Oğlak Burcu 23 Aralık - 20 Ocak Oğlak burcu erkeği

Aynen ben deli doluyum heyecanlıyım :KK70: o sakin ağırbaşlı ciddi :KK70: olsun ama işte dengeliyoruz ikimiz de deli olsaydı dünyayı yakardık :KK70:
hahaha aynen bende başakım benimde hiç belli olmaz genelde yüzüm hep güler pozitifimdir ama bazen böyle bi hallere girerim kızacağını bile bile söylenirim sonra pişman olurum ama tamamlarız birbirimizi eşim çok kinci ben deilim hiç oyle gdyoruz

aynen canım benim koamda öyle oluruna gidersem benim için herşeyi yapar ama gitmezsem benden kötüsü olmaz Allah blir yinede ama sadıktır gözü dışarda hovarda şımarık deil ağırbaşlı yerine göre şakacı oğluma bana çok düşkün işine çok düşkündür yanlız benimkisi kızdımı çabuk sönmez kincidir :))
Valla ben sonduruyorum canım kavgada etsek konuşurum surat yapsa bile başlarım senin sürat asmana derim bi elma getiririm su getiririm bakarım 5 dakka sonra düzelmiş ama başkasına karşı çok kinci

QUOTE="Postmodernik, post: 46747076, member: 681574"]Eşim oğlak burcu bazen çok çabuk kırılıyo kızıyo hafızası çok kuvvetli hiçbir şeyi unutmaz kin duyar bu Ada'mla Nasıl baş edilir ne yapmalı[/QUOTE]
kocam oğlak ama yükseleni kova.
oğlak yönleri
-evin horozu olmak ister
-zengin olmak kimseye vememek parayı güç olarak görmek
-her çalışmayanı ve sanatkarları tembel üretmeyen olarak görmek.(herşey hep aylaklıktan der.)
-arkadaşlarına tapar.
kova yönü
-sorumsuz
-arkadaş delisi
-şuursuz ve traşçı
-laftan anlamayan

Erkeğini pek bilmem gerçi babam oğlak ama kötü tarafını görmedim sadece birşeye hayır derse üzerine ısrarla o şeyi yaptırmak için gitmemeniz gerek onu söyleyebilirim yapacağı varsada yapmaz inatçıdır çünkü....
Kendimde oğlağım, fedakarım ,duygusalım, kin tutmam, küs kalmam ama geçmişte beni kıran kızdıran kişi ve olayları asla unutmam..Yeri gelir ısıtır birilerinin önüne koyarım.
Planlı programlı yaşamayı severim, deniz kenarı yerleri, trekkin yapılacak doğal yerleri, arkeolojik alanları severim.
Yeni tanıstıgım insanlara karşı mesafeliyimdir, ya severim ya sevmem grim yoktur..
Açıksözlü ve sorumluluklarımın bilincinde biriyimdir.Tutumluyumdur diyebilirim.
Hedefim yükselmektir, keşfetmeyi ve yeni şeyler öğrenmeyi severim fakat kendi düzenimi bozacak kişilerden ve ortamlardan hoşlanmam..
Kendi doğrularım vardır sizin ak dediğinize kara derim yanlış bile olsa gider o yanlış benim doğrumsa yaşarım, kendime soru sorulmasından karışılmasından özgürlüğüme kişisel alanlarıma müdahale edilmesinden nefret ederim..
Hayatımda izin kavramı yoktur .... Bazen bencil yada vurdumduymaz oldugum da dogrudur ...
Oğlakla geçinmek istiyorsan sana tavsiyem onu sıkma özgür bırak ve onunla inatlaşma, haklı bile olsan sert bir dille değil de yumuşak bir şekilde yaklaş yoksa ters teper..

Bana şu burç şöyledir bu burç şöyledir diye genellemeler yapmak saçma geliyo gerçekten.Burçlara pek inanmam sevgilimde oğlak ve burda yazılanlarla alakası yok.

İkizler kadınının başak veya oğlak erkeklerinde ne bulduğunu hiçbir zaman anlayamayacağım bunu bir ikizler olarak söylüyorum bir dönem hayatımda bir başak vardı yaşamadığımı düşünmeye başlamıştım mesela :KK70:
Ay ne bileyim kız bi gamzesi vardı yedi cihana değer gönül kaptırdık kandırdı beni işte..
Şimdi ayıkla pirincin taşını:KK76:
Çok tatlıydı dayamadım, yine olsa yine yaparım.. :oops:
bazen düşünüyorum da geniş bi kocam olsaydı çok daha rahat takılırdım başıma bela alırdım iyi iyi böylesi frenliyor beni :KK70:

Ay ne bileyim kız bi gamzesi vardı yedi cihana değer gönül kaptırdık kandırdı beni işte..
Şimdi ayıkla pirincin taşını:KK76:
Çok tatlıydı dayamadım, yine olsa yine yaparım.. :oops:
bazen düşünüyorum da geniş bi kocam olsaydı çok daha rahat takılırdım başıma bela alırdım iyi iyi böylesi frenliyor beni :KK70:
İkizler kadını olarak en büyük aşkım akrep erkeği :KK70:

Oğlak burcu, analitiktir, usçudur (şimdi siz bunu anlamazsınız yani akılcıdır), tutumludur ama bence en duygusuz burçta oğlak burcudur.

