Özel Sağlık Sigortası İle Hamilelik ve Doğum

Kızlar benim de bu konuda kafam karışık. sigorta yaptırsam mı çok kararsızım. özel sigorta dışarıdaki bir doktora giderseniz doktor muayenelerini karşılıyor mu yoksa illa anlaşmalı hastanenin doktoruna mı gitmek gerekiyor? bir de bu hamilelikte yapılan testler çok mu pahalı sgk yeterli olmaz mı özel sigortam olmasa sgk dan yararlasam ne kaybederim?

Kızlar benim de bu konuda kafam karışık. sigorta yaptırsam mı çok kararsızım. özel sigorta dışarıdaki bir doktora giderseniz doktor muayenelerini karşılıyor mu yoksa illa anlaşmalı hastanenin doktoruna mı gitmek gerekiyor? bir de bu hamilelikte yapılan testler çok mu pahalı sgk yeterli olmaz mı özel sigortam olmasa sgk dan yararlasam ne kaybederim?

Anlaşmalı kuruma gidersen masrafın %80'i karşılanıyo direkt provizyon alıp hallediyolar sen sadece %20 ödüyosun ayakta tedavilerde.Anlaşmasız bi kuruma gidersen ordan aldığın faturayı sigorta şirketine gönderiyosun onlar da senin hesabına ödeme yapıyolar.Anlaşmasız kurumda da %60'ını karşılıyo sigorta.Bu oranlar yaptırdığın sağlık sigortasının çeşidine göre değişiyo olabilir.Benimki Allianz sigortanın limitsiz poliçesi.Ben çok memnunum.Yalnız hamile kalmadan 6 ay önce yaptırman gerekiyo.Diğer sigortalarda bu 1 yıldı.Yani sigorta yaptırıp hamile kalırsan karşılamaz.Sigorta yaptırdıktan sonra 6 ay geçmesi gerekiyo hamilelik için.İyi araştır derim sonra mağdur olma.
Doğum teminatı dahil olan bi sigorta nerden baksan 3000-3500 tl gibi rakam tutacaktır en az.Her özel hastanede sgk geçmiyo.Eğer tercih edeceğin hastanede sgk varsa boşuna özel sigorta yaptırma.

Merhaba Arkadaşlar. 2012 yılı mayıs haziran aylarında bebeğimiz olsun istiyoruz. Bu kapsamdaözel sağlık sigortalarını araştırıyorum. Özellikel doğum öncesi muayeneleri, doğumu ve doğum sonrası bebeğin sağlığını kapsayan bir sigorta araştırıyoruz. Önerilerinizi bekliyorum. Buarada acıbadem sigrota nasıl ankarada da yakında açılacakmış.

Reklam amaçlı üyelik...

Son düzenleyen: Moderatör:
Reklam amaçlı üyelik...

Hamileyken bile limitsiz dogum poliçesi yaptırarak uygun fiyatlarla doğumunuzu yapabilirsiniz bu siteyi mutlaka inceleyin ....com ben bu siteden poliçemi yaptırdım çok araştırdım en uygunu bu

ben hamileliğimin 6. ayında sigorta yaptırdım ve herhangi bir bekleme süresi uygulanmadı 3 ay sonrada doğumu gerçekleştirdim testlerim tahlillerim rutin kontrollerim ve doğum sigorta tarafından %100 olarak ödendi. 2000 TL civarında bir prim ödedim onu taksitlendirdiler fln belki faydası olur burda detaylı açıklamışlar http://url

ben hamileliğimin 6. ayında sigorta yaptırdım ve herhangi bir bekleme süresi uygulanmadı 3 ay sonrada doğumu gerçekleştirdim testlerim tahlillerim rutin kontrollerim ve doğum sigorta tarafından %100 olarak ödendi. 2000 TL civarında bir prim ödedim onu taksitlendirdiler fln belki faydası olur burda detaylı açıklamışlar http://url

