Önerisi olan varmi.

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
387
376
Merhaba arkadaşlar benim blucin pantolonum var uzun bir zaman öncesinden ama halen taş gibi sağlam sadece rengi soldu kumas boyasi aldim ve daha öncesinde böyle birşey denememiştim.
Sorum şu çamaşır makinasinda yapmam gerekiyormuş ve bu makinaya zarar verirmi ve uzun bir süre sonraki yıkamalarimda siyah boya birakirmi biliyorsunuz ki siyah rengi biraz keskindir.
Böyle boyama işlemi gerçekleştiren oldumu aranizda o_O

Yerinde olsam hic ugrasmazdim böyle birseyle ama soyleyeyim,yikadikca boyası akar onun. Ama makinaya zarar verir mi bilmiyorum.vereceğini zannetmiyorum da
Marka bir kot cok saglam cok seviyorum o yuzden atmaya kiyamiyorum rengi cok soluk ve cizgiler cikti soluk renkte o yuzden boyamak istiyorum simdi o kesim kot bulmak cok zor gercekten sadece makinada borularda falan renk kalirsa diye korkuyorum ve sabitleyiciside varmis onuda verdiler akma olmasin diye fikir icin size coookkk tesekkurler:KK52:

Şimdi bilmiyorumki bir fikir olurmu
Eskiden babaannem koyun yününden ip yapardı
Kumaş boyası alıp leğenin içinde iplerle boyayı bir süre bekletirdi
Sonra makinaya atmazdi ama ((o zaman merdaneli çamaşır makinesi vardı))
İsterseniz birde böyle deneyin

Benim bir nevresim takımım aşırı şekilde soldu ilk yıkamada
Attım zaten ama sonrasında makinaya attığım kıyafetlerimde nevresim takımının rengi oldu

Şimdi bilmiyorumki bir fikir olurmu
Eskiden babaannem koyun yününden ip yapardı
Kumaş boyası alıp leğenin içinde iplerle boyayı bir süre bekletirdi
Sonra makinaya atmazdi ama ((o zaman merdaneli çamaşır makinesi vardı))
İsterseniz birde böyle deneyin

Benim bir nevresim takımım aşırı şekilde soldu ilk yıkamada
Attım zaten ama sonrasında makinaya attığım kıyafetlerimde nevresim takımının rengi oldu
Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadim boyama işlemi yaptiktan sonra eski bir eşya ile makinayi bir iki kez yikama yapmak gibi birseymi demek istediniz acaba o_O

Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadim boyama işlemi yaptiktan sonra eski bir eşya ile makinayi bir iki kez yikama yapmak gibi birseymi demek istediniz acaba o_O
Yani anlatamadım galiba:KK43:
Nevresimim solmustu ama sonrasında attığım çamaşırlarada rengi geçti

Siz bir leğen de boyayın elinizde yıkayın sonradan makinaya atın isterseniz

Yani anlatamadım galiba:KK43:
Nevresimim solmustu ama sonrasında attığım çamaşırlarada rengi geçti

Siz bir leğen de boyayın elinizde yıkayın sonradan makinaya atın isterseniz
Simdi anladim çok tesekkurederim ama makinaya atmadan yaparsam bir leğende kaynatarak yapmam lazimmis benimde o imkanim yok zaten makinada yaparsam programi 80 derece ayarlamaliymisim

Simdi anladim çok tesekkurederim ama makinaya atmadan yaparsam bir leğende kaynatarak yapmam lazimmis benimde o imkanim yok zaten makinada yaparsam programi 80 derece ayarlamaliymisim
Hımm o zaman sonrasında bı kere de boşken veya atacağınız birşeyler çalıştırın makinayı
Yani belki olmaz ama benim başıma geldiği için söyledim bende

Hımm o zaman sonrasında bı kere de boşken veya atacağınız birşeyler çalıştırın makinayı
Yani belki olmaz ama benim başıma geldiği için söyledim bende
Haklisiniz benimde korkum oydu her yikamada siyah boyarsa camasirlari diye deneyen varmi acaba bir umut yazdim buraya ama sanirim yok :KK43:
Fikir icin tesekkurler.:KK39:

Haklisiniz benimde korkum oydu her yikamada siyah boyarsa camasirlari diye deneyen varmi acaba bir umut yazdim buraya ama sanirim yok :KK43:
Fikir icin tesekkurler.:KK39:
Denerseniz yazın burdan sonucu
Benimde var öyle kotlarım ne atabiliyor ne giyebiliyorum
İnşallah sonuç istediğiniz gibi olur

Gerçekten taş gibi kot kiyamiyorum birde cok severek giyiyorum herkezin mutlaka basina gelen sey atmaya kiyamiyor ama giyemiyorda rafa kaldiriyor sakliyor buraya yazarim denedigimde

Merhaba geçen pazartesi günü gözümü kararttim ve kotumu makinaya atarak boyama işlemini yaptim ve sonuç harika kotumu taniyamadim aaaa bu benim mi dedim o derece yani :KK48: daha sonrasinda siyah yikamam gereken bütün siyah çamaşirlarimi attim makinaya yikadim sonra onlari yikadiktan sonra eski bir çarşaf aldim domestosu doldurdum detarjan gözüne ve 90 derece çaliştirdim makinayi sonuç normale döndü tavsiye ederim rahatlikla deneyebilirsiniz.:KK39:cok sevindim sonuca :KK71:

Merhaba geçen pazartesi günü gözümü kararttim ve kotumu makinaya atarak boyama işlemini yaptim ve sonuç harika kotumu taniyamadim aaaa bu benim mi dedim o derece yani :KK48: daha sonrasinda siyah yikamam gereken bütün siyah çamaşirlarimi attim makinaya yikadim sonra onlari yikadiktan sonra eski bir çarşaf aldim domestosu doldurdum detarjan gözüne ve 90 derece çaliştirdim makinayi sonuç normale döndü tavsiye ederim rahatlikla deneyebilirsiniz.:KK39:cok sevindim sonuca :KK71:
Çok sevindim
Hadi güle güle kullanın yeni kotunuzu :))

Yeni kot almış gibi olmuşsunuzdur şimdi:)
Aslında böyle herşeyi değerlendirsek ne güzel olur
Yani bak bı kot çöp olacaktı
Ay evet ya yeni kot aldim gibi oldu eşim bile sasirdi inanamadi bu o kotmu diye sordu en önemlisi çok seviyordum o kotu iyi oldu ya dediğin gibi değerlendirmek gerçekten çok güzel ve maliyetsiz oluyor gercekten iyiki cesaret etmisim diyorum simdi :KK9:

X