Nişanlımın ailesi ve ailem küs ve nişanlım barışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle herkese merhabalar konum biraz uzun okursanız sevinirim. Benim 8 yıllık bir ilişkım vardi ve ayrıldım. Daha sonra görücü usulu gibi biriyle tanistim ilk basta babam hakkında çok araşırma yapmisti herkes aman kızının basını yakma cocuktan uzak dursun demisti fakat ben dinlemedim kendim tanimak istedim. Ilk basta her sey cok iyiydi aileler de tanisti cok iyi anlasti. Eski nisanlim her gun bana cicek tollardi hediyeler alirdi cok asiri ilgiliydi benden 2 yas kucuktu ve biraz hiperakrifti.ben 28 yasindayim 0 26. Maddi durumu da iyiydi ve cok eli acik birisiydi. 3ay sonra nisanlandik. Nisandan 1 hafta sonra hapse girdi ailesi ve kendisi kavga yuzunden demisti fakat borc yuzunden oldugu anlasildi ailesi de kendi de bizim de haberimiz yoktu dedi. Eski kiz arkadasimi hic istetmemistik dedi 3 kere istedigini ogrendik. Lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti ben yuksek lisans yapiyorum ve bunu hic sorun etmemistim. Gencliginde uyusturucu tedavisi gormus bunu da yeni ogrendim. Nisanlim hapisten ciktigi gun bize geldiler zaten cok gergindi patlamaya hazirdi ailesi doldurmus belli ve ailem kibar bir dille neden yalanlar soyledigini sordu. Annesi de soylediysek ne olmus bunlar kucuk yalanlar bunun yeri konusulacak zaman suan degil dedi. Annem gelir uzmani babam noter. ama nisanlimdan 2 bin tl borc almisti annem. Nisanlim da babasi da bir anda anneme yuklenmeye basladi sen de bizden borc istedin dediler bugun hapisten ciktim bunun konusulma yeri bugun degil dediler ve biranda nisanlim sinir krizine girdi aileme hakaretler etmeye basladi. Babam ortaligi sakinlestirmeye calistiysa da susmadilar durmadilar. Annem de onlar varsa ben yokum dedi. Ben de zaten nisanlimin o sozleri karsisinda şok olmustum geri donusu olmayan agza alinmayacak sozler ettigi icin yuzugu cikardim. O da gidip annemin uzerine yurudu yuzune tukurdu apar topar evden gittiler. Surekli babami aradi hakaret etti erkeksen cik karsima dedi babam da annem de benim hatrim icin tek kotu soz etmedi.
Daha sonra nisanlimin babasi arayip oglum kendini arabadan atti zor cikardim intihar etti dedi 2dk sonra annesi aradi arabayi kilitlemeseydik atacakti kendini dedi yine yalan soylediler yani.annesi oglum mutfaktan bicak alip birine saplasa ne olacakti cok korktum ben dedi cunku resmen sinir krizi gecirdi gozu dondu. Nisanlim 17gun oldu ayrilali surekli ailemi annemi sucluyor kendi hatasini gormuyor o gun psikolojim bozuktu uzerime gelindi annen suclu ben asla onlardan ozur dilemem boyun egmem diyor. Aileni birak mesafe koy bana gel beni tercih et diyor.seviyorsan askimizin arkasinda dur bizim kimseye ihtiyacimiz yok diyor maddi durumum iyi ben sana yeterim diyor. Ailem de benim uzulmeme cok uzuluyor 17 gundur agliyorum 5 kilo verdim uyuyamiyorum. Nisanlim da ailesi de asla ne bir telefon acti ne geldiler. Nisanlim ben hayatta ozur dilemem sen bizim askimiza sahip cikacaksin yanimda olacaksin diyor aileme karsi hala cok ofkeli.kendi hatasini sucunu gormuyor. Aileler gorusmez ben gorusmem sen gider gelirsin diyor. Ailem zaten olaylar karsisinda cok saskin ve ofkeli gidersen seni cok ezerler diyor.yakma basini diyor. Ama benim aklima surekli guzel gunlerimiz geliyor.acaba degisir mi duzelir mi diyorum ister istemez kendimi ailemi sucluyorum mantikli dusunemiyorum. Ne yapmam lazim
Geri donmeyi asla dusunmuyorum herkes ayni seyi soyluyor fakat ben bir turlu bu ruh halinden cikip hayatima devam edemiyorum surekli o ailemi sucladikca ben de kendimi sucluyorum beni secemedin dedikce kendimi sucluyorum o asla hatasinin farkinda degil 17gundur ayriyiz tek dedigi sey sen benim yanimda duramadin seviyorsan arkamda olmaliydin
Herşey bu kadar çirkinleşti ve sen ne yapacağını mı bilmiyorsun? Annemin yüzüne tükürdü vs dedin kuzum sen yaşanılanların farkında mısın?

