Öğretmenler günü hediye alınmaması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence ikili ilişkilerde böyle incelik beklentisinde olması normal. Karşılaşmayınca kırılması da normal. Muhtemelen ilişki yeni olduğundan belki de karşıdaki kişinin davranışları kendisine değer verilmediğini hissettiği için ağlama krizine girmiş. Ama yani bence yorumlardaki sende 30 yaşında öğretmen misin bahsi ilginç ve gereksiz olmuş.

Öğretmen olması ile sevgilisinden incelik beklemesi ve aşk ilişkisinden kaynaklanan duygu durumunu yoğun yaşamasının alakası yok.

Benim mesleğim problem çözme/iş halletme ile alakalı mesela ama sevgilimle olan ilişkimde mesleğimdeki davranış kalıbımı kullanmıyorum
+10000… kız arkadaşının mesleğiyle ilgili özel bir gün varsa kutlarsın, Hatice abladan bir farkın olsun bi zahmet… avukatsa, diş hekimiyse gününü kutlarsın yani hödüklüğün alemi yok. Öğretmenlere özel bir durum değil, olmamalı

Çiçek gönderilince reddetmek başka bana çiçek gönderin diye sipariş vermek başka hanımefendi 🤣 Ben de değer verdiğim öğretmen yakınlarımı arıyorum bazen çiçek yolluyorum. Ama özel olarak isteseler veya bini kendilerine hak görseler yapmam.
Sevgilin olmadıkları için hak görmezler tabii ki

+10000… kız arkadaşının mesleğiyle ilgili özel bir gün varsa kutlarsın, Hatice abladan bir farkın olsun bi zahmet… avukatsa, diş hekimiyse gününü kutlarsın yani hödüklüğün alemi yok. Öğretmenlere özel bir durum değil, olmamalı

Ya avukatlar günü falan bir kaç yıldır ünlendi ama öğretmenler gününü herkes bilir. Kizin söylemesine bile gerek yok o kadar şeyde bile önemsemeyen adamı ben ne yapayım ki?

Bu adam evlense evlilik yıldönümüne de aman der dogum gününe de ona buna da aman der. Böyle ilişkiler var mı evet var dolu ama buradaki kız bunu istemiyor ve kabul de etmiyor. Sus sen öğretmensin çeneni kapa akıllı ol kıvamında yorumlar garip dhshsh
Siz hiç darılıp bir şeye ağlamıyor musunuz bi tek biz mi premsesiz xbdhdh

Seven kişi, mutlu etmek için fırsatları kaçırmaz,hele ki daha flört aşamasındayken.. ama adamın içinden gelmesi lâzım..tavrı, olayı kavga boyutuna getirmesi,kırıcı konuşması sizi çok sevmediğini gösteriyor gibi..sizin de yanlışınız öncesinde söyleyip kendinizi biraz degersizleştirmişsiniz.. Bana ne aldın denir mi hiç?Adam nazik biri degilse notunu daha sonra vermeliydiniz☺

Yuh ne linçlemişsiniz arkadaşı ya 😅 öğretmen arkadaşlarınız akrabalarınız yok mu. Şuan instagramı açın öğretmenlerin ailelerinin arkadaşlarının resimlerle çiçeklerle kutladığını görürsünüz. Biz hepimiz arkadaşlarımızı kutluyoruz. Yıllardır böyle. Diğer mesleklerde o kadar önemli olmuyor (ben mühendisim günümü bilmem ama varmış😅) ama öğretmenler günü baya baya kutlanıyor heryerde. Bu gün iş arkadaşım mesleğini yapmayan muhasebe öğretmeni kaynanasını aradı kutlamasam bozulur diye😅 bi zahmet sevgiliside kutlayıversin daha 6 aylık cicim aylarındayken kutlamalıda. Üzülmesinin sebebi de değer görmediğini hissetmek bu gerçekle kim yüzleşirse yüzleşsin bozulur çünkü ilişki düşündüğü gibi değilmiş. Söylemesine rağmen çiçek almayan adam için bu ilişki ciddi değildir demek.

Ya avukatlar günü falan bir kaç yıldır ünlendi ama öğretmenler gününü herkes bilir. Kizin söylemesine bile gerek yok o kadar şeyde bile önemsemeyen adamı ben ne yapayım ki?

Bu adam evlense evlilik yıldönümüne de aman der dogum gününe de ona buna da aman der. Böyle ilişkiler var mı evet var dolu ama buradaki kız bunu istemiyor ve kabul de etmiyor. Sus sen öğretmensin çeneni kapa akıllı ol kıvamında yorumlar garip dhshsh
Siz hiç darılıp bir şeye ağlamıyor musunuz bi tek biz mi premsesiz xbdhdh
Öğretmenleri uhrevi boyutta yaşamalı, insani duyguları tasa etmemeli, en örnek, en evliya, en bla bla olmalı falan sanıyorlar😂

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
Ay ben ne okudum böyle, şaştım kaldım bir bekleseydiniz gününüz gelseydi adam çiçeği göndermeseydi o zaman sitem ederdiniz, bu ne böyle “çiçek de çiçek isterim de isterim” 4 yaşındaki bebem markette böyle tutturmuyor…

Okulda herkesin eşi sevgilisi arkadaşı çiçek yolluyor
yıllarca calistim bir cok sektorde, tum arkadaslarima durduk yere veya ozel gunlerde hep bir seyler geldi.
hic sevgilimle kavga etmek aklima gelmedi ama hep düşündüm acaba bana neden hiç boyle seyler yapilmiyor diye, sonra anladım insan kendi değerini kendi belirliyor ve ona göre insanları hayatına alması gerekiyor.
siz ince ruhlu insanları seviyorsunuz sanirim özel günlerimi unutmasın minicikte olsa beni mutlu edecek bir şey alsın istiyorsunuz, sizide önemseyen kutlayan ve sizinle oldugu icin mutlu oldugunu ispatlamaya calisan bir erkek olsun istiyorsunuz hayatinizda ama tecrubeme dayanarak söyluyorum bu adam o adam degil.

