Özel okuldan alıp , devlet okuluna verme

Ben öğretmenim özel okulların avantaj olmasinin sebebi öğretmenin isinin her an riskte olmasıdır. Materyallerle az sınıf mevcudu ve sosyal etkinliklerle öğrenci desteklenir. Ama ingilizce öğrensin diye bu yastaki cocuk zorlanmaz. İstemiyorsa daha da soğur. İngilizceyi zaten bir sekilde herkes öğreniyor 2.yabancı dil edindirmeye bakın. 5000 tl her ay vereceğinize yurt dışına tatile gidin,yurt dışı kamplarına gönderin cocugunuz orada 1 yılda öğrenemediğini 1 ayda öğrenir.Ben sosyal bilimler lisesinde okumuştum hazırlıkta haftada 20 saat ingikizce 4 saat almanca gördüm. Ama okulda ne öğrendin dersen çöp. Dil okulda öğrenilmez. Okulda temeli atılır. Okumayı biliyorsa ingilizce öykü kitapları oluyor romanların özetleri şeklinde harflerle değisiyor seviyeleri. Onları okuması çok zevkli oluyor. Resimli falan hem genel kültür olur hem de cocugunuz sıkılmaz

Son düzenleme:
Benim kizimda ozel bir kolejde ortaokula gidiyor,biz bile aylık okadar odeme yapmiyoruz ki sinif buyudukce ucretide yukseliyor.5000 tl cok cok fahis bir rakam ilkokul 1. sinif icin

Çocuklar arkadaşlarıyla ve öğretmeni ile özel bir bağ kuruyorlar.Başka bir okula geçtiğinde çocuk bocalayabilir.üstelik özel okuldan özel okula bile fark var.Biz okulumuzu 2 .dönem değiştirdik,ama mecburiyettendi.1.sınıfız.oğlum çok girişken bir çocuk,rehberlik öğrt hayret etti.Ama her çocuk aynı değil,çoğu bunalıma giriyor.

5000tl fazla demişler ama istanbulda adı bilindik bir kurumsa az bile sayılabilir. Biz eylül ayında istanbuldan bir büyükşehire taşındık.Tesadüf ya kurumsal bir okul buraya kampüs açtı ve kızım anaokula başladı bizde de ayda 20 saat ingilizce var . kızım derdini anlatacak kadar konuşuyor, bende inanamıyorum ama ya ilgisi var ya kurum iyi . biz sizin verdiğiniz tutarın yarısını ödüyoruz. Seneye de kayıt ettirdik. dil bence değerlendirme yapılacak bir husus değil yani ya ilgisi yoksa çocuğunuzun ilgisi matematik ise ? istanbul da 3000 tl verseniz dersaneden bozma bir yere ancak gönderirsiniz.para yine boşa gidecek. illa özel okuldan alacağım diyorsanız devlet okulu ve özel kurslar doğru karar. Allah hepsini korusun vatana millete hayırlı insanlar olsunlar.

Yani tabi ki 6 ay kursa gitmek veya yurtdışında bir dönem kalmak, ciddi şekilde okulda eğitim görmenin yerini tutmaz, mümkün değil. Bu iş kursla olur diyenleri hayretle okuyorum hiç alakası yok.
Bir kere kurslar para kazanmaya bakıyor, maşallah pek de güzel reklam yapıyorlar. Çevrendeki herkesin o dili konuşması lazım ki sen de mecbur kalıp konuşasın. Yurtdışında bir süre kalmanında elbette faydası olur ama ya sonra?

Benim kızım da koleje gidiyor. Seneye şimdiden ödemeye başladık. Eylülde açılmama ihtimali var mı ?

Bir de eskidendi o okuyan her yerde okur. Devlet okullarının çoğunun fiziki şartları ile özel okulunki aynı değil. Kızımın okulunda sınıflar 10 kişi. Minimini sıralar şimdi 5 yaşında kodlama dersinden felsefeye her şey var. Bir de çalışana devlet okulu saati uymaz.

