Nişanlımın ailesi ve ailem küs ve nişanlım barışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet cok fazla hayal kurdum kendimi cok kaptirdim ve sonuc boyle olunca bu hayal kirikligiyla ve karsi tarafin sutten cikmis ak kasik misali surekli bizi suclamasina dayanamiyorum bana anani babani birakamiyorsun beni sevmiyorsun dedikce inanin kafayi yiyecek gibi oluyorum
Hayatından komple çıkar rahatlarsın, ama bırakacağına nedense inanmıyorm 😑

Hayatından komple çıkar rahatlarsın, ama bırakacağına nedense inanmıyorm 😑
Bana bu kadar aci yasatan yalanlar soyleyen aileme hakaret eden ustelik hatasini kabul etmek yerine karsi tarafi suclu bulan birine asla donemem o laflari sozleri zaten unutamam ailemden nefret eden birine asla donup bakmam

Bana bu kadar aci yasatan yalanlar soyleyen aileme hakaret eden ustelik hatasini kabul etmek yerine karsi tarafi suclu bulan birine asla donemem o laflari sozleri zaten unutamam ailemden nefret eden birine asla donup bakmam
Olmasi gereken saglikli dusunce yapisi da bu zaten o kisiyi engelleyin ya da numaranizi kökten degistirin

Ben babami seneler önce kaybettim. Allah büyük konusturmasin, ama babama annemi öyle küfür eden, annemin üstüne yürüyen üstüne sanirim ben saldirirdim. Hicbir erkek ailenizden önemli degil, heleki böyle bir erkek. Anneniz hatali olabilir sonuna kadar, bu ama onun davranislarini hakli kilmaz. Sizde asla normal tepki göstermiyorsunuz. Kendinizi eziklemeyi birakin ve ailenizin arkasinda durun. Hicbirimizin ailesi kusursuz degildir, ama iki günlük adama asla degismem. Allah sizi kurtarmis. Annenizin hatasi ilerde sükür sebebiniz olacak

Evet ne deseniz cok haklisiniz ailem hep benim arkamda ama ben onlarin arkasinda olamadim ve annem de yuzune tukuren biri icin aglayip uzulmeme cok uzuluyor
Umarım buradan aldığınız yorumlar eski nişanlınız ve ailesinden kurtulduğunuza üzülmek yerine sevinmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olmuştur.
Yalanlar söyleyen, suç bastırmak için ailenizin üzerine yürüyüp hakaretler eden, annenizin yüzüne tüküren eski nişanlınıza geri dönerseniz, arabadan atladı, intihar etmeye kalktı diyen ailesiyle birlik olup ölümünüze neden olurlar, sonra tvlerde yeni gelin ölü bulundu eşi ve eşinin ailesi çelişkili ifadeler veriyor diye seyrettiğimiz haberlerden biri olursunuz.
Sinir krizi geçirip ailenizin üzerine yürüyecek kadar gözü dönen biri size de her türlü fenalığı yapar, ailesi de ne var bunlar küçük yalanlar deyip oğulları için her türlü yalanı da söyler.

Anne babanıza sarılın, onların kıymetini bilin ve böyle insanlar için gözyaşı döküp ailenizi de üzmeyin.

