Oğlum diş mi çıkarıyor ateşi 37.2

Mirelor

Evli = mutlu = çocuklu ;)
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2017
103
30
Kızlar oğlum 6 buçuk aylik damaginin altında bi beyaz lik görünüyo ama bilemedim ya kafasi cok sıcak şimdi ateşini ölçtüm 37.2 cıktı diş çıkaracağı icin mi böyle

Kıyamam endişelenmişsiniz. Ama aynı konudan 3 kez açmak yasak. Geçmiş olsun

Daha birkaç gün önce doktorumuz dedi 38'in aşağısı ateş sayılmaz diye.

Siz gene de kendi doktorunuza danışın. 6 buçuk ay diş için erken.

Gece 38 e cıktı ama koltuklarının altına bez koydum ateş düşürücü verdim 36 ya indi şükür

Diş çıkarıyordur muhtemelen.
Damaklarını kontrol edin, dişin çıkacağı yerde kabarıklık olur.
Her bebekte görülmez ama ishal ve huysuzluk varsa diş çıkardigindan emin olabilirsiniz.

Hemen ateş düşürücü verme dicem ama havale denecek falan filan, tavsiyem ateş konusunda bolca makale oku

diş çıkarıyor olabilir, erken denmiş ama değil, benim oğlum 4 aylık, şimdiden 2 dişimiz var.
ben büyük oğlumda 39 u görmeden ateş düşürücü vermiyorum, 3,5 yaşında o,

küçükte ise doktora götürmeden şlaç vermem, doktora da 38i görünce götürürüm. (muhtemelen)

4 aylik 2 tane dışı var maşallah ilk çocuğum bide ilk kez ateşlendi ne yapacağımı bilemedim

37.5 dan altı ateş değil ki. Hatta 37.5 da hafif ateş. 38.5 dan önce ateş düşürücü vermeyin çocuğunuza. Birde doktora danışmadan hiç vermeyin. Beze bile gerek yok düşükte. Üzerini inceltseniz o bile düşürür o ateşi.
Kimsenin ateşi bi anda 40 a fırlayıp havale geçirmez. Şimdi teknoloji gelişti imkanlar çok. Sn de ölçülüyor ateş. Düzenli kontrol edin yeter. Çıkıyosa verirsiniz suyun altına sokarsınız her türlü düşer.
Ateş iyi bişeydir aslında vücudun hastalıkla savaştığının göstergesidir. Bi doktorla ayrıntılı konuşun bu konuyu derim rahatlarsınız

Teşekkür ederim içimi ferahlattiniz söylediklerinizi aklıma yazdım

37.2 ates degilki. Sen en iyisi doktora git ona gore ilac ver kendi kafana gore yapma simdi kendine guvenmiyorsan. Ben cocuguma hic hatirlamiyorum 39 un altinda hic vermedim sanirim ates dusurucu

37,2 atesi var denemeyecek kadar az
38,5e kadar endiseye gerek yok. Sonrasinda doktora goturebilirsin surup verir

Disten dolayı degildir atesi enfeksiyon varsa atesi cikar mikroplarla basa cikabilmek icin eger dis cikiyorsa atesten dolayi 5 gunde cikacagina 3 gunde cikar ates dis cikarmayi kolaylastirir.

37.2 ates sayilmaz disler cikarken ates mutlaka yapar buna alisin oncelikle. Alnini islak bezle silersiniz arada yada ilik bir dus iyi gelir bebeginize. Dedikleri gibi 37.5 veya 38 olana kadar ince giydirip dus isinizi gorur sonra isterseniz ates dusurucu verirsiniz. Biz 1 yasindayuz alistik artik . Tebrik ediyorun Kolay gelsin.

Atesi 38,5 olunca fitil koyun ,saglik ocagina goturun yarin

X