Hayirli olsun bebeginiz:) ustunden bayagi vakit gecmis ama nerde yaptiniz dogumunuzu ve hangi sigortayla.ozelden de yazabilirsiniz.:KK66:)

sevgili anne adayları,
sigorta araştırmasına girdiyseniz belki faydam dokunur diye yazıyorum. zira iki yıl önce bende aynı araştırmalara girişmiştim. yok bekleme süresi, yok kuvöz teminatı derken kafalar iyice karışmış ve bir satış danışmanının gazına gelip anadolu hayat saglık sigortasında karar kılmıştım o dönem. ilk yıl poliçemi hiç kullanmadım, yani en fazla 2-3 kez kulak burun bogaza gitmişimdir. ikinci yıl istediğimiz bebek haberi geldi ama maalesef kürtajla aldılar, öyle bir kullanımımız oldu. birkaç ay sonrasında yeniden hamile kaldım. şu an 7.5 aylık hamileyim ve doguma 2 ay kala sigortamın yenileme zamanı geldi. sigorta acentesine bikaç ay önce " anadolu hayat bana doğum yapacak ve teminatını kullanacak bu yıl deyip uçuk bir prim oranı çıkarmaz dimi" diye sormuştum, onlar da "en fazla hasarsızlık indirimi yapmazlar liste fiyatını uygularlar" demişlerdi. bugün sıfırdan girmeye kalksan 3000 TL olan poliçeyi bana 4000 TL ye yenilemeyi öneriyorlar. iki yıldır doğru dürüst kullanmadığım sigortayı bu yıl mutad kontroller vs için kullandım ve bana "süprim" adı altında eksta bindirme uyguluyorlar. mantık şuymuş: ben geçen yıl 2500 TL prim ödemişim, bu yıl 3500 TL lik hastane ve ilaç kullanımım olmuş. aradaki rakamı bir sonraki poliçede size yansıtıyorlarmış. nerdeyse hiç kullanmadığım iki yıllık poliçede ise max %25 indirim uygulamışlardı. kumarhane her zaman kazanır mantığından öte bişey değilmiş sigorta yaptırmak kısacası.
dogum yapmayı planladığım hastanenin doğum ücreti 7000 TL, benim için aynı hastanede anadolu sigorta eko 4 paketle doğum yapmanın bedeli ise 9500 TL. şaka gibi dimi... üstelik ben sorunsuz ve hızlı bir şekilde hamile kaldım, bikaç yıl uğraşsak bu rakam daha da çıkacaktı. sonuç olarak diyeceğim odur ki, ben eşeklik ettim siz etmeyin. sigorta falan yaptırıp ne son gebelik günlerinizde benim gibi sinirlerinizi zıplatın, ne son dakika doktor hastane arayışına girmek zorunda kalın.. şimdiki aklım olsa önce doktorumu belirler, muayenehanesine gider ve sgk anlaşmalı ortalama bir hastane belirleyip orada doğum yaptırmasını isterdim. eminolun çooook daha ucuza gelirdi. sigortacılar çok şeker konuşuyorlar ama sorun çıktığında tek söyledikleri "yapabileceğim bişey yok maalesef" oluyor.

Merhaba Arkadaşlar,
Son yazılanın üstünden çok vakit geçmiş o yüzden ihtiyacım olan bilgiye ulaşamadım. Aranıza şuan hamile olup ya da kalmayı planlayarak hamilelik paketini içeren özel sağlık sigortası yaptıran varsa bana prim ücretleri kapsamı ve bekleme süresiyle ilgili bilgi verebilir mi? Çok teşekkür ederim.

Merhaba Arkadaşlar,
Son yazılanın üstünden çok vakit geçmiş o yüzden ihtiyacım olan bilgiye ulaşamadım. Aranıza şuan hamile olup ya da kalmayı planlayarak hamilelik paketini içeren özel sağlık sigortası yaptıran varsa bana prim ücretleri kapsamı ve bekleme süresiyle ilgili bilgi verebilir mi? Çok teşekkür ederim.
Ben gecen yil haz ayinda yaptirmistim. 4300 idi.dogum ve gebelik masraflarini 1 yil sonra karsiliyor. %100unu karsiliyor ve birinci sinif hst.lerde geciyor yilda 1 kez checkup hakku var. Genelde en uygun fiyatli paketler anadolu sigortada.. bebek dogunca otomatik senin sigortana geciyor. 2 yil icinde dogum dusunuyorsaniz gec kalmadan yaptirin derim. Cunku ozel hst rahatligi gibisi yok ne de olsa..

