Okulum bitti çok işe yaramaz hissdiyorum

ailenize icinizde kin de biriktirmeyin affedin onlari cunku gercekten dedigim gibi onlar size guclu olmayi ögretmek icin böyle , ruhsal planlarimiz var her birimizin. o ruhsal planimizda biz sectik ailemizi dunyaya gelmeden önce. biraz derin konular

Sizin bu aşırı zor şartlarda çalışmayı kabul ediyo oluşunuz benim şımarıklık yaptığım anlamına falan gelmiyo. O sizin hayatiniz. Durumu olmayan insanlar mecburen çalışıyo herkesin hayati bam başka ama benim ailemin durumu kötü değil. Sadece eskiden olan konuşmalardan rahatsızdım. Benim değil sizin düşünceleriniz 20 yıl onceden kalma. Ülkenin ekonomisi bozuldu diye köle olmak zorunda değil hiç kimse. Bunun günden gune normallesiyor olusu da cok uzucu. Ama tabi bazılarına para lazım di mi biz onlar için kendimizden verebiliriz. Bu modern düşünce.
O zaman neden parasızlıktan yakındınız ki? Benim ailemin gelir düzeyi de yüksekti, babamın üzerine kayıtlı 14’ten fazla tapu var, zor şartlara katlanmak için durumunun kötü olması gerekmiyor. Ben sizin gibi düşünen insanların başarılı olduğuna hiç şahit olmadım, starbucks kahvemle son model arabamla geziyorum şu an. Sen napıyorsun :)))

ailenize icinizde kin de biriktirmeyin affedin onlari cunku gercekten dedigim gibi onlar size guclu olmayi ögretmek icin böyle , ruhsal planlarimiz var her birimizin. o ruhsal planimizda biz sectik ailemizi dunyaya gelmeden önce. biraz derin konular
Zahmet olmazda özelden bahsedebilir misiniz. Yazmak istemezseniz de olsun bu söyledikleriniz de yeterli ben çok kin tutuyorum her şeye. Çok teşekkür ederim 🌼

O zaman neden parasızlıktan yakındınız ki? Benim ailemin gelir düzeyi de yüksekti, babamın üzerine kayıtlı 14’ten fazla tapu var, zor şartlara katlanmak için durumunun kötü olması gerekmiyor. Ben sizin gibi düşünen insanların başarılı olduğuna hiç şahit olmadım, starbucks kahvemle son model arabamla geziyorum şu an. Sen napıyorsun :)))
Maşallah allah daha fazla versin madden çok zenginsinizde maneviyat yok :))

Durup dururken insanlara parasından bahsedip kendince iğnelemeye çalışmak gerçekten çok komik :) Neyse hadi iyi kibirler bb
İnsanları küçük gören sensin, ihtiyacın varsa mecbursan çalışırsın gibi saçma sapan bir şey yazmışsın, inan normal hayatımda hiç kibirli bir insan değilim, Allah da belki bu yüzden yüzüme gülmüştür :) ben doktora da yapsam senin gibi evde saçmasapan düşüneceğime gider hizmetli de olurum, kasiyer de. Hayat siyah ya da beyazdan ibaret değil, gri de olabiliriz. Sen kendine yediremediğin o işlere umarım mecbur kalmazsın :) hadi bu da sana hırs olsun, daha neler yazarım da üstüne gidip üzmek istemiyorum:))) kibirli ablan :))

bu ülkede paranız yoksa sosyoloji okuyup bu alanda meslek edinmeyi düşünmeniz bana hayalperestlik gibi geliyor. diliniz yoksa ya da master yapmadıysanız diplomanız bu alanda çok mühim değil. geçenlerde boğaziçi sosyoloji mezunu biri sosyal medyada isyan etmiş. millet seçtiği bölüme laf atmış çok üzüldüm ama yurt dışına gitmek gibi bir şansınız yoksa burda bu meslekle tutunmanız zor. bahsettiğiniz şekilde kendinize yeni yetenekler eklemeye çalışın ama para durumu acilse ne iş olsa yapmanızı öneriyorum. bu ülkede gençlerin yüzde sekseni mezun olduğu mesleği yapmıyor.
😂😂😂😂 aklın yolu bir, neyse daha fazla şu konuya yorum yazıp sana prim yaptırmıcam :)

