Nişanlım ablasıyla yaşayacakmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamam ablanın yaptığı bencil ama nişanlınız daha bencil. 32 yaşındaki bir kadın bu kadar korunmaya desteklenmeye muhtaç değildir ki. Yetişkinlik kendi ayakları üstünde durmayı, kendi kararlarını verebilmeyi gerektir. Bu noktada görümceniz nişanlınızdan daha yetişkin. İstediğini yapıyor. Nişanlınız da benim başka planlarım var bu kadarını yapamam diyemiyor çünkü çocuk. Ayrıca böyle olaylarda ben insanın bir şeyi yapmak istemediğini düşünüyorum. Nişanlınız aslında evlenmek istemiyor fakat farkında değil. Ben olsam ben evleneceğim kusura bakmayın derdim. Hiç böyle bir ifadesi yok anladığım kadarıyla. Eğer evlenecekseniz kendi mutluluğu, huzuru,hayatı, evliliği, istekleri, hayalleri ailesine bağlı bir çocukla evleneceğinizin farkına varın. Abla bunları kardeşinden istediği için bencil, kardeş bunları size sormadan yaptığı için bencil. Siz de malesef kendinize bencilsiniz. Kendi huzurunuzu kendinizden esirgiyorsunuz. Yapmayın. Çünkü ileride yapmasaydınız deyip kenara çıkacaklardır.

Bence ayrılık mecburi .ablasını bırakıp sizinle evlense bu sefer size sürekli kakic kalkar ve gizli gizli yine yardım eder.sizin maasinizla gecinirsiniz.ablasi ise girse bile iş bulması çok zor daha önce is tecrübesi olması lazım lise mezunu hem alacağı 3coxuga yetmez.Cocuklara annesi baksa bile yasli kadın kaç sene bakcak .bence bu işi bile bile ya kabul edeceksiniz yada bitireceksiniz.kabul etseniz bile zamanla bence katlanamaz bosanirsiniz .çok aşığım diyorsaniz boşanmayı göze alarak rvlenmelisiniz .Nisanliniz da kendi çapında haklı ne yapabilir ki kardeş en azından şimdilik yardım edeyim diye düşünüyordur ama çocuk 3 günde büyümez .çocuklarin büyümesi en az 10 seneyi alır.bence burada abla biraz hatalı madem kocası bu kadar kötüydü neden 3 çocuk ya .al hapını iç korun.hem o çocuklara hem kardeşine hem ana babasina hem.kendine hem kardesine hem sana yazık oldu.bir tane çocuk başka üç tane çocuk başka kinadigimdan değil.ama biraz temkinli olmak lazım.Allah hepinizin yardimcisi olsun

Bu konuda ki gorümce kafasindan ben de istiyorum.

Biz üniversiteyi bitirir bitirmez calişmaya baslayalım. Ailemize yuk olmamak icin duğünumuzu esyamızı kendimiz alalım. Borclar var diye cocuk yapmayı erteleyelim. Cocuk olsun karnımız burnumuzda calismaya devam edelim. Cocuğumuzu birakıp ise gidelim calismaya devam. Hiç bir sorunumuz olmayan kocamızından maddi durumu kırk kere düsünerek plan program yaparak 2. cocugu zor yapalım.

Kadın 32 yasinda sorunlu evliliginden 3 cocuk yapsın. sonra bosansın gelsin aile evinde rahat edemesin ayrı ev istesin bunu da nisanlı maası sabit kardesinden umsun. Ben calısamam desin yalniz kalamam desin. o ayri ev nasıl gecinecek nasıl kiralar faturalar odenecek umrunda olmasın sadece istesin. Valla bravo.

