa ayıp olacak bir durumda yok, günlük hayatta burma bilezik takip gezecek haliniz yok, ray bilezikleri takarsınız.

ben de böyle düşünüyorum hani ihtiyacım da kalmadı zaten çeyiz mobilya aldık evi kuruyoruz. onlar da çeyrek kaldıkça benim bozdurasım geliyor. ama kayınvalidem gönül koyarmış. nişan öncesi gittiğimizde ben beğenmiştim bu modeli ama kayınvalidem çok ince onlar dedi. şimdi gidip alırsam ayıp olurmuş. saçma sapan şeyler
Senin hangi modeli takacağına kaynanan mı karar veriyor ne alaka neyi beğendiysen onu takarsın yani nişanda takılanlar senindir yani istediğin gibi kullanırsın karşı taraf buna niye kırılsın anlamadım. Ayrıca nişanı atarsan da sadece sana taktıkları bilezikleri iade etmen gerekiyor yani çeyrekleri niye iade edesin ki?

Senin hangi modeli takacağına kaynanan mı karar veriyor ne alaka neyi beğendiysen onu takarsın yani nişanda takılanlar senindir yani istediğin gibi kullanırsın karşı taraf buna niye kırılsın anlamadım. Ayrıca nişanı atarsan da sadece sana taktıkları bilezikleri iade etmen gerekiyor yani çeyrekleri niye iade edesin ki?
Evet aynen öyle oldu model beğenmeye gittik. bunlar çok İnce dedi. kalın olanlardan beğendik ben de beğendim de yani takmam. burdakiler onları da iade etmen lazım yazmış hep

Nişan atılsa bile kayınvalidenin taktığı seti ve bilezikleri iade edersiniz, milletin getirdiği paraların ve ceyreklerin iade edildiğini hiç duymadım. Benim kardeşim de nişanda gelen takıların bir kısmıyla beğendiği bir kolyeyi almıştı mesela. Kimisi bozdurup çeyiz için kullanıyor. Sizin paranız istediğinizi yapın. Karşı tarafa ayıp olacak bir durumda yok, günlük hayatta burma bilezik takip gezecek haliniz yok, ray bilezikleri takarsınız.
evet benim de çevremde genelde insanlar kaynana vs takılan büyük takıları tutuyor ama takılan küçük altınları paraları harcıyorlar. ama annem bana harcatmıyor. ayıp olur diyor. o ayrı mesele. nişanlımla konuşmuştuk ben bu altınları ne yapayım dedim ister harca ister biriktir dedi. ama annesi kız kardeşi laf eder mi bilmiyorum

Bunun için pek çok parametre var.
Borçla mı evleneceksiniz ? Nişanlınızın ailesi maddi destek olacak mı ? Nişanlınızın durumu nasıl ? Ev,araba gibi konularda nasıl ? Siz ev ile alakalı yeterince destekte bulunabiliyor musunuz ?
Bütün bunların cevabı önemli zaten. Ben nişan tarafında takılanlar kadınındır, takı kadınındıra pek katılmıyorum. Ortada bir ihtiyaç varsa bununla ilgili tek tarafın debelenmesi doğru değil. Sizin için de nişanlınız herhangi bir maddi yükte zorlanmayacak ise dilediğiniz gibi kullanmanızda sakınca yok. Ama adam orda kara kara ödemeleri düşünürse sizin ray bileziklerinizi şıkırdatmanız yersiz

Ne güzel düşünmüşsün tabiki bilezik yaptır çeyrek olunca harcamak daha kolay oluyor, hem yatırımda olmuş olur ilerde araba ev alırken kullanırsın. Ray bilezikler güzel ama ajda bilezikler daha güzel ben olsam ajda yapardım çok şık duruyorlar kolda. Yaptır kenarda dursun. Annene tek katıldığım nokta; nişanında erkek tarafının taktığı takıları kullanmalısın, gündelik olanları kullan hem erkek tarafınında hoşuna gider hemde adet gibi bi durum yani onları kullanman doğru olur.

Bunun için pek çok parametre var.
Borçla mı evleneceksiniz ? Nişanlınızın ailesi maddi destek olacak mı ? Nişanlınızın durumu nasıl ? Ev,araba gibi konularda nasıl ? Siz ev ile alakalı yeterince destekte bulunabiliyor musunuz ?
Bütün bunların cevabı önemli zaten. Ben nişan tarafında takılanlar kadınındır, takı kadınındıra pek katılmıyorum. Ortada bir ihtiyaç varsa bununla ilgili tek tarafın debelenmesi doğru değil. Sizin için de nişanlınız herhangi bir maddi yükte zorlanmayacak ise dilediğiniz gibi kullanmanızda sakınca yok. Ama adam orda kara kara ödemeleri düşünürse sizin ray bileziklerinizi şıkırdatmanız yersiz
maddi durumu nişanlımın iyi benim de ne iyi ne kötü annem babam çalışıyor ben de çalışıyorum kazancım ortalama. onun evi arabası var benim sadece arabam var. mobilya beyaz eşya alındı ben de çeyizimi yaptım.

Merhaba, size takilan size takilmistir elalem yani siz harici ana babaniz dahil 3. Kisilere soz dusmez. Dilediklerini dusunup konusabilirler. Bu arada bilezik asiri hosmus benim de istegim geldi simdi kac paraymis bakacagim:):) diger kisimda tavsiye isterseniz altinlarinizi saklayin ve oyle basit canta vs icin bozdurmayin. Evlendikten sonra zor gun birikimi olarak bankaya atabilirsiniz suan ciddi bir ihtiyaciniz yoksa. Dunyanin bin turlu hali var. Ayrilma kisminin da gerceklik payi var ama su devirde buyuk kalem ihtiyaflar haric altin bozdurmak dogru tercih olmaz. Eviniz arabaniz var mi? 25 ceyrekten ne cikar demeyin sifirdan baslamaktansa bir adim once baslamis oluyorsunuz birikime.

Ne güzel düşünmüşsün tabiki bilezik yaptır çeyrek olunca harcamak daha kolay oluyor, hem yatırımda olmuş olur ilerde araba ev alırken kullanırsın. Ray bilezikler güzel ama ajda bilezikler daha güzel ben olsam ajda yapardım çok şık duruyorlar kolda. Yaptır kenarda dursun. Annene tek katıldığım nokta; nişanında erkek tarafının taktığı takıları kullanmalısın, gündelik olanları kullan hem erkek tarafınında hoşuna gider hemde adet gibi bi durum yani onları kullanman doğru olur.
yok valla kullanamıyorum onları saçma görünüyor benim tarzımla. sadece hediye bileklik kelepçe almışlardı sözde onu takıyorum. 2 kere düğünde taktım sadece. dokunmama kararı aldım

X