Öyle bir bosluk ki

Anksiy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2015
1.005
802
Öncelikle sunu belirteyim.Neden konu aciyosun yine diyenler lutfen yorum dahi yazmasin okumadan gecsin.8 aylik evliyim.Evliligimizin ilk zamanlari esim cok ilgiliydi.Kayinvalidemlerdeyken dizime bile uzaniyordu.Eve gecince eski sevgilisiyle olan kutunun icinde fotograflari gordum.Cildirmis gibiydim.Ben agliyorum adam iceri bile gelmiyodu benim ustume titreyen adam. Bende annemleri aradim gelin benibalin diye duysun diye. Sigarayi yeni birakmistim il degisikligi olmustu ve ben cok yanliz hissediyodum.Fotograflari gorunce aradim.Gelince bagir cagir konustum sonra baktim aciklama yapmiyo agladikca agladim.Sigara ictim.Sigara ictigimi anladi yalan soyledigim icin bana senden sogudum dedi.Ama konudan bahsetmedim.Tabi sigara mevzusu olunca esimde kendi ailesini aradi.Ben bu kariyi istemiyom bu kariyi burdan alin diye.Bu konu bi sekilde kapandi.Ben cok sicak kanli biriyimdir. Esimede cok duskundum.Yanina gidip sarilirdim takilirdik birbirimize.Ben esime beraber uzanip film izleyelim bana hic sarilmadigi ne bileyim hic opmedigi icin yavas yavas dolmaya baslamistim.Kahvaltidsyken telle oynuyodu.O bitiyodu playstation oynuyodu o bitoyodu pcden oyun oynuyodu.O yanlizlikta sohbete hasret kaldigim icin oda bunalmisti sanirim.Temizligime karismaya basladi.Halinin kenarindan siliyosun cekyatlari itip ustlerinin tozlarini almiyosun o hali alti kaldirilip oyle supurulur viledalanir dedi sen nasil pis kadinsin dedi.Evin butun halilarini kaldirararak temizledim.Ama icimden gelmiyodu.Bi gun olumla lan cumlesini cok kullandigi icin.Normalde askim hayatimda der.Temizlige mudahalesi makyaj malzemelerinin uzerindeki toza kadar gitti.Fake hesabi varmis fotosuz flan ama acikmis.Ben dedim kapat bunu.Baktim eski sevgilisiyle eski konusmasi duruyo.Memlekete ailemi gormeye gittim.Beni aramamaya basladi fazla.Bi ihtiyacin bidey var mi ozledim yoktu.Sen kendinden soguttun bu sekilde dedi telde.Sonra ben bitti o zaman glan dedim geri dondu.Kurallarini kabul etmem gerektigini soyledi.Sonra ben tam kabul ettim geri dobcem ki bu kurallar yuzunden artik asilesmeye baslamisti cevaplarim.Beni kendine baglayamadin tarzi konusmalar gobegime laf etti niye kabul etmiyosunki dediklerimi kocanin dediklerini yaomak ne kadar zor geliyo sana dedi isve cilveyle bi kadin kocasini bagkar kendine dedi ki.Ben sarildigimda da bana yilisik demisti.Tek tarafli bi degisim olmayacagini anlatmaya calissamda erkek gibi davrandigimi soyledi.Ben geri gitcegim gun gitmedim.Bosanma konusunu actim emindim.Bugun yine yazmis yine ayni konular.Sen kocana evine sahip cikip gelseydin benim dediklerimi harfiyen yapsaydin hersey cok farkli olucakti ben baglayamadin derken o anlamda soylememistim.Bende dedim sen surekli senden kari olmaz diyosun benimde kadinlik gururum kalmadi dedim.Sen inatlasiyosun sadece benim istedigim neyi yaptin ki dedi.Ben bu adamin sevdigi yemekleri kayinvalideme sorup ogrendim ama o bile yaranilmiyo anladim.Operek uyandiriyodum yaranilmazmis anladim.Bosandiktan sonra artik hayal ettigim gibi bi evliligin olmadigini kabullenmis olucam.Ben esimle destek olmayi beraber arada uzanip film izlemeyi ona sarildigimda yilisik muamelesi gormemeyi ne bileyim beraber kahvalti yaparken sohbet etmeyi hayal etmistim.Balkonda cekirdek citlemeyi.El ele yuruyus yapmayi.Ne salak ne romantikmisim.Ne bileyim adamin kahve yapip getirince ben icmiycektim diycegini yanina oturdugumda karsi koltugu ima etcegini.Benden karsi koltukta oturdugum icin bosaniyosun diyo bide.Ben bu sorunlar yuzunden anksiyete ilaci kullanmaya badladigimda benim kafa yapima getirecek mi seni diyen de bendim sanki.15 kilo alirsin diyende ben degildim sanki.Dovmuyo sovmuyo ama zeka seviyenin incelemeye alinmasi lazim tarzi cumle kuruyo onuda gormezden gelmek lazim evlilikte.Saclarini kurut askim usutme diyen bi adam nasil boyle bi anda senden kari olmaza bagliyoki.Ufak tefek sorunlardan bosanmayi istiyosun diyo.Ne istedim ben sohbet etmeyi istedim dedim.Eger sen benim dediklerimi harfiyen yapsaydin hersey farkli olucakti bende de diyo.Evlilikler bana gore degil sanirim.Zaten oda evlilik sorumlulugunu alamiyosun sen diyo.Ben artik kimseye de guvenemem kimseyide sevemem.Ve bosanmis oldugum icin zaten kimse de beni kabul etmez.Bi yuvam olsun huzurum olsun istedim ama ben bu duygusallikla fazla yasamam zaten.

