Özel hayatımın köküne kadar karışan bir kayınvalide!!Ne yapabilirim?!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biraz dönüşmeye başladım zaten. Şimdi gene aradılar binanın çatı katını spor salonu dinlenme yeri vs. Yapmak istiyorlarmış gene borca gireceklermiş.Kimse sormuyor bu gelinin eksikleri noldu diye. Herşey için toplanıp para topluyorlar borca giriyorlar. Benim evimi düşünen yok. Ben sessiz durduğum için böyle dimi. Şu an tam da eve eşya almaya başlamıştık. Eşime nasıl evi önceletebilirim.

Yarabbim her yazdigin seyde daha da sinirleniyorum. Sen gercek misin🙄 adam kardeslerine lüks dügün yapiyor aile spor salonu icin borca giriyor ve sen ogrenci evi gibi bi yerde kaliyorsun ama kocisin mükemmel. Tansiyonum cıktı yeminle :kızgın:

Tekrar gittiğinizde ses kaydını açın, telefonu yanınızdan ayırmayın. Duysun annesinin neler dediğini.

😱 Tüm bunlar olurken senin seyirci olmana ne demeli?.. Bak canım hayat bir politikadan ibarettir, en iyi politikayı yapan kazanır!.. Mesafeni koruyup biraz da politik davranırsan senden iyisi olmaz.
Mesela : eşine eşya konusunda "hayatım ben çok heves ettim, yeni gelinim ama eşyalarım yok. Herkesin evine bakıp özeniyorum. Önce eşyalarımızı halledelim, sonrasına bakarız" de.
Kayın valide şahsiyeti, kocanla seviş , duşmu al diyor "canımız yatmak isterse mekanın bizim için önemi yok, her an sevişebiliriz" de. Eşinin yanında "canım annem, sen dur çayını ben koyayım" 🤗 sana bişeymi dedi kayı validen " hayatım annen, böyle böyle söyledi ben bilmeden bişey mi yaptım? Neyse belki canı bişeye sıkılmıştır" de. Örnekle değişir, sen boşlukları doldur ayı bil, 7 sene sonunda öğrendim ben politik olmayı, kafaya takmamayı, herkesin içinde canım cicim deyip, kimse yokken, dişe diş, kana kan olmayı. Bu işler böyle ilerliyor. Gül uzatana gül, taş atana kazma kürek dalacaksın,canına yandığımın dünyasında hayatta kötüler kazanıyor. Tecrübe ile sabit 👍

Biraz dönüşmeye başladım zaten. Şimdi gene aradılar binanın çatı katını spor salonu dinlenme yeri vs. Yapmak istiyorlarmış gene borca gireceklermiş.Kimse sormuyor bu gelinin eksikleri noldu diye. Herşey için toplanıp para topluyorlar borca giriyorlar. Benim evimi düşünen yok. Ben sessiz durduğum için böyle dimi. Şu an tam da eve eşya almaya başlamıştık. Eşime nasıl evi önceletebilirim.
bu yorumdan sonra inandiriciliginiz kalmadi. kibledim