Değiştirmeyecegim okulu sadece fikirleri almak istedim,bu konuya cesaret etmek kolay degil. Acaba iyi bir devlet okuluna verip özel derslerle desteklesem daha mı iyi olur diye düşündüm ama bir çırpıda verilecek bir karar değil elbette bu.Verdigimiz ücret az buz değil ama yeter ki değsin benim derdim bu, çocuğuma faydası olsun.Tum çocukların İngilizcesi ayni olsa eksiklik okulda diyeceğim .Benim oğlum İngilizceye isteksiz ama okulda beni bu konuda daha çok yonlendirebilirdi aradaki farkı görüp, bunu yapmadılar.Cocuk bu yaşta alıcı noktadadir dediler o yüzden hepsi yaklasik ayni seviyededir diye düşündüm benim hatam burda.

özel okulların çoğu ticarethane , çöp eğitim zaten.liseden önce (o da mesela italyan lisesi, robert koleji vs gibi kaliteli eğitimli yerlerse) özel okula para vermek parayı çöpe atmak bence.derdiniz ingilizceyse kursa yollarsınız, eve hoca çağırırsınız, ya da lisede yurtdışı dil eğitimine gider yazları hem daha ucuza gelir hem de daha iyi öğrenir.

22 kişilik sinil
Oh ne guzel bak bi yonunu kesfetmissin reis oradan ilerle ona gore okul bul.
Inşallah iyi yerlere gelir yeni nesiller ülkemiz için
İnşallah bütün çocuklarımız

Önceki yorumlarımın birinde İngilizce konusunda epey tavsiye vermiştim. Umarım görmüşsünüzdür.:)
Arama motoruna "self introduction simple skits maple leaf" yazarsanız bir iki dakikalık tüm dünyadan çocukların kendini tanıttığı videoyu görürsünüz. Bu video çocuğunuzun ilgisini çekebilir, mutlaka izletin.
Ayrıca youtubeda yine bu videonun kanalını (maple leaf) tavsiye ederim. Disnep Magic English serisi de çok güzel. Bunu da ayrıca youtube'a yazarsanız çıkar.

İngilizceye karşı ilgisizliği biraz beni üzdü sanırım ,insan ne kadar bilinçli olsa da arada çocuk olduklarını unutuyor. Mesela aldım karsima anlatıyorum, şimdi mola verdik.Surekli ne zaman bitecek diye soruyor. Motivasyon ede ede çalışıyoruz.Birazdan ingilizce sünger Bob izleyecek onu iple çekiyor.Buna da şükür

Winnie the Pooh'da güzel.

Evet tüm yorumları okuyorum.Olumlu olumsuz tüm yorumlar hepsi çok değerli benim için. Hepinize vakit ayırıp cevap verdiğiniz için cokk teşekkür ederim. Tüm bunları not alıyorum hepsini araştıracağım , eminim faydasını göreceğim.Saglik ve güzel gunler dilerim

Önerdiklerimi izleyesim geldi. Bayılıyorum eğlenceli şeylere.:) Duramadım birkaç şeye daha rastladım. Şu youtube kanalları da güzel; Dream English With Kids, Chucutv, Pocoyo.
Bir sorunuz olursa severek yardım ederim.:)

Youtube da dream english diye bir sayfa var şarkılarla ogretiyorlar tavsiye ederim.zaten bu yaştaki çocukların dikkati cok fazla degil sıkmayın akışına bırakın görevden cok sevmesi önemli.ikolaygelsin

Aslında bir bakıma okulun haklılık payi var. Sadece size evde metod göstermeleri eksiklik olmuş .Buyuk olasılıkla çocuğunuzun sınıf arkadaşlarının pek çoğu erken cocukluk döneminde dil eğitimi veren kreş -anasiniflarina gitmişler ve çocuğunuzun su dönem bulunduğu süreci o dönem yaşamışlardır.

İşlenen dersleri biliyorum bilgi veriyorlar .Ama İngilizcede ilk sene birşey göremezsiniz pek denildi bende doğal herhalde diye düşündüm

Arkadaşlar yazmış youtube kanallarını işe yarıyor gerçekten bize okuldan söylenen sürekli ingilizceye maruz bırakmak üzerineydi. Ben evde talimatları ingilizce veriyorum, kelime haznesi gelişsin istiyorum. Okulda haftanın iki günü tüm okul ingilizce konuşuyor. Servis şöförü amcanın çaresizliği gözlerinden okunuyor Ders olmaktan çıkıp hayata yayılması gerek sanırım. Ben ilkokuldan sonra iyi bir anadolu lisesi kazandım. iyi bir eğitim aldım türkçe hariç tüm ana dersleri ingilizce aldım. ama pratiğim hala kötü ingilizce çok nankör

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…