Bence arkadasin ustune fazla gitmissiniz, 14 tapu, starbucks ya da son model arabanizla kimse ilgilenmiyor. Ayrica Instagramda yeteri kadar bunlari goruyoruz, lutfen hicbir genc kizi bunlara ozendirmeyin. Belli ki kiz meslegini icra etmek istiyor, calisma sartlari iyi olsun istiyor, bu onun sucu degil, hakki. Sonucta her insan lisans bitirdikten sonra bunlari isteme olanagina sahip lakin gunumuz sartlari izin vermiyor.

Çok teşekkür ederim siz nasılsınız. Çok naif ve kibarsınız. Son ödevi teslim ettiğim gece boşluğa düşüp bu konuyu açmıştım. Okul biter ve afallar ya insan hayatın dönüm noktalarından işte :). Sonra bana kasiyerlik garsonluk yapmak istemiyorum dedim diye enaniyetlisin, kibirlisin, insanları asagiliyosun, diploma altı üstü kağıt parçası gibi yorumlar geldi. Çok üzüdüm açıkçası genç issizligi yokmuş gibi herkes beni suçladı birden o gece allak bullak oldum ağladım. Hepimiz üniversite okuyoruz evet ama insallah üstüne biseyler katacağım ben de ben sadece korkuyorum ülkenin durumundan dolayi. Babamın bi arkadaşı var aralarında da bi ortaklik var yarı yolda birakacak biri değil yani ingilizce öğren okul bitince alırım ise demis şirketleri var. Alese girdim bi de notum iyi onu da deneyeceğim elimden ne gelirse uğraşacağım. Ailemin maddi durumu kötü değil ülkenin farkındalar baskı yapmıyorlar ben sadece çocukken öyle davraniyolardı ben de o yüzden dusunuyorum biraz. Işlerinizin arasında unutmayip zaman ayırdığınız ve beni anladiginiz için teşekkür ederim.

Ben de iyiyim diyeyim, iyi olayim :) Seni cok iyi anliyorum arkadasim, sanki Universitedeyken is yasamini ertelemis gibiydik, ne zaman mezun olduk sudan cikmis baliga donduk. Ulke sartlariyla birebir karsilastik.

Herkes doktor, muhendis olmak zorunda degil, insan gelecek kaygisi dusunmeden ilgi duydugu alana yonelebilmeli, asil o zaman basari olur, mutlu toplum olur. Keske herkes sevdigi isi yapabilseydi ama maalesef pembe bir hayalden ibaret. Sen kimsenin dedigine bakma, bazilari stres atmaya geliyor, kimi uyeler hayatini degistiriyor, kimi uyeler bambaska profiller ciziyor buralarda. Sen ne istedigini bilen birisin belli ki, haksiz da degilsin. Sonucunda garson ya da kasiyer olacaksan Universiteye gitmeseydin en azindan cocuk yasta baslar belki simdiye kadar garson kasiyerlikte level atlardin. Universiteye gitmek istedin cunku hedefin, hayallerin baskaydi. Bu meslekler kotu degil, alin teriyle para kazanilan her meslek kutsaldir. Bence sen tam kendini aciklayamadin, biraz da uzuntu sıkıntı olunca belli ki.