Gecmisi dusunmemem lazim olan oldu diyip yoluma onume okuluma odaklanmam lazim kendkmi suclayip durmamam lazim cunku bu sekilde eve kapanip kendimi yiyip bitirdikce sagligimdan olacagim
Uzman destegi almayı düşünmez misiniz? Bu gayet normal bir durum, günümüzde çoğu kişi alıyor ve alması da gerekiyor. Umarım en kısa zamanda size zarar veren ilişkiden kurtulur ve sağlıklı bir bakış açısını yakalarsınız.

bence ailesinin haberi yok görüştüklerinden.
en baştada baba araştırmış, haklarında iyi şeyler duymamış ama konu sahibi ısrarla tanımak istemiş.
bence konu sahibinin aşk ilişkilerine zaafı var. hayatında birinin olması çok önemli ve biraz sevgi görünce ikna oluyor.
bu çocuktan kurtulsa başkası da çok rahat kandırabilir.
o nedenle acilen bir psikolog yada psikiyatrist ile görüşmesi lazım.
17 gundur ayriyiz gorusmuyoruz arada ariyor yaziyor surekli ailemi sucluyor kendini hakli goruyor ve benim de psikolojim iyice bozuldu uyuyamiyorum her yerimde yaralar cikti surekli kendimi sucluyorum. 8 yillik iliskimden sonra bu sefer mutlu olacagima inanmistim ve nisanlaninca da artik iliskiden yana huzuru bulacagimi dusunmustum ama olaylar buralara gelince asiri hayal kirikligi yasadim neden benim basima geliyor bunlar diye bunalima girdim

Evet uzmanla da gorustum kendisi
Uzman destegi almayı düşünmez misiniz? Bu gayet normal bir durum, günümüzde çoğu kişi alıyor ve alması da gerekiyor. Umarım en kısa zamanda size zarar veren ilişkiden kurtulur ve sağlıklı bir bakış açısını yakalarsınız.

