Özel okuldan alıp , devlet okuluna verme

İmkanınız varsa bence almayın. Daha pek çok sosyal etkinlik imkanı olacak. Sadece İngilizce için göndermiyorsunuz okula. Bir de mutlaka o kadar maruz kalınca zamanla öğrenecek. Zaman verin ona. Her çocuğun yatkınlığı farklıdır. Akranlarıyla kıyaslamayın. Ama ayda 5000 TL sizi zorluyorsa devlet okuluna gönderip kurs, etkinlik merkezi vs. Desteklemek de dünyanın sonu değil.

Hocam bu işin doğrusu yanlışı yok, siz kendi tecrübenizi aktardınız
Buraya yazan bazı öğretmenler, velinin okuldan beklentisini gerçekçi bulmuyor.
Ornek vereyim, okulda rehberlik öğretmeninden memnun değilim diyene, 500 kişiye 1 rehberlik öğretmeni var diyorlar (ki haklilar)
Yada ders dışı aktivite soramıyorsunuz bile, öğretmen bir de onunla mi uğraşsın diyen oluyor.
Çocukla birebir ilgi beklentisi zaten mümkün değil, linç edilir veli :)
Kısacası kisinin okuldan beklentileri şekillendirir bu tercihi. Mesele iyi yada kötü kıyası değil, beklenti.
O birebir istenilen ilgi aslında özel okulda da olmuyor ama özel okul güzel boyayıp kapatıyor işi. Bazı öğrencilerim odtü kolejine gidiyor. Cidden veli de farkında ama devlet okulu ön yargısından korkuyor. Herkesin hakkında hayırlısı olsun

Daha önce özel okulda okuyan öğrencilerle çalışmış bir öğretmen olarak özel okulu tavsiye etmiyorum. Sadece süsleyip pusleyip önünüze bu okulları koyuyorlar. Benim öğrencilerim de istanbulda adı sanı bilinmiş okullardaydı. Ama çocuklar okuldan adam akıllı bir şey almıyordu. Hicbir zaman birebir ilgi gibi olmuyor.

Alin çocuğunuzu özel okuldan ve onun yerine özel derse yönlendirin. Hem çocuğunuz birebir daha iyi bir eğitim alır hemde paranız cebinize kalır. Şöyle genç, onunla oyunlar oynayarak ingilizce eğitimi veren bir öğretmen bulun

Bende ilkokulda iyi bir devlet okulu ortaokulda kolej diyenlerdenimki şuan çocuğum devlette

Ah kolejlerde de hep notları şişirip veriyorlar.... Ne yazık ki çocuğunuz seviyesini yine rahatca gözlemleyemiyorsunuz. Kolejde çalışan arkadaşlarımıza düşük not veremezsiniz diye baskı kuruyorlardi.
Bir matematik öğretmeni olarak tavsiyem ortaokulda koleje vereceğiniz parayı birebir derse verin. Ama tutupta ders aldırmaya 8. Sınıfta başlamayın. 5.siniftan itibaren düzenli özel ders aldırın. Birebir ilgi her zaman daha iyidir

Bizim tek çocuğumuz var ve tabiki tüm ilgi onun üstünde. Kolej istememdeki tek sebep İngilizce öğrenmesi. Yoksa zaten verdiğim devlet okulu tam gün. ben çalışıyorum tam gün olan bir okula göndermek zorundaydım. Onu da devlette buldum zaten. Birde lgs de kolej ve devlet okulları arasında açık ara fark var bu da bir gerçek. Tabiki her kolej de iyi değil bunun da farkındayız. Bilfen taş koleji enka vb okullar bambaşka

Daha önce özel okulda okuyan öğrencilerle çalışmış bir öğretmen olarak özel okulu tavsiye etmiyorum. Sadece süsleyip pusleyip önünüze bu okulları koyuyorlar. Benim öğrencilerim de istanbulda adı sanı bilinmiş okullardaydı. Ama çocuklar okuldan adam akıllı bir şey almıyordu. Hicbir zaman birebir ilgi gibi olmuyor.

Alin çocuğunuzu özel okuldan ve onun yerine özel derse yönlendirin. Hem çocuğunuz birebir daha iyi bir eğitim alır hemde paranız cebinize kalır. Şöyle genç, onunla oyunlar oynayarak ingilizce eğitimi veren bir öğretmen bulun
Kesinlikle aynı düşünüyoruz hocam. bir özel okul aylık 2binliralık bile çocuğumla özel ilgilenmez. Ayda 2 bin kurslara veririm daha iyi

Bizim tek çocuğumuz var ve tabiki tüm ilgi onun üstünde. Kolej istememdeki tek sebep İngilizce öğrenmesi. Yoksa zaten verdiğim devlet okulu tam gün. ben çalışıyorum tam gün olan bir okula göndermek zorundaydım. Onu da devlette buldum zaten. Birde lgs de kolej ve devlet okulları arasında açık ara fark var bu da bir gerçek. Tabiki her kolej de iyi değil bunun da farkındayız. Bilfen taş koleji enka vb okullar bambaşka
Ben devlette çalışan kolej öğrencilerine ders veren bir öğretmen olarak tecrübemi aktardım. Bazı kolejlerin lgs de daha başarılı olması aslında ailenin çocukla daha çok ilgilenmesiyle alakalı. Yanı o grubun daha çok bilinçli aileden oluşması. Devlet okullarında bilinçli ailesi olan öğrencilerimin nasıl Türkiye dereceleri yaptığını da görüyorum. İşAslında sizde ve çocuk da. Çocuğun potansiyeli varsa ve siz de ilgiliyseniz başarı gelir.

X