Nişanlımın ailesi ve ailem küs ve nişanlım barışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar olay yaşayıp hala bu adamı engellememiş olmanıza o kadar şaşırdım ki bu aşk değil sevgi değil saygı zaten yok.
Hem ailenize bu kadar kötü şeyler yapıp hem de aşkımıza sahip çıkmadın diyen bir adam var karşınızda . Kaldı ki sizin yerinizde olsam aileme bal nimet gibi davranmış olsa da geçmişi bu kadar kirli kolaylıkla yalan söyleyen bir adamın evlenmeden gerçek yüzünü gördüğüm için şükür namazı kılar asla iletişime geçmezdim
Siz de kendinize bir iyilik yapın zararın neresinden dönersem kardır anlayışıyla önünüze bakın ailenize sahip çıkın iki günlük bir saygısızca değil...
Evet cok haklisiniz. Ama o surekli inkar etti benim o gun psikolojim iyi degildi ailen konuyu o gun acti acmamaliydi dedi arayip hakaretlere devam etti ben aileni degil seni seviyorum sen ananla babanla yasamaya devam et omur boyu vs dedi resmen beni depresyona soktu

Ben annemin babamın üzerine yürüyen adamı o an silerim siz hala ailenize de kiziyorsunuz. Çok özür dilerim ama iki günlük adam için anne ve babanız hakkında düşündükleriniz hala o kisiyle iletişim halinde olmanızdır en büyük hata. Sizden ricam biraz öngörülü olun gelecegi görmeye çalışın. Bu kadar yanlış bir insanla geleceğinizi nasıl paylaşacaksınız
Ben beni cok sevdi sanmistim asla boyle bir hareket beklemiyordum ondan ve 17gun gecmis olmasina ragmen surekli ailemi sucladi annenk babani gormek istemiyorum aileler gorusmeden de yapilan bir suru evlilikler var sen anandan babandan ozur diletmeye calisiyosun beni eziyorsun sömürsunler ezsinler istiyorsun kimsenin egosunu tatmin edemem ben dedi sen gel ailemle konus ikna et dedi. Ailesi cok doldurmus

İsmi uzun süre aklımdaydı ama inanın çıktı aklımdan. 2 çocuğu olan bir üyeydi. İnternette haberlerde de görmüştüm sonra. Anne kız nasıl güzeldiler. Çok etkilendim. Hele o çocuklar. Biri de daha küçüktü sanırım. Allah yardımcısı olsun o çocukların. O adamı da bildiği gibi yapsın
Üyeyi buldum, gece dörtte okudum, sonra sabaha kadar rüyama girdiler, inanılmaz etkilendin

Ben yalanlardan sonrasını okumadım . Hayatınıza dahs nisanliyken yalan sokmuş , sizi soyledigi yalanlarla hayatında tutmaya çalışan biriyle onca olanlardan sonra neden görüşüyorsunuz ki hâlâ . Bence acilen tamamen bitirin
Yalanlar seni ilgilendirmez gecmisimde olan seyler dedi neden deseliyorsun ne gerek var dedi ailemi sucladi gecmisim kimseyi ilgilendirmez dedi. Bu sekilde konustukca ve beni sucladikca resmen bunalima soktu ben kimseye saygisizlik yapmamistim o gun icerden yeni ciktim psikolojim bozuktu ailen o konuyu acmamaliydi yeri o zaman degildi dedi ailemi sucladi

Yaaa çok hossunuz:) cok haklisiniz ne biliyim ben bunalima girdim neden boyle oldum hic anlamadim o beni sucladikca ve hatasini anlamadikca ben kafayi yedim resmen
Ben olsam bu insanla iletişim bile kurmam. Aksine korkarım aileme birşey yapar diye. Şimdi saçma bir haldesin duygudasın ama iletişimi kes 1 2 yıl sonra hayatında başkası olduğunda ben nasıl bir bataklığa düşürmüşüm kendimi o zamanlar diyeceksin. Engelle hiçbir şey yazma bundan sonra. Tehlikeli insanlar o da ailesi de.

Yalanlar seni ilgilendirmez gecmisimde olan seyler dedi neden deseliyorsun ne gerek var dedi ailemi sucladi gecmisim kimseyi ilgilendirmez dedi. Bu sekilde konustukca ve beni sucladikca resmen bunalima soktu ben kimseye saygisizlik yapmamistim o gun icerden yeni ciktim psikolojim bozuktu ailen o konuyu acmamaliydi yeri o zaman degildi dedi ailemi sucladi
Ayyy anladık, aileni suçladı, anladık, aileni suçladı, anladık aileni suçladı, anladık,........🤮🤮🤮

