Öğretmenler günü hediye alınmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
zorla kavga dövüş aldırdığınız , aldıracağınız hediyeden mutlu olacak kadar aciz misiniz ?

birinin düşünüp hediye alması mutlu etmek istemesi başka , zorla çocuk gibi hava atacağım diye , düşünülmüş, çok seviliyormuş numarası yapmak için saatlerce ağlayıp kavga etmek çok başka olaylar .. psikiyatriden randevu bakın bence
İşte hep sosyal medyanın dayatması bunlar. O çiçeği story atıp hava atacaktı millete çok mutluyum diye. Ama alakası yok mutlu falan değil

İşte hep sosyal medyanın dayatması bunlar. O çiçeği story atıp hava atacaktı millete çok mutluyum diye. Ama alakası yok mutlu falan değil
zorla hediye aldırmak benim mantığımın duygumun alabildiği bir olay değil ya , bomboş bişey , hayır bir de yüz bin defa söylemiş adama adam almak istemiyor ısrarla diretip kavga çıkarıyor ya ne kadar basit ezik bir hareket bu

Sipariş versem istese de almaz... öğretmenler günümü kutlamaz çünkü öğrencim değil... bende istemem çalştığım kuruma göndersin çünkü tamamen şov olmuş oluyo

Yani zorlama hediye olmaz, içten gelir. Hediye, kutlama vs. gibi şeyler istediğinizi dillendirmeniz rahatsız edici gelmiş olabilir, kavga da biraz abartı olmuş. Bu kadar belli ettikten sonra bi çiçek alsa kibarlık olurmuş ama, çünkü sizin isteğinizi anlayıp umursamamış gibi olmuş böyle. Sonra da oturup konuşulurdu ileris beklentiler çözülürdü kavgasız şekilde. Ben de tanıdığım öğretmen akraba ve arkadaşlara mesaj atıp kutluyorum, illa benim öğretmenim olmalarına gerek yok, bir mesleğin değerini toplumsal açıdan anlamamız için olan bir gün çünkü, amacı çocuklarla sınırlı değil sadece.

Bakın konu sahibi baştan aşağı hatalısınız. Lütfen yorumu dikkate alın. Evet hediye beklemek hakkınız olabilir. Ama durun bir günü gelsin almazsa ufak bir trip atardınız. Ama açık açık istemek yüzsüzlük , alacağım varsa almam. Ayrıca lütfen şu sosyal medyaya ya da çevreye özenmeyin. Arkası göründüğü gibi değil

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .

Acele etmeyin ortmenim. 23 nisanda bir seyler yapmazsa o zaman aglayip kendinizi odaya kapatirsiniz.

Siz bilmezsiniz.Okul çiçekçi gelir elinde çiçekle.Tüm kadın öğretmenler acaba bana mı diye heyecanlanır.Ben de öğretmenim anlıyorum konu sahibini.Mesela ben eşime çiçek alacaksan okula yolla diyorum,herkes görsün😀Ama kavga kısmı fazla olmuş

Yav benim kocam 2 senedir benim anneler günümü kutlamayı unutuyor. En iyisi afaroz edeyim adamı. Eşimle bizim doğum günlerimiz arka arkaya. Eşimin 4’ü benim 5’i ayın. Asla kutlamıyoruz artık, evlilik yıldönümümüzü de kutlamayı bıraktık. Gerçi şimdi böyle söyleyince baya bitmişiz gibi durdu siz yine de bizim gibi olmayın da 😂😂😂😅 Neyse yani öğretmenler gününü de kutlamayıversin çok da şeyyapma.

