Ogretmenin kizima tokat atmasi

Bunu okuyunca eski günlerim aklıma geldi. Bana yapılanları hatırladım. Çocuklarına ve topluma çok büyük kötülük ediyorlar ama farkında değiller. Gerçi umurlarında mı onu da bilmiyorum. Sorsanız en mükemmel anne de onlardır çocukları çok şanslıdır.

Emin olun bende kücükken annesinden malesef cok siddet görmüs bir bireyim. Neler yasadim, 29 yasinda kronik stres ve travma kaynakli oldugu dusunulen otoimmun kronik bir hastaliga sahip oldum. Herkes anne baba olmamali, cocuk dövülerek egitilemez, hicbir bahane ile dövülemez. Ruhlarinda kapanmayacak yaralar aciyorlar. Ben Türkiye ye geliyorum yemin ediyorum herkes herkese her yerde bagiriyor. ya cocuguna " gel buraya diyorum sana geberesice" diyen anne duydum. Inanilmaz ya. Gercekten psikolojim kaldirmiyor artik hepinize kolayliklar diliyorum, allah yardimcimiz olsun

Başınıza bir şey daha gelirse WhatsApp ya da mesajla iletişime geçin, konuşarak veya görüşerek olunca kayıt altına alinamiyor, bakin nasıl tutusmuslar hemen kaydı yapmışlar

Sizin ve kızınızın adına çok sevindim. Maalesef bende ilkokul 1 de öğretmeninden şiddetli bir tokat yemiş bir öğrenciydim. Sonrasında her ne kadar o tokadın beni atesledigini, derslerine düşkün bir öğrenci olmamı sağladığını söyleseler de net bir şekilde öğretmenlere hicbir şekilde güvenim kalmamıştı. Şu an utanarak hatırlarım okul yönetiminden gizli ilişkisi olan iki öğretmenimi üstü kapalı tehdit etmişliğim vardı. 10 yaşındaydım neden sakladıklarını bile bilmiyordum. Ama öğretmenlerin üzerinde böyle bir etkiye sahip olmak okula başladığımdan beri ilk kez beni iyi hissettirmisti. Sonrasında ortaokulda gerçekten iyi ve kaliteli öğretmenlerle tanışana dek hicbir öğretmene güvenemedim. Hiç-bir derdimde onlara gitmedim. Okul ici tacizi bile kendi cocuk halimle halletmeye calistim. Bana vuran kadının hayatinda belkide yüzlerce çocuktan sadece biriydim ama o benim okul hayatımın en kötü mimarıydı.

Ben de sessiz ve içine kapanığım diye sürekli çok azar yerdim. Bağırtılar çağırtılar off... Kuzenim uçan tekme atardı nefesim kesilirdi karşı koyamazdım benden çok güçlüydü bir de üstüne evde azar yerdim karşılık veremiyorum diye. Bi halt etmiş olsam neyse, bir daha yapmam kimse bana kızmaz. Ama şimdi ne yapayım ki ben bir şey yapmadığım için kendim gibi olduğum için azar yiyordum. Hatta yaramazlık yaptığı için dayak yiyen çocuklarla keşke ebeveynleri değişsek diye hayal ediyordum
17-18 yaşında anca aştım acaba yine bir şey derler mi korkusunu. Öğretmen vız gelir tırıs giderdi bana. En azından sınıf ortamında bi kardeşlik var, desteksiniz birbirinize ama evde tek başına çok zor. "Büyüyüp özgür olacağım kimse beni dövemeyecek döveni polise verebileceğim kimse bana kızamayacak" diye düşünüyordum.
O yüzden gel buraya geberesice bi hafif bile geldi. Ailemi seviyorum onlar da beni çok seviyor ama bayağı problemli tiplerle büyüdüm. Zaten sonunda bipolar oldum.
Şiddet çok normal görülüyor gerçekten, yetişkin çocuk kadın erkek fark etmez herkeste hoşuna gitmeyen şeylere karşı şiddeti hak etme, ıslah etme gibi bahanelerle normalleştirme çabası var.

Hangi ülkede yaşıyorsunuz merak ettim

Bir öğretmen olarak acaba yine saçma sapan bi veli tribi mi bu diye okudum ama değilmiş. Siz haklısınız. Öğrencilerim bana da cinnet geçirtiyorlar ama tuvalete gitmeyi istemek hele de velisi evde de böyle dediği halde asla bi kızma sebebi olamaz. Hele hele güzel okuyamaması da olamaz her öğrenci aynı hızla öğrenemez. Bu öğretmende çocuğunuzu bırakmayın derim

Biraz önce telefonum çaldı farklı bir ilkogretim okulundan aradılar. X okulda yaşanan olay ile ilgili görevlendirildiğini söyledi arayan kisi. Yarın ifade için çağırıyorlar. Acaba ilk gorusecekleri kişimiyim yoksa en son ben mi olurum.

Valla şiddete karşıyım ama parmak kadar yavruma bir tokat atacak o tokadı ona yediririm!
Sadece öyle şikayetle kalamam yani o tokadı o da yerdi!
Münasebetsiz

Bir öğretmen olarak çok üzüldüm yazdıklarınıza evet çok çok zor bir meslek ama çocuklara böyle davranılıyor oluşu çok üzücü

Boşa uzmuşsunuz kendinizi . Muhakik ataması yapılmış zaten öğrenci Öğretmeni şikayet ettiği içinde iyi bir ceza alır kadrolu ise eğer ve önceden de cezası varsa ayliktan kesme olabilir ve bu onun ozluk dosyasına yazılır hatta surgun bile yiyebilir . Ancak şöyle bir sorun var bu durum o Öğretmeni düzeltmez. Bizim okulda ne hocalar var ne cezaları var dünya umurlarında değil.

He bu arada ben de bizim eşekleri dövüyorum ama bizimkiler essek olduğu için bırakın şikayeti hocam birde surdan vurun diyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…