Nişanlım terk etti. Atlatamıyorum.

Çok acil hemen psikoloğa başvurman lazım bağlanmayla alakalı bir sorunun var gibi gözüküyor. Daha çok genç, mesleği elinde, imkanları olan birisin kimbilir karşına neler çıkacak. Hep aşırı fedakarlık yapa yapa ilişkide kendini değersizleştirmişsin, bu davranışlarını aşman için uzmandan yardım almalısın yoksa kişiler değişir ama yaşayacağın hikaye aynı kalır.

Bu adama yorum yapmaya bile gerek yok sözüm tüm o tektasi geri isteyen adamciklara. Kız veriyosa hadi neyse de (ki onda bile kalsın denmeli) nerenin adeti o verilen hediyeyi geri istemek. İğrenç. Onun parasina muhtac olacak kadar fukaraysan zaten tektas fln alma en basta gereksiz.

İlişki bitmiş yol verin gitsin... adamın haklı olduğu tek konu nişanlıyken çif kira ödemek istememesi... eşimde evimizde kalmıştı nişanlıyken hatta ben bile bahane bulur evimize gider kalırdım ne var bunda...

Merhaba canim, seni cok iyi anliyorum bende senin gibi iliskim icin cok cabaladim cok gözyasi dökdüm ve evlilige götürende hep bendim, bende nisanlilik döneminde kendisinden iki kere terkedildim seni o kadar iyi anliyorumki caninin ne kadar cok yandigini o kadar iyi anliyorumki. Ne yaparsa yapsin herseyiyle kabul edersin bende öyleydim. Ama sana kendimden örnek vermek istiyorum bende 28 yasindayim. Ve biz evlendik ve ne oldu biliyomusun tipki senin dedigin gibi sacma sapan nedenler yüzünden bosanma davasi acdi ve ben hala nedenini bilmiyorum. Diyosun ya olur nisanlilikda böyle seyler diye. Bizde kavga ediyorduk sebebini bile bilmiyorum sacma sapan seyler yüzünden. Ama nisanlilik döneminde terkeden inan bana evlendikden sonrada gözyasina bakmaz. Ben diyordum evlenirsek ayni catinin aldinda yumusar dayanamaz bana kiyamaz diyordum. Öyle bir kiydiki inan bana sana yemin ederimki yarin gelse affetsen yine seni terkedicek. Cünkü o kadar emin ki senin onu birakmicagindan. Benide iki kere nisanlilikda terk etti sonra geldi dayanamadim affetim zaten hic dayanamiyordum. Simdi ise bana köpek gibi davraniyor beni görmuyor bile kac kere yazdim gel evliligimizi bozma yikma diye. O kadar agladimki o kadar cok yanina gittim ki konuymaya isyerine gittim ablasiyla konusdum. Inan bana bak su anda sana evimden yaziyorum onunla kurdugum hayalimi tek basima yasiyorum. Daha beteri olmaz deme, canim daha cok yanmaz deme vallahi yaniyor. Ne geceleri uyabiliyorum, ne yemek yiyebiliyorum, ne calisabiliyorum. Onunla evlendigime o kadar pismanim ki cünkü beni resmen terketti ve en agirida kendini o kadar hakli göruyorki. Ama sende bende biliyoruz ki suclusu biziz cünkü sinirlarimiz yok. Sende benim gibi caba veren taraf olmussun sende benim gibi onun gö***nü kaldirmissin. Inan bana evlendigimizde düzelir deme. Asla karimi dövmem diyen adamdan dayak yedim. Hayir o asla yapmaz deme inan herseyi yapiyolar. Bak annesine bile demis sen asla bunu yapmazdin dimi? Biliyorum bende öyleydim aman kimse kavgamizi duymasin aman söyle aman böyle diye diye herseyi sakliyordum o ise herseyi anlatiyordu. Bak nolursun bu yazdigima kulak ver, uzakdan seviceksen uzakdan sev. Ama nolursun evlenme cocugun olsa bile acimaz sana. Banada acimadi, cocugum olsa bile acimazdi….
Çok haklı ve doğru bir yorumm. Aslında ilişkilerin dinamiği aynı sadece kişiler ve isimler değişiyor. Konu sahibesi artık kendini paspas etmez inşallah o dik durdukça hayat ona üzellik sunacak inşallah. Umarım tez zamanda farkına varır.

Çok acil hemen psikoloğa başvurman lazım bağlanmayla alakalı bir sorunun var gibi gözüküyor. Daha çok genç, mesleği elinde, imkanları olan birisin kimbilir karşına neler çıkacak. Hep aşırı fedakarlık yapa yapa ilişkide kendini değersizleştirmişsin, bu davranışlarını aşman için uzmandan yardım almalısın yoksa kişiler değişir ama yaşayacağın hikaye aynı kalır.
evet kaygılı bağlanan biri başkasını daha bulamam son şansım diye düşünüyor.

