Ogretmenin kizima tokat atmasi

O öğretmen sıkıntılı, psikolojisi normal değil. Tipe bak ya. Kadın halimle dayak atasım geldi. Eşiniz de ne güzel bir de memleketten bir şeyler yollasaydı tam olacakmış. Şikayet edin. O çocuğu o öğretmenle bırakmayın. Hasta herif. Çocuğunuz sosyal bir çocukmuş zaten, yeniden güzel arkadaşlıklar kuracaktır. Ya bu tipler öğretmenlik yapıyor, pırıl pırıl gençler atanmayı bekliyor. Sinirlerim bozuldu.

İsteyen linçleyebilir, benim ya da yakınımın çocuğunun başına gelse psikopat abimi salardım üstüne. Bu ülkede madem gücü yeten saldırabiliyor, onun gücü 6 yaşında çocuğa yetiyorsa ona da yeten çıkar. Bu ne biçim bir olay ya? Sabah sabah cinlerim tepeme çıktı. Bu çomarlara öğretemeyecek miyiz şiddetin çözüm olmadığını? Ben artık gerçekten böyle düşünüyorum, dayağı yiyince anlar belki çözüm olmuyormuş diye. Ne iğrenç bir öğretmen. O fırtlattığı gözlerini sokarlar yuvalarına geri.

Edebileceğiniz her yere şikayet edin ve sınıfını / okulunu değiştirin bana kalırsa. Değiştirmeyince çocuk şiddet gördüğü yerde kalmaya alışmaz mı? Konunun uzmanları daha iyi bilir ama ben alışır diye düşünüyorum, mutlaka değiştirirdim.

İsteyen linçleyebilir, benim ya da yakınımın çocuğunun başına gelse psikopat abimi salardım üstüne. Bu ülkede madem gücü yeten saldırabiliyor, onun gücü 6 yaşında çocuğa yetiyorsa ona da yeten çıkar. Bu ne biçim bir olay ya? Sabah sabah cinlerim tepeme çıktı. Bu çomarlara öğretemeyecek miyiz şiddetin çözüm olmadığını? Ben artık gerçekten böyle düşünüyorum, dayağı yiyince anlar belki çözüm olmuyormuş diye. Ne iğrenç bir öğretmen. O fırtlattığı gözlerini sokarlar yuvalarına geri.

Edebileceğiniz her yere şikayet edin ve sınıfını / okulunu değiştirin bana kalırsa. Değiştirmeyince çocuk şiddet gördüğü yerde kalmaya alışmaz mı? Konunun uzmanları daha iyi bilir ama ben alışır diye düşünüyorum, mutlaka değiştirirdim.
Şiddetle karsılık vermek bir şeyi çözmez. Ama yukarıda yengecın anlatyıgı sekılde dılekce yazıp belırtmek yusuf yusuf yaptırır .
🙃

Şiddetle karsılık vermek bir şeyi çözmez. Ama yukarıda yengecın anlatyıgı sekılde dılekce yazıp belırtmek yusuf yusuf yaptırır .
🙃
Valla elimden gelen ne varsa yapardım, benim çocuğuma vurunca çözmedi sorunu madem, o dayağı yiyince de çözülmeyeceğini anlasın. Öğretmenlik gibi bir mesleği karalıyor bu iğrenç insanlar. O kadar atama bekleyen insan varken üstelik

Once okul yönetimi sonra ilce milli egitim yazılı şikayet dilekçesi verin. İşleme alındığından emin olmak için kayıt numarası(adını şuan hatırlayamıyorum tam) vs mutlaka alın. Cimere vs edin şikayeti. Siddet mazur gorulemez
Öğretmenim, çocuğa kalkan eli mazur göremem.

Neden şikayet etmediniz anlamadım. Çocuğunuz 1. Sınıf öğrencisi. 1. Sınıf çok önemli. Çocukcagiz okuldan dahi soguyabilir. Yazık değil mi? Tokat atan adam kimbilir daha neler yapıyordur da çocuk tuvalete sığınıyor.