Öncelikle herkese merhabalar konum biraz uzun okursanız sevinirim. Benim 8 yıllık bir ilişkım vardi ve ayrıldım. Daha sonra görücü usulu gibi biriyle tanistim ilk basta babam hakkında çok araşırma yapmisti herkes aman kızının basını yakma cocuktan uzak dursun demisti fakat ben dinlemedim kendim tanimak istedim. Ilk basta her sey cok iyiydi aileler de tanisti cok iyi anlasti. Eski nisanlim her gun bana cicek tollardi hediyeler alirdi cok asiri ilgiliydi benden 2 yas kucuktu ve biraz hiperakrifti.ben 28 yasindayim 0 26. Maddi durumu da iyiydi ve cok eli acik birisiydi. 3ay sonra nisanlandik. Nisandan 1 hafta sonra hapse girdi ailesi ve kendisi kavga yuzunden demisti fakat borc yuzunden oldugu anlasildi ailesi de kendi de bizim de haberimiz yoktu dedi. Eski kiz arkadasimi hic istetmemistik dedi 3 kere istedigini ogrendik. Lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti ben yuksek lisans yapiyorum ve bunu hic sorun etmemistim. Gencliginde uyusturucu tedavisi gormus bunu da yeni ogrendim. Nisanlim hapisten ciktigi gun bize geldiler zaten cok gergindi patlamaya hazirdi ailesi doldurmus belli ve ailem kibar bir dille neden yalanlar soyledigini sordu. Annesi de soylediysek ne olmus bunlar kucuk yalanlar bunun yeri konusulacak zaman suan degil dedi. Annem gelir uzmani babam noter. ama nisanlimdan 2 bin tl borc almisti annem. Nisanlim da babasi da bir anda anneme yuklenmeye basladi sen de bizden borc istedin dediler bugun hapisten ciktim bunun konusulma yeri bugun degil dediler ve biranda nisanlim sinir krizine girdi aileme hakaretler etmeye basladi. Babam ortaligi sakinlestirmeye calistiysa da susmadilar durmadilar. Annem de onlar varsa ben yokum dedi. Ben de zaten nisanlimin o sozleri karsisinda şok olmustum geri donusu olmayan agza alinmayacak sozler ettigi icin yuzugu cikardim. O da gidip annemin uzerine yurudu yuzune tukurdu apar topar evden gittiler. Surekli babami aradi hakaret etti erkeksen cik karsima dedi babam da annem de benim hatrim icin tek kotu soz etmedi.
Daha sonra nisanlimin babasi arayip oglum kendini arabadan atti zor cikardim intihar etti dedi 2dk sonra annesi aradi arabayi kilitlemeseydik atacakti kendini dedi yine yalan soylediler yani.annesi oglum mutfaktan bicak alip birine saplasa ne olacakti cok korktum ben dedi cunku resmen sinir krizi gecirdi gozu dondu. Nisanlim 17gun oldu ayrilali surekli ailemi annemi sucluyor kendi hatasini gormuyor o gun psikolojim bozuktu uzerime gelindi annen suclu ben asla onlardan ozur dilemem boyun egmem diyor. Aileni birak mesafe koy bana gel beni tercih et diyor.seviyorsan askimizin arkasinda dur bizim kimseye ihtiyacimiz yok diyor maddi durumum iyi ben sana yeterim diyor. Ailem de benim uzulmeme cok uzuluyor 17 gundur agliyorum 5 kilo verdim uyuyamiyorum. Nisanlim da ailesi de asla ne bir telefon acti ne geldiler. Nisanlim ben hayatta ozur dilemem sen bizim askimiza sahip cikacaksin yanimda olacaksin diyor aileme karsi hala cok ofkeli.kendi hatasini sucunu gormuyor. Aileler gorusmez ben gorusmem sen gider gelirsin diyor. Ailem zaten olaylar karsisinda cok saskin ve ofkeli gidersen seni cok ezerler diyor.yakma basini diyor. Ama benim aklima surekli guzel gunlerimiz geliyor.acaba degisir mi duzelir mi diyorum ister istemez kendimi ailemi sucluyorum mantikli dusunemiyorum. Ne yapmam lazim
Geri donmeyi asla dusunmuyorum herkes ayni seyi soyluyor fakat ben bir turlu bu ruh halinden cikip hayatima devam edemiyorum surekli o ailemi sucladikca ben de kendimi sucluyorum beni secemedin dedikce kendimi sucluyorum o asla hatasinin farkinda degil 17gundur ayriyiz tek dedigi sey sen benim yanimda duramadin seviyorsan arkamda olmaliydin
Kaç hala konuşman hata annemin yüzüne tükürecek benim ve ben aşkıma sahip çıkacağım o adamı o evden ben kovarım ne ağlaması bu adamı kendine laik gördüğüme ağlardım.