Merhaba burası da dert küpü mübarek. Ama bir o kadar da fikir almak için güzel bir yer.Çünkü insanın kendi ailesine en yakın dostlarına bile anlatamadığı dertleri olabiliyor.Neyse uzatmayayım hanımlar. Ben genç yaşta evlendim. 3 senelik evliyim. Eşim bana çok âşık bende eşime. Elhamdülillah dört dörtlük bir eştir. Benim için şiirler yazar, saçımın teline kıyamaz, ev işlerinde yardımcı, hediyeler alan, özel günleri unutmayan, doğumda kendi annemi istemedim yanımda eşim doğum anına kadar ilgilendi başımda. 1 yaşına geldi oğlum babası hep ilgilenir.Sağ olsun. Şimdiden eğitim planı yapıyor oğlu için . Eve geldiğinde sizi çok özledim der sarılır öper.Güzel sözler söyler. Ama Kayınvalidem bir o kadar ters. Bu kadının nasıl böyle bir oğlu var dersiniz. Küçük yaşta evlendiğini söylemiştim.Kendi kızlarına ve büyük gelinlerine yapamadığı baskıyı bana uyguluyor.Ilk sene daha zordu tabii. Onların evine her hafta sonu gideriz.Bazen iki haftada bir. Cumartesi sabah gideriz pazar akşamı döneceğimiz zaman Kayınvalidem odada yalvarır kendisi 49 yaşında ve aile apartmanı kızları diğer gelinler hep O apartmanda bu arada.Gitmeyin diye yalvarır.Burada oturun der. Ben sesimi çıkartmam eşim anne derslerim var gene gelcez sonraki haftasonu der. Kayınvalide ben odada eşyalarımı toplarken yanıma gelip beni kapının arkasına kıstırıyordu sen oğlumla burda birlikte olmuyorsun.Oglum burda kalmasın istiyosun. Burda oğlumla birlikte olmak zorundasın. Sabahları burda duş aldığını görcem derdi hep.Ben alttan alıp esime demezdim.Benim evime eşya almadık.Ögrenci evi gibiydi. Çünkü eşim kardesleerinin düğününü yapmış tek başına.Hala bunun borcunu ödüyordu. Kv bana diyodu ki oğluma masraf çıkarma sakın bişey isteme ondan . Ben zaten çok tutumluyumdur. Eşimin yanındaysa ayağını uzatırken bile izin isterdi benden. Kızım kusura bakma olur mu? Yemek yaparken ben yemeğe tuz atardım tadına bakıp biraz daha at derdi. Yok anne tuzu yerinde derdim. Zorla attırıp sofrada insanlar yemek niye tuzlu olmuş deyince ben geline dedim tuz atma diye beni dinlemedi derdi. Oğluma ne alsak ne gerek var cok pahalı diye söylenir. Kendi kızına düğün yaptı yeni. Oğlu gene borcu girdi herşey en pahalısı en lüksü. Benim evime hala eşya alıncak. Gerçi ben eşimi zora sokmak istemedigimden biz sonra alırız sen yüklerinden kurtul rahatla öyle eşya alırız diyorum. Bizim evimize geldiğinde akşam yatak odamın kapısını dinlerken yakaladım. Tuvalete kalkmıştım. Kapının önüne oturmuş yaslanmiş.kapiyi açınca yere yuvarlandı. Bahanesi de komik az yoruldum da buraya oturdum diyo gece gece .Bide görümce ve eltilerimden laf işitiyorum sen benim hakkımda böyle mi dedin diyorlar. Yalan söylemiş hepsine ben onların hakkında konuşuyormuşum güya. Eşimin yanında melek gibi davranıyo iki yüzlü. Geçen patladım en sonunda eşime anlattım. Inanamadi tabii annesinin karakterini biliyor ama bana gizliden böyle davrandığına anlam vermedi.Melek gibi eşim bu sıralar annesiyle çok görüşmeye başladı. Bana soğuk davranmaya başladı.😐 Kayınvalideme de resti çektim ama cok yalancı dün dediği şeyleri inkar ediyor bugün. Baş basayken bile 2 dk önce dediğini inkar ediyo.Uğrssamiyorum ama sık sık görüşmemiz de gerekiyo.Kafam çok karışık.Ruyalarimda görüyorum görümcelerim ve kp bu zamana kadar hep melek gibi olduğumu söylerledi. Ama ben Kayınvalideme resti çektikten sonra benim hakkımda konuşmaya başladılar. Fısır fısır odalardalar sürekli.Kimse bana sormuyor noldu diye.🤔
Yaaa bu kadar yaşadıklarımız yakın ki benim kv oğluna da kötü ama sırf bebeğim düşsün diye uğraştı önceden de 2 kere düşğk yaşamıştım kocamla uyumamız bile zoruna gidiyor sanki kumaymışım gibi davranıyor biz farklı şehirlerdeydik ama ayda 1 giderdik 1 yıldır evliyim her tatilde her şeyde onlara giderdik en son daha yeni hamileyşm bana 5 kiloluk şeyi kaldırmaya çalıştı kaldıramam dedim bu sefer gelip gitti aileme küfürler etti bende ne dersen hepsi sana gelsin dedim biraz ağız dalaşı yaptık eşim yeter artık dedi aldı beni evimize geldik 1 aydır aramıyorlar ama yine rahatsız ediyorlar yalandan hasta yapıp kalbe vs gidip duygu sömürürsü yapıp bize ulaştırmaya çalışıyorlar farklı farklı yollardan birimde kv yüzünden çok kavgamız oldu hala da oluyor ayrılma seviyesine bile geldik ama şimdi resti çektim susmadım o kadar rahatladım ki kafam o kadar rahat ki iyi yapmışsın sakın geri adım atma yine yapar en güzeli valla uzak dursun isteyen istediğini desin benşmde arkamdan iftiralar neler neler söylüyor ama hiç takmıyorum sende öyle yap

Eşinize çok fazla güvenip kendinizden çok ödün vermişsiniz. Bundan sonra daha fazla üzülmek yada daha kötü şeyler yaşamak istemiyorsanız tavrınızı koyun. Yeri geldiğinde içinize atmak yerine lafınızı söyleyin. Bu şekilde yaptıktan sonra eşiniz gerçekten dört dörtlük mü anlarsınız. Yoksa siz sessiz kalmaya devam ettikçe ne eşya alınır size ne borcunuz biter

Sen iyi olduğun sürece herkes iyi olur. Bir kere sırtından indir bakalım gerçek yüzle karşılaşırsın. Bak sen en ufak söylenince eşin dahil herkes tavır almış hemen.