insanları hiç tanımadan evlenirseniz genelde böyle oluyor. nişanlıyken çok iyiydi sevgiliyken böyle ilgiliydi sonra değişti falan. bir insanın sevgiliyken olduğu kişiyle evlenip aynı eve girdiğinde olduğu kişi bir olabilir mi zaten hiç. insanla esas aynı eve girince birlikte soğan doğrayınca çamaşır yıkayınca alışveriş yapınca gider deliğinden saçlarını toplayınca sevgili oluyorsunuz. ondan öncesi el ele kafelerde gezmeler sokaklarda yürümeler bunlar hep fragman hep reklam arası gibi.
telefonla oynuyor sonra kalkıp oyun oynuyor sonra playstation oynuyor demişsiniz. gözümde liseli bir ergen canlandı cidden.
hayal ettiğiniz gibi evlilikler de var ama karşılıklı olarak birbirine saygı duyan ve sorumluluk alan evlerde yaşanıyor o evlilikler. siz bir çocukla evlenmişsiniz allahtan çocuğunuz yok. yaşınız da gençse bir iki senede toparlanır belki hayal ettiğiniz gibi bir ilişkiye kavuşursunuz.

Bosanmıs oldugun ıcın neden kimse kabul etmesin seni, adam mı öldürdün?
Once bu kafadan cık.
Bosandıktan sonra kus gibi hafıfleyeceksın, bu adamdan sevgi dilenmek yerine babanın evınde otur agla acını yaşa bitir ve hayatına bir yerden basla.
Oncelıkle is bul ise gir.
Genclık gitti mi gelmiyor.
Senı sartla kuralla eve kabul eden adamdan koca olmaz.

insanları hiç tanımadan evlenirseniz genelde böyle oluyor. nişanlıyken çok iyiydi sevgiliyken böyle ilgiliydi sonra değişti falan. bir insanın sevgiliyken olduğu kişiyle evlenip aynı eve girdiğinde olduğu kişi bir olabilir mi zaten hiç. insanla esas aynı eve girince birlikte soğan doğrayınca çamaşır yıkayınca alışveriş yapınca gider deliğinden saçlarını toplayınca sevgili oluyorsunuz. ondan öncesi el ele kafelerde gezmeler sokaklarda yürümeler bunlar hep fragman hep reklam arası gibi.
telefonla oynuyor sonra kalkıp oyun oynuyor sonra playstation oynuyor demişsiniz. gözümde liseli bir ergen canlandı cidden.
hayal ettiğiniz gibi evlilikler de var ama karşılıklı olarak birbirine saygı duyan ve sorumluluk alan evlerde yaşanıyor o evlilikler. siz bir çocukla evlenmişsiniz allahtan çocuğunuz yok. yaşınız da gençse bir iki senede toparlanır belki hayal ettiğiniz gibi bir ilişkiye kavuşursunuz.
Ona gore de ben sorun yaratiyorum ve ben cocuk gibi ilgi bekliyorum ergen ergen davranma tarzi. 28 yasindayim. Yani aslinda hayalim gerceklerle yuzlesince fazla gibi geliyo bana ve hani benim mi beklentim cok diyorum. Her konusmada diyo diyo sonra ben oyle demedim diyip aklimi karistiriyo.

Ona gore de ben sorun yaratiyorum ve ben cocuk gibi ilgi bekliyorum ergen ergen davranma tarzi. 28 yasindayim. Yani aslinda hayalim gerceklerle yuzlesince fazla gibi geliyo bana ve hani benim mi beklentim cok diyorum. Her konusmada diyo diyo sonra ben oyle demedim diyip aklimi karistiriyo.
eşiniz sosyopat bence toksik bir karakter yani. çok şey istemiyorsunuz sağlıklı bir ilişki zaten öyle bir şey. her günü muhteşem romantik ve huzurlu değil ama en azından sorunlar konuşarak çözülebiliyor.

