Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon Günü Hesaplama

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
🤭🤭 inan ki bende onu dusunuyorum kac gundur. Herkes mi yumurtlamaya dikkat ediyo, yada herhangi bir problem olmayip yanlislikla yada hemen hamile kalan nasil kalıyo, yumurtlama dışındaki günlerde ihtimal daha düşükse nasil denk geldi🤯 babam çilekli pasta yapmayi nerden ögrendi🤣🤣🤣
Hiç düşünmesek şak diye tutacak belki de 😂 zaten ben bu ay olmazsa Ağustos ta bir kere daha deneyip bırakıcam. Zaten bu ay ilk kez denedim 😅 okullar açılınca benim işler zor 🙃

Hiç düşünmesek şak diye tutacak belki de 😂 zaten ben bu ay olmazsa Ağustos ta bir kere daha deneyip bırakıcam. Zaten bu ay ilk kez denedim 😅 okullar açılınca benim işler zor 🙃
Düşünmeyim diyorum ama kendimi arastiriken, dusunurken buluyorum 😀😀😀 İnsallah olur en erken zamanda

kızlar bugün 7. günüm 25 günde bir regli oluyorum teste ne zaman başlamalıyım ?
Merhaba 28 gunde 1 görenin 14. Gununde oluyo diyorlar ama arastirirken herkesin farkli oldugunu gördum. Benim 10. Gunde yumurtlama olmustu. Ovulasyon testi alin yada 1 gun degerlendirip, 1 gun ara vererek deneyebilirsiniz.

Yanlıs anlamisim pardon 🤗 eger test elinizde coksa hemen baslayin bence. 14. Gun diyorlar ama benim 10. Gunde olmustu kacirma ihtimaline karsi erken baslamak daha iyi olur diye dusunuyorum.
çok teşekkür ederim 7. gün başladım elimde vardı test henuz koyulaşma olmadı ama akıntım başladı sanırım yaklaştı hergün yapmaya gayret gösterıyorum

Kızlar 2 tane regl prgoramında yumurtlama dönemleri farklı gözüküyor. Mesela şu an 2 programda da yumurtlama dönemi bitti gözüktüğü halde bugün doktorum yumurtlama dönemindesin dedi . Naısl takip edeceğimi şaşırdım 🫠🫤

Kızlar bakr mısınız ovülasyon testime bugün 9. Günüm 7. Gün başladım teste 19 unda değerlendirdik bugünğ değerlendireyim mi ? Üst üste yapamıyoruz cunku

Testm ekledim

Eklentiler

• 195AFB7B-FEEC-4513-A644-19AD7456C1C7.jpeg
    195AFB7B-FEEC-4513-A644-19AD7456C1C7.jpeg
    82,3 KB · Görüntüleme: 107
Kızlar bakr mısınız ovülasyon testime bugün 9. Günüm 7. Gün başladım teste 19 unda değerlendirdik bugünğ değerlendireyim mi ? Üst üste yapamıyoruz cunku
Merhaba yine ben😀😀 bi gun degerlendirip ertesi gunu bos birakmami doktor soylemisti. Her gunu degerlendirme, sprem kalitesini dusurur diye soylemisti. Hergun teste devam edin diger koyu cizgi kadar koyuluk oldugunda yumurtlamis, ardindan siliklesince catlamis oldugunu gosteriyor. 3 gun falan surmustu benim. Ama en azindan o 3 gunu degerlendirmek gerekiyo.
Benimkini de ekledim ben sadece yumurtlama gununu degerlendirdim simdi bekliyorum insallah olmustur

Eklentiler

• 20220716_213237.jpg
    20220716_213237.jpg
    93 KB · Görüntüleme: 95
Kızlar 2 tane regl prgoramında yumurtlama dönemleri farklı gözüküyor. Mesela şu an 2 programda da yumurtlama dönemi bitti gözüktüğü halde bugün doktorum yumurtlama dönemindesin dedi . Naısl takip edeceğimi şaşırdım 🫠🫤
En garanti ovulasyon testi. O programlara cok fazla guvenmeyin benimki de farkli olmustu programla ovulasyon. Innovitayi öneririm instgram sayfasinda mesaj attiginizda sorularinizi cevapliyor bu konuda iyiler

Birde bisey soyleyim doktor soylemisti. Bazilari ovulasyonu korunma yontemi olarak kullaniyomus cok saglikli degil, bi oran var fakat yinede yumurtlamadan once iliski yasayip yumurtlama donemini korunarak yada iliski yasamadan gecirenler varmis. Biz ugrasiyoz bu kadar eskiler nasil kaliyomus bu kadar kolay cok ilginc😀😀

Birde bisey soyleyim doktor soylemisti. Bazilari ovulasyonu korunma yontemi olarak kullaniyomus cok saglikli degil, bi oran var fakat yinede yumurtlamadan once iliski yasayip yumurtlama donemini korunarak yada iliski yasamadan gecirenler varmis. Biz ugrasiyoz bu kadar eskiler nasil kaliyomus bu kadar kolay cok ilginc😀😀
tamamdır valla salı perşembe değerlendirdim :)

X