Op.Dr. Jale Gürlüler

merhaba mecbue,
Ahmet Bey' le yaşadığını lütfen açıklarmısın..çünkü bende doktorumu değiştirmeyi ve Ahmet Bey'e gitmeyi düşünüyordum. Bu konuda bana yardımcı olurmusun lütfen..zaten çok kararsızım..bu benim için dönüm noktası..çünkü değiştirdiğim doktoruma devam edicem ve doğumumu o yapıcak inşallah...

merhaba yersia öncelikle allah sana sağlıklı bi bebiş nasip etsin ben gebelik zehirlenmesi geçirdim bilinçsiz kilo alımı yüksek tansiyon bebeyin sıvısının bitmesi bunları jale hanım farkedemedi bir gün içinde tansiyonum 7 kere oynadı indi çıktı kendisini arayınca şehir dışında olduğunu jimere gitmemi söyledi oraya gittiyimde doktor bana erken doğum olacağını fakülteye gitmemi söyledi fakültede bi gece yattım orda kuvöz olmadığından bir tek medical parkta bulunduğundan beni oaray sevk ettiler ordaki doktor beni ahmet beye yönlendirdi tesadüf eseri gittim yani allah beni oraya yönlendirende ahmet beydende razı olsun beni hemen hastaneye yatırdı beni psikolojik olarakta en kötüye hazırladı her zaman olumlu bi ses tonu vardı bebiş için iğne yapıldı ciğerleri için eyer bir gün geçerse çok iyi olacak dedi benim bebiş dayandı 10 gün yattık 10 gün boyunca sanki yıllardır hastasıymışım gibi ilgilendi bilgilendirdi doğum oldu bi hafta sonra dikiş aldırmaya gittiyimde bile bebeyi bebeyin sağlığını sordu ameliyatta korkma herşey çok güzel olacak diye motive etti ne bileyim ya önce allaha sonra ona güvendim allah ondan razı olsun

yersiacım bu konuda gerçekten konuşma bile istemiyorum o günlere dönüyomuş gibi oluyorum.ancak ahmet bey hakkında bunları duyuncada ben şaşırıyorum çünkü ben ne nezaket gördüm ondan nede insanlık.ilk düşüğümü onda yaptım ben hastahaneye başvurduğumda hamile olduğumu bile bilmiyordum eşim o zamanlar askerdi ailemle gitmiştim. duymalarını istemediğim için kendisinden duymadığım hakaret kalmamıştı.sanki nikahlı kocamdan deilde kim olduğu belirsiz birinden yapmışım o çocuğu gibi davrandı bana.daha cahildim gebelik konusunda düşünsene ilk hamileliğim. ilk kez o çatala yatıyorum bide o sözler üstüne Allah kimseye yaşatmasın.üzerine birde diri yapılan kürtaj vardı ki ne sen sor ne ben sölim. neyse kusura bakma daha detaya giremicem çünkü aklıma geldikçe kadınlığımdan tiksiniyorum.

bu arada kızlar jimerde doğum yapmış olanlar bi bilgi verirmisniz doğum haricinde bebeğin ilk aşıları kontrolleri için ayrı bir ücret talep ediyormu hastahane.ayrıca odayada ek ücret ödeyecekmiyiz.son bir soru düşünmüyorum ama o an ne olur belli olmaz ruh hali falan epidurale ne kadar istiyorlar bu konularda bi bilgi verirmisiniz.özellikle en son sen doğum yapmıştın orda bursasucum hatırladığım kadarıyla özellikle sen bi cevap yazarsan sevinirim.

antika 13 demekki her insan her doktordan farklı tepkiler görüyo sen ahmet beyden şikayetçisin bende jale hanımdan ama ben sadece 10 gün tanıdım ve gerçekten çok memnun kaldım ama senin yaşadıklarında göz ardı edilemez gerçekten yaşadıklarına çok üzüldüm ben jimerden fiyat almıştım bundan 7 ay önce orda doğurmayı düşünüyodum herşey normal olsaydı normal doğuma 250 demişlerdi sezeryan 750 epiduralede 1 milyar civarı söylemişlerdi ama doktorun ordaysa sana yardımcı olur fiyat konusunda ahmet beyin bu kadar ağzı bozukbiri olabileceyini hiç düşünemiyorum hatta ablam benle refakatçı kalınca ben burda bi bebek daha doğursammı ahmet beye gelip diye espiri yaptı

işte canım herkezin yaşadıkları herkezde yaşadıları bir olmuyo. o yüzdende pek yorum yapmıyorum doktor konularında.neyse girmeyelim bi daha o konuya.doğum fiyatlarını aldım bende canımda ben ek ödeme yapıcakmıyım bu sorduklarımı onu bilmiyorum onun için özellikle tekrar sordum. ayrıca epidurale tek başınamı 1000 lira dediler eğer öyleyse yuh derim yani ne bu doğumdan pahalı.