Bosanmıs oldugun ıcın neden kimse kabul etmesin seni, adam mı öldürdün?
Once bu kafadan cık.
Bosandıktan sonra kus gibi hafıfleyeceksın, bu adamdan sevgi dilenmek yerine babanın evınde otur agla acını yaşa bitir ve hayatına bir yerden basla.
Oncelıkle is bul ise gir.
Genclık gitti mi gelmiyor.
Senı sartla kuralla eve kabul eden adamdan koca olmaz.
Is ariyorum su anda. Burdakilerin zihniyeti farkli hatta simdiki esim bile dedi benim istediklerimden daha zor bi hayatin bekledigini beni benim senden istediklerime kiyasla nasil zor olcagini anliycaksin dedi yanlis yapiyosun oyle sandigin gibi istedigin gibi sevgili hayati gibi bi evlilik yok evlilik sorumlulugunu alamadin sen dedi.

eşiniz sosyopat bence toksik bir karakter yani. çok şey istemiyorsunuz sağlıklı bir ilişki zaten öyle bir şey. her günü muhteşem romantik ve huzurlu değil ama en azından sorunlar konuşarak çözülebiliyor.
Evet yani aslinda muhtesem romantiklik her gun beklemedim.Ama arada sarilmak ne bileyim kahvalti yaparken sohbet.Aksam yemeginde biseyler konusmak.Beraber yan yana oturup kahve icmek.Yani bi yuruyus bisey yapmak.Beraber dizi bisey izlemek.Kendi alanida olsun ama yine benimle de ortak bi kaliteli zaman olsun istedim.Ne bileyim insan esine sarilip opmesi bana normal ona viciklik geliyo

Is ariyorum su anda. Burdakilerin zihniyeti farkli hatta simdiki esim bile dedi benim istediklerimden daha zor bi hayatin bekledigini beni benim senden istediklerime kiyasla nasil zor olcagini anliycaksin dedi yanlis yapiyosun oyle sandigin gibi istedigin gibi sevgili hayati gibi bi evlilik yok evlilik sorumlulugunu alamadin sen dedi.
Eski esın evlılık konusunda bilirkişi mi?
Bilirkisi ise yepyeni evlılgını neden mahvetmıs?
Bos yapmasın. Bosandıktan sonrasını Allah bilir, o da sende bilemezsin neyin nasıl olacagini..

Istedıgın gıbı sevgili hayatı pekala var. Dul kadını kimse almaz! Kafası var ezigin anladıgım kadarıyla ama o isler oyle olmuyor.

Ordakierin zıhnıyetı de kendilerini baglar, sen kendine ve hayatına bakacaksın. Uc gun sonra herkes unutacak zaten.

Evet ya evlenemezsın hayatın mahvolur gıt alttan al o eski kocanı dememizi ister gibi bir halin var ama, malesef bosan.

Eski esın evlılık konusunda bilirkişi mi?
Bilirkisi ise yepyeni evlılgını neden mahvetmıs?
Bos yapmasın. Bosandıktan sonrasını Allah bilir, o da sende bilemezsin neyin nasıl olacagini..

Istedıgın gıbı sevgili hayatı pekala var. Dul kadını kimse almaz! Kafası var ezigin anladıgım kadarıyla ama o isler oyle olmuyor.

Ordakierin zıhnıyetı de kendilerini baglar, sen kendine ve hayatına bakacaksın. Uc gun sonra herkes unutacak zaten.

Evet ya evlenemezsın hayatın mahvolur gıt alttan al o eski kocanı dememizi ister gibi bir halin var ama, malesef bosan.
Aslinda onceki konularimda bosanmaya karar vermistim ama aklimi kurcaliyo.Aklima bosandiktan sonra da mutsuz olcaksin dusuncesi sokuyo.Hani beni oyle sucluyo.Sen benim kurallarima uymuyosun sen rahat birisin kocanin dediklerini yapmak sana eziklik geliyo diye.Evet kendide soyledi dul kadin artik istediginle sevgili olursun ama sana cinsel anlamda yaklastiklarini farketceksin tarzi bi cumlede kurmustu ama bugun farkli konustu sanki o laflari o soylememis ben durduk yere ayriliyomusum gibi

Yazdıklarınızdan tekrar birleşmek istediğinizi anladım. 8 ayda evlilik bu şekle varmışsa ilerisini düşünemiyorum.
Siz ama tekrar denemek istiyorsunuz, o halde yaşayıp göreceksiniz.
Ama şuna hazırlıklı olun, kendi ayağınızla tıpış tıpış geri döndüğünüz için bu sefer bütün ipler eşinizin elinde olacak.

