öğrenciyim, paraya ihtiyacım var ne yapacağım bilmiyorum

Okul bitene kadar annene telefon almak gibi kendini zora sokacak hayaller kurma bence canım. Eline bir miktar para geçse bile şu an telefon sana daha çok lazım. İş konusunda ise zorlu bir bölümde okuduğun için ancak hafta sonu part time işler olabilir. Ders vermek gibi, kırtasiye, Cafe türü yerlerde çalışmak gibi. (yakında açılacaklar malum) Farkındayım yardımcı olamıyorum ama pek de fazla bir çözüm yok gibi. Şu an evdeki bireylerin para kazanması, senin işine odaklanman, okul bitince de senin onlara destek olman tek doğru yol gibi

Ben üniversitede iken okul sonrası çalışıyordum parttime olarak haftalık ücret alıyordum buda benim özel harcamalarıma yetiyordu ailemde aylık sabit bir rakam gönderiyordu buda ayı çıkarmama yetiyordu, büyük marketlerde patenli reyonda da çalıştım, avm de mağaza personelide, arkadaşlarımdan akşamları düğünlerde hosteslik yani kapıda misafir karşılama yer gösterme gibi işleri yapanda vardı muhasebeci yanında ofice boy olarak çalışanda hepimiz öğrenciydik ve bu çalışma hayatı bize ilerde hem profesyonel hayattaki ilişkiler hemde sosyal hayattaki ilişkilerimizi yönetmekte büyük faydalar sağladı.. benimde çocuğum ünv.hayatında çalışacak ve bunları deneyimleyecek hayallerimden biride bu

Öncelikle o güzel kalbinizden geçen hayatı yasamanızı canı gönülden dilerim . Okuduğunuz bölüm gerçekten zor ama eger yetişebileceginize inaniyorsaniz ailenize sadece bir süre kendinizi denemek istediğinizi, biraz çaba sarf etmek istediğinizi onlari kırmadan ısrar edin. Bu devir öyle bir hale geldi ki otobüse biniyorum yahu sanki podyumda yürüyoruz herkesin üzerinde son moda kıyafetler:KK43: bu yüzden sizi yargılayamam çok haklısınız böyle hissetmekte...

merhaba herkese.
üniversite 2. sınıf öğrencisiyim hekim adayıyım, kısmetse.
bana yardımcı olabilir misiniz kendi öğrencilik hayatınızda maddi sıkıntı yaşadıysanız nasıl bir çözüm buldunuz?
nerdeyse 6 yıldır aynı telefonu kullanıyorum ve çok eski bir telefon, sınıf grubuna bir şey atılsa açmıyor bile. sınav sonucumu bile açıklandığı an öğrenemiyorum çünkü telefonum açmıyor xlsx vb dosyaları. arkadaşlarımdan rica ediyorum notuma bakıp söylemelerini. sadece internet tarayıcısını kullanabiliyorum diyebilirim zaten hafızası 8gb falan uygulama indirmeme imkan yok hep ders notlarımla dolu.
üniversiteye başladım bir hevesle ama inanın utanıyorum yaşıtlarımın arasında. kimsenin giydiğini bir daha üzerinde görmüyorum resmen ama ben en fazla 4 gün sonra tekrar başa dönüyorum giydiklerimi ve farkediliyor biliyorum kıyafet konusu konuşulduğunda fikrim bile alınmıyor arkadaş ortamında. biraz üzülüyorum ne yalan söyleyeyim.
halime binlerce kez şükür. kazandım ya gidebiliyorum ya okuluma hep hayalimdi doktor olmak bunun hayaliyle yaşıyorum. belki anlar belki ayıplarsınız ama yine de bazen utanıp sıkılıyorum işte.
devletten kredi alıyorum ama bana kalmıyor pek, evin elektrik faturasını ödüyorum eksikleri alıyorum elimden geldiğince. babama veriyorum yani parayı kredi kartına yetişmiyor bazen maaş ona yatırıyor.
burslara çok başvurdum çıkmadı.
özel ders verme sitelerine başvurdum olmadı. oysa çok da başarılı bir öğrenciydim hep çok yararım dokunurdu sınava hazırlananlara.
part time iş baktım ama izin vermediler zaten derslerine zor yetişiyorsun dediler haklılar biraz da, gerçekten zor bölüm ama canımı dişime takıp çalışacaktım. biraz da üzüldüler tabi bu ihtiyacı hissetmeme. çok şükür aç değiliz ama hiç de bir başka hayatımız olmadı. tatilmiş, dışarda yemek yemekmiş, hepsi lüks bize.

