Öğretmen olanlar yardım edebilir mi kullanılıyor muyum

Merhba arkadaşlar .Ben yeni mezun oldum bir özel kolejle görüştüm part time olacak şekilde işi kabul ettim.Haftada 26 dersim var üç gün olacak şekilde gidiyorum .Ve bana asgari ücretin yarısı veriliyor .Diğer hocalar ise full time olarak geçiyor 36 derse giriyorlar .Yani benim 2 katım maaş alıyorlar sadece benden 10 saat derse fazla girerek.Siz olsanız ne yapardınız benim ilk işim lütfen tecrübeli olanlar yardım edebilir mi
Özel sektörde fiyat sistemi ne bilmiyorum fakat ders saatine göre ücret düşük. Devlette sistem daha farklı kadroluda/sözleşmelide. Ücretli öğretmenlik ile aynı kefeye gelmiş gibi biraz sizinki...
Deneyim olsun diyorsanız denenebilir ama ücret düşük temposu çok ve yorar

Kpss çalışıp atanmak hedefim ama bu işten bir haftada çıkınca eğer atanamazsam diğer kurumlara başvurunca kötü bir izlenim yaratır diye korkuyorum
Diğer kurumlara bu kurumda çalıştığınızı söylemezseniz bir sorun olmaz.

Bence hedefiniz KPSS ise bir yandan sınava hazırlanıp bir yandan özel ders verebilirsiniz. Önce çevrenize duyurun. Baktınız talep yok. O zaman online platformlara yönelin. Ben en kötü ihtimalle birkaç ay içinde özel dersle asgari ücretin yarısını rahat kazanabileceğinizi düşünüyorum. Alanınız çok geniş. Her yaştan özel ders öğrenciniz olabilir. 3 kuruş para için milletin işinde sinir stres sahibi olmaya değmez. Sağlığınız her şeyden önemli.

26 saat part time iş olmaz.Devlette 15 saate düz öğretmen maaşı,geriye kalan derslere ise ek ders ücreti veriliyor.Çok yorucu sandığınızdan daha yorucu.Evrak işlerini geçtim birde velilerle ugrasacaksiniz.
Aldığınız paraya değer mi?

Merhba arkadaşlar .Ben yeni mezun oldum bir özel kolejle görüştüm part time olacak şekilde işi kabul ettim.Haftada 26 dersim var üç gün olacak şekilde gidiyorum .Ve bana asgari ücretin yarısı veriliyor .Diğer hocalar ise full time olarak geçiyor 36 derse giriyorlar .Yani benim 2 katım maaş alıyorlar sadece benden 10 saat derse fazla girerek.Siz olsanız ne yapardınız benim ilk işim lütfen tecrübeli olanlar yardım edebilir mi
Okul yöneticisinine sormadınız mı neden böyle diye..kabul etmeyin allahaşkına, ayrılın ve o kurumu şikayet ve ifşa edin..zaten çoğu batma noktasındaymis

Evet part time istedim bu yüzden güne 10 ders koyup 3 günümü akşama kadar doldurdular.Full time olanlar ise sadece benden 10 saat fazla derse giriyor böyle bir sistemin içine düştüm
Bu şekilde çalışarak ne kadar verimli olabilirsiniz ki. Saçmalık. Üstelik öğretmenlikte 26 saat ders boş gün olsa bile part time değildir. Emek sömürüsü bu. Asgarinin altında çalıştırmazlar sizi. Sessiz görmüşler eziyorlar.

Gidip bi kafede part time garson olarak çalışıp bu parayı alsanız vallahi daha az yorulursunuz. 10 saat aralıksız ders anlatmak ne demek. Rezillik.

Devlet okulunda öğretmenim en fazla giren öğretmen 28 saat derse giriyor.

Çocukların sorumluluğu bana mı ait yoksa ebeveynde evde olur mu
Kışinin evine gidebilirsiniz o ev işleri ile ilgilenirken çocukla odada oyun vesilesiyle öğretebilirsiniz ama ebeveyn size gelicekse fiyatta biraz düşmeniz mantıklı olur çünkü ebeveynin de zamanı nı almış olursunuz yada çocuğu bırakıp sonra almak isteyebilir. Okul öncesi biraz zorlu olur çünkü arada gündelik ingilizce konuşmalar yapmanızı isterdim sanırım, mesela giysilerini değiştirmeden nasıl hadi giyinelim yada bak pis olmuş tarzı şeyleri öğrenebilir ki. Yada beraber yemek yemek tabi benim düşüncem bu karşınızdaki kişiye de bağlı.

