Öğretmen olanlar yardım edebilir mi kullanılıyor muyum

benim arkadaşım özel bir anaokulunda İngilizce öğretmeni olarak çalışıyor 35 bin oldu maaşı İstanbulda ve lüks bir okul yol yemek hariç o da 5 gün çalışıyor ama haftada kaç dersi var bilmiyorum. şuan benim 5 öğrencim var saati 300 tlden ders veriyorum haftada 10 saat bu aydan itibaren hesaplayınca daha fazla kazanmış olacağım

Ingilizce bilen oyun ablası diye ilan açar. Haftada 3 gün 6 saat 8-9 bin civarı yazardım. Ki gittiğim kişinin çocuklu bi arkadaşı varsa da 2 çocuğa 13-15bin vb der yari yariya verirlerse daha kazancli olacaklarini söylerdim ve kendi saatim de artmazdı. 3-7 yaş arası daha çok ilgi var ama tabi genelde büyükşehirlerde iş talep oluyor yine de denenebilir.

Ingilizce bilen oyun ablası diye ilan açar. Haftada 3 gün 6 saat 8-9 bin civarı yazardım. Ki gittiğim kişinin çocuklu bi arkadaşı varsa da 2 çocuğa 13-15bin vb der yari yariya verirlerse daha kazancli olacaklarini söylerdim ve kendi saatim de artmazdı. 3-7 yaş arası daha çok ilgi var ama tabi genelde büyükşehirlerde iş talep oluyor yine de denenebilir.
Çocukların sorumluluğu bana mı ait yoksa ebeveynde evde olur mu

Bu sene benim 20 saat dersim var 4ü bilişim. Toplantıda bilişimi istemiyorum dedim, havada kaptılar 🤣 Müdür de inatlarına vermedi. 😪
Havada kapanlar da hep erkek öğretmendir kesin skdkkdd. Bizim idare 20’den az vermiyor istesek de.

Zaten haftalık çalışma saati yaklaşık 45 saat, senin part time bu hesaba göre aylık 9-10 bin alıyor olman gerekiyor saate bakarsak. Tecrübesiz biri için bu maaş normal. Benim part time çalışan arkadaşlarım bu şekilde maaş alıyorlar.
Öğretmenlikte 26 saat full time sayılır. Normalde 30 saatten fazlası verilmez. Bu kurum berbat bir kurummuş emek hırsızı.

Öğretmenlikte 26 saat full time sayılır. Normalde 30 saatten fazlası verilmez. Bu kurum berbat bir kurummuş emek hırsızı.

Özellerde öyle saymıyorlar. 😄 Bana mesela geçtiğimiz yıl özel bir kurum haftalık 47 saat asgari ücret teklif etmişti. Hepsi emek hırsızı. Benim bilfen, eyüpoğlu, istek gibi pahalı özel kolejlerde 5 yıl deneyimli arkadaşlarım bile asgariden en fazla 7 bin fazla maaş yani 24 bin alıyorlar, haftanın 6 günü tam zamanlı çalışıyorlar. Yeni başlayanlar haftada 5 gün tam zamanlı yine asgari ücret alıyorlar. Tabi bu saatler sabah 08 30 mesai başlangıç, akşam 19 30 mesai bitiş halinde.

Merhba arkadaşlar .Ben yeni mezun oldum bir özel kolejle görüştüm part time olacak şekilde işi kabul ettim.Haftada 26 dersim var üç gün olacak şekilde gidiyorum .Ve bana asgari ücretin yarısı veriliyor .Diğer hocalar ise full time olarak geçiyor 36 derse giriyorlar .Yani benim 2 katım maaş alıyorlar sadece benden 10 saat derse fazla girerek.Siz olsanız ne yapardınız benim ilk işim lütfen tecrübeli olanlar yardım edebilir mi
26 saat part time olmaz ki full time olur. Ne o öyle!?

Ha ama onlara göre 36 saat full time ise o zaman sizin part time olarak 18 saat ders vermeniz gerekir.

36 saat derse giren birine bile asgari ücret çook çook azken siz resmen bedavaya çalışıyorsunuz.

Ben olsam direkt işten çıkardım. Sebep olarak ise adaletsizliği söylerdim.

Zaten haftalık çalışma saati yaklaşık 45 saat, senin part time bu hesaba göre aylık 9-10 bin alıyor olman gerekiyor saate bakarsak. Tecrübesiz biri için bu maaş normal. Benim part time çalışan arkadaşlarım bu şekilde maaş alıyorlar.
Öğretmenlerde durum farklı ama. Ders harici hazırlığımız da oluyor bizim. Okulda nöbetler, analiz, rapor, sınav hazırlama, okuma, öğrenci rehberliği, eğitsel çalışmalar, projeler, toplantılar… Bunların hepsi ders saati dışında yapılıyor ve akşam bile ders çalışıyoruz. Benim telefon numaram öğrencilerimde var ve gece gündüz yapamadıkları soruları atıyorlar hatta yaz tatilinde bile. Mesaimiz yok aslında bizim. Üstelik derse girince tam performans çalışıyoruz. Üst üste derse giriyorsak gün sonunda baş ağrısı, çene ağrısı, bacak ağrısı, bel ağrısı vb. ağrılarla boğuşuyoruz. Dışarıdan çok rahat bir meslekmiş gibi görünüyor ama öyle yorucu ki anlatamam. Üstelik ben devletteyim. Özeldekiler bizim iki üç katımız çalışıyorlar. Buna rağmen maaşları çok az. Çin modeli büyüyeceğiz dediler, maaşlar ve kölelik anlamında Çin modeli olduk ama büyüyemedik tabii ki.

