Okulda kızım ile ilgili şikayet duymaktan bıktım

sürekli "baskın karakter" diyerek olumsuz bir şeyi olumlu hale getirmeye çalıştığınız için gözümde böyle bir tablo canlandı. Baskın karakterden kastınızın ne olduğunu tam anlayamadım çünkü, çocuklara mutlaka benim dediğim olacak mı diyor ya da, birisi kendi halinde bir şey yaparken emir mi veriyor tam baskın karakter tanımını anlayamadım. Anlattığınız gibiyse üzgünüm ama daha hiç kolaylıkla şube değişimi yapıldığını görmediğim için biraz şaşırtıcı geldi. Geçen yıl öğretmen çocuğuma vurmuş ve bu nedenden şube değiştirmek istediğimde bile yönetim bu konuya gönüllü değildi. İşin içine mahkeme falan gireceğini anlayınca ancak ikna oldular. Anlattığınız gibiyse geçmiş olsun diyorum, umarım biran önce çözersiniz meseleyi.
Çocuğunuzla vurmuş mu 😳 kaldı mı böyle şeyler hala ya. 😑 Sadece sınıf mı drğişildi öğretmene Bi ceza falan olmadı mı?

sürekli "baskın karakter" diyerek olumsuz bir şeyi olumlu hale getirmeye çalıştığınız için gözümde böyle bir tablo canlandı. Baskın karakterden kastınızın ne olduğunu tam anlayamadım çünkü, çocuklara mutlaka benim dediğim olacak mı diyor ya da, birisi kendi halinde bir şey yaparken emir mi veriyor tam baskın karakter tanımını anlayamadım. Anlattığınız gibiyse üzgünüm ama daha hiç kolaylıkla şube değişimi yapıldığını görmediğim için biraz şaşırtıcı geldi. Geçen yıl öğretmen çocuğuma vurmuş ve bu nedenden şube değiştirmek istediğimde bile yönetim bu konuya gönüllü değildi. İşin içine mahkeme falan gireceğini anlayınca ancak ikna oldular. Anlattığınız gibiyse geçmiş olsun diyorum, umarım biran önce çözersiniz meseleyi.
Bende bunu anlamıyorum sınıf niye hemen değişir? Öğretmenlerin anlattıklarının hepsini yazdım geçerli bir sebep yok açıkçası
Baksın karakter derken, kendi dediği olsun istiyor, en sevilen olsun popüler olsun onun dediği olsun istiyor bizde pskolog ile bunu çözücez zaten
Yoksa öyle arkadaşıma vurayım kırayım öyle değil, birine vurmuşluğu yoktur küfür etmişliği yoktur o konuda kızımdan eminim ama dediğim gibi üzerinde durduğumuz konu kızımın arkadaşlarının üzerine gitmemesi sevsinler diye uğraşmaması ilk öncelik kendi olması bunun için uğraşıyoruz

Çocuğunuzla vurmuş mu 😳 kaldı mı böyle şeyler hala ya. 😑 Sadece sınıf mı drğişildi öğretmene Bi ceza falan olmadı mı?
maalesef var, bankın yanına git demiş, o da anlamamış nereye git dediğini, zaten çok sert bir öğretmendi ve oğlum çok korkuyordu tavırlarından belliydi, daha da 1. sınıf çocuğu, başka yere gidince öğretmen de vurmuş, böyle sakin anlattığıma bakmayın tam bir kabustu benim için, eşim aradı önce öğretmeni, siz böyle yaparsanız ben o çocuğa bir şey öğretemem demiş, inkar da etmiyor vurduğunu. Müdüre gittim, işi büyüteceğimi söyledim biz sizin çocuğu başka şubeye alalım o zaman dedi. Şuan ki öğretmenimiz çok iyi bir öğretmen neyse ki iyi bir öğretmene denk geldik bu sefer. Uğraşsam bir şey de olmayacaktı biliyorum. şube değiştirmekle kaldık öyle. Haa müdür öyle çok vurmamış ki zaten diyor, dayak olarak gördükleri şey duvardan duvara çarpmak sanırım.