Çok haklisiniz gercekten sanirim olaylari objektif olarak saglikli sekilde gorup dusunemiyorum her sey ortada ama nedense keske boylr olmasaydi keske soyle denmeseydi diyorum
Allah aşkına o gün üstüne gidilmese, sinir krizine girmese bile adam normal değil, pis bir yalancı
1_adam eli boldu diyorsun, borçtan hapse girmiş. Demekki olmayan parayı harcıyordu. Hesap, kitap bilmiyor.
2. Uyuşturucudan içeri girmiş. Ya satıyorsa ve hala kullanıyorsa
3.adam her an sinir krizi geçirip ne yapacağı belli değil

Acilen tedavi olun. Sizde normal değilsiniz
Böyle bir adamdan ayrıldığı için kimse 5kilo vermez. Ha nasıl böyle biri olduğunu farkedemedim diye üzüntüden verseniz anlarım.

Yapacagin tek şey tüymek...
Verdiğin kilo geri alırsın da ilerleyen zamanlarda pişmanlık fayda vermez ..
Hapse girip cikmis ufak yalanmış büyük yalan ne oluyor ben anlamadım...
Mis gibi isini eline al .. sakin kacamaya vs yeltenme seviyorsan yanımda dur ne demek sen seviyorsan neden hapse girdiğini eğitim durumunu yalan söylüyorsun.. bu adam seni sevmiyor.. seviyorum dediği de yalanın kuyruklusu..
İntihar meyilli ise ruh hastası nice kadin cinayetleri görüyoruz haberlerde .. sen kendine dikkat et sana zarar vermesin ..

Evet ama asktan gozum kor olmus sanirim surekli kendimi sucluyorum ailemi sucluyorum beni cok seviyordu ilerde duzelir mi diyorum
Baslarda her iliski güzeldir.Sonradan çirkin yüzünü göstermis iste,ne düsünüyorsun daha?Böyle başlayan bir evlilik kötüye gider,iyiye gitmez.Sen sen ol asla aileni bir erkek için satma.Ailene üzüldüm,yazık🙁

Baban noter

Gelir uzmanı annenin acil ödemesi var

Zengin sandığı damattan 2000 borç alıyor

Bence bunlar gerçek olamaz

Gelir uzmanı kadının cebinde kredi kartı vardır

Babanda olan para kolay kolay kimsede olmaz da nişanlıdan borç istiyor annen hem de acil ödeme

Neymiş bu acil ödeme

Benim için acil ödeme hastanedir, onda da kredi kartı geçer

Diğer ödemeler önceden bilinir kaldı ki senin nişanlından borç alacağına babandan alsın

Ha sen hala iyiydi nişanlım modunda işen bence bir psikolojik destek almak için randevu almalısın

Ki ailem asla kotu bir soz soylemedi harekette bulunmadı ama karsimdaki insan dedigim dedik biri kafasina koymus bir dusunceyi aksini asla kabul etmek istemiyor boyun egmem diyor
Sen de bunları bile bile hala aileni ve kendini suçluyorsun.Lütfen aklını başına topla,yoksa çok zarar göreceksin🙏