Çok basit bir sebep olduğu için ben görev yaptığım yer uzakta ve ordan çıkıp km lerce öteden yanına geldim evinin kapısını bile açmadı almadı içeri beni kendi dışarı çıktı.
Bitmesi en hayırlısı gibi duruyor anlattıklarınıza bakılırsa. Karakterinizi tam bilemiyorum Drama Queen de olabilirsiniz belki ama yukarıdaki alıntıladığım kısım mesela bana çok tuhaf geldi.
Neden sizi eve almak yerine kendi dışarı çıkıyor? Sakladığı bir şeyler olabilir mi acaba ?

Bu ilişki artık bitmiş zaten ama size ilerisi için tavsiyem biraZ gururlu bir duruşunuzun olması. Okuduğum olaylarda ite çeke zorla adamı döndürüp döndürüp devam ettirmişsiniz. Bu da sizi gurursuz değersiz biri yapmış onun gözünde. Her insan kendi değerini kendi belirler bunu unutmayın. Ayrılık sürecinde bunun üzerinde kendinizi geliştirmek için çalışın. Yoksa diğer ilişkişeriniz de aynen bu şekilde olur

Merhaba canim, seni cok iyi anliyorum bende senin gibi iliskim icin cok cabaladim cok gözyasi dökdüm ve evlilige götürende hep bendim, bende nisanlilik döneminde kendisinden iki kere terkedildim seni o kadar iyi anliyorumki caninin ne kadar cok yandigini o kadar iyi anliyorumki. Ne yaparsa yapsin herseyiyle kabul edersin bende öyleydim. Ama sana kendimden örnek vermek istiyorum bende 28 yasindayim. Ve biz evlendik ve ne oldu biliyomusun tipki senin dedigin gibi sacma sapan nedenler yüzünden bosanma davasi acdi ve ben hala nedenini bilmiyorum. Diyosun ya olur nisanlilikda böyle seyler diye. Bizde kavga ediyorduk sebebini bile bilmiyorum sacma sapan seyler yüzünden. Ama nisanlilik döneminde terkeden inan bana evlendikden sonrada gözyasina bakmaz. Ben diyordum evlenirsek ayni catinin aldinda yumusar dayanamaz bana kiyamaz diyordum. Öyle bir kiydiki inan bana sana yemin ederimki yarin gelse affetsen yine seni terkedicek. Cünkü o kadar emin ki senin onu birakmicagindan. Benide iki kere nisanlilikda terk etti sonra geldi dayanamadim affetim zaten hic dayanamiyordum. Simdi ise bana köpek gibi davraniyor beni görmuyor bile kac kere yazdim gel evliligimizi bozma yikma diye. O kadar agladimki o kadar cok yanina gittim ki konuymaya isyerine gittim ablasiyla konusdum. Inan bana bak su anda sana evimden yaziyorum onunla kurdugum hayalimi tek basima yasiyorum. Daha beteri olmaz deme, canim daha cok yanmaz deme vallahi yaniyor. Ne geceleri uyabiliyorum, ne yemek yiyebiliyorum, ne calisabiliyorum. Onunla evlendigime o kadar pismanim ki cünkü beni resmen terketti ve en agirida kendini o kadar hakli göruyorki. Ama sende bende biliyoruz ki suclusu biziz cünkü sinirlarimiz yok. Sende benim gibi caba veren taraf olmussun sende benim gibi onun gö***nü kaldirmissin. Inan bana evlendigimizde düzelir deme. Asla karimi dövmem diyen adamdan dayak yedim. Hayir o asla yapmaz deme inan herseyi yapiyolar. Bak annesine bile demis sen asla bunu yapmazdin dimi? Biliyorum bende öyleydim aman kimse kavgamizi duymasin aman söyle aman böyle diye diye herseyi sakliyordum o ise herseyi anlatiyordu. Bak nolursun bu yazdigima kulak ver, uzakdan seviceksen uzakdan sev. Ama nolursun evlenme cocugun olsa bile acimaz sana. Banada acimadi, cocugum olsa bile acimazdi….
Ne güzel insansınız Allah razı olsun bu kadar uzun uzun anlatıp benim derdime de derman olmaya çalıştınız. Bugün zaten ayrılalı tam bir buçuk ay oldu. Ben hala üzülüyordur beni seviyordur o diye kendi içimde düşünürken o başkasıyla sevgili olup kör olacak derecede bağlanmış bile. Ve içimde şu an aldığım nefes ciğerlerime batıyor gibi hissediyorum. İnanın dönse her dediğine sizin gibi tamam diyebilecek kadar seviyordum. Ama bir buçuk ayda birini nasıl sevebildiğini şu an aklım almıyor. Ve gözü artık beni görmediğini benim görebileceğim sosyal medya platformlarında bunu göstermeye başlayınca da anladım. Rabbim yardımcımız olsun ve hakkimızda en hayırlı en mutlu olacağımız hayata yönlendirsin. Benim daha önce sevgililerim de oldu ancak bunda niye böyle bağımlı kaldım bilmiyorum. Ama kurtulacağım. Kurtulacağız. Senin için de dua ediyorum güzel kalpli kadın. Allahım gönlündekini hayırlı eylesin. Seni çok mutlu edecek bşr hayatın olur inşallah çok teşekkür ederim

