Öğretmen olanlar yardım edebilir mi kullanılıyor muyum

englishmaster

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2020
810
1.409
Merhba arkadaşlar .Ben yeni mezun oldum bir özel kolejle görüştüm part time olacak şekilde işi kabul ettim.Haftada 26 dersim var üç gün olacak şekilde gidiyorum .Ve bana asgari ücretin yarısı veriliyor .Diğer hocalar ise full time olarak geçiyor 36 derse giriyorlar .Yani benim 2 katım maaş alıyorlar sadece benden 10 saat derse fazla girerek.Siz olsanız ne yapardınız benim ilk işim lütfen tecrübeli olanlar yardım edebilir mi

Kimse sana çalış ya da çalışma demez herkesin bir potansiyeli vardır. Kimisi bizim görgüsüzler gibi(sözüm meclisten dışarı) bütün ek dersleri almak ister, kimisi benim dersim bana yeter bana dokunmayan yılan bin yaşasın der. Kısacası kendine güveninle potansiyelinle alakalı bişi. Ama bence çok fazla. Nasıl giriyorlar 36 saate. Ben şok.

Emeğinizin karşılığı sadece eğitim degil her sektörün özelinde istismar ediliyor maalesef...

Sonuçta 26 saat bu. Sizinle part time degil full time sözleşme yapılsın. Asgari ucretin yarisi ile kendileri geçinsin. Milletle dalga gecmesinler.

Emeğinizin karşılığı sadece eğitim degil her sektörün özelinde istismar ediliyor maalesef...

Sonuçta 26 saat bu. Sizinle part time degil full time sözleşme yapılsın. Asgari ucretin yarisi ile kendileri geçinsin. Milletle dalga gecmesinler.
26 saat ne demek.. Çok yorucu. O ders saatinin yarısına girip asgari ucretin 2 katını alıyorlar devlette , hatta daha fazla. Resmen sömürü.

Kimse sana çalış ya da çalışma demez herkesin bir potansiyeli vardır. Kimisi bizim görgüsüzler gibi(sözüm meclisten dışarı) bütün ek dersleri almak ister, kimisi benim dersim bana yeter bana dokunmayan yılan bin yaşasın der. Kısacası kendine güveninle potansiyelinle alakalı bişi. Ama bence çok fazla. Nasıl giriyorlar 36 saate. Ben şok.
Mesele onları geçtim part time olarak bana 26 saat ders verdiler full time olanlar 36 ders anlatıyor .10 saat eksik ders verdim diye bana onların yarısı maaş veriliyor

Ozel okullarda ogretmene verilen ucretlerin azlığı buyuk bir sorun zaten. Branşınız ingilizce, bence ucret az.

Birde siz mi istediniz part time olarak çalışmayı? Yoksa onlar mı teklif etti size. Onlar part time çalışın dediyse kurnazlık etmisler. Cunku 26 saati 5 gun olarak da yapabilir biraz da etut yada birebir ekleyebilirlerdi tam maas almaniz icin yani.

Özel sektör böyle. Tecrübeniz yoksa çok düşük maaşlarla çok yüksek bir performans bekliyorlar. Staj gibi düşünün. Zaten tecrübeli öğretmenlere bile artık o kadar az maaş veriyorlar ki! Eskiden özel öğretim kurumlarında çalışan öğretmenlere Meb öğretmenlerinden daha düşük maaş veremeyeceklerine dair bir kanun maddesi vardı. Ama bu, sermaye sahiplerini rahatsız ediyordu. Fakir dostuyum diye kendini bu millete benimseten kanun yapıcılar, aslında sermaye sevici olduklarından, yanlış hatırlamıyorsam 2015 yılıydı, bu maddeyi kaldırdılar. O zamandan beri özel kurumlarda çalışan öğretmenler sefalet içinde resmen. Öğretmen sayısı da çok çok fazla. Kurum sahipleri at oynatıyorlar sektörde.

Merhba arkadaşlar .Ben yeni mezun oldum bir özel kolejle görüştüm part time olacak şekilde işi kabul ettim.Haftada 26 dersim var üç gün olacak şekilde gidiyorum .Ve bana asgari ücretin yarısı veriliyor .Diğer hocalar ise full time olarak geçiyor 36 derse giriyorlar .Yani benim 2 katım maaş alıyorlar sadece benden 10 saat derse fazla girerek.Siz olsanız ne yapardınız benim ilk işim lütfen tecrübeli olanlar yardım edebilir mi
26 saat dersi 3 güne nasıl sığdırmışlar.