Açıklama yapmasan da demek istediğini anlayacaktım bu genellemeyi neden yaptığını merak ettim

Siz anlasanız da buradakilerin çoğu anlamaz bence. Neyse, sorun o değil. Burç dediğin şeyin zaten kendisi genellemedir. Ve siz de burçlarla alakalı konu açmışsınız. Sorduğun şey 'oğlak burcu erkeği' Yani bilmem kaç milyon erkek :)

Siz anlasanız da buradakilerin çoğu anlamaz bence. Neyse, sorun o değil. Burç dediğin şeyin zaten kendisi genellemedir. Ve siz de burçlarla alakalı konu açmışsınız. Sorduğun şey 'oğlak burcu erkeği' Yani bilmem kaç milyon erkek :)

Konuyu siz açmamışsınız şimdi farkettim ama farketmez. Burç soruyorsanız genellemeye gidiyorsunuz demektir.

Sen yenisin galiba :KK48: konuyu ben açmadım. Genelleme yapmayı sevmem ben, analizini yapıyorum şimdi sen de anlamazsın doğum haritası açıyorum yani

Ben oğlağım eşim oğlak iyi anlaşıyoruz ama eşim çok efendi bir insan ondan dolayı ,bende aileme çocuklarıma evime Çok önem veririm eşimde bunları sevdiğini söyler!
Birde siz yorumlasanız iki oğlak uyumu nasıl ben pek anlamıyorum :KK43:

Sen yenisin galiba :KK48: konuyu ben açmadım. Genelleme yapmayı sevmem ben, analizini yapıyorum şimdi sen de anlamazsın doğum haritası açıyorum yani

Öyle abuk subuk şeylerden anlamam ben, kullandığım 'us' kelimesi felsefik bir terimdir. Ben nelerle uğraşıyorum, siz nelerle uğraşıyorsunuz ve bana ısrarla 'sen' diye hitap edebiliyorsunuz hala. Pes doğrusu. Görgünüz de belli, sizde gördüğüm bu tarz şeyler üzerine ben sizinle muhattap oluyor muyum artık? Tabiki olmam. Klasıma uymaz :) İyi geceler hu huu :)

Öyle abuk subuk şeylerden anlamam ben, kullandığım 'us' kelimesi felsefik bir terimdir. Ben nelerle uğraşıyorum, siz nelerle uğraşıyorsunuz ve bana ısrarla 'sen' diye hitap edebiliyorsunuz hala. Pes doğrusu. Görgünüz de belli, sizde gördüğüm bu tarz şeyler üzerine ben sizinle muhattap oluyor muyum artık? Tabiki olmam. Klasıma uymaz :) İyi geceler hu huu :)
Konuyu neden sabote ediyorsunuz.
Kullandiginiz kelime oyle anlasilmayacak bir kelime degil us un akil olduhunu pek cok kisi bilir.bilmeyecegini dusunuyosaniz direk akil yazaydiniz parentez acip siz simdi bunu da anlamazsiniz demek yerine.neyse size iyi geceler.
Oglak lar genelde kuralci,planli insanlardir.cok akilci olduklarini duaunmuyorum.cunku duygusal insanlar.soguk duruslarinin altinda cekimserlik yatar.
madiyatci olurlar dolayisyla caliskan

şimdiki erkek arkadaşım oğlak. kesinlikle yemek yiyeceği saat bile 3 gün önceden planlıdır. aşırı azimli , işkolik ve lider olmayı isteyen biri. aklına ne gelirse söyler , dürüst olmaya çalışır. aklını ön plana alır ama duygusaldır da.
duygularını göstermeyi zayıflık olarak görüyor ve saklıyor . sevdiğini tavırlarından davranışlarından bilirsiniz ama söylemez.
ben kıskanmam hiç der ama bellidir ki kıskanır çok , tavırlarından anlaşılır.
kısaca duygularını bastırmaya çalışan insanlar bu burcun tipik özelliği. mesela babam da oğlaktır ama hiç benzemez bunlara.

şimdiki erkek arkadaşım oğlak. kesinlikle yemek yiyeceği saat bile 3 gün önceden planlıdır. aşırı azimli , işkolik ve lider olmayı isteyen biri. aklına ne gelirse söyler , dürüst olmaya çalışır. aklını ön plana alır ama duygusaldır da.
duygularını göstermeyi zayıflık olarak görüyor ve saklıyor . sevdiğini tavırlarından davranışlarından bilirsiniz ama söylemez.
ben kıskanmam hiç der ama bellidir ki kıskanır çok , tavırlarından anlaşılır.
kısaca duygularını bastırmaya çalışan insanlar bu burcun tipik özelliği. mesela babam da oğlaktır ama hiç benzemez bunlara.
yükselen vs farkıdır.benim kocamin yükselen kova o yüzden yalellidir kafası

X