Öncelikle herkese merhabalar konum biraz uzun okursanız sevinirim. Benim 8 yıllık bir ilişkım vardi ve ayrıldım. Daha sonra görücü usulu gibi biriyle tanistim ilk basta babam hakkında çok araşırma yapmisti herkes aman kızının basını yakma cocuktan uzak dursun demisti fakat ben dinlemedim kendim tanimak istedim. Ilk basta her sey cok iyiydi aileler de tanisti cok iyi anlasti. Eski nisanlim her gun bana cicek tollardi hediyeler alirdi cok asiri ilgiliydi benden 2 yas kucuktu ve biraz hiperakrifti.ben 28 yasindayim 0 26. Maddi durumu da iyiydi ve cok eli acik birisiydi. 3ay sonra nisanlandik. Nisandan 1 hafta sonra hapse girdi ailesi ve kendisi kavga yuzunden demisti fakat borc yuzunden oldugu anlasildi ailesi de kendi de bizim de haberimiz yoktu dedi. Eski kiz arkadasimi hic istetmemistik dedi 3 kere istedigini ogrendik. Lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti ben yuksek lisans yapiyorum ve bunu hic sorun etmemistim. Gencliginde uyusturucu tedavisi gormus bunu da yeni ogrendim. Nisanlim hapisten ciktigi gun bize geldiler zaten cok gergindi patlamaya hazirdi ailesi doldurmus belli ve ailem kibar bir dille neden yalanlar soyledigini sordu. Annesi de soylediysek ne olmus bunlar kucuk yalanlar bunun yeri konusulacak zaman suan degil dedi. Annem gelir uzmani babam noter. ama nisanlimdan 2 bin tl borc almisti annem. Nisanlim da babasi da bir anda anneme yuklenmeye basladi sen de bizden borc istedin dediler bugun hapisten ciktim bunun konusulma yeri bugun degil dediler ve biranda nisanlim sinir krizine girdi aileme hakaretler etmeye basladi. Babam ortaligi sakinlestirmeye calistiysa da susmadilar durmadilar. Annem de onlar varsa ben yokum dedi. Ben de zaten nisanlimin o sozleri karsisinda şok olmustum geri donusu olmayan agza alinmayacak sozler ettigi icin yuzugu cikardim. O da gidip annemin uzerine yurudu yuzune tukurdu apar topar evden gittiler. Surekli babami aradi hakaret etti erkeksen cik karsima dedi babam da annem de benim hatrim icin tek kotu soz etmedi.
Daha sonra nisanlimin babasi arayip oglum kendini arabadan atti zor cikardim intihar etti dedi 2dk sonra annesi aradi arabayi kilitlemeseydik atacakti kendini dedi yine yalan soylediler yani.annesi oglum mutfaktan bicak alip birine saplasa ne olacakti cok korktum ben dedi cunku resmen sinir krizi gecirdi gozu dondu. Nisanlim 17gun oldu ayrilali surekli ailemi annemi sucluyor kendi hatasini gormuyor o gun psikolojim bozuktu uzerime gelindi annen suclu ben asla onlardan ozur dilemem boyun egmem diyor. Aileni birak mesafe koy bana gel beni tercih et diyor.seviyorsan askimizin arkasinda dur bizim kimseye ihtiyacimiz yok diyor maddi durumum iyi ben sana yeterim diyor. Ailem de benim uzulmeme cok uzuluyor 17 gundur agliyorum 5 kilo verdim uyuyamiyorum. Nisanlim da ailesi de asla ne bir telefon acti ne geldiler. Nisanlim ben hayatta ozur dilemem sen bizim askimiza sahip cikacaksin yanimda olacaksin diyor aileme karsi hala cok ofkeli.kendi hatasini sucunu gormuyor. Aileler gorusmez ben gorusmem sen gider gelirsin diyor. Ailem zaten olaylar karsisinda cok saskin ve ofkeli gidersen seni cok ezerler diyor.yakma basini diyor. Ama benim aklima surekli guzel gunlerimiz geliyor.acaba degisir mi duzelir mi diyorum ister istemez kendimi ailemi sucluyorum mantikli dusunemiyorum. Ne yapmam lazim
Geri donmeyi asla dusunmuyorum herkes ayni seyi soyluyor fakat ben bir turlu bu ruh halinden cikip hayatima devam edemiyorum surekli o ailemi sucladikca ben de kendimi sucluyorum beni secemedin dedikce kendimi sucluyorum o asla hatasinin farkinda degil 17gundur ayriyiz tek dedigi sey sen benim yanimda duramadin seviyorsan arkamda olmaliydin
Sakın canım sakın evlenme
Şimdiden senin ailene bunları yapan yarın öbür gün sana neler yapmaz😥😥😥

Lütfen kendini düşün şimdi biraz acı çeker unutursun ama hayatın mahvolmaz

Annem uzerine gitmeseydi boyle olur muydu acaba diyorum degisir duzelir miydi diyorum hep
Yavrucucuğum adam hapisten çıkmış, yüzü kızarark gelip durumu açıklayıp af dilemesi nişanı atmamanız için yalvarması gerekirken yaptığı bu pişkinlik için aileni nasıl suçlamayı düşünebiliyorsun. Bak yazından anladığım kadarıyla ailen sana yüzüğü çıkar falan dememiş. Dayanamayıp sen çıkarmışsın, doğru olanı yapmışsın ama adam seni manipüle ediyor. Yaptığından terddüte düşmeni sağlıyor. Tam çirkef insan modeli, allah aşkına seni ikna etmesine fırsat verme.

Cok tesekkur ederim sonrasinda da degismez duzelmez demi bu kisi
Sen ilk tanıdığın adamı gerçek sanıyorsun çünkü ona aşık olmuşsun ama gerçek olan şu an gördüğün, onların hepsi ikna kandırma politikasıydı. Adamın özü bu çok şükğr ki nikahtan önce gerçek yüzünü görmek nasip olmuş. Asla hayal ettiğin aşık olduğun adama tekrar dönüşmeyecek.

