Normal Doğum Sonrası Dayanılmaz Dikiş Ağrısı

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
3.028
7.630
35
Mantıklı
Sabah keseyim azıcık ucundan
Çıldıracağım yoksa
Allah yardımcınız olsun
Muhtemelen kanamanız vardır, ben dikiş bölgesinin mikrop kaptığını düşünmüyorum çünkü aynı acıyı karnımdada kolumdada çektim ve tertemizdi enfeksiyon yoktu
Pedinizin üzerine gazlı bez koyun hem bölgedeki nemi azaltır hem mikrop üremesini kapmasını engeller, kürtaj sonrası doktorum söylemişti. Hemde dikiş bölgeniz daha az acır gazlı bez yumuşacık. Tek kullanımlık paketlerde satılıyor eczanede alın bir koli kanamanız bitene kadar kullanın çok rahat edersiniz, pedden dolayı mantar filanda olmaz böylece

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
3.028
7.630
35
Yaa çok teşekkür ederim
Doktor bir tek batikon ile anestezi kremi verdi
Am krem süte geçiyormuş, prospektüsünde okudum. Bir de nette bazı kadın doğum doktorları kullanmayın yazmış

Onu 3 kez kullandım, bıraktım içime sinmedi bebeğe etki eder diye
Oturdum acımı yaşıyorum :KK70:
Papatya çayına bakacağım

Sabah doktora gideceğim ama muayene de canım yanar diye acayip korkuyorum
O kadar dert ettim şekeri ama geçti gitti hepsi :)
Allah tüm sıkıntılarınızı unuttursun güzel anne 😍
Hiç korkmayın, bende çok korkmuştum ama acımıyor, bunun içinmi korkmuşum uykusuz kalmışım diye kendime kızmıştım tereyağından kıl çeker gibi pıt diye alıyorlar, acıyacak gibiyse uyuşturucu bir sprey sıkıyorlar hiç anlamıyorsunuz
Papatya çayının uyuşturma özelliği de var antimikrobiyal de aynı zamanda, ben arada bir taharette kullanırım
Hatta annemden duymuştum dikişli hanımlar eskiden hem acıları dinsin hem mikrop kapmasın diye ılık papatya çaylı suya oturtulurmuş hergün, rahimde yara filan varsa buharından faydalanılırmış

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.355
29.756
Allah yardımcınız olsun
Muhtemelen kanamanız vardır, ben dikiş bölgesinin mikrop kaptığını düşünmüyorum çünkü aynı acıyı karnımdada kolumdada çektim ve tertemizdi enfeksiyon yoktu
Pedinizin üzerine gazlı bez koyun hem bölgedeki nemi azaltır hem mikrop üremesini kapmasını engeller, kürtaj sonrası doktorum söylemişti. Hemde dikiş bölgeniz daha az acır gazlı bez yumuşacık. Tek kullanımlık paketlerde satılıyor eczanede alın bir koli kanamanız bitene kadar kullanın çok rahat edersiniz, pedden dolayı mantar filanda olmaz böylece

Pedden dolayı ufak kaşıntı da başladı
Çok iyi fikir
Yarın hepsini yapacağım
Şimdi tuvalette sarkan iplere bi dokundum da hiç öyle çekince gelecek gibi değiller zaten

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 119 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.355
29.756
Allah tüm sıkıntılarınızı unuttursun güzel anne 😍
Hiç korkmayın, bende çok korkmuştum ama acımıyor, bunun içinmi korkmuşum uykusuz kalmışım diye kendime kızmıştım tereyağından kıl çeker gibi pıt diye alıyorlar, acıyacak gibiyse uyuşturucu bir sprey sıkıyorlar hiç anlamıyorsunuz
Papatya çayının uyuşturma özelliği de var antimikrobiyal de aynı zamanda, ben arada bir taharette kullanırım
Hatta annemden duymuştum dikişli hanımlar eskiden hem acıları dinsin hem mikrop kapmasın diye ılık papatya çaylı suya oturtulurmuş hergün, rahimde yara filan varsa buharından faydalanılırmış
Ne varsa eskilerde var 😍😍
Çok teşekkür ederim öneriler için😇

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.

Kkimodelii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
821
925
30
Ebem bana papatya çayı veya özü koydugun küvete sicak su doldurup otur dedi ve yaptım.Gerçekten de dikişlerimin iyilesmesini hizlandirdi.Mutlaka sizde yapin.Bir miktar kalcanizi alacak kadar kuveti doldurun,icine demlediğiniz papatya cayindan(süzülmüş olacak) koyun veya almnyada esansi vardi bilmiyorum turkiyede var mi isterseniz bir sorun eczacıya esansini ondan alin.on veya on bes dakika oturun.Bana cok iyi gelmişti.Benimde agrilarim vardi ve bunu önermişti.

tuce_tuce

💜26.03.2008💜 🤪 Abi bebeğin annesi 🤪
ÜZGÜN
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
29.544
48.340
29
Benim 4 dikişim vardı . Doktor almadı hepsi kendi düştü ama 40 gün sürdü neredeyse hele bir tanesi öyle garip bir yerdeydi ki 😅 pazartesi doğum yaptım cuma kontrole gittim herşey normaldi. Birkaç gün sonra bir sızı hissettim eşim baktı sanırım iltihap var dedi doktora gittik . Doktor muayene etti tertemiz dedi . Batıcon vs hiç birşey vermemişti zaten . Kendi kendine geçti

filmdelisi

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
21.711
64.842
34
Eyvah eyvah
3 hafta mı?
Ağlarım valla :KK70:

Doğum sancısını unutturdu bu acı bana
Etimi dirhem dirhem kesiyorlar gibi bir acı, bilmez miyim!
Doğum falan hikaye, bir de normal doğum doğurana kadar derler.
Ben ayakta geziyordum sadece, ne oturma ne yatma yoktu.
Kendi yatağıma sanırım 1 ay sonra geçmiştim.
Ruh gibi evin içinde dolanıyordum, dinlenemeyip, uzanamadığımdan da iyice süreç uzadı.
Çok geçmiş olsun, dediğim gibi sürekli kurutun ki biran önce düşsün dikişler.

Son düzenleme:

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.355
29.756
Etimi dirhem dirhem kesiyorlar gibi bir acı, bilmez miyim!
Doğum falan hikaye, bir de normal doğum doğurana kadar derler.
Ben ayakta geziyordum sadece, ne oturma ne yatma yoktu.
Kendi yatağıma sanırım 1 ay sonra geçmiştim.
Ruh gibi evin içinde dolanıyordum, dinlenemeyip, uzanamadığımdan da iyice süreç uzadı.
Çok geçmiş olsun, dediğim gibi sürekli kurutun ki biran önce düşsün dikişler.

Aynen öyle bir acı
Bende hiç uzanamadım dinlenemedim ilk hafta. Sürekli doktora götürdük bebeği sarılık için.

Sabah doktora gittim. Dikişlerim iyileşmiş, ipler kalmış. Tuttu çekti ipleri. Kuş gibiyim şu anda. Resmen geçti tüm acım :KK70:

filmdelisi

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
21.711
64.842
34
Aynen öyle bir acı
Bende hiç uzanamadım dinlenemedim ilk hafta. Sürekli doktora götürdük bebeği sarılık için.

Sabah doktora gittim. Dikişlerim iyileşmiş, ipler kalmış. Tuttu çekti ipleri. Kuş gibiyim şu anda. Resmen geçti tüm acım :KK70:
Gözünüz aydın, çok sevindim kurtulmanıza.
Demek ipler, yenilenen eti çekiştiriyordu.
Bu arada yazmayı unutmuşum, depend külot içine bu hastanelerin ve eczanelerin verdiği içi pamuk olan sargı bezinden kullanın bir süre ped yerine.
En azından lohusalıkta ped kullanmayın, bu sıcakta bir süre sonra pişik, isilim vb şeyler yapıyor😂
Temmuz ağustosta doğurmak çok zor ya…

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.355
29.756
Kesinliklr
Sıcakta emzirmek de ayrı dert
Kan ter içinde kalıyoruz ikimizde :KK70:
Gözünüz aydın, çok sevindim kurtulmanıza.
Demek ipler, yenilenen eti çekiştiriyordu.
Bu arada yazmayı unutmuşum, depend külot içine bu hastanelerin ve eczanelerin verdiği içi pamuk olan sargı bezinden kullanın bir süre ped yerine.
En azından lohusalıkta ped kullanmayın, bu sıcakta bir süre sonra pişik, isilim vb şeyler yapıyor😂
Temmuz ağustosta doğurmak çok zor ya…

Omur-un Hatunu

Hoş geldin Aşk'ın Prensi 🤰
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Mart 2019
4.048
14.796
Kızlar merhaba,
12 gün önce normal doğum yaptım
Bu hafta Salı gününe kadar oldukça iyiydim
Pazartesi kontrole gittim. Doktor da dikişlerimin gayet iyi olduğunu söyledi.
Alınması için gelmeli miyim dedim. Hayır bunlar kendiliğinden düşen dikişler dedi.

Fakat Salı günü dikişimin bir kısmında bir acı başladı. Ağrı kesici ve uyuşturucu krem vs fayda etmiyor hiçbir şekilde. Her gün ağlıyorum acıdan. Ağrı da değil ama bıçak sokar gibi bir anda keskin bir acı giriyor.

Aynadan baktım bugün. O bölgede dikiş ipi sarkmış iki tane. Ama açıklık, iltihap, kanama, akıntı vs yok.

Yarın doktora gideceğim ama artık dayanamıyorum. Oturamadığım için bebeğe bakamıyorum, emziremiyorum, altını bile değiştirmek işkence oldu. Acıdan ağlıyorum.

Var mı başına gelen?
Bu dikiş yarası ne zaman iyileşir sizce?
Merhabalar bende cuma günü doğum yaptım 2 gün iyi idi ancak 3 gündür de dikiş yerinde şişkinlik var
Dikiş olmayan yerde yanma acı var idrara gitmek işkence oturmaktada sıkıntı yaşıyorum
Doktorunuz size ne söyledi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 107 gün geçti.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.355
29.756
Merhabalar bende cuma günü doğum yaptım 2 gün iyi idi ancak 3 gündür de dikiş yerinde şişkinlik var
Dikiş olmayan yerde yanma acı var idrara gitmek işkence oturmaktada sıkıntı yaşıyorum
Doktorunuz size ne söyledi.

Dikişler iyileşmiş ama ip düşmemiş. İpi aldı

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2015
8.355
29.756