Valla elimden gelen ne varsa yapardım, benim çocuğuma vurunca çözmedi sorunu madem, o dayağı yiyince de çözülmeyeceğini anlasın. Öğretmenlik gibi bir mesleği karalıyor bu iğrenç insanlar. O kadar atama bekleyen insan varken üstelik
Bir de okul değistırmek cocugu mimleyebılır. En ufak bır sorunda " zaten dıger okulda da problem yasamıs " derler . Ben o kısm olumlu bakmıyorum.
Önce elden gelen yapılmalı. Zaten cocuk
Okula gıtmeyecegım dıye dıretıp korkmamıs .

Tokat atan öğretmen versiyonu 90'lı yıllarda kalmamış mıydı? En son benim ilkokul öğretmenim tokat atıyordu. Öyle atardı ki 5 parmağının izi çıkardı... Şimdi düşünüyorum da ne hakla??? İlgili yere şikayet edin.

Bir de okul değistırmek cocugu mimleyebılır. En ufak bır sorunda " zaten dıger okulda da problem yasamıs " derler . Ben o kısm olumlu bakmıyorum.
Önce elden gelen yapılmalı. Zaten cocuk
Okula gıtmeyecegım dıye dıretıp korkmamıs .
Ben bu konularda uzman değilim olanlar daha iyi bilirler ama kendimce yaptığım çıkarım şiddet gördüğü yerde durmamayı öğretebilmek için bir şeyler yapmak gerektiği oldu. Ben de üst sınıflardan tacize uğradığım için okul değiştirmiştim 3. sınıfta. Mağdur olan öğrenciyken mimlenmesi de ayrı saçmalıkmış..

Kesinlikle o çocuğu zorbalık içinde bırakmayın. Öğrenilmiş çaresizlik içinde yetişkinlik döneminde çıkış yolu bulamaz. belki kararı kızınıza bırakabilirsiniz ama müdüre gidip meb'e ve cimere şikayet etmekle tehdit edin. Okulu da öğretmenin bu durumunu bildikleri halde hiç bir yaptırım yapmadıkları için suçlayın.
çocuklar daha 6 yaşında ya günah, nesine bu kadar takılıp arıyosun acaba :KK43: gerçekten çok üzüldüm.

Kocan koca degil sen benim nasil kizima vurursun diyecegine gidip hemseri cimtik mi diyor.esin hala ne diyor ilgilenmeyecegim diyince cocukla .sizin ilk basta okula ve polise sikayet etmeniz gerekirdi ardindnada darp raporu .

Olay bu hafta olduysa, gidin darp raporu alın, ilçe milli eğitime şikayette bulunun. Kocaman adamın el kadar çocuğa tokat atması ne demek? Eşinize de pes doğrusu. Nasıl çocuğunu koruyamayıp, arkasında durmamış.

Vicdansızlık ötesi bir şey öğretmenin yaptığı özellikle böyle öğrencileri, velileri korkutuyor. Sakın kendinizi ve çocuğu ezdirmeyin. Öyle üstünlük taslamasına izin vermeyin. Öğretmenlik bu şekilde yapılamaz. Asla kabul edilir değil.

Biz 7.sınıftayken (sene 2008-2009 falan) çok sinirli sinirlenince vuran bir İngilizce öğretmeni vardı. Bir gün sınıftaki çocuğa öyle bir vurdu ki çocuğun parmağı kırılmıştı röntgen filmini falan görmüştük. Ama sonra ailesi şikayetçi olmadı adama da bir şey olmadı. Arada aklıma geliyor hala nasıl şikayetçi olmazlar, hadi veli şikayetçi olmadı, idare bir şeyler yapmalıydı. Çok vardı böyle reziller ama artık bitti sanıyordum.