Alese calis istersen, yds konusunda da sana yardimci olayim, ben Ingilizce ogretmenligi yapiyorum ve ozelden yazarsan sana kitap ve kelime hazneni gelistirme, gramer konularinda yardimci olayim. Kendine 1 yil gibi bir zaman ver, emin ol sıkı ve duzenli calisma ile 1 yil sonunda 85 uzeri bir not alabilirsin. Yokdil biraz daha basittir yds ye gore, ama yds de 85 uzeri alabilecek kivama gelirsen yokdilden 90lari gorursun, sadece disiplinli calismak durumundasin ve kararini verdikten sonra o bir yil icinde cok is vs dusunmemelisin yoksa ikisi bir yurur ama zor olur, yani ben yapamazdim.

Bence arkadasin ustune fazla gitmissiniz, 14 tapu, starbucks ya da son model arabanizla kimse ilgilenmiyor. Ayrica Instagramda yeteri kadar bunlari goruyoruz, lutfen hicbir genc kizi bunlara ozendirmeyin. Belli ki kiz meslegini icra etmek istiyor, calisma sartlari iyi olsun istiyor, bu onun sucu degil, hakki. Sonucta her insan lisans bitirdikten sonra bunlari isteme olanagina sahip lakin gunumuz sartlari izin vermiyor.

özendirmekle ne alakası var hanımefendi? Onun yazdığı mesajı okumadınız sanırım?! Resmen ezen, durumu olmayan çalışır o işlerde, köleliğe katlanır ve daha neler neler... Ben durumumun gayet iyi olmasına rağmen çalıştığımı söyledim, size de dokundu herhalde. O insanları ezerken sorun yok ama :))

Kasiyerleri eze eze bitiremediniz şu konuda ya. Ben genç kızlara olsam olsam azmimle örnek olurum, ki hiç bir mesleği de asla küçümsemem :) sizinle de daha fazla muhattap olamayacağım, bu konuya son mesajım.

hayatta başarılar kinci kız, ihtiyacın olcak

özendirmekle ne alakası var hanımefendi? Onun yazdığı mesajı okumadınız sanırım?! Resmen ezen, durumu olmayan çalışır o işlerde, köleliğe katlanır ve daha neler neler... Ben durumumun gayet iyi olmasına rağmen çalıştığımı söyledim, size de dokundu herhalde. O insanları ezerken sorun yok ama :))

Kasiyerleri eze eze bitiremediniz şu konuda ya. Ben genç kızlara olsam olsam azmimle örnek olurum, ki hiç bir mesleği de asla küçümsemem :) sizinle de daha fazla muhattap olamayacağım, bu konuya son mesajım.

Tüm mesajları okuyamadim, zaten okusaydim da sinir olurdum muhtemelen. Kimsenin meslek ezdigi ya da kucumsedigi yok, bence K kurabiye123 derdini anlatabilmek icin dogru kelimeleri secemedi. Cok ustune gidildi daha cok bocaladi. Kucuk seylere cok takiliyoruz, yol gosteremiyoruz bazen. Keske aciklari kapatabilsek.

Mune Mune

Ben de iyiyim diyeyim, iyi olayim :) Seni cok iyi anliyorum arkadasim, sanki Universitedeyken is yasamini ertelemis gibiydik, ne zaman mezun olduk sudan cikmis baliga donduk. Ulke sartlariyla birebir karsilastik.

Herkes doktor, muhendis olmak zorunda degil, insan gelecek kaygisi dusunmeden ilgi duydugu alana yonelebilmeli, asil o zaman basari olur, mutlu toplum olur. Keske herkes sevdigi isi yapabilseydi ama maalesef pembe bir hayalden ibaret. Sen kimsenin dedigine bakma, bazilari stres atmaya geliyor, kimi uyeler hayatini degistiriyor, kimi uyeler bambaska profiller ciziyor buralarda. Sen ne istedigini bilen birisin belli ki, haksiz da degilsin. Sonucunda garson ya da kasiyer olacaksan Universiteye gitmeseydin en azindan cocuk yasta baslar belki simdiye kadar garson kasiyerlikte level atlardin. Universiteye gitmek istedin cunku hedefin, hayallerin baskaydi. Bu meslekler kotu degil, alin teriyle para kazanilan her meslek kutsaldir. Bence sen tam kendini aciklayamadin, biraz da uzuntu sıkıntı olunca belli ki.

