Doğuma Hazırlık Oğluşumuza isim anketi buyrun teyzeler :)

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Oğluşumuzun ismi :)

• Demir Alp

OY: 62 64,6%
  • Uras Deniz

OY: 21 21,9%
  • Uras Demir

OY: 13 13,5%

• Ankete Katılan
    96
Maşallahh isim var mi peki:)
Benim kızımın adı da esin.. Allah bağışlasın yavrularıı amiiin❤
Amin aminnnn.
Isim yok ve cok zor olacak isim bulmak.
Soyadimiz Şeker bizim.
Bahar Sekerim derim hep kizima :)
Oğluma da yine soyadina uyumlu bi isim bulmak istiyorum. Söylenişi kolay,yeni jenerasyon olmayan ve anlami guzel olan :)
Fatih,Ömer gibi.
😑😑😑😑😑😑

Ömer şeker kafiyeli oldu 😀
Kiz aslinda ben kizima hamileyken kv ile balkonda sohbet ederken isim konusu açılmıştı. Gorumcemde hamileydi onunki erkekti. Ben de omer ismine hayranim, anlami da söylenişi de cok guzel demistim. O da, 2.oglun olursa Ömer koyarsin demisti ta o zamamlar. Yani ben oldum olasi Ömer ismini cok beğenmisimdir. Sirf yakin bi akrabalarinin adi ömer diye sogudum biraz. Onunda soyardı Şeker cunku.
Ama sen de boyle deyince bi hoşuma gitti. Ilerde 3 isim kararlastirirsak ben de anket yapacam sanirim.

Yusuf bende cok beğeniyorum ama eşim istemedi onu 😀
Ben Yusuf ismini birgün suan hayatta olmayan yeni kaybettiğimiz kayinpederimle muhabbet ederken karar verdim ve söz verdim dedim çocuğum olursa Yusuf ismini koyacağım o yüzden degistirmeyecegim ve Allah izin verir oğlum olursa koyacağım inşallah ❤️🙏🤗

Uras, Demir, Deniz ayri ayrı ücü de güzel isimler..
Deniz ismini her zaman cok hoş bulmuşumdur. Özellikle de erkeklerde..
Uras da guzel, anlam olarak da güzell..
Demir de guzel isim. Anlami digerlerine göre bir tık aşagida..
Oy veremedim, ikili isimler olunca kararsiz kaldim :)

Bence tek isim Demir çok güzel 😍 soyisimle de uyumlu kuzum.
Bizim oğlan 2 iism ama kısa ikiside, MeteAli
Genelde Mete diyoruz, şimdi 2 isim koymayayı düşünmüyorum kıza. Zaten daha isim de yok ortada 🤣
Doğuma yakın düşünürüz artık bizde 🤣🙈 çok değişmişti oğlanda bizim, o yüzden son aya kadar düşünmicem bu defa 🙈

Uras, Demir, Deniz ayri ayrı ücü de güzel isimler..
Deniz ismini her zaman cok hoş bulmuşumdur. Özellikle de erkeklerde..
Uras da guzel, anlam olarak da güzell..
Demir de guzel isim. Anlami digerlerine göre bir tık aşagida..
Oy veremedim, ikili isimler olunca kararsiz kaldim :)
Cok doğru yazmışsınız demirin anlamı diğerlerine göre aşağıda evet hatta bi anlamı yok denebilir 😀 ama karizmatik duruyo işte erkek cocuklarında 😀 denizde evet kadınlardan cok erkeklere yakışıyor isim olarak :) ama babasının ismi deniz oldugu için direk deniz koyamam 😀 ikinci isim olarak kullanayım dedim ama bakalım iyice corba oldu kafam 😀 tesekkurler yorumunuz için🙏

Bence tek isim Demir çok güzel 😍 soyisimle de uyumlu kuzum.
Bizim oğlan 2 iism ama kısa ikiside, MeteAli
Genelde Mete diyoruz, şimdi 2 isim koymayayı düşünmüyorum kıza. Zaten daha isim de yok ortada 🤣
Doğuma yakın düşünürüz artık bizde 🤣🙈 çok değişmişti oğlanda bizim, o yüzden son aya kadar düşünmicem bu defa 🙈
Ay maria teyzemizde gelmiş 😀
Demiri bende beğeniyorum ama bi anlamı yok diye ve demir topuz kaba gibi oluyor diye biraz yumuşatmak ve uyumlu olsun diye Demiralp mi olsa dedik 😀 Uras ıda cok beğendim hem cok duyulmamış hemde anlamı cok hoşuma gitti ama bakalım.
Ay bende de kız ismi hazırdı erkek yok ya 😀
Kız olsaydı ben Defne , Derin veya İdil koycaktım 😀

Ay maria teyzemizde gelmiş 😀
Demiri bende beğeniyorum ama bi anlamı yok diye ve demir topuz kaba gibi oluyor diye biraz yumuşatmak ve uyumlu olsun diye Demiralp mi olsa dedik 😀 Uras ıda cok beğendim hem cok duyulmamış hemde anlamı cok hoşuma gitti ama bakalım.
Ay bende de kız ismi hazırdı erkek yok ya 😀
Kız olsaydı ben Defne , Derin veya İdil koycaktım 😀
Şimdi düşündükçe Demir Alp çok güzel geliyor kulağa ama 😍
Ay valla bende Defne ismini seviyorum, birde Miray seviyorum ama Miray dan arkadaşlar kızalaırna takan çok olmuştu.
Miran dedi eşim Bi ara ama erkek ismi o 🙈
Hiç isim konuşmuyoruz biz daha, en Sonunda 2 3 isim karar vericez oğlana atıcaz pası. 😁🙈 O karar versin, o seçsin, hemde heveslenir ben koydum ismini der 😍🙏

Ama birini kullanıcaz 😀 maksat kimlikte uyumlu kafiyeli dursun 😀
Bizde sadece tek isim söylüyoruz. kimlikte uyumlu olsun diye,birde iside kısa diye 2isim oldu. biz doğuma kadar 10 kere değiştirmişti.
Eşim Mete dedi son hafta bende Ali yi de takalım dedim beraber koymuş olduk.
Benim sevdiğim düşündüğümü o beğenmemiş, onu kileri de ben.
Zaten kız da da öyle olur şimdi Allahtan oğlum var, abisi seçecek bu defa 🙏
Zıt Bi eş değilse anlaşarak isim koymak en güzeli.