Merhaba Arkadaşlar,
20 gün önce allianz yaptırdım. Yatarak tedaviler limitsiz + doguma ilgili tüm tetkik ve muayene limitsiz +doğum dışı ayakta tedaviler limitli( grip nezle iç hastalıkları vb) 1000 tl limitli prim ücreti 5700 tl ve 5 ay bekleme süresi istersen sigortacımi da özelden yazabilirim

Şimdi ben 3000TL doğum teminatlı bir poliçe yaptırsam, doğum öncesi yapılacak muayene ve tetkikler bu tutardan mı düşülecek? Yardımcı olursanız çok sevinirim

20 gün önce allianz yaptırdım. Yatarak tedaviler limitsiz + doguma ilgili tüm tetkik ve muayene limitsiz +doğum dışı ayakta tedaviler limitli( grip nezle iç hastalıkları vb) 1000 tl limitli prim ücreti 5700 tl ve 5 ay bekleme süresi istersen sigortacımi da özelden yazabilirim
Öncelikle verdiğin cevap için çok teşekkür ederim. Ben ist dayım. Burda hastaneler çeşit çeşit hepsinde geçerli olsun istiyorsan allianze 9800 dediler bana :KK43:

Ben gecen yil haz ayinda yaptirmistim. 4300 idi.dogum ve gebelik masraflarini 1 yil sonra karsiliyor. %100unu karsiliyor ve birinci sinif hst.lerde geciyor yilda 1 kez checkup hakku var. Genelde en uygun fiyatli paketler anadolu sigortada.. bebek dogunca otomatik senin sigortana geciyor. 2 yil icinde dogum dusunuyorsaniz gec kalmadan yaptirin derim. Cunku ozel hst rahatligi gibisi yok ne de olsa..
Teşekkür ederim cevabınız için. Sizinki daha uygunmuş ban verilen fiyatlara göre.

Öncelikle verdiğin cevap için çok teşekkür ederim. Ben ist dayım. Burda hastaneler çeşit çeşit hepsinde geçerli olsun istiyorsan allianze 9800 dediler bana :KK43:
hayır yanlış söylemişler benim sigortam tüm hastahanelerde geçiyor bir tek amerikan hastahanesi hariç. üstelik pekçok anlaşmalı kurumda indirimler alıyorsun diyelim ki poliçende diş tedavisi kapsam dışı sen allıanz anlaşmalı bir diş hastahanesine gittiğinde de çeşitli indirimler alıyorsun. istersen özelden sigortacımın adını ve numarasını verebilirim.bu arada ben de istanbuldayım

Şimdi ben 3000TL doğum teminatlı bir poliçe yaptırsam, doğum öncesi yapılacak muayene ve tetkikler bu tutardan mı düşülecek? Yardımcı olursanız çok sevinirim
bu size tanımlandırılan limitlere bağlı yani söyle demek istiyorum 3000 tl doğum teminatı yatarak tedavi içinse doğum öncesi hiçbir tetkikinizi ödemez ama 1500 ayakta tedavi 1500 yataraksa 1500 e kadar ayakta tedavi 1500 e kadar da doğumu karşılar tabi yüzde katılım oranlarını da siz ödersiniz.

tabi bir ekleme daha doğum konusunda yapılan sağlık sigortasının limitli olması hiç mantıklı değil. muhakkak limitsiz olmalı çünkü ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor gebelikte...

hayır yanlış söylemişler benim sigortam tüm hastahanelerde geçiyor bir tek amerikan hastahanesi hariç. üstelik pekçok anlaşmalı kurumda indirimler alıyorsun diyelim ki poliçende diş tedavisi kapsam dışı sen allıanz anlaşmalı bir diş hastahanesine gittiğinde de çeşitli indirimler alıyorsun. istersen özelden sigortacımın adını ve numarasını verebilirim.bu arada ben de istanbuldayım
Seninde İstanbul da olmana çok sevindim. Bir sorum olursa burda olup bana cevap verebilecek birinin olduğunu bilmek güzerl. Bir iş seyehatine çıkıyorum. 10 güne dönücem. Sigortacının bilgilerini paylaşırsan çok sevinirim :)

X