Öyle ufak bi iç dökme 😔

Firdevs_Yoreoglu

Bırak, insanlar sadece mücevherlerimizi konuşsun💎
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2015
5.563
9.881
İyi akşamlar hanımlar.

Bu ara çok duygusalım hamilelikten dolayı biraz içimi dökeyim dedim.

7.aya girdim çok şükür. 6.5 senelik evliyim. 6.5 sene bu bebeği yapmak için en uygun zamanı bekledik. Tabi en uygun zaman nasıl bi en uygun zamana denk geldi herkesin malumu 🙈🙈 Yine de şükür.

Masraflar çok fazla. Eşimle hep çalıştık ama ben neredeyse asgari ücretle çalıştım hep. Ortalama bi araba alabildik bugüne kadar. Düğün borcuydu araba kredisiydi derken yeni bitti. Şimdi yine borca giriyoruz. Boyunumuzun borcu artık elimizden geleni yapacağız. Orda sorun yok.

Düğünümüzü iğneden ipliğe eşimle yaptık. 4 sene borç ödedik. Ne eş ailesi ne benim ailem bi şey yapmadı. Şimdi bebek geliyor. Yine eşimle ikimiz yapıyoruz. Arabası var bunun odası var her şeyi var. Hiç kimse "şuyunu da ben alayım, ben yapayım" demiyor. Bi bebek arabası bile o kadar iyi olurdu ki. Alışkınız kendi başımızın çaresine bakmaya da.. Bu kadar da kimsesiz gibi hissetmek zoruma gidiyor 😔😔

Çok teşekkür ederim 😔 yazarken bile ağlıyorum :KK43:
Canım gerçekten çok daha zor durumda olanlar var onları düşünmeye çalış. Farkındayım bunalmışsın iyice ama yine de kıt kanaat belli bir noktaya gelme başarısı göstermişsiniz hem de kimsenin yardımı olmadan. Yine çok şanslısınız ki çocuğunuz oluyor bunun için de senelerce uğraş veren var. Pozitif düşünmeye çalış Rabbim ferahlık verir inşallah 😇

Canım gerçekten çok daha zor durumda olanlar var onları düşünmeye çalış. Farkındayım bunalmışsın iyice ama yine de kıt kanaat belli bir noktaya gelme başarısı göstermişsiniz hem de kimsenin yardımı olmadan. Yine çok şanslısınız ki çocuğunuz oluyor bunun için de senelerce uğraş veren var. Pozitif düşünmeye çalış Rabbim ferahlık verir inşallah 😇
Kesinlikle o kadar haklısın ki... Bu bizim yaptığımız masrafın iki katını tüp bebeğe ödeyenler var. Çok şükür halimize . Onun farkındayım da benim dert yanmam ailelerden yana... Ne diyim artık...

Kesinlikle o kadar haklısın ki... Bu bizim yaptığımız masrafın iki katını tüp bebeğe ödeyenler var. Çok şükür halimize . Onun farkındayım da benim dert yanmam ailelerden yana... Ne diyim artık...
Ya her aile bir olmuyor herkes de aileden yana şanslı olamayabiliyor. Siz doğacak meleğinizle güzel bir aile olursunuz ❤️

İyi akşamlar hanımlar.

7.aya girdim çok şükür. 6.5 senelik evliyim. 6.5 sene bu bebeği yapmak için en uygun zamanı bekledik. Tabi en uygun zaman nasıl bi en uygun zamana denk geldi herkesin malumu 🙈🙈 Yine de şükür.

Masraflar çok fazla. Eşimle hep çalıştık ama ben neredeyse asgari ücretle çalıştım hep. Ortalama bi araba alabildik bugüne kadar. Düğün borcuydu araba kredisiydi derken yeni bitti. Şimdi yine borca giriyoruz. Boyunumuzun borcu artık elimizden geleni yapacağız. Orda sorun yok.

Düğünümüzü iğneden ipliğe eşimle yaptık. 4 sene borç ödedik. Ne eş ailesi ne benim ailem bi şey yapmadı. Şimdi bebek geliyor. Yine eşimle ikimiz yapıyoruz. Arabası var bunun odası var her şeyi var. Hiç kimse "şuyunu da ben alayım, ben yapayım" demiyor. Bi bebek arabası bile o kadar iyi olurdu ki. Alışkınız kendi başımızın çaresine bakmaya da.. Bu kadar da kimsesiz gibi hissetmek zoruma gidiyor 😔😔
Öncelikle hep birbirinize destek olduğunuz /olacağınız bir esiniz olduğu icin çok şanslısınız 🤗 aile meselesinde de canınızın sıkılması çok doğal ama iyi yönlerinden bakın kimse size şunu şunu yaptık diyemeyecek. Her şeyi siz yapacaksınız ve bunu herkes görecek imrenecek size böyle sağlam bir çekirdek aile kurduğunuz icin 😉 ayrıca çocuk bereketiyle geliyor sözüne ben çok inanıyorum. Hiç ummadığınız bir yerden çok farklı şeyler çıkar ve siz şükredersiniz. Üzülmenizi anlıyorum ve size uzaktan çokça sarılıyorum bir hamile arkadaşınız olarak. ☺️Yalnız hissetmeyin kendinizi Sıkmayın canınızı bebişinizle siz çok değerlisiniz. ❤️

Buraya devamlı yok düğünde şunu almadılar bunu takmadilar şu kadar altın isterim diye konular açılıyor. Çoğunluk o konuda zaten olması gerekenin bu olduğunu evlenecek iki kişinin bunları yapması gerektiğini o yeterlilikte olması gerektiğini dile getiriyor ki bunu söyleyenlerin en başında ben de varım. Ama sizin derdiniz o değil sizin derdiniz biraz düşünülmek gibi geldi bana ben öyle hissettim :KK43: hani düşünüp biz de bi şeyler yapmak isterdik ama şu an durumumuz uygun değil kusurumuza bakmayın çocuklar deseler size yetecek sanki. Bu kırgınlığınız bence anlaşılabilir.