Şimdi düşündükçe Demir Alp çok güzel geliyor kulağa ama 😍
Ay valla bende Defne ismini seviyorum, birde Miray seviyorum ama Miray dan arkadaşlar kızalaırna takan çok olmuştu.
Miran dedi eşim Bi ara ama erkek ismi o 🙈
Hiç isim konuşmuyoruz biz daha, en Sonunda 2 3 isim karar vericez oğlana atıcaz pası. 😁🙈 O karar versin, o seçsin, hemde heveslenir ben koydum ismini der 😍🙏
Bizde sadece tek isim söylüyoruz. kimlikte uyumlu olsun diye,birde iside kısa diye 2isim oldu. biz doğuma kadar 10 kere değiştirmişti.
Eşim Mete dedi son hafta bende Ali yi de takalım dedim beraber koymuş olduk.
Benim sevdiğim düşündüğümü o beğenmemiş, onu kileri de ben.
Zaten kız da da öyle olur şimdi Allahtan oğlum var, abisi seçecek bu defa 🙏
Zıt Bi eş değilse anlaşarak isim koymak en güzeli.
Aynen abisinin seçmesi güzel olurr yada kura çektirirsiniz ona hepsini yazıp 😀
Bizde en son kura çekcez galiba 😀
Demir Alp ve Uras Deniz arasında kaldık.
Çok şükür eşimde bende birimizin beğenmediğini hemen eliyoruz ortak karar alıcaz 😀
Zaten dedelerden birinin ismiini vs koymak gibi kesinlikle düşüncemiz yok
İşimize karışanda yok rahatız 😀
Defne cok güzel miray da güzel ama defne daha hoş bence 😀
Hayırlısı inşallah doğru tercihler yapmış oluruz 🤷‍♀️

Aynen abisinin seçmesi güzel olurr yada kura çektirirsiniz ona hepsini yazıp 😀
Bizde en son kura çekcez galiba 😀
Demir Alp ve Uras Deniz arasında kaldık.
Çok şükür eşimde bende birimizin beğenmediğini hemen eliyoruz ortak karar alıcaz 😀
Zaten dedelerden birinin ismiini vs koymak gibi kesinlikle düşüncemiz yok
İşimize karışanda yok rahatız 😀
Defne cok güzel miray da güzel ama defne daha hoş bence 😀
Hayırlısı inşallah doğru tercihler yapmış oluruz 🤷‍♀️
İnşallahh canımm 😍😍

Cok doğru yazmışsınız demirin anlamı diğerlerine göre aşağıda evet hatta bi anlamı yok denebilir 😀 ama karizmatik duruyo işte erkek cocuklarında 😀 denizde evet kadınlardan cok erkeklere yakışıyor isim olarak :) ama babasının ismi deniz oldugu için direk deniz koyamam 😀 ikinci isim olarak kullanayım dedim ama bakalım iyice corba oldu kafam 😀 tesekkurler yorumunuz için🙏
Iki ismi beraber kullanmayacaksaniz, iki isim koymak cocuk icin de cevresi icin de cok fazla kafa karisikligi olusturacak.. Cocugunuzun, zaman zaman sizin de sinirlerinizi bozacak..
Bu arada Demir ismi gercekten karizmatik dediginiz gibi :) Anlam olarak bir tik asagida ama digerlerine kiyasla daha güzel :)

Bendw demir ismini cok beğeniyorum ama bi anlamı yok diye tereddütte kalıyorum 😀 bu arada inşallah hayaliniz gerçek olur 5 yıl snra :)
Olur mu,, güçlü demek. Sağlam demek.
Bende demir koymak istedim ama abim Demirali olduğu için Mert Efe olacak oğlumun ismi.. :) :)

Iki ismi beraber kullanmayacaksaniz, iki isim koymak cocuk icin de cevresi icin de cok fazla kafa karisikligi olusturacak.. Cocugunuzun, zaman zaman sizin de sinirlerinizi bozacak..
Bu arada Demir ismi gercekten karizmatik dediginiz gibi :) Anlam olarak bir tik asagida ama digerlerine kiyasla daha güzel :)
İki isim niçin sinir bozuyor ya, eşim ve ailesi de böyle söylüyor ama kesinlikle katılmıyorum ben.. Benim iki ismim var ve çok çok teşekkür ediyorum aileme bana iki isim koydukları için. ..

İki isim niçin sinir bozuyor ya, eşim ve ailesi de böyle söylüyor ama kesinlikle katılmıyorum ben.. Benim iki ismim var ve çok çok teşekkür ediyorum aileme bana iki isim koydukları için. ..
Iki isim sinir bozmuyor.
Beraber kullanilmadiginda durum bazen degisiyor, sikinti cikiyor demek istedim..Tekrar okursaniz ne demek istedigimi anlarsiniz..
Iki kizim var, ikisi de iki isimli..

X