Merhaba hanimlar.
Kizim 1. Sinifa yeni basladi. 1 haftadir okula servis ile gidiyor. Ogretmen 2. Yada 3. Gundu sanirim gruptan bir kac veli ismi yazdi bu cocuklarin velisi benimle gorussun. Gorustum direk herkesin icinde bu cocuk bir hastalik gecirdi mi dedi😐 cok sasirdim hayir dedim neden boyle birsey sordunuz bakicaz ileride doktora gidebilir dedi. Sasirdim cunku bu gune kadar zeki hemen ogrenen hatta cevrede yeni tanistigi insanlar tarafindan bu anlamda ilgi ceken bir cocuktu. Neyse sonrasinda hanim efendi kiziniz surekli tuvalete gidiyor sonra suyla oynuyor dedi. Bende evde de sik tuvalete gittigini gecen yil bu sebeple idrar tahlili yapildigini temiz ciktigini doktorun bu yaslarda olabilecek birsey oldugunu dile getirdim. Yalan soylemedigini bilmesini istedim. Evde kizimi uyardim. Birde kizim icin yavas dedi. Sonraki gunler artik yavas degil yanlis anlamisim dedi. Ama neredeyse nhergunnn grupta ismim yaziliyor gidiyorum ayni kiziniz sik tuvalete gidip oyun oynuyor. Haliyle cok uzuluyorum bunuda nasil vazgeciririm onunda yardimini istiyorum. Derken sali cikisa dogru beni aradi o asiri sert ogretmen gitti o kadar sakin ki nasilsiniz hanim efendi diye girdi konuya sasirdim. Direk bugun eve gelince kiziniz ogretmenim beni dovdu derse inanmayin dedi. Ne alakasi var hocam neden boyle birsey soylesin dedim yok cocuklar yalan soyler ondan dedim dedi sonra guzel guzel baska seyler konustu.Tabi icime dert oldu ben tekrar neden bu sekilde soylediniz dedim ya iste kizdim ama aslaaaa ten temasi olmadi dokunmadim bile dedi. Kizim eve gelene kadar icim icimi yedi eve geldi kizima direk acrim konuyu bugun ne oldu ogretmenin kizdi mi dedim anlatmaya basladi. Tuvalete gitmek istemis hayir demis. Kizimda altina kacirmamak icin tekrar soylemis. Git bi daha gelme gibi birsey soylemis. Kizim sinifa geri gelince ogrendiklerini okutmaya calismis kizim okuyamamis ardinddan kizima tokat atmis 😔😔😔 kizimin gosterdigi siddetli ayrica. Hemen gruptan bir veliyo aradim cocuguna sordu cocuk bire bir ayni seyi anlatti. Esime soyledim ogretmeni aradi okul disinda gorustuler. Ama esim sacma bir sekilde sakon gorusme yapti once red etmis sonra konu nereli olduguna gelmis hemseri cikinca adam cok uzulmusteee bir anda anlatmis kendime kizdim kadini aramasam anlamayacakti kendimi gaktim diye demis. Madem ayni koyluyuz bundan sonra kizin bende cok iyi yerlere gelecek demis ! Eve geldi esime acayip sekilde kizdim ne demek tokat atan ogretmenle sohbet etmek diye. Gece sabaha kadar uyku girmedi gozume. Sabah oldu saatler geciyo ama icim sikiliyor daraliyorum dayanamiyorum. Gorumcemi aradim boyle boyle diye oda cildirdi gidicez gorusucez kardesim istedigini konussun dedi. Sonra ogretmen beni gun icinde bir kez kizinizin sulugu yok su getirin diye aradi. Servis hostesini araadim suluk aracta kalmis diye o sirada ben aglarken anlattim kadinda o bey tamda oyle biri yandiniz isiniz cok zor yalan olmasin siddet duymadim hic ama cocuklari beden dersine bile cikartmaz ders aksamadin diye. Basarili ama gaddar bir ogretmen diye. Neyse aksama dogru yine beni aradi hanim efendi kiziniz bugun tuvaletten hic gelmiyor diye. X bey dun yasananlardan dolayi olmasin o dedim. Ben kendimi yaktim zaten hic bisey olmadi dedi. Evet dedim kendinizi ele verdiniz. İyi dedi bundan sonra ilgilenmiyorum gelmesin sinifa umursamiyorum dedi. Bebegimin aglama sesini bahane etti ben sizi dyamiyorum konusamicam dedi kapatti. Gorumcemi aradim ben okula gidiyorum diye oda geldi gittik. Bahce kapisinda herkes duydu ve ben isim vermesemfe herkes nokta atisi tahminde bulundu. İceri girdik kaynimda geldi pesimizden olay buyudu tabi. Mudur yardimcisi mudur cikti simdi hic konusmayalim cocukta daha cok yipranmasin dedi. Ogretmen hepimizin gozu onunde boyle dokundum diyerek halaa cocugumun suratina kucuk kucuk vuruyor o sirada biz cocugu hemen cektik...