8 yıllık ilişkini bırakabilmişsin ama görücü usulü tanıştığın, yalancı, hapise girip çıkmış, annenin suratına tükürmüş,sinir krizine giren ve müstakbel kayınvalidesinizin tabiri ile mutfaktan bıçak alıp birini bıçaklayabilecek bir cani için ne yapabilirim, atlatamıyorum mu diyorsun? Yapacağın şey çok basit. Bir valiz topla ve hemen kaç nişanlına. Başkası kapmasın sonra. Yazık olur aşkınıza. 😠
Bu kadar uzulme sebebim gecmis iliskimde gormedigim seyleri bunda gormus olmamdi asiri ilgiliydi dusunceliydi ama mesela ona msjlasirken kocacim demedim diye kizardi sne beni benimsememissin derdi. Seni seviyorum derdi ben de seni seviyorum diyince ben dedikten sonra ne anlamk varki derdi hep gormezden geldim idare ettim sevdigi icin yapiyordur sandim

Bu kadar uzulme sebebim gecmis iliskimde gormedigim seyleri bunda gormus olmamdi asiri ilgiliydi dusunceliydi ama mesela ona msjlasirken kocacim demedim diye kizardi sne beni benimsememissin derdi. Seni seviyorum derdi ben de seni seviyorum diyince ben dedikten sonra ne anlamk varki derdi hep gormezden geldim idare ettim sevdigi icin yapiyordur sandim
Kocacım mi 😂😂😂

Değil nişanlım kocam yapsa şunları anında şutlarım. Sonrasında ailemin dizlerine kapansa özürler dilese annemin önüne kamyonla güller döküp ayaklarını yalasa yine dönüp bakmam ne affetmesi, geri dönmesi. Daha bu adam nişanlınız ve üstelik özürü bırak sizin bile annenize babanıza sırt çevirmenizi istiyor o kim köpek oluyor da acaba anne babanızı değil onu seçeceksiniz. Bence sert bi yallah çekip koparın ipleri tamamen yoksa o koparmadığınız ip sizin boynunuza geçecek ilerde haberiniz olsun. Beyefendi kendisine eş değil köle alacak çünkü takacak boynunuza ipi çekip çekip duracak
Evet cok haklisiniz gercekten cok dogru soyluyorsunuz. Ben hep bahaneler buldum kendimce savundum oyle biri degildi aslinda dedim gercek yuzunu gormek istemedim hic

Konu sahibi hala "eski" nişanlısının böyle salakça konuşmasına izin veriyor. Insan sus be benden uzakta işine bak demez mi? Onu dinlerken 3.dakika dolmadan kendinden geçer insan.
Evet sinir krizlerine giriyorum zaten kendimi aciklamaya calistikca ama asla konusturmuyor sadece ofke nefret dolu surekli sucluyor hic kendi hatasi yok hic pisman degil ailesi de cok doldurmus

Bizi suclamalarini ve kendinde gram suc bulmamasini hazmedemiyorum aklim almiyor yalanlarina kilif buluyor yuzune tukurmeyi savunuyor hakliydim iyikide yapmisim diyor senin yuzune tukurmedimki seninle sorunum yok benim diyor resmen delirtecek beni

Siz şimdi soyle 1 saat falan hicbirimize bir cevap yazmadan sadece yorumları okuyun. Bu kadar insan bana neden bunları diyor? Kafanizdakileri bir kenara bırakıp yabancı bir gözle okuyun.

O kişi ile asla iletişim kurmayın. Çıkın dışarıda temiz hava alın. Aklıniza gelirse burayı açıp okuyun tekrar tekrar.

Geçmişi sizi ilgilendirir.Çünkü geleceğe ışık tutar.Geçmişden ders alıp gelecekde yapmamak sıkı karekter ister ki ailenize tükürmesi vs geçmişdeki hataların devam edeceğini gösteriyor

Yani geçmişim seni ilgilendirmez demesi için bu hataları yapmayacığını ispat etmesi lazım.

Siz şimdi soyle 1 saat falan hicbirimize bir cevap yazmadan sadece yorumları okuyun. Bu kadar insan bana neden bunları diyor? Kafanizdakileri bir kenara bırakıp yabancı bir gözle okuyun.

O kişi ile asla iletişim kurmayın. Çıkın dışarıda temiz hava alın. Aklıniza gelirse burayı açıp okuyun tekrar tekrar.
Evet tüm yorumlari girip girip tek tek okuyorum disaridan bir kisinin fikir vermesi ve herkesin de ayni seyleri soylemesi gercekleri gormemi sagladi cok tesekkur ederim

Geçmişi sizi ilgilendirir.Çünkü geleceğe ışık tutar.Geçmişden ders alıp gelecekde yapmamak sıkı karekter ister ki ailenize tükürmesi vs geçmişdeki hataların devam edeceğini gösteriyor
Kesinlikle cok dogru ki zaten yaptiginin yanlis bir davranış oldugunu kabul etmiyor

Onu cok seviyorum cok uzuluyorum lutfen gelin ailemin gonlunu alin konusun barisalim diyecekmisim. Aileler kus olmasin diyecekmiskm öyle diyor. Benim senin ailene maddi manevi ihtiyacim yok yuzlerini gormek istemiyorum diyor
Peki sizin ailenizin maddi manevi ihtiyacı varmı onlara?

