Ortak hesap

Merhaba hanımlar bir konuda çok muzdaribim lütfen beni aydınlatın 🙏 kayınpederimle bizim giderlerimiz ortak . Bizim çok bir harcamamız yok maaşın altında giderlerimiz var ve bakıyorum bir birikim yapamadığımız gibi , biriktirdiğim elden gidiyor . Evli görümcem var ve eşi memur durumları çok iyi sürekli bizden beklentileri var ,bütün kışlık dolap erzaklarını kayınvalidem aldı . Sürekli örgü bişeyler ördürür ve ip almaz . İpler dünya para tutar . Ben hesabımız bir olmasına rağmen kendim öderim ipi yük olmamak için .Bu ay canımı sıkan olay kredi borcunun 15 bin tl tutması . Ve daha evime aldığım bişey yok dolabım boş ve dün eşimin maaşı bide birikimimden 2000 tl gitti kart borcuna . Demem o ki kırmadan ne söylesemde hesapları ayırsam bana mantıklı bişeyler söyleyin ki bende ona göre bugün yolumu çizsem .
Siz daha çok harcayın onlara kalmasın. Kesin çözüm.

Merhaba hanımlar bir konuda çok muzdaribim lütfen beni aydınlatın 🙏 kayınpederimle bizim giderlerimiz ortak . Bizim çok bir harcamamız yok maaşın altında giderlerimiz var ve bakıyorum bir birikim yapamadığımız gibi , biriktirdiğim elden gidiyor . Evli görümcem var ve eşi memur durumları çok iyi sürekli bizden beklentileri var ,bütün kışlık dolap erzaklarını kayınvalidem aldı . Sürekli örgü bişeyler ördürür ve ip almaz . İpler dünya para tutar . Ben hesabımız bir olmasına rağmen kendim öderim ipi yük olmamak için .Bu ay canımı sıkan olay kredi borcunun 15 bin tl tutması . Ve daha evime aldığım bişey yok dolabım boş ve dün eşimin maaşı bide birikimimden 2000 tl gitti kart borcuna . Demem o ki kırmadan ne söylesemde hesapları ayırsam bana mantıklı bişeyler söyleyin ki bende ona göre bugün yolumu çizsem .
Eşiniz kafasını kullanmadığı sürece ne deseniz boş.

Aynı kattayız ya güya yenide ev ayırdık birden hesap ayrılmasın bağ koparmış ekmek bölünürmüş
Ay bende bakkal falan isletiyorlar sandim
Esin kazandigi parayi atmasin ortak hesaba yeni bi hesap acsin
Baba cocuk yolda dogum masrafi vs vs kendi butcemizi bilelim nereye ne harciyoruz belli olmuyor boyle desin gecsin
Gorumceye harcanmasalar bile yine sacma bi sistem yani
ekmek bolunurmus falan filan batil inanclar
madem oyle gorumcenin esi de atsin ortak hesaba
Asil oyle bolunuyor ekmek diceksiniz

Yoo tam üstüne bastın 🤣
Baslarim böyle evliliğe derim basarım yaygarayi kim kırılmış kim üzülmüş cokta WiFi yani 🤣🤣🤣 8 senedir evliyim kaynanam alt katımda hesaplarımız ortak falan değil gül gibi kendi yagimizda kavruluyoruz. Sizi kullanıyorlar ne yani bana orkid lazım olacak kayinpeder bana bi orkid parası cikar mi diceksiniz ay çok saçma 🤣🤣🤣

Evim ayrı ama aynı kattayız . Eşimin işi ayrı herkesin maaşı ayrı
Aa saçmalığa bak. Hadi ordan uyanıklar. Ben sandım beraber iş yapıyorlar.
Hemen bir kavga çıkartın. Başka yolu yok , eşiniz evde huzur olsun istiyorsa ayıracak hesabı. Üç beş gün dellenin eşinize

Ay bende bakkal falan isletiyorlar sandim
Esin kazandigi parayi atmasin ortak hesaba yeni bi hesap acsin
Baba cocuk yolda dogum masrafi vs vs kendi butcemizi bilelim nereye ne harciyoruz belli olmuyor boyle desin gecsin
Gorumceye harcanmasalar bile yine sacma bi sistem yani
ekmek bolunurmus falan filan batil inanclar
madem oyle gorumcenin esi de atsin ortak hesaba
Asil oyle bolunuyor ekmek diceksiniz
Görümcemin eşi para atsa canım nasıl araba alacaklar 😬 adama inme iner yahu 😬

Aynı evde yaşasanız bile hesapların ortak olması kadar saçma bir şey yok. Eşlerin bile hesapları ayrı olmalı bence.
Kimseyi kırıp üzmeyeceğiz diye daha çok hakkınız yenir. Yarın evlatlarınız dönüp size anne baba bizim hakkımızı neden yedirdiniz? Onların arabası var bizim neden yok dediğinde ne demeyi düşünüyorsunuz?

Aa saçmalığa bak. Hadi ordan uyanıklar. Ben sandım beraber iş yapıyorlar.
Hemen bir kavga çıkartın. Başka yolu yok , eşiniz evde huzur olsun istiyorsa ayıracak hesabı. Üç beş gün dellenin eşinize
Benim normal günüm yok ki 🤣 aynı kattayız sen düşün hergün delleniyom 🤣 o değilde eşimi dellendirecem 🤣🤣

Aynı evde yaşasanız bile hesapların ortak olması kadar saçma bir şey yok. Eşlerin bile hesapları ayrı olmalı bence.
Kimseyi kırıp üzmeyeceğiz diye daha çok hakkınız yenir. Yarın evlatlarınız dönüp size anne baba bizim hakkımızı neden yedirdiniz? Onların arabası var bizim neden yok dediğinde ne demeyi düşünüyorsunuz?
Haklısın canım çocuklarıma iyi bir gelecek bıraksam cepte var 0 . Hemen hesap açacam çocuklarıma hafta içi

Başlarda şöyleydi ,biz evi yeni ayırdık çocukta olunca kayınpederim dediki siz evinizi borç harç düzün bizde size destek olalım . Gel zaman git zaman derken ne evimi adam akıllı düzdüm ne kendime birikim yaptım hani derler ya maymun gözünü açtı diye benimkide öyle oldu .
Ne diye Kv kp yanına evlendiniz ki? Ben gerçekten bunu anlamıyorum, buna izin veren kız ailelerini de hiçbir zaman anlamayacagim. Eski zamanlarda köylerde vs böyleymiş ama sene kaç oldu yahu...

X