Ben de öğretmenim eşim okula çiçek gonderse rahatsız olurum . Sürekli çiçek gelen arkadaşlar var mesela .bir de görünce şey yapıyorlar " yhaaaggggg kocam çiçek gondermissss😬😬"
Ayni model kuzenim vardi, esi eve degil okula gonderiyor cicegi, o da canim kocam bana cicek almis, seni cok seviyorum falan diye instagrama yaziyor, adam da altina seni cok seviyorum ogretmenler gunun kutlu olsun falan yaziyordu. Bilmiyorum, bana cok tuhaf geliyordu, cunku kadin zaten 1-2 saat icinde zaten eve gidecek, cicek eve degil de neden okula gidiyor, bir de birbirlerine soyleyemiyorlar mi neden instaya storye birbirlerine mesajlarini yaziyorlar diye. Hep gosterismis, en son kadinlar gununu kutlamislardi, cicek ,hediye yemek vs. Kisa sure sonra birden bire bosanmislar, facede soyismi degisince ogrendik.

Yav herkes örtmenime saldırmış nolmuş çiçek sipariş ettiyse hakkı değil mi? ne olurdu örtmenler odasında o da bi havasını atsa flaş tv dizi oyuncuları gibi şaşırsa aa irkek arkdaşımdan gelmiş deli yaav dese.
adam da öküzmüş resmen kendi düşünüp yollayacağı yerde sipariş ediyor onu da beceremiyo.

nasılsa evlenince mayış kartına el koyacak bizim örtmenin üstüne kredi çekip araba alacak karşılığında bir demet çiçek çok mu🥹

ben çok kınadım.ve örtmenimin arkasındayım.

Eklentiler

• IMG_9099.jpeg
    IMG_9099.jpeg
    170,4 KB · Görüntüleme: 34
Siz onun öğretmeni değilsiniz diyenler saçmalamış net. Kendi meşguliyetlerinin günü yok ya ondan yaşamadıkları şeyi bilmiyorlar😂 öğretmenler gününde okullar akşam yemek düzenler, tıp balosu falan mesela hiç mi duymadınız… bu özel günlerimizi yakınlarımız da kutlar. Biz anne babamla araşırız, öğretmenim mi onlar 😂 burada problem önceden söyleyip istemen olmuş. Özel günleri önemserim, önemseyen erkekleri de severim.
Ay ne alaka ya 🤣 neredeyse her mesleğin günü var. Dış hekimleri günü, Tıp bayramı, Hemşireler günü, Mimarlar günü, Avukatlar günü vs. Ama çoğu insan meslek gününde hediye beklentisine girmiyor normal olarak.

Bende 6 aylık yeni iliskide bir çiçek beklentisinin karşılanması gerektiğini düşünürüm. İnsan mutlu etmek ister sevgilisini ya ne bileyim bunu görmezlikten gelmek ruhsuzluk gibi geliyor bana. Konu sahibinin mesajlarından anladığım ilişkisinden genel olarak memnun değil. O yüzden saatlerce ağlamış. Duygusal olarak tatmin olmadığın ilişkiyi sürdürmenin de bir manası yok bence. Boyle bir cicek meselesinden saatlerce ağlama noktasına gelir her zaman.

Bence ikili ilişkilerde böyle incelik beklentisinde olması normal. Karşılaşmayınca kırılması da normal. Muhtemelen ilişki yeni olduğundan belki de karşıdaki kişinin davranışları kendisine değer verilmediğini hissettiği için ağlama krizine girmiş. Ama yani bence yorumlardaki sende 30 yaşında öğretmen misin bahsi ilginç ve gereksiz olmuş.

Öğretmen olması ile sevgilisinden incelik beklemesi ve aşk ilişkisinden kaynaklanan duygu durumunu yoğun yaşamasının alakası yok.

Benim mesleğim problem çözme/iş halletme ile alakalı mesela ama sevgilimle olan ilişkimde mesleğimdeki davranış kalıbımı kullanmıyorum

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
Ya nasıl bukadar istekçi olabiliyorsunuz hayır hiç mi utanmıyorsunuz anlamıyorum😏adam istese zaten alır.

Gönderilince red mi ediyorlar 😂 ben eczacı arkadaşıma çiçek gönderiyorum mesela.
Çiçek gönderilince reddetmek başka bana çiçek gönderin diye sipariş vermek başka hanımefendi 🤣 Ben de değer verdiğim öğretmen yakınlarımı arıyorum bazen çiçek yolluyorum. Ama özel olarak isteseler veya bini kendilerine hak görseler yapmam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X