Önerisi olan varmi.

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
392
380
Merhaba arkadaşlar benim blucin pantolonum var uzun bir zaman öncesinden ama halen taş gibi sağlam sadece rengi soldu kumas boyasi aldim ve daha öncesinde böyle birşey denememiştim.
Sorum şu çamaşır makinasinda yapmam gerekiyormuş ve bu makinaya zarar verirmi ve uzun bir süre sonraki yıkamalarimda siyah boya birakirmi biliyorsunuz ki siyah rengi biraz keskindir.
Böyle boyama işlemi gerçekleştiren oldumu aranizda o_O

CocoChanelmademoiselle

Bi kızı bi oğlu varmış 👩‍👧‍👦🥰🙏🏻
Pro Üye
Anneler Kulübü
22 Haziran 2016
12.532
58.114
Yerinde olsam hic ugrasmazdim böyle birseyle ama soyleyeyim,yikadikca boyası akar onun. Ama makinaya zarar verir mi bilmiyorum.vereceğini zannetmiyorum da

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 418 gün geçti.

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
392
380
Yerinde olsam hic ugrasmazdim böyle birseyle ama soyleyeyim,yikadikca boyası akar onun. Ama makinaya zarar verir mi bilmiyorum.vereceğini zannetmiyorum da
Marka bir kot cok saglam cok seviyorum o yuzden atmaya kiyamiyorum rengi cok soluk ve cizgiler cikti soluk renkte o yuzden boyamak istiyorum simdi o kesim kot bulmak cok zor gercekten sadece makinada borularda falan renk kalirsa diye korkuyorum ve sabitleyiciside varmis onuda verdiler akma olmasin diye fikir icin size coookkk tesekkurler:KK52:

KaPrisLiPazen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2015
7.359
37.961
33
Şimdi bilmiyorumki bir fikir olurmu
Eskiden babaannem koyun yününden ip yapardı
Kumaş boyası alıp leğenin içinde iplerle boyayı bir süre bekletirdi
Sonra makinaya atmazdi ama ((o zaman merdaneli çamaşır makinesi vardı))
İsterseniz birde böyle deneyin

Benim bir nevresim takımım aşırı şekilde soldu ilk yıkamada
Attım zaten ama sonrasında makinaya attığım kıyafetlerimde nevresim takımının rengi oldu

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
392
380
Şimdi bilmiyorumki bir fikir olurmu
Eskiden babaannem koyun yününden ip yapardı
Kumaş boyası alıp leğenin içinde iplerle boyayı bir süre bekletirdi
Sonra makinaya atmazdi ama ((o zaman merdaneli çamaşır makinesi vardı))
İsterseniz birde böyle deneyin

Benim bir nevresim takımım aşırı şekilde soldu ilk yıkamada
Attım zaten ama sonrasında makinaya attığım kıyafetlerimde nevresim takımının rengi oldu
Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadim boyama işlemi yaptiktan sonra eski bir eşya ile makinayi bir iki kez yikama yapmak gibi birseymi demek istediniz acaba o_O

KaPrisLiPazen

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2015
7.359
37.961
33
Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadim boyama işlemi yaptiktan sonra eski bir eşya ile makinayi bir iki kez yikama yapmak gibi birseymi demek istediniz acaba o_O
Yani anlatamadım galiba:KK43:
Nevresimim solmustu ama sonrasında attığım çamaşırlarada rengi geçti

Siz bir leğen de boyayın elinizde yıkayın sonradan makinaya atın isterseniz

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
392
380
Yani anlatamadım galiba:KK43:
Nevresimim solmustu ama sonrasında attığım çamaşırlarada rengi geçti

Siz bir leğen de boyayın elinizde yıkayın sonradan makinaya atın isterseniz
Simdi anladim çok tesekkurederim ama makinaya atmadan yaparsam bir leğende kaynatarak yapmam lazimmis benimde o imkanim yok zaten makinada yaparsam programi 80 derece ayarlamaliymisim

KaPrisLiPazen

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2015
7.359
37.961
33
Simdi anladim çok tesekkurederim ama makinaya atmadan yaparsam bir leğende kaynatarak yapmam lazimmis benimde o imkanim yok zaten makinada yaparsam programi 80 derece ayarlamaliymisim
Hımm o zaman sonrasında bı kere de boşken veya atacağınız birşeyler çalıştırın makinayı
Yani belki olmaz ama benim başıma geldiği için söyledim bende

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
392
380
Hımm o zaman sonrasında bı kere de boşken veya atacağınız birşeyler çalıştırın makinayı
Yani belki olmaz ama benim başıma geldiği için söyledim bende
Haklisiniz benimde korkum oydu her yikamada siyah boyarsa camasirlari diye deneyen varmi acaba bir umut yazdim buraya ama sanirim yok :KK43:
Fikir icin tesekkurler.:KK39:

KaPrisLiPazen

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2015
7.359
37.961
33
Haklisiniz benimde korkum oydu her yikamada siyah boyarsa camasirlari diye deneyen varmi acaba bir umut yazdim buraya ama sanirim yok :KK43:
Fikir icin tesekkurler.:KK39:
Denerseniz yazın burdan sonucu
Benimde var öyle kotlarım ne atabiliyor ne giyebiliyorum
İnşallah sonuç istediğiniz gibi olur

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
392
380
Denerseniz yazın burdan sonucu
Benimde var öyle kotlarım ne atabiliyor ne giyebiliyorum
İnşallah sonuç istediğiniz gibi olur
Gerçekten taş gibi kot kiyamiyorum birde cok severek giyiyorum herkezin mutlaka basina gelen sey atmaya kiyamiyor ama giyemiyorda rafa kaldiriyor sakliyor buraya yazarim denedigimde