Özel okuldan alıp , devlet okuluna verme

Evet o da matematik konusunda oldukça iyi.Cok şekersiniz

Devlet okulunda çalışıyorum.sunu söyleyebilirim ki özel okuldaki imkanlarla devlet okulu karşılaştırılamaz bile sadece dersler ya da ingilizce değil hayata karsi tutumları ya da sportif faaliyetler olsun cok cok farkli bir yerde olacagina inanıyorum.sadece ingilizce için düşünüyorsanız ek derslerle ya da özel dersle tamamlayabilirsiniz.ama ne güzel imkanınız varmış neden ingilizce için özel okuldan alma fikrini düşündünüz?

nasıl güzel bir tespit.
benim verdiğim emekle 100 kişi öğrenirdi bence:))
en son kabullendim benim beynimde o kısım kapalı ingilizce rahat ben rahat...

konu sahibesi büyük oğlum ilk okulu devlette okudu orta okul özelde şu an 8. sınıf gayet iyi ingilizcesi.
küçük oğlum abisiyle aynı özelde 3. sınıf ve aynı okulun ana okuluna da gitti ve ingilizcesi iyi değil.
yalnız sizin gibi ayda beşbin versem şakımasını beklerdim.
özelin devlete göre artıları da var eksileri de.
kendi kar zarar hesabınızı kendiniz yapmalısınız.
şu dönemde iyi ki özelde imiş diyorum zira önümüz lgs sınavı devlette bu desteği alamazdık bu evde oturma sürecinde.

Aylık 5000 TL veridigm okulda çocuğumun how are you yu bile öğrenmemis oldugunu görsem alırdım ben . Çok güzel devlet okulları var. Komşumuzun kızı 5. Sınıfta dil ağırlıklı bir sınıfa gitti . Aynı yaştaki kendi kuzenimle kiyasladigimda fark o kadar bariz belliydi ki . Önemli olan okulun guvenligi ortamı ve öğretmen . Bunlar devlet okulunda da olsa orayı özel okul gibi yapıyorlar.

Ben okulun değil de öğretmenin iyi olmasından yanayım. Evet bunu araştırıp bulmak çok zor ama her şey öğretmende bitiyor. Açıkçası maaşları ödenmeyen kolej öğretmenleri olayından sonra özel okullara daha bir soğudum. Emeğinin karşılığını alamamış mutsuz öğretmenler çocuğa ne verebilir ki? İstisnalar vardır belki ama özel okullarda öğretmenler çok komik rakamlara, saatini doldursun diye saçma sapan işler yaparak çalışıyor.

Eğer oğlumu özel okula vermeye karar verirsem ilk önce öğretmenlerin durumunu araştırırım. Onlara değer veriliyor mu, emeklerinin karşılığını alabiliyorlar mı...

Linc yemeyeceksem fikirlerimi belirtmek isterim

Hayat bir bütün. Sizin daha eviniz yeriniz yok ilkokuldaki cocugun egitimine 5b tl gommek cok orantisiz

Kolejde okumus cok fazla arkadasim var. Uni sinavinda ozellikle derslerin altindan kalkabilen biri yoktu. Uni de cogu tekrar ozele gitti bu sebeple.

Annemin bi lafi var yapan cocuk her yerde yapar diye

Siz kendinizden kisip veriyorsunuz. Devlet okulunda okuyan cocuklarda it kopuk degil shshhshs

Ben buyuksehirde cokda matah olmayan bi devlet okuluna gittim. (Ailemin maddi durumu ozel okula vermeye yeterdi.)Sinavda gayet iyi puan aldim. It kopuk da degilim. Meslegim elimde. Akli basinda biriyim, arkadaslarimda oyle

Ingilizce ogrenmesi icin her ay 5b tl vermezdim ben yerinizde olsam sanirim. Onun yerine okulu bitince belli bi sure yurtdisinda yasamasi icin finanse ederdim o parayi.

Parali okula giden çocuklara neden terbiyeli sifati yakistirilmis onu da bilmiyorum ahhshsh

Ya da koleje gidenlere neden egitimi guzel yakıştırmasi yapilmis onu da tam anlamadim hshhshs

Ama egitim hayatim boyunca karşılaştirma firsatim oldu. Salt koleje gondermeyle cocugun öğretim hayatınin mukemmel olmadigina eminim.

Aylık 5 bin mi! Biz kardesime sene de 10 bin veriyoriz, lisede. Aylık 5 bin lirayı köşeye atsaniz ilerde iyi bir özel üniversiteye butceniz olur. Yurt dışına kursa gönderirsiniz. Özel ders aldırırsiniz. İlkokul 1 de özel okul gereksiz. Ortaokulda yollarsiniz. Ayrica daha 1. Sınıfta bunalım filan olmaz. Bence alın. Seneye devlete ya da daha ucuz butik bir özel okula yollayın. Haftada 1-2 de eve ingilizce için bir hoca çağırın. Mis.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz.