bugün konuyu açma sebebim kendim değilim. anneciğim. bugün sofrada babam anneme tutum konusunda biraz haksızlık etti. annem de benim telefonum 15 yıllık herkesler gibi 2 yılda değiştirmiyorum kuaförlere gitmiyorum tarzı bir şeyler söyledi ağladı. içim parçalandı. para biriktirip ona yeni bir telefon almak istiyorum. haberi olursa izin vermez sen kendine al der biliyorum çünkü hep üzülüyor herkesin telefonunu görüp bir de benim elimdekine bakıp. yüzünün güldüğünü görmek istiyorum, hayatında iyi bir şey olsun istiyorum. gerçekten hiçbir lüksü olmayan biz giyelim diye kendine almayan fedakar bir anne hep. şikayetçi değildir eminim, okuduğum için dünyanın en mutlu insanı olduğunu söyler hep. yine de onu mutlu etmek istiyorum bu hediyeyle.
aklıma hiçbir yol gelmedi. söylediklerimden başka ne yapabilirim okurken para kazanabilen var mıydı aranızda? annem çalışmıyor çalışması mümkün değil çok açıklamak istemiyorum burayı. sağlık durumu. okuyan olduysa çok teşekkür ederim, hepsini ağlayarak yazdım umarım anlatabilmişimdir
ÖZel ders olabilir
Pandemide calısan annelerin en büyük ihtiyacı cocıklara yardım edecek birilerinin olması.
Oyle bi is bakabilirsiniz.
Baba calısmıyor mu?
Neden bursunuz faturalara gidiyor😐
Allah yardımcınız olsun🙏🏻
Ama bilinki gececek🙏🏻

daha 4 senem var. çok sabırsızım yüzünü güldürmek için. o kadar hakediyor ki tüm anneler her şeyin en iyisini. bir tatile gidebilmesini hayatında 1 kez iyi hissetmesini her şeyden çok istiyorum. nasıl bulabilirim ders verecek öğrenci, gerçi bu dönemde çok zor gibi. her siteye kaydoldum. bu şehirde yeniyim işte 1 yıl yeni bitti çevrem 0
yabancı dilin var ve iyi ise çevirmenlik yapabilirsin

merhaba herkese.
üniversite 2. sınıf öğrencisiyim hekim adayıyım, kısmetse.
bana yardımcı olabilir misiniz kendi öğrencilik hayatınızda maddi sıkıntı yaşadıysanız nasıl bir çözüm buldunuz?
nerdeyse 6 yıldır aynı telefonu kullanıyorum ve çok eski bir telefon, sınıf grubuna bir şey atılsa açmıyor bile. sınav sonucumu bile açıklandığı an öğrenemiyorum çünkü telefonum açmıyor xlsx vb dosyaları. arkadaşlarımdan rica ediyorum notuma bakıp söylemelerini. sadece internet tarayıcısını kullanabiliyorum diyebilirim zaten hafızası 8gb falan uygulama indirmeme imkan yok hep ders notlarımla dolu.
üniversiteye başladım bir hevesle ama inanın utanıyorum yaşıtlarımın arasında. kimsenin giydiğini bir daha üzerinde görmüyorum resmen ama ben en fazla 4 gün sonra tekrar başa dönüyorum giydiklerimi ve farkediliyor biliyorum kıyafet konusu konuşulduğunda fikrim bile alınmıyor arkadaş ortamında. biraz üzülüyorum ne yalan söyleyeyim.
halime binlerce kez şükür. kazandım ya gidebiliyorum ya okuluma hep hayalimdi doktor olmak bunun hayaliyle yaşıyorum. belki anlar belki ayıplarsınız ama yine de bazen utanıp sıkılıyorum işte.
devletten kredi alıyorum ama bana kalmıyor pek, evin elektrik faturasını ödüyorum eksikleri alıyorum elimden geldiğince. babama veriyorum yani parayı kredi kartına yetişmiyor bazen maaş ona yatırıyor.
burslara çok başvurdum çıkmadı.
özel ders verme sitelerine başvurdum olmadı. oysa çok da başarılı bir öğrenciydim hep çok yararım dokunurdu sınava hazırlananlara.
part time iş baktım ama izin vermediler zaten derslerine zor yetişiyorsun dediler haklılar biraz da, gerçekten zor bölüm ama canımı dişime takıp çalışacaktım. biraz da üzüldüler tabi bu ihtiyacı hissetmeme. çok şükür aç değiliz ama hiç de bir başka hayatımız olmadı. tatilmiş, dışarda yemek yemekmiş, hepsi lüks bize.

bugün konuyu açma sebebim kendim değilim. anneciğim. bugün sofrada babam anneme tutum konusunda biraz haksızlık etti. annem de benim telefonum 15 yıllık herkesler gibi 2 yılda değiştirmiyorum kuaförlere gitmiyorum tarzı bir şeyler söyledi ağladı. içim parçalandı. para biriktirip ona yeni bir telefon almak istiyorum. haberi olursa izin vermez sen kendine al der biliyorum çünkü hep üzülüyor herkesin telefonunu görüp bir de benim elimdekine bakıp. yüzünün güldüğünü görmek istiyorum, hayatında iyi bir şey olsun istiyorum. gerçekten hiçbir lüksü olmayan biz giyelim diye kendine almayan fedakar bir anne hep. şikayetçi değildir eminim, okuduğum için dünyanın en mutlu insanı olduğunu söyler hep. yine de onu mutlu etmek istiyorum bu hediyeyle.
aklıma hiçbir yol gelmedi. söylediklerimden başka ne yapabilirim okurken para kazanabilen var mıydı aranızda? annem çalışmıyor çalışması mümkün değil çok açıklamak istemiyorum burayı. sağlık durumu. okuyan olduysa çok teşekkür ederim, hepsini ağlayarak yazdım umarım anlatabilmişimdir
Ben o dönem anketlere gidiyordum .piyasayi araştırıp düzgün bir araştırma sirketinde ankatorluk yapabikirsiniz

X