Bitmesi en hayırlısı gibi duruyor anlattıklarınıza bakılırsa. Karakterinizi tam bilemiyorum Drama Queen de olabilirsiniz belki ama yukarıdaki alıntıladığım kısım mesela bana çok tuhaf geldi.
Neden sizi eve almak yerine kendi dışarı çıkıyor? Sakladığı bir şeyler olabilir mi acaba ?
Bilmiyorum ama bugün nişanı atalı bir buçuk ay oldu ve daha bu kadar kısa sürede bugün birine deli divane aşık olacak şekilde biriyle sevgili olmaya başladığını öğrendim. Umarım bu insan ben varken yoktu .. içeri alınmadığım günden beri sorduğunuz cümleyi düşünüyorum

Allahım sen beni, ailemdeki ve tanıdığım tüm kadınları ve tüm hemcinslerimi böyle ezik, takıntılı kıymetsiz bir kadın olmaktan koru. Amin. Durumunuz çok vahim lütfen terapiye başlayın
Keşke hemcinslerinle ilgili dua ederken bu konuda yarası olup paylaşmaya kalkan bir hemcinsini aşağılama gereği duymasaydın.

Ben zaten durumun farkındayım sadece kabullenemiyorum işte ancak bu durumun bu şekilde söylenmesi acıtıyor
Sizi kırmak istemedim öncelikle üzgünüm. Umarım su gibi akar herşey acınız diner ve bir daha böyle kötü şeylere maruz kalmazsınız. Kendinizi bu kadar ezdirmeyin siz kadınsınız ve kıymetlisiniz

Konu sahibi biri sizi takip etse rahatsız olmaz mısınız?Üzülüp,acı çekmenizi anlıyorum.Ama bu başka bir boyut.Bence sizin terapi almanız gerek.

Sizi kırmak istemedim öncelikle üzgünüm. Umarım su gibi akar herşey acınız diner ve bir daha böyle kötü şeylere maruz kalmazsınız. Kendinizi bu kadar ezdirmeyin siz kadınsınız ve kıymetlisiniz
Bugün zaten nişan atalı bir buçuk ay olmuşken birini deli divane sevecek kadar sevgili yaptığını öğrendim. Ben hiç sevilmemişim bunu fark ettim. Canım evet çok yanıyor ama allaha sığınıyorum rabbim bunları da geçirecek.

Konu sahibi biri sizi takip etse rahatsız olmaz mısınız?Üzülüp,acı çekmenizi anlıyorum.Ama bu başka bir boyut.Bence sizin terapi almanız gerek.
Rahatsız edecek bir takip değil evin yolu zaten benim evimin yolu önünden geçiyorum geçerken bakıyorum peşinden delirmiş gibi takip etmiyorum zaten ama özellikle geçtiğim oluyor bazen belki görürüm umuduyla sapık değilim öyle takip edeyim

Bugün zaten nişan atalı bir buçuk ay olmuşken birini deli divane sevecek kadar sevgili yaptığını öğrendim. Ben hiç sevilmemişim bunu fark ettim. Canım evet çok yanıyor ama allaha sığınıyorum rabbim bunları da geçirecek.
Aslında şu açıdan bakın iyi olmuş sizin elinize ondan nefret etmek ve soğumak için done vermiş. siz sanıyormusunuz ki o kız birbuçuk ay önce yoktu. Resmen sizi kandırmış. Bazen sağlıklı düşünemiyoruz. ben terapi öneriyorum bir süre sonra inanın mideniz bulanacak ben buna nasıl paye vermişim diye kendinizi yiyeceksiniz vallahide billahide. herkes bu yollardan geçiyor.

Aslında şu açıdan bakın iyi olmuş sizin elinize ondan nefret etmek ve soğumak için done vermiş. siz sanıyormusunuz ki o kız birbuçuk ay önce yoktu. Resmen sizi kandırmış. Bazen sağlıklı düşünemiyoruz. ben terapi öneriyorum bir süre sonra inanın mideniz bulanacak ben buna nasıl paye vermişim diye kendinizi yiyeceksiniz vallahide billahide. herkes bu yollardan geçiyor.
Zaten aramız düzelsin diye evine gittiğimde kapıyı açıp beni içeri almadı kendi dışarı çıktı ve dünden beri düşündüğüm tek şey de bu. yardım almıyorum daha iki kere gidebildim ama henüz bir yardımı olmadı inşallah olur ilerleyen dönemde Allah razı olsun teşekkür ederm. Evet sağlıklı düşünemiyorum birinin başına gelse çok kızarım ne yapıyorsun diye de işte ateş düştüğü yeri yakınca göremiyor bazı şeyleri. Sadece su an hak etmediği bir sevgiyi ona verip zamanımı harcadığım için kendime çok üzülüyorum

X