En baştan böyle alıştırmamak gerek, sonra alttan almak, fedakarlık yapmak görev haline geliyor

Ben buraya ne yaşıyorsam onu yazdım. Daha 21 yaşındayım. Hayata hep toz pembe baktım bu zamana kadar. Hem bebeğimle ilgileniyorum. Hem de okuyorum. Hayatımda yaşadıklarımı kendi penceremden buraya yansıttım. Genel olarak düz eleştiri var. Canım bak böyle böyle hataların var diyen az. Herkes bu kadar mı nefretle bakıyor birbirine anlamadım. Ben burada ne yaşadıysam yazdım benim göz ardı ettiklerimi samimi bir arkadaş gibi soruna çözüm olmaya yönelik yazan nerdeyse yok. Çok üzüldümyani

Kayinvalidenizin sizi sikistiracagini tahmin ettiğiniz zamanlarda ses kaydı alsaniz?

Kamu spotu:

1_ Kız çocukları egitilmelidir. Mümkünse başka bir şehirde tek başına üniversite okutulmalıdır.

2_Kız çocukları kendilerinin çok önemli ve özel olduğuna ikna edilmelidir.

3_Eşyaya önem vermemek, iki gönül birlikteyken saman seyran , farsça şarkı şiir vb hikayelere prim vermemeyi kızlarımıza aşılamalıyız.

3_Kızlarımıza; sevilmenin şartlara bağlı olmadığını öğretmeliyiz.

-Tok gözlü olayım. Eşim üzülmesin.

-Alttan alayim. Eşim kızmasın.

- Eşya istemeyeyim. Eşim zor düşmesin.

Vb fedakarlıklar yapmak eşi tarafından sevilmek dégildir. Kabul görmek için yapılan her fedakarlık, vefasızlık olarak dönecektir. Kızlarımıza fedakarlığın sınırlarını öğretelim ki abartıp kendilerini unutmasınlar.

4- Kızların evlenme yaşı için alt sınır 28 dir.
Acelesi varsa 27 zorlanabilir.
Fakat katiyen 26 olamaz.

Evet bana romandık bir sürpiz hazirlaidktan sonra gene borç çıktığını ailesinin borcunu ödemesine yardım etmesi gerektiğini söylüyor.

Bencil erkek ailesine çok rastlıyoruz burada. Aileci kocaya da çok rastlıyoruz. Ama sizin kendinizi anlattığınız gibi davranana hiç rastlamadım. Yani eşiniz, ailesi ve siz arasında en anormal, en az rastlanır olan sizsiniz. Sizin anlattıklarınıza göre hayal dünyasında yaşıyorsunuz ve kendi hakkınızı arama yeteneğiniz sıfıra yakın.

Psikoloğa gitmeniz lazım. Uzman yardımı almanız lazım. Ona gidip deyin ki ben bir foruma bunları bunları yazdım. Fake’seniz de gerçekseniz de bunu yapın. Çünkü her halükarda büyük sorunlarınız var.

Yani biri sizin bu sorunlarınızla ilgilenecekse bunun karşılığında para alıyor olmalı. Sizin saçma davranışlarınızı düzeltmek için sinirimizi bozmaya değmeyeceği düşüncesindeyim.

Özetle, yardımcı olayım, iyilik olsun denilemeyecek kadar sinir bozucu bir konu.

Kamu spotu:

1_ Kız çocukları egitilmelidir. Mümkünse başka bir şehirde tek başına üniversite okutulmalıdır.

2_Kız çocukları kendilerinin çok önemli ve özel olduğuna ikna edilmelidir.

3_Eşyaya önem vermemek, iki gönül birlikteyken saman seyran , farsça şarkı şiir vb hikayelere prim vermemeyi kızlarımıza aşılamalıyız.

3_Kızlarımıza; sevilmenin şartlara bağlı olmadığını öğretmeliyiz.

-Tok gözlü olayım. Eşim üzülmesin.

-Alttan alayim. Eşim kızmasın.

- Eşya istemeyeyim. Eşim zor düşmesin.

Vb fedakarlıklar yapmak eşi tarafından sevilmek dégildir. Kabul görmek için yapılan her fedakarlık, vefasızlık olarak dönecektir. Kızlarımıza fedakarlığın sınırlarını öğretelim ki abartıp kendilerini unutmasınlar.

4- Kızların evlenme yaşı için alt sınır 28 dir.
Acelesi varsa 27 zorlanabilir.
Fakat katiyen 26 olamaz.

26 27 yas bir suru kisiye gore evde kalmış 30 gelmeden evde kaldim diye baslik acanlar var bencede en az 23 24 olmali

Bu hayatta fazla iyimser olmayacaksın. Kim sana ne kadar değer veriyorsa sende ona o kadar değer ver.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X