Anlatiminizdan elestirdiginiz çocuğun sınıf içinde dıslandigini ve bundan dolayı agresyon bir tavır sergilediğini görüyorum. Yetişkin insanlar olarak bizler de dıslandigimiz , afişe edildiğimiz hiçbir ortama uyum saglayamayiz ve hırçınlaşıriz. Kaldı ki annenin de dediği gibi onlar cocuk . Oyun kurmuş çocuklar ve o çocuk işlenmemiş dışlanmış ve çocuk sinirlenmiş, bu normal . Keşke herkes çocuğuna, o arkadaşlarını da oyuna almaları onunda bir arkadaş olduğunu anlatsaymis. Annesine uzuldum
Çocuk dışladığı zaman daha farklı davranışlar sergiliyor, burda öğretmenlere çok iş düşüyor, arkadaşını arasına almadı gerektiğini dışlamamaları gerektiğini anlatsa durum daha farklı olurdu
Öğretmende çocuğu suçlarsa arkadaşları zaten suçlar

Size katılıyorum benzer süreçler
Daha okul açılalı 1 ay olmuş sürekli şikayet ama eşim öğretmene koridorda kızım gidiyor diye sevinmişsiniz şikayet edicez diye söyleyince yüzü çok bozuldu
Kabul edilecek şeyleri ederim ama diğer çocuklara da baksınlar. Kızıma birde sen hakettin demiş ya
Gerçekten o kadar sinir oldum ki hiç yüzüne bile bakmadım eğer hala kızımı suçlamaya devam ederlerse o zaman şikayet etmeyi düşünüyorum
Devam ederse , müdüre gidip öğretmenin çocuk kayırdığını, kızınızın bundan etkilenip mutsuz olduğunu bunu sınıfa derslerine yansıttığını, sürekli şikayet edildiği için hircinlastigini , böyle giderse cimer e şikayet edeceğinizi, gerekirse Milli eğitime şikayet edeceğinizi söyleyin, geri adım atacaktır. Herkesin çocuğu kıymetlidir, kimse yavrusunun bir öğretmen travması yaşamasını, bundan dolayı okul hayatından soğumasını istemez

maalesef var, bankın yanına git demiş, o da anlamamış nereye git dediğini, zaten çok sert bir öğretmendi ve oğlum çok korkuyordu tavırlarından belliydi, daha da 1. sınıf çocuğu, başka yere gidince öğretmen de vurmuş, böyle sakin anlattığıma bakmayın tam bir kabustu benim için, eşim aradı önce öğretmeni, siz böyle yaparsanız ben o çocuğa bir şey öğretemem demiş, inkar da etmiyor vurduğunu. Müdüre gittim, işi büyüteceğimi söyledim biz sizin çocuğu başka şubeye alalım o zaman dedi. Şuan ki öğretmenimiz çok iyi bir öğretmen neyse ki iyi bir öğretmene denk geldik bu sefer. Uğraşsam bir şey de olmayacaktı biliyorum. şube değiştirmekle kaldık öyle. Haa müdür öyle çok vurmamış ki zaten diyor, dayak olarak gördükleri şey duvardan duvara çarpmak sanırım.
Ne farkedermiş az vurmuş çok vurmuş hangi hakla vurabilir. Sizin müdürde de iş yokmuş. İyi siz orman kanunlarını devreye sokmamışsınız efendi Bi aileye denk gelmiş şükretsin. 😡