Alese calis istersen, yds konusunda da sana yardimci olayim, ben Ingilizce ogretmenligi yapiyorum ve ozelden yazarsan sana kitap ve kelime hazneni gelistirme, gramer konularinda yardimci olayim. Kendine 1 yil gibi bir zaman ver, emin ol sıkı ve duzenli calisma ile 1 yil sonunda 85 uzeri bir not alabilirsin. Yokdil biraz daha basittir yds ye gore, ama yds de 85 uzeri alabilecek kivama gelirsen yokdilden 90lari gorursun, sadece disiplinli calismak durumundasin ve kararini verdikten sonra o bir yil icinde cok is vs dusunmemelisin yoksa ikisi bir yurur ama zor olur, yani ben yapamazdim.
Sen iyi ol kahve canavarı abla :). Ben kasiyerlik, garsonluk kötü demedim ki neden diyim herkes emeğiyle para kazanmaya çalışıyo ben daha önce bulaşıkçılık ve garsonluk yaptım kısa dönem ama şöyle bisey var ben o işleri yaparsam sadece para kazanırım is anlamında ilerleyemem ki dediginiz gibi böyle bi ise girmiş olsaydım çoktan kıdem de kazanırdım ama hedefim bu yönde değil. Kendimi yanlış ifade etmişte olabilirim ama dediginiz gibi çoğu kişi buraya stres atmaya geliyo ve beni kasiyerligi kucumsemekle itham edenler de benim bölümümü kucumsuyo :).

Elimden gelen buydu çok da ilgim vardı O yüzden bu bolumu seçmek istedim. Hemen is bulamayacağımı biliyorum ama çabalayıp üstüne bir şeyler koyup güzel bi ise girmek istiyorum. Alese girdim puanım fena değil başvuru yapicam yetersiz gelirse eyluldekine hazırlanıp giricem. Bir de ingilizce için size özelden mi yaziyim yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Babamın bi arkadaşı var ing öğrenirsem alicakmis yanina is ve yazışma ingilizcesi istiyo babamla bi ortaklıkları var yani yarıyolda bırakacak biri değil.

Ailemin durumu kötü değil bu arada şuan da onlar da farkında ülkenin durumunun şuan hiç öyle şeyler söylemiyolar eskiden soylediklerine takiliyorum ve kendimi kötü hissediyorum endiseleniyorum ülkenin halinden dolayı bu kadar zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

Aynen oyle, cok dogru soyledin 👍👍

Gunluk konusma ingilizcesi ile is ingilizcesi bambaskadir. Is ingilizcesi icin kursa gitmen gerekebilir, ben ozelden yds taktigi veririm sana
Zaten gidiyodum okuduğum şehirde ama koronadan yarim kaldı giderim kahve canavarı abla hem bi uğraş da olur tekrardan çok sağol tavsiyelerini bekliyorum :)

Ben endüstri mühendisliği mezunuyum, daha doğrusu stajımı da Allahın izniyle tamamladıktan sonra mezun olacağım. Bizim sektörde iş sıkıntısı yok gibi gözüküyor çünkü endüstri mühendisi yönetilen her yerde çalışabiliyor kobilerde de hastanelerde de bankalarda da fabrika ve şirketlerde de.. bu liste uzar gider. Ama unutulmamalı ki devlet okullarının dışında çok fazla özel üniversite açıldı ve her sene bu bölüm inanılmaz mezun veriyor. Bu kadar endüstri mühendisini kaldırmıyor bu ülke :KK70: bu arada Udemy kurslarına da bir bakabilirsiniz ücretsiz ya da çok ekonomik online kurslar var üstelik indirim zamanları da oluyor. Kesinlikle bir Udemy hesabı açın ve telefonunuza uygulamasını indirin.
Merhaba udemy deki İngilizce video Türkçe olarak izleniyor mu bilginiz var mı

X