Öğretmenlerde durum farklı ama. Ders harici hazırlığımız da oluyor bizim. Okulda nöbetler, analiz, rapor, sınav hazırlama, okuma, öğrenci rehberliği, eğitsel çalışmalar, projeler, toplantılar… Bunların hepsi ders saati dışında yapılıyor ve akşam bile ders çalışıyoruz. Benim telefon numaram öğrencilerimde var ve gece gündüz yapamadıkları soruları atıyorlar hatta yaz tatilinde bile. Mesaimiz yok aslında bizim. Üstelik derse girince tam performans çalışıyoruz. Üst üste derse giriyorsak gün sonunda baş ağrısı, çene ağrısı, bacak ağrısı, bel ağrısı vb. ağrılarla boğuşuyoruz. Dışarıdan çok rahat bir meslekmiş gibi görünüyor ama öyle yorucu ki anlatamam. Üstelik ben devletteyim. Özeldekiler bizim iki üç katımız çalışıyorlar. Buna rağmen maaşları çok az. Çin modeli büyüyeceğiz dediler, maaşlar ve kölelik anlamında Çin modeli olduk ama büyüyemedik tabii ki.

Devletten değil özel kurumlardan bahsediyoruz zaten bu konuda. Tr'de bütün mesleklerde mesai sınırı yok. Öğretmen de aynı, mühendis de aynı. Doktor, hemşire ve eczacılar için de öyle.

Merhba arkadaşlar .Ben yeni mezun oldum bir özel kolejle görüştüm part time olacak şekilde işi kabul ettim.Haftada 26 dersim var üç gün olacak şekilde gidiyorum .Ve bana asgari ücretin yarısı veriliyor .Diğer hocalar ise full time olarak geçiyor 36 derse giriyorlar .Yani benim 2 katım maaş alıyorlar sadece benden 10 saat derse fazla girerek.Siz olsanız ne yapardınız benim ilk işim lütfen tecrübeli olanlar yardım edebilir mi
Yeni mezun oldugum zaman ben de part time bi kolejde ise baslamistim. Ayni sekilde asgarinin yarisi kadar aliyordum ama haftada ders saatim 10’du. Haftada 3 gun gidiyordum. Ozel derslerim cok oldugu icin benim isime geliyordu. Ama sizin durumunuz cok farkli. 26 saat cok. Lutfen kabul etmeyin. Bilindik bir ozel okul mu? Degilse baslamayin. Benim tavsiyem

26 saat part time olmaz ki full time olur. Ne o öyle!?

Ha ama onlara göre 36 saat full time ise o zaman sizin part time olarak 18 saat ders vermeniz gerekir.

36 saat derse giren birine bile asgari ücret çook çook azken siz resmen bedavaya çalışıyorsunuz.

Ben olsam direkt işten çıkardım. Sebep olarak ise adaletsizliği söylerdim.
Kpss çalışıp atanmak hedefim ama bu işten bir haftada çıkınca eğer atanamazsam diğer kurumlara başvurunca kötü bir izlenim yaratır diye korkuyorum

Yeni mezun oldugum zaman ben de part time bi kolejde ise baslamistim. Ayni sekilde asgarinin yarisi kadar aliyordum ama haftada ders saatim 10’du. Haftada 3 gun gidiyordum. Ozel derslerim cok oldugu icin benim isime geliyordu. Ama sizin durumunuz cok farkli. 26 saat cok. Lutfen kabul etmeyin. Bilindik bir ozel okul mu? Degilse baslamayin. Benim tavsiyem
Yok bilindik değil 13 sınıfa giriyorum hepsine 2 saat olmak üzere😞

Günde 8 saatten fazla çalıştıramazlar, yasak. Part time maksimum 20 saat full time maksimum 40 saattir. Üstü fazla mesaiye girer. Tecrübesiz de olsanız emeğinizi sömürmelerine izin vermeyin. Umarım sözleşme falan imzalamamışsınızdır.

Yok bilindik değil 13 sınıfa giriyorum hepsine 2 saat olmak üzere😞
Cvnize eklemeyin okulu eger istifa ederseniz de. Kpssye hazirlaniyorsaniz da ozel derslere yogunlasin. Her yere ilan verin. Bir suru site var bunun icin inanin bana cok daha kolay olur her sey. Ogrenci ogrenciyi dogurur☺️ kendinizi kullandirmayin.

26saat nasıl part time oluyor anlamadım. Ben tüm hafta 30 saat giriyordum. Hafta 5 gün dersim vardı üstelik...

Branşım edebiyat ve bende özelde çalışıyorum. 40 saat 1 ay fulltme olarak çalışıyorum maaşım 30 bin

X