ogretmen hakkinda herkes cok sinirli agresif oldugunu dile getiriyor. Sinifi basarili olurmus. Birde bir veliye ben senin cocugunu adam ederim daha dur ama ilk gunler olmaz okuldan sogumasin ddi bunu soylerken gozlerini korkunc sekilde firlatiyor resmen adam 😟

Simdi biz ne yapacagiz. Gecen yilda cok baska birseyden ogretmen degistirdik. Ogretmenin yeni ogrenci istememesinden dolayi uzun sure problem yasadik. Simdi nelwr olacak bilmiyorum. Kizim bu gune kadar ogretmenini cok cok seviyordu bu arada. Hele arkadaslariyla iletisimi cok guzel. Cok yakin arkadaslari oldu bu kadar kisa surede. Cok uzun yazdim biliyorum 😔 Bugun gidicez gorusmeye ama biz ne yapmaliyiz. Kizim sinifim degismesin anne arkadaslarimi cok seviyorum diyor. Ama bu saatten sonra nasil olur bilemiyorum. Dunden sonra tekrar siddet gosterebilecegini sanmiyorum. Ama cocugu umursamazsa yada ileride not verecegi donemde kizimi ayrica zorlarsa. Dusun dusun ne yapacagimi bilemiyorum.

Ozellikle bilgisi olan arkadaslarim beni dogru bir sekilde yonlendirir misiniz 😟 ne yapmamiz nasil yapmamiz dogru olan.

Son not ogretmene cumartesi gunu doktora gidecegimizi tum tahlilleri yaptiracagimizi soyledigimiz halde dun tekrar ariyor
Erkek kardeşim 1993 doğumlu. korkunç dayakcı, psikolojik ve fiziksel şiddet uygulayan, kardeşimi sürekli aşağılayan bir kadın öğretmeni vardı sürekli dövermiş kardeşimi biz bunu sonradan öğrendik o dönem aile içi buhranlarımız fazla olduğu için annemde bir anne olarak farkedememiş. Kardeşim de hala özgüven özsaygı ve öfke kontrol bozukluğu var(psikolog teşhisidir bu) ve sebebi öğretmeni kendi de söylüyor. Öğretmenden bahsederken çocuk resmen kuduruyor ve sesi titriyor. Düşünün bu çocuk 30una merdiven dayamış. Kızınızı o öğretmen bozuntusundan alın. Çocukken alınan yaralar bir ömür düzelmiyor.

Burada bir konu vardi. Hanimefendini kardesini okuldayken arkadasi dövmüştü. Gidip darp raporu alip, sikayetci olmuslardi, okul yonetimi müdahale etmeyip ustunu kapattigi icin üç buçuk atmıştı. Sayet sizde ogretmene karsi darp raporu alabilirseniz belki mesleginden bile olur. Insallah birdaha dayak mevzusu olmaz ama olursa mutlaka yasal yollarla cozum arayin. Esinize haber bile vermeyin. Memleketlisi diye öğretmene haber verir

Simdi de cimere yazin. Diger cocuklarin tokat attigina sahit oldugunuda belirtin. Belki birsey yaparlar

Ben bu konularda uzman değilim olanlar daha iyi bilirler ama kendimce yaptığım çıkarım şiddet gördüğü yerde durmamayı öğretebilmek için bir şeyler yapmak gerektiği oldu. Ben de üst sınıflardan tacize uğradığım için okul değiştirmiştim 3. sınıfta. Mağdur olan öğrenciyken mimlenmesi de ayrı saçmalıkmış..
İnsanlar acımasızdır
Kımsenın umurunda olmaz neyin ne sekılde oldugu

Okul degıstıren ogrencıye ınsanlar ıyı bakmaz. En ufak bır sorunda " zaten okul değıstırmıs " derler
Buradan konusmak kolaydır. Yasayanlar bilir.
Cocuklar da ınsanlar da acımasızdır.
Kaçmak yerıne savasmayı öğrenmelıler
Realıst yasam 🤷‍♀️
Şiddet gördüğü yerde durmasın ama abiyi öğretmenı dövmek ıcın gonderıyorsun mesela o da garip celıskı😀

Konu sahıbı gereklı sikayetını yapsın
Nıye okul degıstıeıyor kı
Öğretmen degıştırsın okulu .
Niye kaçıyor yanı?

Şiddetle çözüm kımseyı haklı cıkarmaz .dibine kadar haklı olsanız bıle

X