okuyun kızlar çatlaklar için ben denedim hiç çatlak olmadı

sen ikizlere hamileysen biraz daha çok şişersin diye düşünüyorum ben 9. aya girdiğimde çok canım acıyordu zaten kısa boylu ufak tefek bir kadınım karnım büyüdükçe top gibi yusyuvarlak oldum .gidip gelip yağlandım son haftamda aynada kendime bakıyordum karnımın alt kısımlarında kızarıklıklar yanmalar vardı annem dedi emeklerin boşa gitti sen çatlıyorsun diye çok üzülmüştüm yok dedim ısrarla şimdi anlamazsın doğumdan çıkınca karının buruş buruş olucak dedi beni mahvetti moralim sıfır oldu .ammaaaaaaaaaaaaa hiçte öyle olmadı :KK52::KK52:

hahaha azmin zaferi işte :) kesinlikle denicem :)
Evet benim geçen haftaya kadar 4üzlerim vardı o yüzden karnım şuan 6 aylık hamile arkadaşımla aynı :) tabi artık 2 taneyle devam ettiğim için genişlemesi yavaşlar sanıyorum..

kızlar bende 6 haftalık hamileyim dediğinizi yapıcam ama önceden olan çatlaklarada işe yarar mı ki ya nolur yarasın yaaaa:KK43:

önceden olan çatlaklarada işe yaramaz

o kadar şey denedim
yok yok yok
beyaz çatlakların çözümü yok
kabul ettim artık :KK8:

kızlar benim vücudum oldukça alerjik, doğuma 1/2 ay kala ürtiker oldum , vücudumu her yağlamam da kaşınmaya başladım,ama ürtiker nedir onu da bilmiyordum.doktora gittim bi şey demedi, hafif bi ilaç yazdı. ben tabi nasıl kaşıdım o krem sürdüğüm yerleri.resmen tırnaklarımla kazımışım, özellikle uyurken.ve doğumdan sonra kendi yaptığım çatlaklar belirdi,önceleri çok iğrençti ,yol gibi ve kızarık her yerimde .o zamandan bu zamana 6 yıl oldu. çok şükür tenim beyaz ve çatlaklar sedef renginde ve çatlaklar daraldı rahatsız edici değil.rahatça bikinimi giyebiliyorum.ama keşke oluşmuş çatlakların da bi çaresi olsaydı.o zaman ki aklıma ve o doktora çok kızıyorum . ama iş işten geçti...

Karışımı denedim bende talya çatlak önleyici bitkisel karışım ile sert kakao yağı vardı onlarla ampulleri ve vazelin marka kakao kremini karıştırdım. Kakao yağını benmari erittim.tüm karışımla küçük kavanozda birleştiedim. 24 saatten fazla cildimi nemli tutuyor. Yumuşacık kalıyor. Harika bişey oldu. Çok teşekkür ederim. Şuan 27 haftalık hamileyim ve vücudum çatlağa çol yatkın ergenlikten vardı biraz daha oldu çatlak kremi kullanmama rağmen. Umarım önler bu karışım. Piyasada daha iyi ve doğal bir krem olduğunu sanmıyorum.

hımm anladımm sezeryan çizgisiymiş o bile geçtiğine göre çok etkili bu karışım :) karnım çok fazla büyümedi o yüzden çatlamamışımdır tabi bide kremlerin faydası var..dünden itibaren evigenli karışımı kullanıyorum bakalım sonuç ne olacakk..
Merhaba. Catlak korkusuyla krem arayisina girmisken bu topigi okudum. Kakao yagi ham kakao yagi mi olacak yani katı halde olan eritilen, yoksa şişelerde olan sivi yag gibi olandan mi?

bende senin gibi hamileliğimde sürekli vücuduma bu yağ karışımlardan sürdüm
bıkmadan usanmadan devam ettim
gerçi ben susam yağı saf zeytinyağı badem yağı kakao yağı ne bulduysam, allah ne verdiyse hepsini sürüyordum
ve doğumdan sonra hiç çatlağım olmadı
ah bide şu ergenlikte oluşan çatlaklarım geçse ..... offfffff
önemli olan oluşmadan önlemini almak
bende tüm hamile arkadaşlarıma bu yağ karışımlarını öneriyorum
ilk aydan başlayın sabah öğle akşam aklınıza geldikçe sürün kızlar
Benim yuzum de oldukca kuru. Yuz icin onerebileceginiz bir sey var mi?

