Öğretmen olanlar yardım edebilir mi kullanılıyor muyum

Bu şekilde çalışarak ne kadar verimli olabilirsiniz ki. Saçmalık. Üstelik öğretmenlikte 26 saat ders boş gün olsa bile part time değildir. Emek sömürüsü bu. Asgarinin altında çalıştırmazlar sizi. Sessiz görmüşler eziyorlar.

Gidip bi kafede part time garson olarak çalışıp bu parayı alsanız vallahi daha az yorulursunuz. 10 saat aralıksız ders anlatmak ne demek. Rezillik.

Devlet okulunda öğretmenim en fazla giren öğretmen 28 saat derse giriyor.
Veliler bu okulu nasıl tercih ediyor ben de onu anlamıyorum. Öğretmenleri duracell oyuncağı mı sanıyorlar?? bu paraya bu mesaiyi kabul etmekteki motivasyon ancak mecburiyet olabilir…eğitimde verimli olmak da mecburiyetle değil kafa rahatlığıyla sağlanır. Konu sahibi en uzak şehrin köyüne de çıksa tayinin mutlaka git. En azından üç beş sene sıkıntı çekersin, bu sektörde kalırsan sıkıntın ömürlük olur

Merhba arkadaşlar .Ben yeni mezun oldum bir özel kolejle görüştüm part time olacak şekilde işi kabul ettim.Haftada 26 dersim var üç gün olacak şekilde gidiyorum .Ve bana asgari ücretin yarısı veriliyor .Diğer hocalar ise full time olarak geçiyor 36 derse giriyorlar .Yani benim 2 katım maaş alıyorlar sadece benden 10 saat derse fazla girerek.Siz olsanız ne yapardınız benim ilk işim lütfen tecrübeli olanlar yardım edebilir mi

Bence daha iyi koşullarda bi iş bulana kadar girebilirsin. Geçiçi gibi düşün. Başlayınca mesela müdürle tekrar görüşebilirsin maaşını.
Ek olarak özel ders verebilirsin online veya evlerde saatlik.

Asgari ucretin yarısı diye bi maas mi var iş kanununda siz mezunsunuz bunu yorumlamak için ogretmen olmaya gerek yok. 26 saat part time sayilamaz. Asgari almanız lazım minimum. 36 saat calisan asgari mi alıyor?

Türkiyedeki özel okullar kadar leş işletmeler var mıdıır ? Çocuklara süper eğitim vaadiyle getirilen öğretmenlere yasalara aykırı ve insanlık dışı çalışma koşulları sunuluyor. Veliler de bu rezilliğe çuvalla para ödüyor. Böyle bir şey olabilir mi, işletme sahibi! çuvalla para kazanıyor ama herkese asgari ücret veriyor :sinirli: Devlet acilen bu okullardaki çalışma şartlarını regüle etmeli ortada koskocaman bir sorun var.
Devlet, 2015’te özel öğretim kurumları yönetmeliğinde değişiklik yaparak bu rezilliğin önünü açtı. Öncesinde devlet öğretmeninden daha düşük veremiyorlardı maaşı.

Biz de yeni mezun bir İngilizce öğretmeni başlattık.
Günde 6 saat dersi var, haftada 30 saat.
25.000 TL veriyoruz.

Size verilen ücret çok düşük kalmış.

Öğretmenlerde durum farklı ama. Ders harici hazırlığımız da oluyor bizim. Okulda nöbetler, analiz, rapor, sınav hazırlama, okuma, öğrenci rehberliği, eğitsel çalışmalar, projeler, toplantılar… Bunların hepsi ders saati dışında yapılıyor ve akşam bile ders çalışıyoruz. Benim telefon numaram öğrencilerimde var ve gece gündüz yapamadıkları soruları atıyorlar hatta yaz tatilinde bile. Mesaimiz yok aslında bizim. Üstelik derse girince tam performans çalışıyoruz. Üst üste derse giriyorsak gün sonunda baş ağrısı, çene ağrısı, bacak ağrısı, bel ağrısı vb. ağrılarla boğuşuyoruz. Dışarıdan çok rahat bir meslekmiş gibi görünüyor ama öyle yorucu ki anlatamam. Üstelik ben devletteyim. Özeldekiler bizim iki üç katımız çalışıyorlar. Buna rağmen maaşları çok az. Çin modeli büyüyeceğiz dediler, maaşlar ve kölelik anlamında Çin modeli olduk ama büyüyemedik tabii ki.
Ben öğretmen değilim asla yapamayacağım mesleklerden biri siz bunları yazınca daga iyi anladım insanlar 8-5 içi boş mesai ile öğretmenliğin dolu dolu yarım gününü kıyaslamamalı. Kuzenim öğretmen öğrencilerine gösterdiği ilgiyi alakayı yorgunluktan kendi çocuklarına gösteremiyor çok kutsal meslek geliyor bana. Laf edenleri dövesim geliyor😂

26 saat ders part-time olamaz, 26 saat dersin karşılığı asgari ücretin yarısı hiç olamaz. Hangi ildesiniz bilmiyorum ama vakıf üniversitelerinin yabancı diller yüksekokullarına başvurmanızı öneririm. Kadrolu (full-time) olarak girmek için tezli yüksek lisans şartı var ama lisans derecenizle ders saati ücretli olarak çalışabilirsiniz. 300-400 (ders saati başı) veriyorlar ders saati ücretli hocalara, 250 bile verseler 20 ders saatine 20 bin lira para kazanırsınız.

Ben devletteyim, özel okul şartlarını pek bilmiyorum ama 26 ders karşılığı aldığın ücret gerçekten çok çok çok az. 2 3 özel ders öğrencisi bulsan 1 haftada kazanırsın o parayı

X