ben doğum yaptığımda jale hanım sgkya bakmıyordu
o yüzden özel oldu suit odada yattım
bebeğe 1 aşı vuruyolar zaten para talep etmediler

evet bana epidural için 1000 lira demişlerdi dediyiniz gibi doktor işi zor iş deneme yanılmayla bulunuyo eyer doktorunuz jimerdeyse konuşun gerçekten indirim yapabiliyolar bide düşünün bunlar sosyal güvenceniz olduğu halde ödeyeceyiniz fark

mecbue öncelikle yaşadıkların gerçekten üzücü yazmıyayım yazmıyayım dedim ama dayanamadım...1.si son kontrole gittiğinde akıntı değil su geliyor olsaydı bebeğinin 1 hafta beklemesi OLANAKSIZ...içimizde derya deniz yokkkk....2. si 1 günde tansiyonun 7 kere indi çıktı diyorsun bu olay bile bebeğinin çiğer ve diğer yaşam faktörlerinin durmasına gerilemesine sebep olur...3.sü ve en önemlisi de sağlık sektöründe etik olmayan bir sürü olayla karşılaşmış olan ben ;gittiğin doktordan başkasına gittiğinde HASTA VE ÇEVRESıNı KAZANMA ADINA onu korkutup kendine bağlama cabalarına çok rastladım...ve ahmt beyin olayları abartıp sana anlatmış yoksa suyu biten bir hastayı 10 gün daha BEKLETEMEZDı...başına gelenleri bir int. araştır bak karşına neler çıkıcak mecbue...

antikacım benim bir yakınım bir hafta önce doğum yaptı...sezeryan 1.500 normal doğum 1.000tl aşılar için ekstra ödeme yapmamış...

sevgili uyuzcimcime ben araştırdım artı beni ilk önce jale hanım jimerde volkan beye yönlendirdi oda söyledi bebeyin iki haftalım bi gerileme olduğunu erken doğum olacağını söyledi fakülteye gitmemi söyledi orda üç tane doktor muayene etti aynı şeyleri onlarda söyledi serum bağlandı tedaviye alındım ertesi sabah başka bi doktor daha muayene etti ondan sonra medicale sevk ettiler 5 doktor ahmet bey hariç muayene etti sence hepsindemi maddi kaygı vardı

arkadaşım iyide ahmet bey neyi neden o dkkda kendine bağlasın..zaten 10 günlük bir iş..yada 1 haftalık....uzun süre geçen bir tedavi değilki...kızcagız bütün kötü durumlardan çıkıp medikalde soluğu almış..sonra tesadüfen ahmet bey çıkmış karşısına adamda çocuğu ve anneyi kurtarmış..doğumdan sonra neden ahmet beye gidilsin yada bu durumda o para nasıl talep etsin yada...neyse ahmet bey o aşığı yapmış ki iyi yapmış...halamın kızı 2 kg dı çoucugu suyu muyuda kalmamıştı..hatta kayıtları da var çekirgede....aşı vurdular sırf ciğerleri gelişsiin diye sonra 5 gün sora doğuma aldılar...çocuk ciğerlerle beraber kg da almıştı..sora balon gibi çıktı...Ahmet veya bir başkası..böyle bir durummda para veye maddiyat düşüncek durumu yok...yani hastaya şu parayı veirisen kurtarırım dediğide yoktur ki soruyorum öle bişey oldumu arkadaşımıza...cevaplasın kendi...hastane masraflarını ödeyip çıkmıştır...el altından para vermemiştir ...doktora...o durum için....