Öncelikle herkese merhabalar konum biraz uzun okursanız sevinirim. Benim 8 yıllık bir ilişkım vardi ve ayrıldım. Daha sonra görücü usulu gibi biriyle tanistim ilk basta babam hakkında çok araşırma yapmisti herkes aman kızının basını yakma cocuktan uzak dursun demisti fakat ben dinlemedim kendim tanimak istedim. Ilk basta her sey cok iyiydi aileler de tanisti cok iyi anlasti. Eski nisanlim her gun bana cicek tollardi hediyeler alirdi cok asiri ilgiliydi benden 2 yas kucuktu ve biraz hiperakrifti.ben 28 yasindayim 0 26. Maddi durumu da iyiydi ve cok eli acik birisiydi. 3ay sonra nisanlandik. Nisandan 1 hafta sonra hapse girdi ailesi ve kendisi kavga yuzunden demisti fakat borc yuzunden oldugu anlasildi ailesi de kendi de bizim de haberimiz yoktu dedi. Eski kiz arkadasimi hic istetmemistik dedi 3 kere istedigini ogrendik. Lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti ben yuksek lisans yapiyorum ve bunu hic sorun etmemistim. Gencliginde uyusturucu tedavisi gormus bunu da yeni ogrendim. Nisanlim hapisten ciktigi gun bize geldiler zaten cok gergindi patlamaya hazirdi ailesi doldurmus belli ve ailem kibar bir dille neden yalanlar soyledigini sordu. Annesi de soylediysek ne olmus bunlar kucuk yalanlar bunun yeri konusulacak zaman suan degil dedi. Annem gelir uzmani babam noter. ama nisanlimdan 2 bin tl borc almisti annem. Nisanlim da babasi da bir anda anneme yuklenmeye basladi sen de bizden borc istedin dediler bugun hapisten ciktim bunun konusulma yeri bugun degil dediler ve biranda nisanlim sinir krizine girdi aileme hakaretler etmeye basladi. Babam ortaligi sakinlestirmeye calistiysa da susmadilar durmadilar. Annem de onlar varsa ben yokum dedi. Ben de zaten nisanlimin o sozleri karsisinda şok olmustum geri donusu olmayan agza alinmayacak sozler ettigi icin yuzugu cikardim. O da gidip annemin uzerine yurudu yuzune tukurdu apar topar evden gittiler. Surekli babami aradi hakaret etti erkeksen cik karsima dedi babam da annem de benim hatrim icin tek kotu soz etmedi.
Daha sonra nisanlimin babasi arayip oglum kendini arabadan atti zor cikardim intihar etti dedi 2dk sonra annesi aradi arabayi kilitlemeseydik atacakti kendini dedi yine yalan soylediler yani.annesi oglum mutfaktan bicak alip birine saplasa ne olacakti cok korktum ben dedi cunku resmen sinir krizi gecirdi gozu dondu. Nisanlim 17gun oldu ayrilali surekli ailemi annemi sucluyor kendi hatasini gormuyor o gun psikolojim bozuktu uzerime gelindi annen suclu ben asla onlardan ozur dilemem boyun egmem diyor. Aileni birak mesafe koy bana gel beni tercih et diyor.seviyorsan askimizin arkasinda dur bizim kimseye ihtiyacimiz yok diyor maddi durumum iyi ben sana yeterim diyor. Ailem de benim uzulmeme cok uzuluyor 17 gundur agliyorum 5 kilo verdim uyuyamiyorum. Nisanlim da ailesi de asla ne bir telefon acti ne geldiler. Nisanlim ben hayatta ozur dilemem sen bizim askimiza sahip cikacaksin yanimda olacaksin diyor aileme karsi hala cok ofkeli.kendi hatasini sucunu gormuyor. Aileler gorusmez ben gorusmem sen gider gelirsin diyor. Ailem zaten olaylar karsisinda cok saskin ve ofkeli gidersen seni cok ezerler diyor.yakma basini diyor. Ama benim aklima surekli guzel gunlerimiz geliyor.acaba degisir mi duzelir mi diyorum ister istemez kendimi ailemi sucluyorum mantikli dusunemiyorum. Ne yapmam lazim
Geri donmeyi asla dusunmuyorum herkes ayni seyi soyluyor fakat ben bir turlu bu ruh halinden cikip hayatima devam edemiyorum surekli o ailemi sucladikca ben de kendimi sucluyorum beni secemedin dedikce kendimi sucluyorum o asla hatasinin farkinda degil 17gundur ayriyiz tek dedigi sey sen benim yanimda duramadin seviyorsan arkamda olmaliydin
Siz de hiç mi kafa yok Allah aşkına.Adam ve ailesi baştan ayağa yalancı,adamın öfke kontrolu var ailenize yapmadığını birakmamis neyin derdindesiiz anlamıyorum.Bence aileniz gidip uzaklaştırma alsın böyle tiplerin ne yapacağı belli olmaz.Anne babanıza bişey olursa sonra oturur ağlarsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X