Ne farkedermiş az vurmuş çok vurmuş hangi hakla vurabilir. Sizin müdürde de iş yokmuş. İyi siz orman kanunlarını devreye sokmamışsınız efendi Bi aileye denk gelmiş şükretsin. 😡
Okulda hala dayak var zaten, benim çocuğa vuran öğretmen ders anlattığı sopa ile başka çocuğun sırtına vurmuş, velinin biriyle hala konuşuyorum , onun çocuğuna vurmuş, para vererek seçtim ben bu öğretmeni, konuşacağım belki düzelir diyor. veliler organize olmaya gönüllü değiller. bir bölümü için de normal sanırım yaşanan durum.Biz zaten yarı dönem bu okula gelmiştik, burada konu açmıştım hatta belki hatırlarsınız, öğretmen iki dersi sınıf annesine veriyordu, sınıf annesi kreşte yapılan şeyleri yaptırıyordu iki ders boyunca, sonra buraya gelince şansımız yaver gitmedi yine bu sorunu yaşadık çocuk okuldan uzaklaşmaya başlamıştı, iyice soğuyacak okuldan diye korkup konuyu en karlı çıkacağı şekilde çözmek istedim. Çok yorulmuştuk ve mücadele içine girmek istemedim artık.

Okulda hala dayak var zaten, benim çocuğa vuran öğretmen ders anlattığı sopa ile başka çocuğun sırtına vurmuş, velinin biriyle hala konuşuyorum , onun çocuğuna vurmuş, para vererek seçtim ben bu öğretmeni, konuşacağım belki düzelir diyor. veliler organize olmaya gönüllü değiller. bir bölümü için de normal sanırım yaşanan durum.Biz zaten yarı dönem bu okula gelmiştik, burada konu açmıştım hatta belki hatırlarsınız, öğretmen iki dersi sınıf annesine veriyordu, sınıf annesi kreşte yapılan şeyleri yaptırıyordu iki ders boyunca, sonra buraya gelince şansımız yaver gitmedi yine bu sorunu yaşadık çocuk okuldan uzaklaşmaya başlamıştı, iyice soğuyacak okuldan diye korkup konuyu en karlı çıkacağı şekilde çözmek istedim. Çok yorulmuştuk ve mücadele içine girmek istemedim artık.
O zaman neden millet çocuğunu para vererek bu öğretmenin sınıfına gönderiyor? Başka öğretmenler daha mı beter

O zaman neden millet çocuğunu para vererek bu öğretmenin sınıfına gönderiyor? Başka öğretmenler daha mı beter
Sordum, dersleri iyi anlatıyor dediler diye cevap verdi. Ben de bilmiyorum. Sanırım tavır davranıştan ziyade yoğun ders anlatımını baz almış olabilirler.Hepsini bilmiyorum ama şimdiki öğretmenimizden çok memnunum. çok sabırlı ve güleryüzlü bir öğretmen, eğitim olarakta çocuklara bir şeyler katmak için elinden geleni yapıyor.

Hanımefedendi karşılaştırdığınız çocuğum benim kızımla alakası yok
Kızım kimseye vurmaz ittirmez ve asla küfür etmez
Zaten küfürü sorduğumda öğretmenine arkadaşı küfür etmiş sınıfta o küfürü öğretmenim arkadaşım...... Küfür ediyor demiş aslında arkadaşının ettiği küfürü söylemiş öğretmenine
Dalga geçme konusunda da kızımlada dalga geçilmiş sincap denmiş afedersiniz kaşar denmiş yani tek taraflı değil hiç birşey ve öğretmen diğer çocukları dinleyerek sınıfını apar topar değiştirdi
Ama biz psikoloğa götürüyoruz ve önemli olan ne ise çözülmesi için elimizden geleni yapıcaz arkadaşlarına kendini kullandırmasını istemiyorum
nerdenbiliyorsun vurmadığını küfür etmediğini öğretmeni tam tersini söylüyor. huzur vermiyormuş diğerlerine işte