Öncelikle herkese merhabalar konum biraz uzun okursanız sevinirim. Benim 8 yıllık bir ilişkım vardi ve ayrıldım. Daha sonra görücü usulu gibi biriyle tanistim ilk basta babam hakkında çok araşırma yapmisti herkes aman kızının basını yakma cocuktan uzak dursun demisti fakat ben dinlemedim kendim tanimak istedim. Ilk basta her sey cok iyiydi aileler de tanisti cok iyi anlasti. Eski nisanlim her gun bana cicek tollardi hediyeler alirdi cok asiri ilgiliydi benden 2 yas kucuktu ve biraz hiperakrifti.ben 28 yasindayim 0 26. Maddi durumu da iyiydi ve cok eli acik birisiydi. 3ay sonra nisanlandik. Nisandan 1 hafta sonra hapse girdi ailesi ve kendisi kavga yuzunden demisti fakat borc yuzunden oldugu anlasildi ailesi de kendi de bizim de haberimiz yoktu dedi. Eski kiz arkadasimi hic istetmemistik dedi 3 kere istedigini ogrendik. Lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti ben yuksek lisans yapiyorum ve bunu hic sorun etmemistim. Gencliginde uyusturucu tedavisi gormus bunu da yeni ogrendim. Nisanlim hapisten ciktigi gun bize geldiler zaten cok gergindi patlamaya hazirdi ailesi doldurmus belli ve ailem kibar bir dille neden yalanlar soyledigini sordu. Annesi de soylediysek ne olmus bunlar kucuk yalanlar bunun yeri konusulacak zaman suan degil dedi. Annem gelir uzmani babam noter. ama nisanlimdan 2 bin tl borc almisti annem. Nisanlim da babasi da bir anda anneme yuklenmeye basladi sen de bizden borc istedin dediler bugun hapisten ciktim bunun konusulma yeri bugun degil dediler ve biranda nisanlim sinir krizine girdi aileme hakaretler etmeye basladi. Babam ortaligi sakinlestirmeye calistiysa da susmadilar durmadilar. Annem de onlar varsa ben yokum dedi. Ben de zaten nisanlimin o sozleri karsisinda şok olmustum geri donusu olmayan agza alinmayacak sozler ettigi icin yuzugu cikardim. O da gidip annemin uzerine yurudu yuzune tukurdu apar topar evden gittiler. Surekli babami aradi hakaret etti erkeksen cik karsima dedi babam da annem de benim hatrim icin tek kotu soz etmedi.
Daha sonra nisanlimin babasi arayip oglum kendini arabadan atti zor cikardim intihar etti dedi 2dk sonra annesi aradi arabayi kilitlemeseydik atacakti kendini dedi yine yalan soylediler yani.annesi oglum mutfaktan bicak alip birine saplasa ne olacakti cok korktum ben dedi cunku resmen sinir krizi gecirdi gozu dondu. Nisanlim 17gun oldu ayrilali surekli ailemi annemi sucluyor kendi hatasini gormuyor o gun psikolojim bozuktu uzerime gelindi annen suclu ben asla onlardan ozur dilemem boyun egmem diyor. Aileni birak mesafe koy bana gel beni tercih et diyor.seviyorsan askimizin arkasinda dur bizim kimseye ihtiyacimiz yok diyor maddi durumum iyi ben sana yeterim diyor. Ailem de benim uzulmeme cok uzuluyor 17 gundur agliyorum 5 kilo verdim uyuyamiyorum. Nisanlim da ailesi de asla ne bir telefon acti ne geldiler. Nisanlim ben hayatta ozur dilemem sen bizim askimiza sahip cikacaksin yanimda olacaksin diyor aileme karsi hala cok ofkeli.kendi hatasini sucunu gormuyor. Aileler gorusmez ben gorusmem sen gider gelirsin diyor. Ailem zaten olaylar karsisinda cok saskin ve ofkeli gidersen seni cok ezerler diyor.yakma basini diyor. Ama benim aklima surekli guzel gunlerimiz geliyor.acaba degisir mi duzelir mi diyorum ister istemez kendimi ailemi sucluyorum mantikli dusunemiyorum. Ne yapmam lazim
Geri donmeyi asla dusunmuyorum herkes ayni seyi soyluyor fakat ben bir turlu bu ruh halinden cikip hayatima devam edemiyorum surekli o ailemi sucladikca ben de kendimi sucluyorum beni secemedin dedikce kendimi sucluyorum o asla hatasinin farkinda degil 17gundur ayriyiz tek dedigi sey sen benim yanimda duramadin seviyorsan arkamda olmaliydin
Böyle olaylar olup ailesini ve yaşananları unutup evlenen üstüne çocuk yapıp sonra boşanmayla uğraşan çok yazı okudum. Bacım aileme saygısı olmayan bir kocaya koca demem benim için bitmiş olur. Yazık etme kendine...

Ben babami seneler önce kaybettim. Allah büyük konusturmasin, ama babama annemi öyle küfür eden, annemin üstüne yürüyen üstüne sanirim ben saldirirdim. Hicbir erkek ailenizden önemli degil, heleki böyle bir erkek. Anneniz hatali olabilir sonuna kadar, bu ama onun davranislarini hakli kilmaz. Sizde asla normal tepki göstermiyorsunuz. Kendinizi eziklemeyi birakin ve ailenizin arkasinda durun. Hicbirimizin ailesi kusursuz degildir, ama iki günlük adama asla degismem. Allah sizi kurtarmis. Annenizin hatasi ilerde sükür sebebiniz olacak
Çok tesekkur ederim cok guzel konusmussunuz. Eski nisanlim pisman olmamakla kalmayip sen gel ailemle konus diyor bir de

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X