Konu sahibi bu konuya üçüncü yazisim falan ama kusura bakmayın sinirden kendimi alikoyamadim. Bunca yıldır buraya üyeyim ilk kez bu kadar sinir oldugum bir konu oldu. Bunları sizi dusunen bir arkadaşınız yaziyormus gibi okuyun, sizi yargılayan değil.
Hiç haber izliyor musunuz, açın bakın sürekli kadın cinayetleri oluyor, sürekli şiddet haberleri. Siz bunların sinyallerini aldığıniz halde nasıl hâlâ ne yapmalıyım diyebiliyorsunuz? Anlattiginiz konuda bir insanda olmaması gereken her şey var neredeyse. Elle tutulur tek bir yani yok.
Biri lisans üstü biri orta ogretim biri birbirine denk olmaz. Bu bile bir sorun.
Hadi bunu gecelim.
Geçmişinde uyuşturucu kullanıp, hapse düşmüş ama bunları size dürüstçe söylemek yerine yalanla ifade etmesi ayrılmak için bir neden. Bu yalan basit bir şey değil, ailesinin tepkisi bile bir sorun.
Hadi bunu da geçelim.
Annesinin bıçağı eline saplasaydi, intihar edecekti vs gibi konuşmalarından anladığım kadarıyla ailesi de kendisi de ruh hastası. Bu da büyük bir sorun ve ayrılık için geçerli çokca büyük bir sebep.
Annenizin suratına mi tukurmus, babanıza saygısızlık mi yapmis, bu büyük bir sorun ama bunu anlatmaya benim kelime dagarcigim yetmiyor artık.
Yani bu durumda elle tutulur tek bir yani yok. Kendi canınızı, ailenizin canını koruyarak zarar görmeden bu ilişkiyi bitirip iletişimi kesip bir doktora ve psikoloğa gidin lütfen. Hem sinirle hem şaşkınlıkla verdiğiniz yanıtları okuyorum.
Cok tesekkur ederim cok haklisiniz

Yavrucucuğum adam hapisten çıkmış, yüzü kızarark gelip durumu açıklayıp af dilemesi nişanı atmamanız için yalvarması gerekirken yaptığı bu pişkinlik için aileni nasıl suçlamayı düşünebiliyorsun. Bak yazından anladığım kadarıyla ailen sana yüzüğü çıkar falan dememiş. Dayanamayıp sen çıkarmışsın, doğru olanı yapmışsın ama adam seni manipüle ediyor. Yaptığından terddüte düşmeni sağlıyor. Tam çirkef insan modeli, allah aşkına seni ikna etmesine fırsat verme.
Evet beni suclu psikolojisine surukluyor ben de sizin dediklerinizi beklerken nelerle karsilastim ve bu durum beni sok etti cok buyuk hayal kirikligi yasadim

Ayrılmışsiniz işte hala görüşmeyin kesin irtibatı.

8 yıllık ayrılıktan sonra yara bandı mı oldu aceba bu eski nişanli?

Şu an hiç sağlıklı düşünemiyorsunuz .

Sizi manipüle etmiş kendinizi ve ailenizi suçlu olduğunu düşünmenizi sağlayıp bunu sizi inandırmis.

Kurtulduğunuz için kurban kesmeniz lazım bence.

En kuzu erkek bile evlenince anne baba konularında aslan kesiliyor .

Kaybeden siz olursunuz.

Acilen tedavi olun.
Cok tesekkur ederim

Evli değilim ama konuyu okurken kendimi konu sahibinin yerine değil de istemsizce anne babasının yerine koydugumu fark ettim. Hani normal bir durum olsa anne babası ne halin varsa gör, iyi git evlen boşan sonra anlarsın der. Ben de olsam böyle derdim heralde. Ama bu konu böyle denilecek bir şey değil ki. Burada boşanmak çok iyimser bir bakis acısı olur. İnsan hayata bir kere geliyor ve evladının böyle pisi pisisine tabiri caizse ölume doğru yol alır gibi evlenmesi insanı delirtir. Ben konuyu okurken de çok sinirlendim, zaten şaşırdım da baya verdiği cevaplarla iyice sinirim bozuldu. Büyük konusmak istemiyorum ama kendi evladım olsa zorla hastaneye kapatılmasına razı gelirdim yine de böyle biriyle evlenmesin derdim. Konu sahibi mantiksiz düşünüyor canı kıymetli değil belki ama anne babasına üzüldüm. Onlara da akıl sır erdiremedim gerçi nasıl bu kadar sakin kalabilmisler. Biz burada okurken bile sinir hastası olduk.
Ailem universite mezunu ve benim hatrim icin olay buyumesin diye sustular ama karsi taraf asla susmadi hep uste cikti ailem de benim durumuma cok uzuluyor allah razi olsun kimseye muhtac degilim ailem de hep arkamda ben sadece artik bu ruh halinden cikmak toparlanmak istiyorum