Yazdıklarınızdan tekrar birleşmek istediğinizi anladım. 8 ayda evlilik bu şekle varmışsa ilerisini düşünemiyorum.
Siz ama tekrar denemek istiyorsunuz, o halde yaşayıp göreceksiniz.
Ama şuna hazırlıklı olun, kendi ayağınızla tıpış tıpış geri döndüğünüz için bu sefer bütün ipler eşinizin elinde olacak.
Aslinda geri de donemem cunku onun kurallarini kabul etmek istemiyorum.Oda sen evlilik bilincinde degilsin diyo.Sudan cikmis balik gibiyim su anda.Yine yazip aklimi karistirmaya beni suclu hissettirmeye calisiyo bende dusunuyorumki ya benim istedigim gibi bi evlilik zaten yok bundan sonra benim icin hersey hayal ben cok farkli bisey saniyodum.Oda diyoki sen degismiyosun ben diyorum degisim tek tarafli olmaz.Psikolojik destek almak istedim ama bulundugum ilde yok devlete ciktim

Evlilik. Kocanizin. Dediklerini. HARFİYEN. Yapmak. Değildir. Önce siz bunu idrak etseniz, sonra da iki de bir size bunu söyleyen kuş beyinli eşinize bunu söyleseniz ve ekleseniz keşke "eğer sen evliliğin bu olduğunu düşünüyosan sen evlilik insanı değilmissin, senin yüzünden bitiyo evliliğimiz" diye.

Aslinda geri de donemem cunku onun kurallarini kabul etmek istemiyorum.Oda sen evlilik bilincinde degilsin diyo.Sudan cikmis balik gibiyim su anda.Yine yazip aklimi karistirmaya beni suclu hissettirmeye calisiyo bende dusunuyorumki ya benim istedigim gibi bi evlilik zaten yok bundan sonra benim icin hersey hayal ben cok farkli bisey saniyodum.Oda diyoki sen degismiyosun ben diyorum degisim tek tarafli olmaz.Psikolojik destek almak istedim ama bulundugum ilde yok devlete ciktim
Sizin kendi aklınız yok mu ? Kaç yaşına gelmiş kadınsınız neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edemiyor musunuz ?
Yaşadıklarınızı yazınca bile buradan çok normal şeyler olmadığını görebilmeniz lazım.
Evlilik karşılıklı saygı ve anlayışla yürür, tek taraflı olur ise ona evlilik denmez.

Siz galiba önce de yazmıştınız. Sizin eşiniz sizi ücretsiz hizmetçisi gibi görmek istiyor evine + istediği ebatlarda, istediği zaman cilveli, sigara kullanmayan. Tabi Yaptığı ihanetlere de göz yumacak olmanız da önemli. Böylesiyle ömür geçmez bebek yapmadan bye bye demek lazım

Aslinda onceki konularimda bosanmaya karar vermistim ama aklimi kurcaliyo.Aklima bosandiktan sonra da mutsuz olcaksin dusuncesi sokuyo.Hani beni oyle sucluyo.Sen benim kurallarima uymuyosun sen rahat birisin kocanin dediklerini yapmak sana eziklik geliyo diye.Evet kendide soyledi dul kadin artik istediginle sevgili olursun ama sana cinsel anlamda yaklastiklarini farketceksin tarzi bi cumlede kurmustu ama bugun farkli konustu sanki o laflari o soylememis ben durduk yere ayriliyomusum gibi
E yanı barıs ozaman.
Barıs, bekle ki senınle aynı koltuga otursun. Sevsin demedim farkındaysan.

Evlilik. Kocanizin. Dediklerini. HARFİYEN. Yapmak. Değildir. Önce siz bunu idrak etseniz, sonra da iki de bir size bunu söyleyen kuş beyinli eşinize bunu söyleseniz ve ekleseniz keşke "eğer sen evliliğin bu olduğunu düşünüyosan sen evlilik insanı değilmissin, senin yüzünden bitiyo evliliğimiz" diye.
Iste bende onu diyorum sadece kendi istedikleri olsun istiyo ve ben kendimi ezik gibi hissediyorum bu sekilde beni ezmeye calisiyosun dedigimde de evliligi ezik gibi goren bi kadin nasil olur diyo.Istekleri bitmiyo ve ben cok bunaldim ona gore ufak tefek seyler.

Sizin kendi aklınız yok mu ? Kaç yaşına gelmiş kadınsınız neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edemiyor musunuz ?
Yaşadıklarınızı yazınca bile buradan çok normal şeyler olmadığını görebilmeniz lazım.
Evlilik karşılıklı saygı ve anlayışla yürür, tek taraflı olur ise ona evlilik denmez.
Ben de diyorum arkadaslarima bile mudahale etmis 28 yasinda kadin olarak ben arkadaslarimi secemiyomuyum diyorum.Bende evliligi o sekilde sanmistim sevgiyle saygiyla yurutulebilen paylasim ve birbirine destekle olan bisey sanmistim

X