Merhaba. Catlak korkusuyla krem arayisina girmisken bu topigi okudum. Kakao yagi ham kakao yagi mi olacak yani katı halde olan eritilen, yoksa şişelerde olan sivi yag gibi olandan mi?
Bence direk lierac çatlak kremi al kullan, göğüs etrafı da dahil olmak üzere, kalçalar ve göbek bölgesine her gün sür. Benim ilk gebeliğimde kızım 4 kilonun üzerinde doğdu ve çok büyüktü karnım. Ona rağmen bir tane bile çatlak olmadı. Tavsiye ederim. Doğumdan sonra kullanmayı bırakmıştım, keşke göğüs etrafına devam etseydim. Süt dolduğu için büyüdü ve göğüs bölgem çatladı krem sürmediğim için.

Bence direk lierac çatlak kremi al kullan, göğüs etrafı da dahil olmak üzere, kalçalar ve göbek bölgesine her gün sür. Benim ilk gebeliğimde kızım 4 kilonun üzerinde doğdu ve çok büyüktü karnım. Ona rağmen bir tane bile çatlak olmadı. Tavsiye ederim. Doğumdan sonra kullanmayı bırakmıştım, keşke göğüs etrafına devam etseydim. Süt dolduğu için büyüdü ve göğüs bölgem çatladı krem sürmediğim için.
Hangi kremi kullandiniz

Lierac gebelik dönemi çatlakkremi

Bende onu kullanıyorum 2 haftadır. şu an tam 18+0 dayım. Umarım benimde sizin gibi hiç çatlamam olmaz. Gerçi ben zaten büyük göğüslüydüm daha 3. ayda dahada büyüyen göğüslerim çatlamaya başladı. En azından onu durdurdu gibi şimdilik.

Bende onu kullanıyorum 2 haftadır. şu an tam 18+0 dayım. Umarım benimde sizin gibi hiç çatlamam olmaz. Gerçi ben zaten büyük göğüslüydüm daha 3. ayda dahada büyüyen göğüslerim çatlamaya başladı. En azından onu durdurdu gibi şimdilik.
Benim de karnım çok büyümüştü iri bebekti bebeğim zaten 20 kilo almıştım. 1 tane bile çatlağım olmadı çok şükür. 2.gebeliğimi öğrenince yine hemen aldım 3.aydan sonra kullanmaya başlayacağım. İnş faydası olur sana da canım 😊🤗

doğum yapalı 4 ay oldu tüm gebeliğim boyunca çatlaklarım olur korkusuyla yağlanıp durdum sonunda emeklerim boşa gitmedi doğum yaptıktan sonra ilk işim göbeğime bakmak oldu ve hiç bir iz çatlak yoktu size kullandıgım karışımı yazayım doktoruma evigen iğne ve rodexson iğne yazdırdım (evigen e vitaminidir,rodexson ise c vitamini)yani gebelikte güvenle kullanılabilir .vaselin marka kakao yağlı bir krem aldım siz başka bir krem alabilirsiniz ama kakao yağlı olsun ,ayrıca en önemlisi kakao yağı çok faydalı doğum sonrası göbeğim biraz kakardı ama geçiyor .kutu kremi ikiye bölüp yarım kutusuna bir şişe kakao yağını 5 tane evigen ampulü ve rodexson iğnelerin hepsini kırıp karıştırıyorum bu kadar son ayda göbeğim felaket şişmişti bu karışımı günde 5 ,6 kez sürüyordum pis kokuyordu ama hiç pes etmedim eski bir atletim vardı onu sadece göbeğimi saracak şekilde kestim ve her yağlanmamdan sonra onu taktım karnıma hiç yıkamadım zamanla o yağından ağırlaşmıştı artık sadece onu sarsam bile karnım yağlı oluyordu .iğrenç belki ama çok faydasını gördüm .şimdi aynaya baktıgımda sanki hiç doğum yapmamışım gibi karnım da çizgi bile yok .inşalllah sizede faydası olur .çünkü ben hamileyken denenmiş işe yarayan bir formül bulmak için çok çabaladım hayırlı doğumlar
ben dikkat ettim ama yinekaldı izler, daha çok dikkat etmeliydim demekki

X