Resmen sömürüyorlar lütfen çalışıp devlete geçin 26 saat devlette 15’i maaş karşılığı kalan 11 saat ek ders demek hatta girdiğiniz her 10 için 1 ek ders daha alırsınız nöbet tutuyorsanız 3 saat nöbet ücreti sınıfınız veya kulübünüz var ise 2 saat hazırlık ve planlamadan alırsınız
“Maaş + Haftalık 18 saat ek ders “ demek bu özeldeki karşılığı ise asgari ücretin yarısı şaka gibi

Bir markette kasiyer olarak çalışsanız bundan iyi,en azından asgari ücret alırsınız

Atanma ihtimali olan bir bölümden mi mezunsun?İleri de özelde çalışmaktan başka şansın olmayacaksa tecrübe edinmek için çalışabilirsin ama KPSS ye filan hazırlanıyorsan gerek yok bence

Evet kullaniliyorsunuz. Sigortanız nasıl yatıyor? 26 saat ders 3 güne çok fazla. Ben gunluk 6 saatin üstünü verimsiz görüyorum. Sonuçta masa başı iş yapmiyoruz. Zihin kullaniyoru, efor harcıyoruz aynı zamanda karşımızda cocuk ya da gençlerden oluşan bir grupla iletişim halindeyiz. 36 saat zaten fazla, 30 saattir meb siniri. 26 saate asgari ücretin yarısı 36 saate asgari ücret, yazık bu ülkenin gençlerine... Bu sömürge düzenidir, emek hirsizligidir. Eminim validen öğrenci başına 150 bin aliyorlardir en az...

Bu şekilde KPSS çalışacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Şu an İngilizcenin alımı iyiyken özele hem emeğinizi sömürtüp hem de KPSSyi kaçırmayın.
Branşım ingilizce olsa özelin kapısından dahi girmezdim, kpss yi de yapamazsam özel ders verirdim ingilizce konuşan çocuk bakıcısı bile daha mantıklı.

Son düzenleme:
Bu şekilde KPSS çalışacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Şu an İngilizcenin alımı iyiyken özele hem emeğinizi sömürtüp hem de KPSSyi kaçırmayın.
Branşım ingilizce olsa özelin kapısından dahi girmezdim, kpss yi de yapamazsam özel ders verirdim ingilizce konuşan çocuk bakıcısı bile daha mantıklı.
haklısınız emeğim hakkım çok yeniliyor .İştr paraya ihtiyacım olduğu icin kpss hazırlanırken bilgisayar aldım onlibe kursa kayıt oldum kitaplarımın parası ailemden destek görmediğim için kabul ettim yoksa ihtiyacım olmasa farklı olurdu

O 26 saat ders için hazırlık da yapmanız gerekiyor sizinki part time değil ki. Zaten kıyafet ayakkabı yemek çay kahve derken iş yerinde aldığından fazlasını harcarsın bence kabul etme derim. Ama hep özelde çalışacaksan o zaman bir yerden başlamak gerekiyor.

Merhaba Arkadaşlar,
Buradan ekleme yapayım, bir devlet okulunda kültür dersi öğretmenleri için maaş karşılığı 15 saat ek dersle 30 şeklinde ama meslek dersi öğretmenleri için
"Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 5'inci maddesinde, atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin haftada 20 saat aylıkları karşılığında ders okutmakla yükümlü oldukları, 6'ncı maddesinde ise bu öğretmenlerin haftada 24 saate kadar ek ders ücreti karşılığında ders okutabilecekleri hüküm altına alınmıştır."

Yani haftalık 44 saate kadar alabiliyorlar.
Eğer açık lise ya da kurum dışı ders veriyorsa bu ders saati daha artıyor.
Bu sadece ders kısmı, projeler, yarışmalar derken görünmeyen kısmı mesai olarak çok daha fazla.
Yani devlette çalışan her öğretmenin boş günü yok ya da her öğretmen yarım gün çalışmıyor.

Türkiyedeki özel okullar kadar leş işletmeler var mıdıır ? Çocuklara süper eğitim vaadiyle getirilen öğretmenlere yasalara aykırı ve insanlık dışı çalışma koşulları sunuluyor. Veliler de bu rezilliğe çuvalla para ödüyor. Böyle bir şey olabilir mi, işletme sahibi! çuvalla para kazanıyor ama herkese asgari ücret veriyor :sinirli: Devlet acilen bu okullardaki çalışma şartlarını regüle etmeli ortada koskocaman bir sorun var.

Türkiyedeki özel okullar kadar leş işletmeler var mıdıır ? Çocuklara süper eğitim vaadiyle getirilen öğretmenlere yasalara aykırı ve insanlık dışı çalışma koşulları sunuluyor. Veliler de bu rezilliğe çuvalla para ödüyor. Böyle bir şey olabilir mi, işletme sahibi! çuvalla para kazanıyor ama herkese asgari ücret veriyor :sinirli: Devlet acilen bu okullardaki çalışma şartlarını regüle etmeli ortada koskocaman bir sorun var.
Kesinlikle öyle bütün özel okullar aynı

X