26 saat part time mı sayılıyor. Sömürülüyorsun evet diyeceğim ama kolejlerde sistem nasıl işliyor hakim değilim. İstersen yaza kadar idare et ve kendini göster ki gelecek yıla pazarlık şansın ve cvde yazacak referansın olsun. Kamu öğretmenleri en çok 30 saate girebiliyor zaten diyeyim de sen sektörün ne kadar vampir ruhlu olduğunu anla

Ozel okullarda ogretmene verilen ucretlerin azlığı buyuk bir sorun zaten. Branşınız ingilizce, bence ucret az.

Birde siz mi istediniz part time olarak çalışmayı? Yoksa onlar mı teklif etti size. Onlar part time çalışın dediyse kurnazlık etmisler. Cunku 26 saati 5 gun olarak da yapabilir biraz da etut yada birebir ekleyebilirlerdi tam maas almaniz icin yani.
Evet part time istedim bu yüzden güne 10 ders koyup 3 günümü akşama kadar doldurdular.Full time olanlar ise sadece benden 10 saat fazla derse giriyor böyle bir sistemin içine düştüm

Ben geçen sene dershanede part time çalışıyordum. Toplamda 15 saat derse giriyordum, yarım asgari ücret alıyordum. Benim de tecrübem yoktu ilk senemdi sırf kenarda tecrübem bulunsun diye kabul ettim. 26 saat dersi yarım asgariye kabul etmezdim
Evet bende bu kadar bir ders olacağını tahmin etmezdim

Evet part time istedim bu yüzden güne 10 ders koyup 3 günümü akşama kadar doldurdular.Full time olanlar ise sadece benden 10 saat fazla derse giriyor böyle bir sistemin içine düştüm
Bence gidip tekrar görüşün, bu ders saati pek part time gibi olmuyor ya tam maasli olayim yada ders saatlerimi azaltin diyebilirsiniz. Bilmiyorum tam zamanli calismak neden istemediniz, yada bu işe cok ihtiyacıniz var mi? Gunde 7 saat olsa bile 3 gunde 21 saat eder. 26 cok cok fazla part time icin

Bence gidip tekrar görüşün, bu ders saati pek part time gibi olmuyor ya tam maasli olayim yada ders saatlerimi azaltin diyebilirsiniz. Bilmiyorum tam zamanli calismak neden istemediniz, yada bu işe cok ihtiyacıniz var mi? Gunde 7 saat olsa bile 3 gunde 21 saat eder. 26 cok cok fazla part time icin
Maalesef paraya ihtiyacım olduğu icin kalan günlerd de kpss çalışmak icin ama üç günde çok yoruluyorum

Zaten haftalık çalışma saati yaklaşık 45 saat, senin part time bu hesaba göre aylık 9-10 bin alıyor olman gerekiyor saate bakarsak. Tecrübesiz biri için bu maaş normal. Benim part time çalışan arkadaşlarım bu şekilde maaş alıyorlar.

Özel okullarda yana kurs merkezlerinde öğretmene çok az maaş veriliyor ve herkes aynı ücreti almıyor, dişli olanlar hakkını savunanlar yüksek alıyor bilginiz olsun.
İlk iş tecrübeniz sizin tecrübesizliginizden faydalanırlar. Konuşun maaşınızı yükseltmeye bakın, sonraki işler için de cv de okulun adının yazması önemli maaşınızı yüksek tutarsınız.

Maalesef paraya ihtiyacım olduğu icin kalan günlerd de kpss çalışmak icin ama üç günde çok yoruluyorum
Evet gunde nerdeyse 9 saat derse karsilik geliyor, idareciyle konusun bir isterseniz tekrar. İse cok ihtiyaciniz oldugunu belli etmemeye calisin, birde yeni mezunlara zaten hep en az ucreti vermeye çalışıyorlar cok sinir bozucu. Aslinda cevreniz olsa ozel ders verebilme durumunda birkac ogrenciyle bu miktari kazanirdiniz. Siz internete de ilan verin cevrenize de soyleyin, belki o sekilde ogrenci bulursaniz isi birakirsiniz.

X