İngilizce öğretmeni olarak birkaç şey yazayım. Her konuda olduğu gibi yabancı dil öğrenirken de kişisel farklılıklar ön plandadır. Çocuğunuz daha çok küçük. Eminim zamanla daha iyi olur. Sınıftaki birkaç kişinin çocuğunuzdan daha iyi olmasıyla tüm sınıf sanki çok iyiymiş gibi yazmışsınız. Ayrıca öğretmeni söylenenleri anladığını söylemiş ki bu çok çok iyi bir durum. Çünkü dil öğrenirken ( bebeğin Türkçe öğrenirken ki zamanı da düşünebilirsiniz) önce girdi yani dinleme olacak ki çıktı yani konuşma olsun.
Ben 2.sınıflara bir süre ders vermiştim. Bazı çocuklar tenefüsle dersi, kitapla defteri ( hani bizim bildiğimiz Türkçe kelimeler :) ) ayırt edemiyorlardı. Ana diline tam olarak hakim olamayan çocuğa yabanci dilde büyük beklentiye girmek ve onu birkaç kişiyle karşılaştırmak doğru değil. Benim dersine girdiğim 2.sınıfta da birkaç kişinin İngilizcesi diğerlerinden iyiydi. Bunun sebebi onların anasınıfında bazı şeyleri zaten görmüş olması veya ailenin öğretmiş olmasıydı. Eğer sizin için tek sorun İngilizce ise bence çocuğunuz bu okulda devam etsin. Ama çoğu kişi gibi 5 bin bana da çok fazla geldi. Eğer mümkünse bu okulla hemen hemen aynı şartlara sahip ama daha uygun fiyatlı bir özel okula yazdırabilirsiniz.

Duygularıma tercüman olmuşsunuz.

Bir de bu sekilde cogu aile kendinden kisip veriyor

Cocuk ozelleri bitirdikten sonra hayaller hayatlar yasiyor

Mezun oldu aile o kadar para akitti. Sonra artik yeter biz yeterince destek ciktik sana diyorlar.

Cocuk kendini ozel sektorde buluyor. Orada da sartlar asgari ucretin bir tik ustu.

Ben devlet okulunda okudum ailem beni ozele gonderseydi muhtemel yine ayni bolumu sececektim asghshag ayni uniyi okuyacaktim. Ama o parayla yapilan malvarliklarina su an sahip olamayacaktim

Sartlara gore degerlendirilmeli bu durum. Dunya duzenine gore bile dusunulmeli. 10 yil oncesi gibi degil ki durumlar.

Benim oğlum çok güzel bir devlet okulunda başladı okula kardeşimin kızıda özel okulda idi bıraktı ve bizim okulumuza yazdırdık onuda burda çok daha mutlu.Okuldan önemlisi öğretmendir hayatta herşey ingilizce değil bence..Ben bir evim olmasa asla aylık o kadar özel okul parasi vermem.Evim arabam var yine vermiyorum..Siz bilirsiniz tabiki.

Alacaksanız şimdi alın, diğer çocuklar onunla dalga geçmez devlette ama bunun bilincinde olarak değişirse okulunu hem kendi zorlanır hemde dışlanabilir.

Benim oglumda ikinci sinifa gidiyor ozel okul ve ingilizce yonunden memnunum 3 ayri ingilizce ogretmeni giriyor. Surekli sinav oluyorlar ve okuldan sinav notlariyla ilgili bilgi veriyorlar.telefonla ariyorlar .siz cok yuksek oduyorsunuz fiyat olarak ta cok geldi bana.size bilgilendirme yapilmiyormu bu hafta su ders islendi sunu gorduler diye.

Fark diyorsunuz bakın fark kıyaslamadan doğar. Çocuğu evde İngilizceye maruz bırakmıyorsanız, İngilizce konuşulan bir ortamda büyümüyorsa yarım dönemde İngilizce şakımasını beklemeyin. Ağırlık da kastınız da çocuğu okuldan almak farkındaysanız. İmkanınız varsa ki var gibi duruyor çocuğu alıştığu ortamdan almamanızı tavsiye ederim. Kimse kendini kandırmasın devlet okuluyla özel okul arasında ilgi anlamında dağlar kadar fark var. Siz zaten eve 8de geliyorum diyorsunuz sizin çocuğunuzun 9buçuk civarı uyumuş olması gerekiyor. Yani haftaiçi ilgi düzeyiniz belirli bi seviyede. En azından okuldaki ilgiyi kesmeyin.

Neden bu kadar küçük yaşta illa yabancı dil öğretme istegi bence küçük yaşta ağır geliyor çocuklara bu tarz şeyler devlete verip dışardan hoca tutmak mantıklı belki birebir ders ilerlemesini saglar

İki çocuğumuzu da özelde okutuyoruz, gücümüzün yettiği en iyilerine verdik, sadece iyi eğitim ingilizce vs değil olay. Çevre çok ama çok önemli bu devirde. Ben ve eşim bile çevresel olarak kendi hayatımızda bunun yansımasını görüyoruz gittiğimiz okulların. Ev araba yine olur ama bu sağlam temel ve düzgün çevre kökten kurulur diye düşünüyorum.

Ben katılıyorum

Yanlış anlamayın devlet okuluna giden çocuklar kötü ya da terbiye almamış vb asla demiyorum ama türlü türlü ailelerden gelen çocuklar oluyor. Küfür edeni de, vuruşan dövüşeni de... Özel okulda benzer sosyoekonomik şartlarda ailelerden çocuklar geliyor, çocuğun bütün gün vakit geçirdiği sosyal ortamdan en azından içim rahat eder diye düşünüyorum. Öbür türlü dediğim gibi türlü türlü ailelerden gelmiş çocuklar oluyor.

Ev araba bir şekilde olur dediğiniz gibi ama çocuğa yatırım yapmak çok çok daha önemli benim için de. Çocuğun giden eğitim yılları geri gelmiyor.

Aynı şekilde köklü, sağlam arkadaşlıklar kurması da önemli ve manevi olarak besleyici. TEDli arkadaşlarım var anaokulundan beri beraberler çocukluk arkadaşı imreniyorum yani tadından yenmez bir durum. Ben sırf bu yüzden çocuğumu özel okula verirdim her şey eğitim ya da para değil manevi tatmin de önemli.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…