Ben sizin tavrınızı asla doğru bulmadım ama hissiyatınızı anlıyorum.
Öğretmenler gününde, öğretmenlere çok hediye ve çiçek gidiyor. Eski eşim öğretmendi. Ona bile bir sürü çiçek getiren öğrencileri olurdu. Hani çiçeği genelde kadınlara alırlar ya, ondan diyorum. Benim de kendisine bu sebepten çiçek yollamışlığım oldu. Sevindirici bir şey olduğunu gördüm o zaman. Ama yollamasam da niye yollamadın diye benle kavga etmezdi muhtemelen.
Benim öğretmenim değildi belki ama yaptığı işe saygı duyduğum için yolladım. Sevgiliniz de yollayabilirdi biraz ince ruhlu biri olsaydı ama yollamadı. Keşke kendinizi böyle küçük düşürmek yerine, daha asil bir duruş sergileseydiniz.

Ben öğretmenim 6 aydır bi ilişkim var sevgilime öğretmenler gününde napmayı düşünüyorsun demiştim çiçek bekliyordum. Sen benim öğretmenim değilsin ki falan dedi dalga geçti sonra hediye mi bekliyorsun napmam lazım dedi e yani dedim bende bir şey demedim tamam dedi okula çelenk göndereyim dedi güldü bende güldüm bir şeyler yapar çiçek gönderir diye düşündüm sonra bu akşam sordum hiç bir hareket görmedim çünkü çelenk mi göndercen napcan dedim ağzını aramak için . Ben niye bir şey yapayım ya dedi ne yapmam lazım dedi ne bekliyorsun allah allah dedi . Ben çıldırdım çok büyük kavga ettim ağladım çok kötü . Sonra ben bu kadar alıncağını tahmin etmedim dedi ben çok ağladım . 2-3 saat hiç konuşmadım odaya kapandım . Sonra bu saate şimdi kalktı gitti evden arabasıda yok çok üzgünüm hala ağlıyorum ben mi büyüttüm bilmiyorum.yarın okulda herkese çiçek gelecek bana hiç bir şey gelmeyecek nasıl bir his biliyor musun dedim .
Daha neler... Hem bu yüzden kavga etmeniz hem de aglamaniz (ustelik saatlerce) saçma olmuş. Bunca olaydan sonra o çiçek gelince mutlu mu olacaksınız? Yoksa çevrenize gösteriş yapmak için mi bunca olay?

Valla kimse kusura bakmasin da, ya da bakarsa baksin banane de.... 🤦🏻‍♀️ Eskiden ogretmenler gunu dedigin cocuklarin ogretmenlerine ya kendi elleriyle yaptiklari bir seyler, kucuk hediyeler, gönülden kopanlarla kutladigi bir seydi. İnstagram şovculu ve super ilgili anne olmanin gelistirdigi veli yalakaligi olayi bambaska boyutlara getirdi. Sinifta paralar toplanir, öğretmenlere ultra luks hediyeler alinir. Fakir cocuklari zorbalanir, ogretmenler aldiklari maddi hediyelerle birbirine hava atar, instagrama hava atar. Yetmiyor bi de sadece ogrencilerinden degil, sirf meslek seçiminden dolayi cevresindeki butun herkesten hediye beklemeler basladi. Cunku instagrama aticak, en azindan cevrede havasini atacak. Noluyoruz yaa, cidden ne alaka, siz onun ogretmeni degilsiniz ki??? Hayırdır yani Sizin kendi ağzınızla istediginiz cicek gelince "sevgilim düşünmüş" hissi yasayip mutlu da olmaycaksiniz. Amac ne oyleyse? Sadece etraf görsün diye di mi? Ayyy sevgilisi cicek almis desinler diye

Acaba sıkıntı ettiğiniz şey öğretmenler günü vs. değil de size bir şekilde kendinizi değersiz hissettirmesi olabilir mi? Çünkü ilişkiniz çok yeni ve birbirinizi tanıma aşamasındasınız. Ya da Bugüne kadar size her özel günde çiçek gönderdi de mi öğretmenler gününde göndermedi, yoksa okulda herkese çiçek geliyor, size söylediğiniz halde almadı diye mi bozuldunuz?

Açıkçası bir insanın değer verdiğini anlamanın birçok yolu vardır, bunlardan biri de beklentilerinize azami ölçüde cevap vermesidir ama eğer onun içinden gelememişse sırf sizin talebinizle alacaksa almasın daha iyi.

Bu tarz küçük problemlerde bu denli hayal kırıklığı hissetmeniz sadece ilişkinize zarar verir. Çünkü birikim yaparsa karşı taraf hiçbir şekilde memnun edemiyorum hissine, siz ise bu kadar mı sevmiyor hissine kapılabilirsiniz.

Oturup açık açık beklentilerinizi konuşun. Kızarak kavga ederek bir yere varamazsınız. Her ilişkinin dinamiği farklıdır, kendinizi kimseyle kıyaslamayın iyi ya da kötü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X