Benim oğlumda anaokuluna gidiyor ve 2 ayda 10 kez şikayet almışımdır. Şikayet sebepleri, erkek erkek konuşuyor, bağırdı sınıfta oyun oynarken , b.k demiş arkadaşları şikayet etmiş falan filan. Başlarda öğretmeni çok alttan alıp oğlumu hep tembihliyordum. Daha sonra pedagogla görüştük ve onun 5 yaşında olduğunu, bir çocuk olduğunu bu davranışların normal olduğunu, belki sınıf içindeki kurallara uyum sağlanamadığınu ya da öğretmenini benimsemedigini flan söyledi. Evet oğlum hareketli fakat sürekli boş sebepten şikayetleri kabul edemezdim , gözüm açıldı. Artık öğretmen bir şey söylüyorsa, cocuk bu normal diyip konuyu kapatıyorum, ve kendisine çok büyük birsey olmadıkça beni okula şikayet için çağırmayın dedim. Yani dişimi gösterdim. Ben de öğretmenlerin cocuk kayidirgini düşünüyorum. Her cocuk aynı değildir, bu farkliliklara açık olmayan öğretmen bi zahmet görevlerini terk etsinler
yazık sınıftaki diğer çocuklara acıdım

Bende bunu anlamıyorum sınıf niye hemen değişir? Öğretmenlerin anlattıklarının hepsini yazdım geçerli bir sebep yok açıkçası
Baksın karakter derken, kendi dediği olsun istiyor, en sevilen olsun popüler olsun onun dediği olsun istiyor bizde pskolog ile bunu çözücez zaten
Yoksa öyle arkadaşıma vurayım kırayım öyle değil, birine vurmuşluğu yoktur küfür etmişliği yoktur o konuda kızımdan eminim ama dediğim gibi üzerinde durduğumuz konu kızımın arkadaşlarının üzerine gitmemesi sevsinler diye uğraşmaması ilk öncelik kendi olması bunun için uğraşıyoruz
en popüler olsun isteği işte taşkınlık yaratıyor herkes herkesi sevmek zorunda değil herkes onun istediğini yapmak zorunda değil.

ama siz çocuğunuzun her istediğini yapa yapa koşulsuz onun dediklerine inanarak aslında ona kötülük yapıyorsunuz.

neyse umarım psikologla sorunu çözer ve mutlu bir çocuk olur çocuğunuz.

Yok o kısma yazmadım para verip kayıt yaptırdırma sert kuralcı öğretmen kısmına yazdım komşularım da öyle bir öğretmen seçti sebebini sorunca sınıfta kurallara uyduruyor sessis sınıfı deniliyor
Onu anladım da derse başkasını soktuğundan haberleri var ve bunu sıkıntı etmiyorlar demek ki. Bazı veliler öğretmen x dese şikayete koşuyor. Bazıları da çocuğunu böyle birine vermek için yarışa gidiyor. Herkes bazı derslere başkasını soksa zaten dinlenmiş olacağından kalan derslerde full performans sergiler yani😂

Onu anladım da derse başkasını soktuğundan haberleri var ve bunu sıkıntı etmiyorlar demek ki. Bazı veliler öğretmen x dese şikayete koşuyor. Bazıları da çocuğunu böyle birine vermek için yarışa gidiyor
Aynı öğretmen değil yalnız bunlar. Bir tanesi sınıf annesine iki ders kreş oyunları oynatıyordu ve sınıf annesinin yanında bile değildi, aşağıda çay içiyordu, biz oradan çocuğu alıp evi taşıyıp bu okula geçtik, burada da dayak sorunu yaşadık. Bu parayla seçilen öğretmen ikinci öğretmen.

en popüler olsun isteği işte taşkınlık yaratıyor herkes herkesi sevmek zorunda değil herkes onun istediğini yapmak zorunda değil.

ama siz çocuğunuzun her istediğini yapa yapa koşulsuz onun dediklerine inanarak aslında ona kötülük yapıyorsunuz.

neyse umarım psikologla sorunu çözer ve mutlu bir çocuk olur çocuğunuz.
Tabiki herkes herkesi sevmek zorunda değil
Her istediğini yapmıyorum tabiki, kızım küfür eden bir çocuk değil, dalga geçiyorsa karşı tarafta geçmiştir hiç birşey tek taraflı değil ama uygulanan çözüm tek taraflı malesef
Biz üzerimize düşeni yapıp psikoloğa da götürüyoruz zaten dediğiniz gibi inşallah mutlu olur kızım

X