Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon Günü Hesaplama

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba ben ovulasyon testi ile yumurtlama günümü tespit ettim iki gün çift çizgi çıktı eşimle o iki gün yaklaştik. Bundan sonra bende camasirimi islatacak derecede süt beyaz kokusuz bi akıntı gelmeye başladı. Tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım edin neden olmuştur ki

Kızlar bisi danıscaktım lütfen yardımcı olun :KK43: ben 24 25 günde bir regl oluyorum ve yumurtlamam ovu testine göre de takvime göre de aynı cıkıyor 10. 11. Günü gibii oyüzden ben de bu ay 9 10 11 12 günlerinde ilişki yaşadım ve şuan 15.günü.. acaba devam etmeli miydim yoksa yine de yeterli mi? Buarada gecen ay günasırı olarak yumurtlamadan bir gün önce ve 1 gün sonra olmustu ovulasyon pick oldugu gün olmamıstı ilişki kusurabakmayın biraz uzun oldu

Kızlar bisi danıscaktım lütfen yardımcı olun :KK43: ben 24 25 günde bir regl oluyorum ve yumurtlamam ovu testine göre de takvime göre de aynı cıkıyor 10. 11. Günü gibii oyüzden ben de bu ay 9 10 11 12 günlerinde ilişki yaşadım ve şuan 15.günü.. acaba devam etmeli miydim yoksa yine de yeterli mi? Buarada gecen ay günasırı olarak yumurtlamadan bir gün önce ve 1 gün sonra olmustu ovulasyon pick oldugu gün olmamıstı ilişki kusurabakmayın biraz uzun oldu
canım yumurtlama döneminde doktorlar bile arka arkaya olsun derler yumurtlama dönemi geçtiktan sonra gün aşırı olmadı idealdir çünkü kaliteli sperm üretmesi gerekiyor erkek vucudu sen ymurtlama döneminde boş geçmediysen tmmdır zaten sperm kadın vucudunda 3 gün canlı kalabiliyor o yüzden stres yapma olacağı varsa olur :KK66:

Merhaba ben ovulasyon testi ile yumurtlama günümü tespit ettim iki gün çift çizgi çıktı eşimle o iki gün yaklaştik. Bundan sonra bende camasirimi islatacak derecede süt beyaz kokusuz bi akıntı gelmeye başladı. Tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım edin neden olmuştur ki
canım yumurta akı gibi süzülme var mıydı

Cigdem3545Yeni ÜyeÜye
Merhaba arkadaslar,yeni uyeyim.
Benim adetim oldum olasi duzensizdir 30 ,36,29 gunde bir kafasina gore takiliyor.tabi cocuk dusunene kadar bu o kadar sikinti degildi fakat adet duzensizligi olan kadinlarin yumurtlama doneminin tespiti nasil oluyor fikirlerinizii bildiklerinizi yazarsaniz seveiniriim.benim gibi olanlar mutlaka vardir.
Zira bu ay 15 gun gecikmeli geldi adetim 41 gunde bir olmus oldu simdi de:)41 den 14 u mu cikaracagim kafamda deli sorular.
Bir de bu ovulasyon testi ne zaman yapilan bir sey bir tane mi aliniyor?

Bir de adetim gecikince doktora gitmistim bir yumurtan catlamamis o yuzden adet olmamissin dedi.o yumurta catladiktan sonra da tipki yumurtlama donemindeki gibi hamilelik sansi degerlendirilmeli demek mi oluyor.bu konuda cok bilgisiz oldugumu fark ettim.hem cok icine girip stres yapmauayim diyorum ama bilinclenmek de istiyorum

aydınlatmak için yazayım dedim konuyu görünce. öncelikle adetten 14 gün önce ovulasyon günüdür klişesi tamamen çöptür! ben 26-27 günde adet olurum ama genelde 11.gün ovulasyon gerçekleşiyor. yani erken oluyor. eğer bunu net bir şekilde bilmek istiyorsanız bunun tek yolu ovulasyon testi. şiddetle tavsiye ederim. hepimize hayırlı evlatlar olsun inşallah.

kızlar merhaba bişey sorabilir miyim ben 8 inde ovülasyon da pik gördüm ve 10 unda silikleşti yani yumurta tahmini 10 da çatladı bende 15 inde kan verdim değer 0.1 çıktı eğer döllenme olmuşsa kanda çıkması için 5 gün çok erken mi bu değer değişebilir mi

kızlar merhaba bişey sorabilir miyim ben 8 inde ovülasyon da pik gördüm ve 10 unda silikleşti yani yumurta tahmini 10 da çatladı bende 15 inde kan verdim değer 0.1 çıktı eğer döllenme olmuşsa kanda çıkması için 5 gün çok erken mi bu değer değişebilir mi
Kimse bu konuda fikir sahibi değil mi :KK43: kızlar

aydınlatmak için yazayım dedim konuyu görünce. öncelikle adetten 14 gün önce ovulasyon günüdür klişesi tamamen çöptür! ben 26-27 günde adet olurum ama genelde 11.gün ovulasyon gerçekleşiyor. yani erken oluyor. eğer bunu net bir şekilde bilmek istiyorsanız bunun tek yolu ovulasyon testi. şiddetle tavsiye ederim. hepimize hayırlı evlatlar olsun inşallah.
Aynen benim de senin gibi 10. Gün yumurtlama oluyor

IMG_7153.JPG Testler mi bozuk kızlar sadece 3 er damla damlattım

Böle kızlar üsttekinde çok belli olmuyor diye tekrar yükledim

Eklentiler

• IMG_7159.JPG
    IMG_7159.JPG
    22,7 KB · Görüntüleme: 1.075
X