hayır kesinlikle para talep edilmedi zaten hastanede doktorla deyil yatış işleri yapana verilir bizde öyle yaptık seninde belirttiyin gibi erken doğum vakkalarında bir gün bile bir gündür diye tutabildikleri kadar tutarlar benim ahmet beyle bi bağlantım yada bi akrabalığım yok yaşadıklarımı yazdım isteyen gider isteyen jale hanıma gider isteyen herhangibir başka doktora gider

bende o belirtiyin iğneden iki tane oldum ciğerleri gelişsin diye zaten onlar bebeye çok iyi geldi artı ben kafama göre çıkıp gitmedim dediyim gibi 5 tane doktor kontrolünden sonra fakülteden özellikle ahmet bey aranarak ona sevk edildim

bişey daha ekleyim beni ahmet bey deyilde mehmet bey yada ayşe hanım neyse kime sevk ederlerse etsinler biz hastaneye aynı parayı verecektik zaten fiyatlarla doktorların bi alakası yok

ahmet bey ve hakaret :1shok:

çok şaşırdım ya, ben ahmet bey kadar nazik ve kibar bir doktor tanımadım.
ama arada nasıl bir diyalog gelişti ve ne şekilde iş hakaret boyutuna geldi bilemem tabi.

e o zaman yönetime şikayet etseydin canım. yani hiç bir doktor hastasına hakaret edemez, doktor değil kimse kimseye edemez. yani o an canının acısıyla etmedin diyelim, başka zaman etseydin.
mesela herhangi bir doktor bana hakaret edecek, önce yönetime şikayet edeim sonra da dava açardım.
ayrıca sevgili mecubenin başına gelenler benim başıma gelmiş olsaydı o durumda da dava açardım. yani bir bebek kolay dünyaya gelmiyor ve burada bir ihmal sözkonusu. yani mecubenin anlattığı kadarını biliyoruz tabiki.

ayrıca ahmet bey kesinlikle paracı bir doktor değil. maaşını hastaneden alıyor ve para zaten direk ahmet beye verilmiyorki. yani hastanede çalışan tüm doktorlar için bu geçerli. para hastane kasasına gider. doktor da maaşını alır. ayrıca olmayan birşeyi hiçbir zaman bir doktor abartmaz. hastalar abartabilir ama doktor abartmaz. neyse odur. kaldı ki ahmet beyden önce kaç doktor görmüş mecubeyi hepsi de aynı şeyi söylemiş.

bende eşime senin desiyini aynısını söyledim şikayetçi olmak istedim ama eşim engel oldu boşver dedi ben sadece o kadarını söyleyim zaten doğumdan sonraki bi ay ben hep hataneye gidip geldiyim için dünyayla bağlantım kesilmişti ama genede kızımı eve çıkardıktan sonra şikayet edelim diye düşündüm fakat dediyim gibi eşim boşver dedi artı bi arkadaşımın başına doktoruyla ilgili kötü bi olat gelmiş oda şikayetçi olunca bi kılıf bulunmuş yani doktora ceza verilmemiş

ya bende şunu anlayamıyorum jale hanım hata yapamazmı .yani bukadar savunma niye .arkadaşımız kötü bir durum yaşamış bunun için bile kızı döveceksiniz nerdeyse...hayret doğrusu.....
şimdide gittiği doktoru kötülüyorsunuz pesssss(((((((((((((((((neyse ben artık buraya takılmıyorum...karar aldım....körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı olsun istiyorsunuz demeki......

doğru söze ne denir başkada hiçbişey demiyorum bugün bana jale hanımı savunanların başına aynı şeyler gelebilir unutmasınlar herşey bizler için

sonuna kadar uğraşırdım, niye uğraşmıyayım.
dokktora bişey olmaz ne demek. eğer hastaya karşı bir ihmali ve hatası sözkonusuysa gereken cezayı alması gerek bence.
Allah korusun bebeğin hayata tutunamasaydı eşin yine aynı fikirde mi olacaktı.

yani ben sadece jale hanım için söylemiyorum, zaten tanımam etmem.
sadece kadın doğumcular için de konuşmuyorum ama onların sorumluluğu daha fazla. hem bebek hem anne sağlığını takip ediyorlar. yani güvenip kendimizi ve bebeğimizi emanet ediyoruz ama benim hayati tehlikem sözkonusu, bebeğimi kaybedecek konuma gelmişim ve doktor bunu farketmiyor ve gereken ilgiyi göstermiyor. olacak şeymi yani.

yani en azından tamam onlarda insan hata yapabilir diyoruz. ama sonrasında en azından arayıp hem annenin hem de bebeğin sağlığı konusunda bilgi almalıydı. ya da o an şehir dışındaysa annenin ve bebeğin güvende olduğundan, herşeyin yolunda gittiğinden emin olana kadar en azından telefonla takip etmeliydi.

yani bir doktor bir hastaya ayrı, diğerine ayrı davranmamalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…