17 gundur ayriyiz gorusmuyoruz arada ariyor yaziyor surekli ailemi sucluyor kendini hakli goruyor ve benim de psikolojim iyice bozuldu uyuyamiyorum her yerimde yaralar cikti surekli kendimi sucluyorum. 8 yillik iliskimden sonra bu sefer mutlu olacagima inanmistim ve nisanlaninca da artik iliskiden yana huzuru bulacagimi dusunmustum ama olaylar buralara gelince asiri hayal kirikligi yasadim neden benim basima geliyor bunlar diye bunalima girdim

iyi de en başta babanız araştırırken zaten insanlar uyarmış, bile bile görüşmüşsünüz. hayal kırıklığı olacağını o zamandan hiç düşünmediniz mi ?
hani hakkında çok iyi şeyler duysanız kötü sürpriz diyeceğim. bile isteye görüşüp şans vermişsiniz.
sizin sorununuz bence daha derin. yalnız kalmamak için yeterki biri olsun gibi birşey olmuş.
bu adamdan kurtulsanız başkası gene sizi kandırabilir çünkü potansiyeliniz var. bunu önlemek için destek almanız lazım.

iyi de en başta babanız araştırırken zaten insanlar uyarmış, bile bile görüşmüşsünüz. hayal kırıklığı olacağını o zamandan hiç düşünmediniz mi ?
hani hakkında çok iyi şeyler duysanız kötü sürpriz diyeceğim. bile isteye görüşüp şans vermişsiniz.
sizin sorununuz bence daha derin. yalnız kalmamak için yeterki biri olsun gibi birşey olmuş.
bu adamdan kurtulsanız başkası gene sizi kandırabilir çünkü potansiyeliniz var. bunu önlemek için destek almanız lazım.
8 yillik zorlu bir iliskiden sonra yuzumun gercekten gulecegine cok inanmistim bu sefer mutlulugu bulacagim sandim. Insanlar cekemiyorlardir iftira atıyorlardır kendim taniyayim istedim. Ilk basta her sey mukemmeldi ama zaman icerisinde sinir hastasi oldugunu farkettim sinir krizleri geciriyordu ve asla ikna olmuyordu kafasina koydugu dogrudan sasmiyordu. Sonra yalanlarini ogrendim icimdeki bu hayal kirikligini geciremiyorum toparlayamiyorum kendimi bir turlu yasanan yasandi onune bak gecmisi unut diyemiyorum

Hep kendimi sucluyorum ailemi sucluyorum tekrar denesem degisir mi duzelir mi acaba diyorum
Kücükken baban seni 3 kere atıp 2 kere mi yakaladı acaba 🤔 başka türlü bu kafaya ulasmak mümkun değil biraz gerizekalı olmak lazım :KK66: ilk kez birine boyle birsey yazdım banlayanilirsiniz ✌🏻
Ayrıca hepiniz benim yazdığımı yazmak istiyorsunuz biliyorum siz zahmet etmeyin artık :KK66:

Kücükken baban seni 3 kere atıp 2 kere mi yakaladı acaba 🤔 başka türlü bu kafaya ulasmak mümkun değil biraz gerizekalı olmak lazım :KK66: ilk kez birine boyle birsey yazdım banlayanilirsiniz ✌🏻
Ayrıca hepiniz benim yazdığımı yazmak istiyorsunuz biliyorum siz zahmet etmeyin artık :KK66:
Haklisiniz ne diyim ben de kendime anlam veremiyorum inanin bu ruh halinden bir turlu cikamiyorum etrafımdaki herkes konusuyor destek maya calisiyor ama sanki duymak istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X