Gorumceyle hemen hemen ayni yastayız. Biz mi fazla safız gorümcemi fazla akıllı bilmedim.
Ailesi de baş edememiş kadının, görümceye itelemeye çalışıyorlar, bu ailede herkes sorunlu evlat ayrımı yapan anne baba var oğlum sen evlenceksin sen karışma demiyorlar, görümce zaten baştan aşağı problemli bencil, nişanlı desen ablasına kendini feda etmiş 🤷🏻‍♀️

Bu nafaka durumunu ben hiç anlamadım. Adam aldatıyor üstelik ablası değil. Ve alkolikmiş kendisi zaten yıllardır. Çok şaşırdım çünkü sosyal medyada o kadar mutlu görünüyorlardı ki. Çiçekler,yüzükler,sarılmalar.. içten gözüküyorlardı. Hala boşanmalarına inanamıyorum bu sebeple. Anlaşmalı boşanınca yine de çocuklara nafaka ödemesi zorunlu diye biliyordum ben, ama adam o kadar pislik birisiymiş ki asla bir kuruş koklatmam diyormuş.
Konu sahibi o iş öyle olmaz. İşsiz insanlara bile çok cüzi nafaka vermesine hükmediliyor.
Bellki. naif birisin. Bu işi naiflik çözmez. Kendinize yazık etmeyin restinizi çekin. Yoksa ömür boyu siz eve bakarsınız, nişanlınız ablasına.. ve hep öncelik abla olur.

Babadan cocuklara en azindan nafaka baglanmasi gerekiyordu onuda mi istemedi?

Nafaka olsa bile konu sahibine söylerler mi?

Bir iş kulağa mantıksız geliyorsa orada mutlaka yalan vardır. Ya ciddi nafaka var, ya da nişanlı söz üstüne söz verdi. 🤦‍♀️

Konu sahibi heyecanla güncellemeleri bekliyoruz. 😊

böyle aile kuzuları, nişanlıdan ayrılınca birlikteykenki gibi kul köle olmuyorlar ailelerine. garezleri nişanlıya.
acıma acınacak hale gelirsin diye bir söz vardı. evlenme hatasına düşerseniz ablaya "beter olsun az bile yapmış kocası" diyecek duruma düşersiniz. benden demesi.
direk ayrılın. evlenirseniz de en az 1 sene korunun anyayı konyayı anlarsınız zaten o zamana kadar

Ailesinin evi kendisine ait müstakil bir ev. Ailesi de kendi evini bırakıp kiraya çıkmak istemiyor haliyle. Ki yaşı başı olan insanlar o muhite alışmışlar başka yere de gitmek istemiyorlar. Bu evi satsalar başka büyük bir ev alacak kadar bütçe olmaz eminim ki. çok karışık gerçekten. :KK43:
Bu süreçte kim ne dese tüm detayları tüm emekleri siz biliyorsunuz ve sonuçta nişanlınızı seviyorsunuz. Şöyle bir teklifim var ses etmeyin ama deyin ki ablanın psikolojisi düzeltip düzen kurana kadar düğün olmayacak.Ablasının psikolojisi kolay kolay düzelmeyecek çünkü böyle alıştı benim eşimin kardeşi de benzer durumda o yüzden bu konuyu daha bir detaylı okudum. Ayrıca müstakil evin üzerine iki odalı kat çıksalar işleri görülür.

Konu bana dert oldu resmen.

Yazmadan edemiyorum. Görumcenin yalnız kalamiyorum demesi bahane. aynı evin icinde olunca kardesi hergun ekmegi suyu alir marketi dizer. fatura gelince oder. baska evde olursa bunlar zor.

Bir de konu sahibi demedi mi acaba yalnız kalamıyorsa biz evlenince nasıl yalnız kalacak diye?

Aklima "masunlar apartmanı" geliyor. orada da gelinden her seyi gizlediler sonra seviyorsan kabul etmek zorundasına getirdiler.

Bunun bir sonraki basamagı ne yapayim ablam yalniz kalamıyor sen gel evlenelim ablamla ve 3 cocuguyla yasayalım.

Bu arada nisanlinın anne babasıda destekler tabi ayrı evi 3 cocuk hergun evde basları sisiyordur.

Nafaka olsa bile konu sahibine söylerler mi?

Bir iş kulağa mantıksız geliyorsa orada mutlaka yalan vardır. Ya ciddi nafaka var, ya da nişanlı söz üstüne söz verdi. 🤦‍♀️

Konu sahibi heyecanla güncellemeleri bekliyoruz. 😊
Ablasi zor durumda diye birde rica etmisler soz ustune soz verdi bence

Kuzum elbetteki ablasina yardim etsin de bu baba ne is yapiyor ?öldu mu ne oldu bu adam?kanun denen bir sey var ya bir avukata danisin vermez demekle olmaz bu cocuklar ne olacak?