Bir de gerçekten her şey çok pahalı çoğu ithal ürün olduğu için 3e 5e katladı. Ne kadar ucuza kapatılmaya çalışılsa da olmuyor. Ama size tavsiyem her şeyin iyisi olsun diye uğraşmayın. Mesela ilk aşamada odaya gerek yok. Oto koltuğu hariç her şeyin 2.eli alınabilir diye düşünüyorum ve ya daha uygun olanı. Ki bunlar bile çok çok fazla farkındayım ama harcama en azından 3e 5e katlanmaz.

Bebeğiniz ile beraber çok güzel günleriniz olsun 🌺

bırsey dıyeyım mı
ınanın en ıyısı bu konu sahıbı
evet zor oluyor ama kımseye mınnet etmıyorsunuz

C ceycey0406 e katılıyorum ıkıncı el gercekten ıyıkı var bende bırcok seyı oradan alıyorum yavas yavas alırsınız
ne mutlu sıze kı kendı kendınıze yetıyorsunuz

yalnız hıssedıyorsunuz degıl mı ...keske heyecanlanan soran olsaydı en azından... ınsanın anne babası da sormazsa kım soracak dıyorsunuz,
ben sızı anlıyorum :) ılk sıralar ınsan uzuluyor ama sonra anlıyor aslında suan daha ıyı bırsey yaptıgınızı , herseyınızı kendınız yapmıssınız ve yapıyorsunuz cok taktır ettım sızı ınsallah rızkınız cogalır dualarınız dıleklerınız kabul olur :KK68:

İyi akşamlar hanımlar.

Ne mutlu size ya,ben gerçek sevgi diye buna derim.Helal olsun,biraz zorlayacaksınız belki ama yarın öbür gün kimse hayatınıza burnunu sokma lüksüne sahip olamayacak.

Hiç üzülmeyin, inanın bugünler geçiyor geçecek diye telkin edin kendinizi. Bebeğinizi de kendinizi de strese sokmayın. Bugüne kadar eşinizle üstesinden gelmişsiniz her şeyin, bunları da atlatırsınız. İşimiz var gücümüz var öderiz yavaş yavaş diye düşünün. Kimseye minnet etmemek en güzeli. Arabanız varmış kış bebesi olacak bebeğiniz, bebek arabası iki üç ay sonraya kalsın, hastaneye götürmeye anakucağı alın idarelik yeter şimdilik. Beşiği ben en ucuzundan almıştım dandik bu dayanmaz dedim oğlum üç yıl kullandı , ahşap olanlar var ya ondan alın iki üç yıl rahat kullanırsınız çoğu besige göre daha uygun oluyor, arkadaşların dediği gibi bir de ikinci elden bulursanız çok zorlamaz sizi. Diğer şeyleri de yavaş yavaş tamamlarsınız. Biz de çoğu şeyi hatta hemen hemen her şeyi kendimiz yapmıştık eşimle ilk çocukta masraf daha çok oluyor sıfırdan alıyorsun incik cıncık çok oluyor haklısınız, ama geçecek Allah güç kuvvet versin yeter ki başkasına muhtac etmeden altından kaldırsın. Öylesi daha iyi inanın kafanız rahat oluyor

İyi akşamlar hanımlar.

Sizi çok iyi anlıyorum bizde aynı durumdayız be benim be elimin tarafından bi yardım olamaz durumları yok az buçuk kazananlarda bi paket bez bile alıp gelmezler onu geçtim biz veriyoruz hatta bizim de payımıza bu düştü diyip önümüze bakacağız artık yapacak bi şey yok benim de arkadaşlarımdan beZini dayısı üstlendi arabayı amcası aldı diye söyleyen çok oluyor imreniyor insan ama tırnağımız varsa başımızı kaşıyacağız

Ah canım benim sana sarılmak istedim. Biz de eşimle evlenirken her şeyi kendimiz yaptık. Benim ailem biraz destek oldu sadece. Şimdi çocuğumuz olacak A'dan Z'ye yine her şeyi kendimiz aldık. Eşimin ailesinin durumu yok ama en azından insan bir parça kıyafet de düşünüp almaz mı yani diye dert edinmiştim bir ara kendime. 50 liraya tulum alabiliyorsun. Çok şükür biz yapabiliyoruz ama insan düşünüldüğünü görmek istiyor. O nedenle seni çok iyi anlıyorum. Ama hiç üzülme en iyisi insanın kendi kendine yetebilmesi. Sana maddi bir külfetleri yoksa varsın yapmasınlar.

X