Ailesi de baş edememiş kadının, görümceye itelemeye çalışıyorlar, bu ailede herkes sorunlu evlat ayrımı yapan anne baba var oğlum sen evlenceksin sen karışma demiyorlar, görümce zaten baştan aşağı problemli bencil, nişanlı desen ablasına kendini feda etmiş 🤷🏻‍♀️
Nişanlı niye ablasına kendini feda etmiş olsun ki?! Adamın bir kaybı yok..kendi birikimini ablasına harcayınca konu sahibine vaadi "gerekirse inşaatlarda çalışır gene senin istediğin yuvayı kurarım aşkım sen meraketme " değil ki ! aslan gibi kızsın çalış biriktir ,benimle evlen 😘

Biz üniversiteyi bitirir bitirmez calişmaya baslayalım. Ailemize yuk olmamak icin duğünumuzu esyamızı kendimiz alalım. Borclar var diye cocuk yapmayı erteleyelim. Cocuk olsun karnımız burnumuzda calismaya devam edelim. Cocuğumuzu birakıp ise gidelim calismaya devam. Hiç bir sorunumuz olmayan kocamızından maddi durumu kırk kere düsünerek plan program yaparak 2. cocugu zor yapalım.

Kadın 32 yasinda sorunlu evliliginden 3 cocuk yapsın. sonra bosansın gelsin aile evinde rahat edemesin ayrı ev istesin bunu da nisanlı maası sabit kardesinden umsun. Ben calısamam desin yalniz kalamam desin. o ayri ev nasıl gecinecek nasıl kiralar faturalar odenecek umrunda olmasın sadece istesin. Valla bravo.

Gorumceyle hemen hemen ayni yastayız. Biz mi fazla safız gorümcemi fazla akıllı bilmedim.

Şu yorumun alnı olsa da öpsem :KK200:

valla tırnağım kırıldı diye üzülecek kadar bile piremses olamadık. biz de ana baba evladıyız da, payımıza düşmemiş piremseslik :KK43:

Konu bana dert oldu resmen.

Yazmadan edemiyorum. Görumcenin yalnız kalamiyorum demesi bahane. aynı evin icinde olunca kardesi hergun ekmegi suyu alir marketi dizer. fatura gelince oder. baska evde olursa bunlar zor.

Bir de konu sahibi demedi mi acaba yalnız kalamıyorsa biz evlenince nasıl yalnız kalacak diye?

Aklima "masunlar apartmanı" geliyor. orada da gelinden her seyi gizlediler sonra seviyorsan kabul etmek zorundasına getirdiler.

Bunun bir sonraki basamagı ne yapayim ablam yalniz kalamıyor sen gel evlenelim ablamla ve 3 cocuguyla yasayalım.

Bu arada nisanlinın anne babasıda destekler tabi ayrı evi 3 cocuk hergun evde basları sisiyordur.

Bize dert olur tabi.
Yıllardır çalışıyoruz, çocuk doğururken her şeyi düşünüyoruz.
Doğurup işe devam ediyoruz.
Her türlü yük omzumuzda.
Benim yok çocuğum eğer hayatım böyle devam ederse olmayacakta.
Borç öde, ev geçindir ,kredi öde öde öde ama ablamıza bak maşallah.
32 yaşında 3 çocuk bende 1tane bile yok 30 yaşına geldim.
Oy sonuna 6 gün var cebimde son 10 liram kaldı.
Yine de gidip kimseye bana bak demedim kocama bile demem.
İnsanlara bak evlenince kocam baksın, boşanınca ailem baksın kardeşim baksın.
Hayatlar ne güzel.
Benim de burada ömrüm çürüsün.

Isınacağım diye kat kat giyip işe geleyim.

Düzeni kurmak kolay da bozması imkansız olur. Kac yıl bu olay sürecek ki. Destek olmak başka kendini ablaya adamak başka. 1 yıl sonra abla başının çaresine bak diyemez ki. Anne baba abla daha büyük bir eve çıksınlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X